Home » Dantų implantai

Žyma: Dantų implantai

Dantų implantai

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų implantus

Dantų implantaiYra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonės netenka dantų. Tačiau labai nedaug būdų juos atstatyti, dantų implantai vienas iš pažangesnių būdų, kuris imituoja šaknį ir ant kurio tvirtinamas danties protezas.  Nors šį technologija naudojama jau pakankamai seniai ir kasmet Lietuvoje tūkstančiais skaičiuojamos dantų implantavimo procedūros, tačiau daug kam kyla klausimų apie viską kas susiję su implantais. Tad dalinamės specialistų dažnai girdimais klausimais ir atsakymais į juos.

Ar yra amžiaus apribojimai dantų implantavimui?

Dantų implantai gali būti įsriegiami žmonėms, kurių žandikaulis jau yra pilnai išsivystęs ir susiformavęs. Dėl šios priežasties implantai nėra sriegiami vaikams, dažniausiai siūloma sulaukti bent jau pilnametystės. Ir tik specialistai gali įvertinti ar jau galima implantuoti dantį ar ne. Tuo tarpu viršutinės amžiaus ribos nėra, implantus galima sriegti ir seneliams.

Ar implantuoti galima bet kokiu atveju?

Dantų implantai galimi tik esant visiškai sveikai burnos ertmei. T.y. neturi būti jokių dantenų ligų, šalimais esančių dantų neturi kankinti kariesas ir pan. Implantuoti taip pat nerekomenduojama esant kvėpavimo takų ar gerklų infekcijoms ar vartojant antibiotikus. Apie tokias ligas ir vartojamus vaistus būtina pranešti odontologui.

Kodėl svarbu atkurti dantį implantuojant?

Dantų implantai vienas iš būdų sustabdyti kaulo nykimą ir atkurti tiek estetinę, tiek kramtymo funkciją. Kaulo nykimas yra svarbiausia dalis, kadangi netekus danties, kaulas nedirba, o nedirbdamas nyksta. Dėl to gali kisti žandikaulio forma, atsirasti nepatogumai. Implantas priverčia dirbti kaulą ir dėl to neprasideda šio nykimo procesas. Joks kitas dantų atkūrimo būdas nesuteikia šio efekto.

Kiek trunka procedūra?

Dantų implantavimo procedūra skiriama į dvi dalis – chirurginę ir protezavimo. Pirmiausia pašalinami nereikalingi dantys, atliekamas kaulo atauginimas (jei reikia), įsriegiamas implantas. Galima pritvirtinti laikiną protezą. Tuomet paliekama sugyti dantenoms. Kitų vizitų metu sriegiami implantai, užsiuvama. Viskas atliekama su vietine nejautra. Nors pačios procedūros trumpos, jos paskirstomos per kelis vizitus, todėl priklausomai nuo implantuojamų dantų skaičiaus procesas gali užtrukti nuo 1 iki 6 mėnesių.

Kaip prižiūrėti implantuotus dantis?

Dantų priežiūra niekuo nesiskiria, reikia laikytis įprastos, kruopščios burnos higienos. Tinkamai prižiūrint dantis, implantai gali tarnauti kelis dešimtmečius. Šiuolaikinės odontologijos priemonės ir technologijos leidžia pasiekti implantų ilgaamžiškumą.

 

 

dantų protezavimas

Dantų protezavimas – geriausias pasirinkimas norintiems vėl šypsotis

dantų protezavimasGamtoje dantų netekimas yra natūrali senėjimo proceso dalis, tačiau ši taisyklė dažnai netinka žmogui, kadangi jis netekti danties ar kelių dantų gali dar palyginti labai ankstyvame amžiuje. Tai lemia netinkama burnos higiena, periodonto ligos bei nelaimingi atsitikimai, kurių metu dantys yra išmušami. Prarasti dantys kelia žmogui ne tik didelį diskomfortą, tačiau ir trukdo pasitikėti savimi bei gyventi pilnavertį socialinį gyvenimą. Tokiu atveju dantų protezavimas yra geriausia išeitis, jei norisi turėti gražią šypseną.

Tiesa, kai kurie žmonės vengia dantų protezų ir yra linkę kęsti nepatogumus bei diskomfortą, kadangi kartais galima išgirsti nuomonę, kad dantų protezai yra nepatogūs, atrodo dirbtinai ir visi juos pastebi. Visgi, šiuolaikinis dantų protezavimas ne iš tolo neprimena to, kuris buvo prieš porą dešimtmečių. Dantų protezai yra gaminami iš šiuolaikiškų medžiagų bei pritaikomi individualiai kiekvienam pacientui, todėl ne tik užtikrinamas maksimalus komfortas, bet ir grąžinama normali kramtymo ir aiškios kalbos funkcija, o patys protezai atrodo itin natūraliai, todėl niekas net nepastebės, kad žmogus juos turi.

Populiariausios dantų protezų rūšys

Atsižvelgus į prarastų dantų kiekį, vietą bei defekto sudėtingumą odontologijos klinikų specialistai gali pagaminti įvairiausius dantų protezus, kurie suteiktų pacientui visišką komfortą. Šiuo metu itin populiarūs yra šie dantų protezai:

  • Bemetalės keramikos dantų protezai. Šie protezai yra gaminami iš šviesai laidaus porceliano, todėl atrodo itin tikroviškai ir savo savybėmis praktiškai nesiskiria nuo natūralaus danties, todėl niekas nepastebės ir tikrai neatskirs, kad pacientas nebeturi savo natūralių dantų ar danties. Odontologai bemetalės keramikos dantų protezus rekomenduoja rinktis tada, kai reikia restauruoti priekinius dantis.
  • Metalo keramikos dantų protezai. Jie yra gaminami iš metalo karkaso, užlieto porcelianu. Jie atrodo itin natūraliai, tačiau metalo keramikos dantų protezus geriausia rinktis, restauruojant galinius dantis.
  • Cirkonio oksido keramikos protezai. Dantų protezavimas šiais protezais vienas pažangiausių. Jų gamybai nenaudojamas metalo karkasas, tačiau cirkonio oksido keramikos protezai yra labai atsparūs kramtymui bei atrodo estetiškai. Šie protezai gaminami į pagalbą pasitelkus šiuolaikines kompiuterines technologijas, todėl yra itin tikslūs ir garantuoja pacientui maksimalų komfortą.

Svarbu paminėti, kad šiuolaikinis dantų protezavimas yra itin stipriai pažengęs į priekį, todėl gali restauruoti netekusius dantis ar visą dantų eilę net ir itin sudėtingais atvejais. Be to, dantų protezai, tinkamai prižiūrimi, gali tarnauti iki gyvenimo galo.