Home » čerpės

Žyma: čerpės

Roben čerpės

Pietietiškam namų fasadui – keraminės čerpės

Roben čerpėsViduržemio regione – Ispanijos krantuose – keraminių čerpių stogas laikomas gražiausiu namų elementu. Balto, spindinčio fasado namas su raudona ar ruda čerpių „kepure“ visuomet žadi egzotika ir jaukumu. Šio tipo namai būdingi ne tik Europoje, bet ir Meksikos, Kalifornijos ar Floridos regionuose.

Keraminės čerpės yra puikus pasirinkimas stogo dangai, nes galima rinktis iš šimtų atspalvių – nuo raudonos iki tamsiai žalios ar net juodos (kuri šiuo metu yra bene populiariausia čerpių spalva). Dar vienas pasirinkimas keliaspalvės čerpės, kuriose derinami du ar trys subtiliai pereinantys atspalviai – visą stogą nuklojus šiomis čerpėmis, namas atrodo impresyviau ir žaismingiau.

Kita čerpių išvaizdą liečianti savybė – galima rinktis tiek lygias ir spindinčias it veidrodis čerpes, tiek grublėtas čerpes su tekstūra. Šios paviršinės savybės atsiskleidžia saulei apšviečiant namo stogą – grublėtos čerpės labiau sugeria šviesą, o blizgios čerpės – atspindi.

Vienas svarbiausių čerpių privalumų – tai ekologiškumas. Čerpės gaminamos iš natūralaus molio ir jos pasižymi tokiomis savybėmis kaip geras oro pralaidumas, ilgaamžiškumas. Vasarą čerpių stogas išlaiko namie vėsumą, o žiemą – palaiko šilumą.

Keraminės čerpės yra pranašesnės už kitas stogo dangas tuo, kad gali tarnauti net šimtmečius. Jos taip pat yra atsparios ugniai, be to, teigiama, kad jos sugeria kenksmingas medžiagas, radiaciją, o vėliau šias medžiagas nuplauna lietus.

Vienas garsiausių Europos čerpių gamintojų – vokiečių kompanija Roben. Roben čerpės garsėja didele spalvų ir formų įvairove, todėl jas galima pritaikyti bet kokio tipo namo eksterjerui. Roben čerpės gaminamos tik iš natūralių medžiagų – be jokių rišiklių ar cemento. Šios čerpės atsparios, tarnauja ilgus dešimtmečius ir suteikia namams jaukų viduržemio jūros architektūros akcentą.

Tad jeigu turite namelį prie ežero, jūros, o galbūt tiesiog esate pietietiško meno ir architektūros mylėtojas ir gerbėjas, siūlome rinktis keraminių čerpių stogo dangą – ji ne tik suteiks įspūdingo grožio ir jaukumo jūsų namams, bet ir valys orą, kuriuo kvėpuojate ir tarnaus ilgus metus.

stogo danga

Kokia stogo danga yra tinkamiausia?

stogo dangaStatant naują gyvenamąjį namą, gali iškilti nemažai klausimų: kokiomis medžiagomis papildyti sienas, kokius išsirinkti langus, kokią stogo dangą išsirinkti ir daugybė kitų. Šiandien mes pakalbėsime apie stogo dangas ir patarsime, kokią išsirinkti. Dabar rinkoje vyrauja keturios pagrindinės stogo dangos, kurias ir palyginsime bei pateiksime savo išvadas.

  • Bituminės čerpės. Ši stogo danga yra viena iš plastiškiausių – ją galima pritaikyti labai įvairiems stogų projektams, negana to, ji visiškai nelūžinėja ir neskyla. Montavimo darbai yra nesunkiai ir greitai atliekami šiltuoju metu laiku, o žiemą montuoti bituminių čerpių nėra rekomenduojama, kadangi montavimas gerokai sunkesnis ir specialistai gali pareikalauti didesnės pinigų sumos už atliktą darbą. Nepaisant to, kad ši stogo danga taip pat pasižymi labai geromis garso sulaikymo savybėmis, ji turi minusą, kuris aktualiausias estetikos mėgėjams – dėl to, kad bituminės čerpės yra neatsparios ultravioletiniams spinduliams, jog gana greitai nublanksta, todėl karts nuo karto reikės atlikti stogo dangos atnaujinimo darbus.
  • Keraminės čerpės. Kaip ir bituminės čerpės, šios turi pakankamai neblogus garso sulaikymo rodiklius. Visgi, daugelis ekspertų vertina keramines čerpes kaip ilgaamžiškesnę medžiagą, kadangi tai nėra nei rūdijanti, nei deganti, bet to, ji yra pakankamai atspari ultravioletiniams spinduliams, todėl šios stogo dangos atspalviai nesikeis ilgą laiką. Dar vienas privalumas – ekspertai įvertino, jog tokia stogo danga gali atlaikyti daugiau nei vieną tūkstantį šalčio ciklų, kas yra apskritai geriausias rezultatas šiuolaikinėje rinkoje. Visgi, kaip ir visos kitos stogų dangos, ir ši turi savo minusų – jos montavimas gali būti gana sudėtingas, kadangi ši medžiaga yra trapi. Taigi, rekomenduojama visuomet patikėti keraminių čerpių stogo montavimo darbus profesionalams. Negana to, pati medžiaga yra ganėtinai sunki, todėl gali pasikeisti karkaso konstrukcija. O tai reiškia, kad reikės gana siauro tarpo tarp stogo gegnių.
  • Skardos danga. Jeigu jūs ieškote kuo pigesnio varianto ir jums nereikia geros garso izoliacijos (pavyzdžiui, gal užsiimate sandėlių nuoma Vilniuje, o ne privataus namo statyba), tuomet skardos danga gali būti tinkamu pasirinkimu. Visų pirma todėl, kad tokia danga yra atspari mechaniniams veiksmams, ji visiškai neskyla ir yra greitai paruošiama. Tai taip pat yra vienas pigiausių stogo dangos variantu.
  • Beasbesčio šiferio danga. Tai yra pati pigiausia danga – be jokios abejonės, šiferis dabar ne toks, koks buvo prieš dvidešimt ar trisdešimt metų – jo sudėtyje nėra asbesto, todėl galima sakyti, kad tai ekologiškas produktas, paneigiantis šiferinio stogo stereotipą. Visgi, yra daugiau minusų, nei pliusų – garso izoliacija tikrai nėra stipri, beasbesčio šiferio stogo danga labai greitai išblunka, kadangi yra veikiama UV spindulių. Negana to, tokia danga gali labai lengvai įskilti, o esant pakankamai žemai temperatūrai (pavyzdžiui, žiemą) bus gana sunku šią stogo dangą įrengti.

Daugelis ekspertų jums pasiūlytų rinktis iš keraminių arba bituminių čerpių dėl ilgaamžiškumo, gero estetinio vaizdo ir puikios garso izoliacijos. Visgi, jei jums svarbiau pigumas ir estetika bei garso izoliacija nėra pagrindiniai rodikliai, skardinė danga gali būti tinkamesnė.