Home » dantų protezai

Žyma: dantų protezai

dantų protezavimas

Dantų protezavimas: mitai ir realybė

dantų protezavimas

Kai išgirstame apie dantų protezavimą, daugelis turbūt pagalvojame apie savo močiutes ir senelius. Tai pirmas įrodymas, kad tokiomis temomis vadovaujamės mitais. Nes tai yra vienas populiariausių mitų, sklandančių apie dantų protezus. Iš tiesų dantų protezavimas nėra nei toks atgyvenęs, nei baisus dalykas, kaip gali pasirodyti. Pateikiame kelis visuomenėje populiarius mitus apie protezavimą, kurie tikime, tikrai atvers Jums akis.

  1. Dantų protezavimas tik senukams. Kaip jau minėjome, didelė žmonių dalis dantų protezavimą sieja su senyvo amžiaus žmonėmis. Turbūt todėl, kad senatvė yra viena iš priežasčių, kai prarandami dantys. Be to, būtent senyvo amžiaus žmonėms Lietuvoje dantų protezavimas yra kompensuojamas. Tačiau tai nereiškia, jog protezavimo specialistų pacientai – vien senjorai. Kasmet vis daugiau jaunimo ar vidutinio amžiaus žmonių kreipiasi dėl dantų protezavimo netekus dantų, patyrus traumą ar kitais atvejais.
  2. Dantų protezai – prabangos prekė. Kartais žmonės nesiryžta rinktis protezavimo dėl paprasto dalyko – kainos klausimo. Visuomenėje gaji nuomonė, jog dantų protezai yra labai brangūs, tad toks dantų gydymas – toli gražu ne kiekvienam. Iš tiesų taip nėra. Šiuolaikinė medicina jau leidžia rinktis įvairius pasiūlymus, tad ir kainos priklauso nuo pasirinkimo. Be to, privačios odontologijos klinikos suteikia galimybę rinktis protezavimą išsimokėtinai.
  3. Protezavimas – ne kiekvienam ištveriamas. Kartais pacientai mano, jog dantų protezavimas yra labai skausminga procedūra. Tai visiška netiesa. Iš kur kilęs toks mitas? Specialistai gūžčioja pečiais ir mano, jog tai greičiausiai psichologinis aspektas, kai pacientai tiesiog baiminasi lankytis pas odontologą bijodami nemalonių procedūrų.Bet protezavimas – tikrai ne iš tokių. Juk    protezuojami dantys jau negyvi, todėl neturi skausmingosios danties. Taigi skaudėti procedūros metu tiesiog negali.
  4. Neoninėje šviesoje atrodysiu kaip bedantis. Yra daug įvairių pokštų ir legendų apie protezus, kurių dalis, reikia pripažinti, yra ne iš piršto laužti. Vienas populiarių mitų, susijusių su situacija prie neoninės šviesos taip pat yra vienas iš tokių. Nemažai pacientų vis dar tiki, jog galės su protezais vaikščioti tik dienos šviesoje, nes štai prie neoninio apšvietimo dantys apsišvies ir atrodys, kad jų nėra. Reikia pripažinti, jog ankščiau protezams buvo naudojamos tokios medžiagos, kurios buvo nepralaidžios šviesai, tačiau šiandien protezai dažniausiai gaminami iš cirkonio keramikos, todėl tokių nesklandumų tikrai
  5. Tiks ir protezai iš turgaus. Šis mitas turbūt labiau populiarus senyvo amžiaus žmonių tarpe. Dažniausiai jie, taupydami sunkiai uždirbtus pinigus bando visur sutaupyti, dantų protezavimas – ne išimtis. Specialistai pasakoja buvę susidūrę su atvejais, kai žmonės išimamus protezus įsigyja turguje ar atsineša sutuoktinio protezus, specialisto klausdami, ar šie tiks pacientui. Atminkite, kad dantų protezai gaminami tik Jums ir tik pagal Jūsų dantų formas bei sąkandį, tad nei universalūs, nei svetimi protezai Jums netiks, o specialistas negalės jų pritvirtinti.

dantų protezavimas

Dantų protezavimas nemokamas ir privačiuose klinikose

dantų protezavimasOdontologijos paslaugos yra viena tų sričių, kurios specialistai yra reikalingi rinkoje praktiškai visada. Mat taip, kaip žmonėms visuomet reikės duonos ir vandens, taip jiems visuomet reikės ir odontologijos klinikos paslaugų.

Mes jau esame pripratę, kad dantų protezavimas, implantavimas, estetinis plombavimas ar endodontija yra teikiama tiek valstybinėse gydymo įstaigose, tiek privačiose odontologijos klinikose. Ir daugelis pacientų jau žino, kad pagrindinis šių dviejų gydymo įstaigų skirtumas yra kaina. Valstybinėse įstaigose už odontologijos paslaugas nereikia mokėti nei vienam Lietuvos Respublikos piliečiui, kuris moka įmokas į privalomąjį sveikatos draudimą. Tokiose įstaigose tereikia sumokėti už plombavimo medžiagas. Taigi čia net ir dantų protezavimas atliekamas kompensuojant paciento išlaidas.

Tuo tarpu privačioje klinikoje visos paslaugos yra mokamos. Dažnai pacientai, pabūgę ilgų eilių pas valstybinius specialistus renkasi privačias paslaugas nepaisant to, kad už tai tenka papildomai mokėti. Tačiau privačios klinikos mainais į tai siūlo itin greitą aptarnavimą ir modernias technologijas. Skirtingose odontologijos klinikose gali būti taikomos skirtingos kainos, tad čia net už estetinį plombavimą pacientai pasiryžę sumokėti. Čia svarbiausia – greitas ir kompetentingas darbas. Tokia praktika ypač aktuali, kai pacientai kreipiasi dėl nedidelių susirgimų. Tuomet laukti ilgai valstybinėje įstaigoje nesinori, o juk ir sumokėti už paslaugą pas privatų specialistą reikia ne tiek ir daug.

Deja, dantų protezavimas – ne tokia ir pigi paslauga. Štai todėl ilgą laiką protezuoti dantis pacientai kreipdavosi tik į valstybines gydymo įstaigas. Tačiau švietimo sistemoje įvyko pokyčiai nuo to laiko, kai protezavimo kompensavimas tapo itin lankstus ir modernus. Jau kurį laiką pacientai gali džiaugtis supaprastėjusiomis protezavimo sąlygomis. Jei ankščiau dantų protezavimą atlikus privačiam odontologui, pacientui už gydymą tekdavo mokėti iš savo kišenės, dabar tokias išlaidas jau gali padengti valstybė.

Valstybinė ligonių kasa nuolat informuoja protezavimo laukiančius pacientus, kad šie jau gali kreiptis pas privačius odontologus ir nelaukti ilgose valstybinių įstaigų eilėse. Pritaikius praktiką „pinigai paskui pacientą“ eilės pas valstybinėse įstaigose dirbančius odontologus kaip mat sumažėjo. Dabar pacientai, kuriems pagal įstatymą priklauso dantų protezavimas ir kompensacija, gali šiai paslaugai užsirašyti pas privatų odontologą. Tuomet klinikoje tereikia paprašyti išrašo ir jį pristatyti į teritorinę ligonių kasą. Čia informacija patikrinama, o ligoniui suskaičiuojama priklausanti kompensacija. Tokiu būdu ir išleisti pinigai grįžta, ir eilių nereikia laukti.