Home » baidarės

Žyma: baidarės

Baidariuagentura.lt

Pasiruoškime plaukimui baidarėmis kartu

Baidariuagentura.ltBaidarės – viena smagiausių pramogų, kurią išbando vis daugiau tautiečių. Baidariuagentura.lt – internetinis puslapis, kuriame galima atrasti visą reikalingą informaciją, kuri susijusi su šio tipo pramogomis. Tiesa, ne tik trasas, tačiau taip pat ir žingsnelius, kurie padės pasiruošti šiai pramogai. Nors pasiruošimas baidarėms nėra koks nors ypatingas, visgi, kelias smulkmenas žinoti verta. Taip užsitikrinsite, kad pramoga bus sėkminga ir laiminga.

  • Labai svarbu pasirūpinti tinkama apranga be kurios plaukimas baidarėmis nebus malonus. Nesvarbu, koks oras Jūsų laukia – reikia atitinkamos aprangos, kadangi vien tik maikutė ir šortai nėra labai geras pasirinkimas. Įvertinkite tai, kad kūnas per daug neperskaistų ant saulės ir tuo pačiu jeigu lyja – kad nesušlaptumėte. Pasirinkite tokius drabužius, kuriuos būtų galima greitai ir patogiai pakeisti naujais.
  • Būtinai pasirinkite tą maršrutą, kuris bus tinkamas Jūsų jėgoms. Plaukimas baidarėmis nėra sudėtingas ir dažniausiai nereikalauja labai daug jėgų, tačiau problema tame, kad per ilgas maršrutas vėliau Jums gali kainuoti labai skaudančias rankas. Baidariuagentūra.lt siūlo labai daug skirtingų maršrutų. Iš jų kuris nors tikrai Jums tiks.
  • Savaitę prieš naudinga kiek patreniruoti rankas. Ypač tokiu atveju, jeigu Jūsų pasirinktas maršrutas yra labai didelis ir kiek pergyvenate, kad po plaukimo gali mausti rankas. Paprasčiausi pratimai padės išvengti didelių skausmų.
  • Jeigu plaukiate visai dienai – reikia įsigyti ir maisto ir ypač svarbu – vandens. Nesvarbu, koks oras Jūsų laukia – vanduo kur kas labiau palengvins plaukimą, tad kuo jo daugiau – tuo geriau.
  • Naudinga įsidėti ir neperšlampamus drabužius, kuriuos galėsite apsirengti tokiu atveju, jeigu turimi jau nebėra sausi.

Baidarės – labai smagi pramoga, kuria susidomi vis daugiau žmonių. Nuostabu, kad pramoga kainuoja labai nedaug, plaukti gali skirtingo fizinio pasirengimo asmenys ir trasų yra tiek daug, kad nesunkiai atrasite tokią, kuri yra Jūsų rajone.

Daugelis tikina, kad baidarės tai narkotikas. Kartą išbandžius paprasčiausiai kartojama vėl ir vėl. Nepamirškite, kad tai puiki pramoga ne tik vasaros metu, tačiau ir žiema.

Koks oras tinkamiausias baidarėms?

baidarių-nuoma

Lietuva unikali tuo, kad mes turime keturis tarpusavyje stipriai besiskiriančius metų laikus. Jei kalbėtume apie plaukimą baidarėmis, negalime teigti, kad kuris nors iš sezonų šiam sprendimui nėra tinkamas. Vis dėlto, įprastai baidarių plaukimai organizuojami šiltuoju metų laiku. Į rudens ir žiemos plaukimus ruošiasi ekstremalių pojūčių plaukikai, drąsiai priimantys iššūkius ir nebijantys fizinio darbo.

Plaukimas šiltuoju metų laiku

Galvodami apie plaukimo baidarėmis sezonus, paprastai kalbame apie dvi didžiąsias metų laikų grupes – šiltąjį ir šaltąjį sezoną. Populiariausias plaukikų pasirinkimas – vėlyvas pavasaris, vasara ir ankstyvas ruduo, kuomet danguje šviečia saulė, o oras džiugina malonia šiluma. Tokiu metu nebaisu sušlapti vandenyje (ar, nesuvaldžius baidarės, parvirsti ir išsimaudyti upėje), be to, tai puiki proga organizuoti kelių dienų poilsį gamtoje, nepamirštant aktyvių lauko pramogų, stovyklavimo, laužo deginimo ir kitų vasariškų smagumų. Tiesa, galvojant apie vasaros išvykų privalumus, negalima paneigti ir kitos medalio pusės. Visų pirma, plaukimas reikalauja daug fizinių jėgų ir darbo, todėl itin karštos dienos gali greitai išsekinti. Be to, leisdami laiką gamtoje, turite nepamiršti apsisaugojimo priemonių – kremo nuo saulės, akinių, galvos apdangalų, priemonių, skirtų apsaugai nuo vabzdžių įgėlimo ir t. t. Dar vienas trūkumas – itin didelis plaukikų skaičius. Vasaros metu populiariausios upės virsta judriu keliu, todėl plaukdami neišvengiamai susidursite su kitais keliautojais ir, tam tikrais atvejais, turėsite spręsti spūsčių klausimus. Primename, kad kaitriomis dienomis kai kurios upės išsenka, todėl plaukimai jomis yra negalimi.

Plaukimas šaltuoju metų laiku

Didžiausias šaltojo metų laiko trūkumas – nemaloni oro temperatūra, krituliai ir didelis vėjas. Jei nusprendėte plaukti baidarėmis rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį, neišsiversite be specialios termo aprangos, kuri padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir apsaugos nuo nemalonių aplinkos veiksnių. Šiuo atveju bus reikalinga ir speciali avalynė bei papildomos priemonės, pvz., tepalas, apsaugantis irklus nuo užšalimo. Be to, žiemą negalite plaukti visomis upėmis, kadangi dalis jų užšąla. Nepaisant minėtųjų sunkumų, plaukimas baidarėmis šaltuoju metų laiku kasmet tampa vis populiaresne pramoga, sulaukiančia didelio entuziastų skaičiaus. Visų pirma, plaukimas rudenį ar pavasarį leidžia mėgautis itin srauniu upių vandeniu ir patirti nepamirštamų įspūdžių. Žiemos plaukimai siejami su nepaprasto grožio gamta, baltomis pusnimis ir speigo nuspalvintais medžiais. Toks nuotykis ilgam pasilieka atmintyje. Tiesa, jei nusprendėte leistis į minėtąjį žygį, visų pirma pasidomėkite, ar plaukimas pasirinkta upe šiuo metu laiku iš tiesų organizuojamas.

vandens pramogos

Baidarės – puiki vandens pramoga

vandens pramogosKuomet gyvenimas pasidaro labai liūdnas ir jaučiate, kad per daug „užstrigote“ rutinoje – reikia jį paįvairinti pasirinkus kokias nors pramogas. Viena jų – baidarės. Nepaisant to, kad vandens pramogos lietuviams dažniausiai asocijuojasi su šiltuoju metu laiku – mėgautis baidarių teikiamais malonumais galima ir rudenį bei žiemą (jeigu ji nėra ypač šalta ir neužsidėjęs ledas). Anksčiau baidarės daugeliui buvo egzotika į kurią pasinerti pasiryždavo retas. Šiuo metu tai daugeliui prieinama ir daugelio pasirenkama paslauga. Jomis mėgaujasi ne tik aktyvaus sporto mėgėjai, tačiau tuo pačiu ir jaunimas bei seni žmonės.

Baidarės – vandens sportas, kuomet upėje arba ežere plaukiama link konkrečios vietos. Siūlomas labai platus baidarių pasirinkimas, tad kiekvienas žmogus atsižvelgdamas į savo galimybes bei poreikius gali pasirinkti atitinkamą variantą.

  1. Dvivietės baidarės.
  2. Trivietės baidarės.

Dvivietę baidarę valdyti vienas asmuo gali, tačiau trivietės – niekaip. Dažniausiai trijų vietų baidarė pasirenkama tuomet, kai atostogauti keliauja šeima. Labai patogu plaukti mamai, tėčiui ir vaikui. Gale sėdinti asmuo yra atsakingas už baidarės „vairavimą“, tad siūlome, kad gale sėdėtų daugiau sveriantis arfa fiziškai stipresnis asmuo.

Fizinis pasiruošimas

Pasiruošti šio tipo pramogai nereikia kaip nors ypatingai. Štai jeigu nuspręstumėte slidinėti – visi profesionalai kaip vienas tvirtintų, kad rekomenduojama bent savaitę prieš padaryti paprastus pratimus. To daryti prieš plaukiant baidarėmis – nereikia. Žinoma, jeigu irkluojant jaučiate rankų spaudimą – tokiu atveju pailsėkite. Plaukimas turi būti malonumas, o ne darbas.

Kada pasirenkamas šis sportas

Baidarės tapo pramoga, kurią žmonės pasirenka įvairiausių švenčių metu. Pavyzdžiui, jeigu organizuojamos vestuvės ir jose dalyvauja tokie žmonės, kurie mėgsta smagiai praleisti laiką – visą vakarėlį galima perkelti į gamtą. Susirašoma, plaukiama ir vėliau vakaras leidžiamas gamtoje. Smagu ir tikrai labai puikus būdas paminėti vestuves kiek kitaip nei daugelis.

Ar saugu plaukti baidarėmis?

Asmenys, kurie nemoka plaukti tvirtina, kad jie bijo, jog baidarė gali apsiversti. Pirmiausia reikia įvertinti tai, kad Lietuvoje nėra tiek daug sraunių upių, kad galėtų iškilti tokios problemos. Tuo pačiu, skiriasi ir pačių upių ar ežerų intensyvumas. Galima pasirinkti labai ramų. Taip pat pasižiūrėkite, kad konkrečią dieną nebūtų vėjuota. Baidarės apvirsta dažniausiai tuomet, kai žmonės patys nusprendžia smagiai praleisti laiką. Jeigu nenorėsite ir stengsitės išlikti sausi – baidarė tikrai neapvirs.

Kieno paslaugomis pasinaudoti?

Lietuvoje yra ne viena vieta, kuri siūlo tokio tipo vandens pramogas. Natūralu, kad norisi atrasti tokią, kuri labiausiai tiktų. Tokiu atveju siūlome atsidaryti internetinius puslapius ir paprasčiausiai palyginti skirtingus variantus, kad gebėtumėte nuspręsti, kuris jums tinka labiausiai. Jeigu baidarės reikalingos jums todėl, kad vestuvės ruošiamos kiek įmantresnės – tokiu atveju reikia pasirūpinti, kad paslaugas siūlanti įmonė taip pat užtikrintų ir patogią nakvynę bei kitus apsektus.

Baidarės – puiki ir labai rekomenduotina pramoga tokiu atveju, jeigu norite į savo gyvenimą įnešti kokių nors naujų pojūčių.  Svarbiausia, nebijokite sušlapti, nes tai sudaro labai didelę dalį tikrosios pramogos.

baidarių nuoma

Baidarių nuoma: kodėl nuomuoti geriau nei pirkti?

baidarių nuomaAtostogos Lietuvos pajūryje bei išvykos prie ežerų su nakvyne – bene pačios populiariausios vasaros pramogos mūsų šalyje. Paskutiniais metais pastarosioms ne ką nusileidžia ir plaukiojimas baidarėmis. Šiai veiklai nemažai vasarotojų ryžtasi bent kartą per sezoną. Tai – puiki galimybė atsipalaiduoti mėgaujantis gamtos vaizdais bei pabendrauti su draugais ar artimaisiais. Nors visą šiai pramogai reikalingą įrangą galima įsigyti, tačiau gerokai populiaresnė yra baidarių nuoma.  Tai – galimybė išsinuomoti norimą baidarę (pageidaujamo vietų skaičiaus, modelio) bei papildomą įrangą reikiamam laikotarpiui, taip pat pasinaudoti kitomis nuomos bendrovės teikiamomis paslaugomos – kelionės trasos sudarymu, baidarių pristatymu ir pasiėmimu ar net nakvynės vietos užsakymu. Nuomos punktai yra išsidėstę įvairiose šalies vietose, ypač ten, kur gamta nepagailėjo gausių upių tinklų.

Kuo baidarių nuoma pranašesnė už kitą alternatyvą – nuosavo inventoriaus įsigijimą?

  • Baidarės ir kita šiai veikla reikalinga įranga kainuoja gana nemažai. Jei nesate užkietėjęs šios veiklos fanatikas ir išplaukiate vos keletą kartų per metus, paskaičiuokite, kada šis pirkinys atsipirks. Baidarių nuoma, padalinus iš visų keliaujančiųjų skaičiaus, „įkandama“ daugeliui. Jei norite sutaupyti, į šią išvyką leiskitės ne „piko“ metu, tai yra ne vasarą, kada prasideda masinės atostogos, bet vėlyvą pavasarį ar ankstyvą rudenį, būtent tada baidarių nuoma nėra tokia populiari ir nuomotojai siūlo žemesnes kainas.
  • Nuomos punktai siūlo įvairias baidares. Priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus, galite rinktis skirtingo vietų skaičiaus baidares – dvivietes ar keturvietes (galima rinktis baidares su papildoma vietai vaikui). Siūlomos skirtingų modelių baidarės, kurias specialistai pritaiko pagal klientų pageidavimus: vienos pagal konstrukcines savybes yra tinkamesnės pradedantiesiems irkluotojams, kitos – patyrusiems, siekiantiems greičio bei ekstremalaus plaukimo. Pagalvokite, kokių finansinių investicijų reikėtų ir kur visą inventorių laikytumėte, jei nuspręstumėte viską susipirkti?
  • Baidarių nuoma – ne vienintelė paslauga, siūloma nuomos punktų. Kiekvienas paslaugos teikėjas, kovojantis dėl klientų dėmesio, siūlo visą „puokštę“ pridėtinių galimybių. Bene populiariausia – tinkamiausios trasos pasiūlymas. Aišku, tikri turistai, jaučiantys malonumą visas kelionės detales planuoti patys, gali atlikti tai savarankiškai, tačiau kitiems, ypač naujokams, profesionalų pagalba itin aktuali – juk nesinori susidurti su nemaloniais netikėtumais, galinčiais ilgai atbaidyti nuo šios veiklos.