Home » dantys

Žyma: dantys

šypsena

Tobula šypsena. Ar ji daug kainuoja?

šypsena

Turbūt ne vienam teko atkreipti dėmesį, kad įžymių žmonių šypsena dažniausiai būna labai graži. Atrodo, kad jiems tenka skirti labai daug pinigų, kad pavyktų taip puikiai atrodyti. Visgi, tai nėra visiškai tiesa, kadangi batai ir graži šypsena reikalauja ne pinigų, tačiau laiko. Kuo daugiau dėmesio skirsite – tuo tikresnis galite būt, kad galiausiai Jūsų šypsena bus dar gražesnė nei raudonu nukilimu žengiančių žvaigždžių.

Žinoma, svarbiausia skirti laiko tinkamai higienai namuose ir įsigyti kokybiškas priemones, kurios gali padėti išsivaryti dantukus ir tuo pačiu labai svarbu lankytis pas profesionalą, kažkuris peržiūrės, kad jokios problemos jums ateityje nesukeltų labai rimtų problemų. Svarbiausia, kad šiuo metu gydymo įstaigų pasirinkimas labai platus, tad kiekvienas, kuris ieško, gali būti ramus, kad galiausiai visi jo poreikiai bus pilnai patenkinti ir tai leis užsitikrinti, kad tobula šypsena puoš jūsų veiduką. Taigi, skirti laiko ne tik kasdieninei burnos higienai, tačiau t pačiu ir geriausios klinikos pasirinkimui. Reikia susirasti tokią, kuri n tik laba puikiai atliktų tvarkymo darbus, tačiau tuo pačiu kurioje būtų malonu būti. Tokiu atveju kiekvienas apsilankys artą per pusę metų, kadangi paprasčiausiai nejus jokio diskomforto. O kadangi šiuo metu pasirinkimas toks platus – kiekvienas, kurie ieško – tikrai ras tai, kas jam labiausiai tinka.

Žinomam reikia įvertinti tai, kad labai skiriasi žmogaus danties kaulas ir kol vienu jis atveju yra labai šviesus ir paprasčiausiai dantukų balinimas gali būti net nereikalingas, kitu atveju kaulas gali būti net ir gelsvas, tad to rezultatas yra paprasčiausiai tokios spalvos dantukai. Žinoma, reguliari higiena ir tuo pačiu dantukų balinimas gali garantuoti, jog balti tikrai šiek tiek pabals, tačiau tokiu atveju nereikia tikėtis labai gero rezultato. Kita vertus reikia nepamiršti, kad graži šypsena yra tokia, kuri yra sveika, tad net ir labai balti dantys ne visada yra ypač geras pasirinkimas, kuris gali užtikrinti, kad galiausiai dantys bus nuostabūs ir kr kas nuostabesni nei pačių garsiausių pasaulio žmonių. Kuo daugiau pastangų įdėsite – tuo geresnį rezultatą pavyks pasiekti.

Labai svarbu pasirinkti kokybiškas priemones, kurios gali užtikrinti, kad galiausiai Jūsų rezultatas pranoks lūkesčius. Neužtenka tik paprasčiausio dantų šepetuko, kuris gali garantuoti, kad dantukai bus tinkamai prižiūrimi. Šiuo metu labai giriami elektriniai dantų šepetukai tikrai geresnis pasirinkimas. Su tuo sutinka ne tik tie, kurie jais naudojasi ir pamato akivaizdžiai pagerėjusią dantų būklę, tačiau ir odontologai, kurie tikina, kad šiuolaikinė mityba tokia prasta,kad varytis dantis reikia labai atidžiai. Tuo pačiu nepamiškite, kad labi ir burnos skalavimo skysčio, kuris gali padėti panaikinti atsiradusius nešvarumus. Galiausiai, dantų siūlo arba specialus šepetuko, kuris yra skirtas tarpdančius. Tokiu atveju pašalinsite visus maisto likučius, kurie atsiranda mitybos. Ir svarbiausia valytis dantukus kiekvieną dieną bent jau kartus ir labai visapusiškai. Bent jau dešimt minučių ir tokiu atveju apsilankymas pas profesionalą bus malonumas, o ne darbas. Burnos higiena, kurią atlieka profesionalas, taip pat turi būti reguliari, tuomet šypsena bus gražesnė nei žmonių, kurie reklamuoja dantų pastas.

Tobula šypsena daugiausia kainuoja ne pinigų, tačiau laiko. Jeigu esate pasiruošęs ją turėti – tokiu atveju siūlome skirti šiek tiek laiko. Ieškant tinkamiausių priemonių, tiek pačių geriausių specialistų, kurių paslaugos galiausiai Jums tiktų bei patiktų. Nes kiekvienas kuris ieško, randa tai, kas jam labiausiai tinka.

 

odontologas

Odontologas pataria: kramtomosios gumos nauda bei žala

odontologasTikriausiai visi esame matę ne vieną kramtomosios gumos reklamą, kuri teigia, kad guma padeda atsikratyti dantyse likusių maisto likučių, atstato natūralią burnos mikroflorą ir apsaugo dantis. Bet ar išties kramtomoji guma daro tokius stebuklus ir yra naudinga mūsų dantims? Į ši klausimą atsako profesionalus odontologas.

Kramtomosios gumos nauda

Išties kramtomoji guma turi nemažai privalumų. Visų pirma, kramtomoji guma tikrai gali kovoti su ėduonimi, todėl ją galima kramtysi po kiekvieno valgio. Kramtant gumą, išsiskiria daugiau seilių, kurios skalauja dantis ir tokiu būdu išvalo maisto likučius. Be to, gumos kramtymas yra puiki treniruotė žandikauliui.  Kam to reikia? Odontologas teigia, kad šiandien žmonės per daug valgo minkšto maisto, todėl žandikaulio sąnarys nedirba, o tai gali turėti neigiamos įtakos žandikaulio sveikatai ateityje. Galiausiai reikia paminėti, kad kramtomoji guma spartina skrandžio veiklą. Kramtymas ir seilių išsiskyrimas duoda impulsą į smegenis, kad į skrandį tuoj atkeliaus maistas, smegenys apie tai „informuoja“ skrandį, o šis savo ruoštu pradeda skirti skrandžio rūgštis, kurios padės greičiau suvirškinti maistą. Tad, kramtomosios gumos gabalėlis po sočių pietų gali padėti greičiau suvirškinti maistą.  Žinoma, jei guma kramtoma „ant tuščio skrandžio“ gali pradėti kankinti ne tik alkis, bet ir rėmuo.

Kramtomosios gumos žala

Odontologas primena, kad guma nelygi gumai, o tai reiškia, kad prieš perkant vieną ar kitą gumos rūšį, reiktų perskaityti jos sudėtį. Dalyje kramtomųjų gumų yra nemažai cukraus, todėl iš jų nėra ne tik naudos, bet dar ir galima pakenkti dantims. Tad geriau mažiau skani, bet becukrė guma. Dar vienas kramtomosios gumos trūkumas – žandikaulio raumens pertempimas, kurį lydi skausmas. Kramtomąją gumą reikia kramtyti saikingai ir rinktis atsakingai.

O ką daryti, jei po valgio nėra kramtomosios gumos? Tokiu atveju burną reikia tiesiog išskalauti paprastu vandeniu arba burnos skalavimo skysčiu, jei jo turite.  Taigi, tinkamai rūpinkitės savo burnos higiena ir galėsite ilgai džiaugtis sveikais ir tvirtais dantimis.

 

Dantų implantai

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų implantus

Dantų implantaiYra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonės netenka dantų. Tačiau labai nedaug būdų juos atstatyti, dantų implantai vienas iš pažangesnių būdų, kuris imituoja šaknį ir ant kurio tvirtinamas danties protezas.  Nors šį technologija naudojama jau pakankamai seniai ir kasmet Lietuvoje tūkstančiais skaičiuojamos dantų implantavimo procedūros, tačiau daug kam kyla klausimų apie viską kas susiję su implantais. Tad dalinamės specialistų dažnai girdimais klausimais ir atsakymais į juos.

Ar yra amžiaus apribojimai dantų implantavimui?

Dantų implantai gali būti įsriegiami žmonėms, kurių žandikaulis jau yra pilnai išsivystęs ir susiformavęs. Dėl šios priežasties implantai nėra sriegiami vaikams, dažniausiai siūloma sulaukti bent jau pilnametystės. Ir tik specialistai gali įvertinti ar jau galima implantuoti dantį ar ne. Tuo tarpu viršutinės amžiaus ribos nėra, implantus galima sriegti ir seneliams.

Ar implantuoti galima bet kokiu atveju?

Dantų implantai galimi tik esant visiškai sveikai burnos ertmei. T.y. neturi būti jokių dantenų ligų, šalimais esančių dantų neturi kankinti kariesas ir pan. Implantuoti taip pat nerekomenduojama esant kvėpavimo takų ar gerklų infekcijoms ar vartojant antibiotikus. Apie tokias ligas ir vartojamus vaistus būtina pranešti odontologui.

Kodėl svarbu atkurti dantį implantuojant?

Dantų implantai vienas iš būdų sustabdyti kaulo nykimą ir atkurti tiek estetinę, tiek kramtymo funkciją. Kaulo nykimas yra svarbiausia dalis, kadangi netekus danties, kaulas nedirba, o nedirbdamas nyksta. Dėl to gali kisti žandikaulio forma, atsirasti nepatogumai. Implantas priverčia dirbti kaulą ir dėl to neprasideda šio nykimo procesas. Joks kitas dantų atkūrimo būdas nesuteikia šio efekto.

Kiek trunka procedūra?

Dantų implantavimo procedūra skiriama į dvi dalis – chirurginę ir protezavimo. Pirmiausia pašalinami nereikalingi dantys, atliekamas kaulo atauginimas (jei reikia), įsriegiamas implantas. Galima pritvirtinti laikiną protezą. Tuomet paliekama sugyti dantenoms. Kitų vizitų metu sriegiami implantai, užsiuvama. Viskas atliekama su vietine nejautra. Nors pačios procedūros trumpos, jos paskirstomos per kelis vizitus, todėl priklausomai nuo implantuojamų dantų skaičiaus procesas gali užtrukti nuo 1 iki 6 mėnesių.

Kaip prižiūrėti implantuotus dantis?

Dantų priežiūra niekuo nesiskiria, reikia laikytis įprastos, kruopščios burnos higienos. Tinkamai prižiūrint dantis, implantai gali tarnauti kelis dešimtmečius. Šiuolaikinės odontologijos priemonės ir technologijos leidžia pasiekti implantų ilgaamžiškumą.

 

 

Dantų balinimo juostelės

Balti dantys ir nepriekaištinga šypsena žmogui suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Jis dažniau šypsosi ir taip visiems aplinkiniams parodo, kad yra patenkintas gyvenimu. Su tokiu žmogumi bendrauti nori visi, nes jis spinduliuoja teigiama energija. Ir tai tik dėl to, kad jo dantys yra balti ir gražūs. Kaip to pasiekti?

Dantys balti gali būti dėl daugelio priežasčių. Pirmiausiai tai rūpestinga burnos higiena ir nedaug žalingų įpročių. Kita priežastis – dantų balinimas pas odontologą. Trečia priežastis – dantų balinimo juostelės naudojamos bent kartą į pusmetį.

Burnos hiegieną prižiūrėti tinkamai yra labai sunku. Tam reikia sugaišti nemažai laiko, be to tai reikalauja tam tikrų valios pastangų. Atsisakyti kavos, arbatos, rūkymo, raudono vyno, šokolado vien tik dėl bantų dantų sugebės ne kiekvienas. Tai mūsų šiuolaikinio gyvenimo malonumai, kuriais norime ir mėgaujamės. Deja, visi išvardinti dalykai kenkia dantims – nuo jų atsiranda geltonos ir net rudos dėmes, dantys pageltonuoja. Odontologo paslaugos yra efektyvios, bet jos labai daug kainuoja. Be to sugaištamas brangus laikas. Lieka tik dantų balinimo juostelės, kurios dantis daro baltus, nes jose yra to paties peroksido, kurį naudoja ir odontologai. Rekomenduojame Crest 3D White dantų balinimo juosteles, nes jų kokybės ir kainos santykis yra tikrai geras ir priimtinas vidutines pajamas gaunantiems žmonėms.

Dantų balinimo juostelės yra specialios į lipnią juostą panašios dantų balinimo priemonės. Jos yra užklijuojamos ant viršutinių dantų eilės, taip pat ir apatinių. Užklijuojamos gana paprastai – tiesiog nuplėšiamas apsauginis popierius ir prilipdoma juostelė prie dantų. Jei juostelė užklijuota teisingai, joje esantis peroksidas ir kitos balinimo medžiagos patenka ant dantų paviršiaus ir susigeria į emalį. Tokiu būdu dantys yra balinami. Po tam tikro laiko (nuo 5 iki 30 minučių ar net ilgiau) juostelės nuimamos ir išmetamos į šiukšlių dėžę. Procedūra kartojama kelis kartus ir štai – balta šypsena garantuota bent keliems mėnesiams net jei ir savo įpročių neatsisakote.

Dabar vienos iš populiariausių Lietuvoje yra JAV gamintos Crest 3D White dantų balinimo juostelės, kurias galima įsigyti internetu. Prieš naudodami balinimo priemones namuose, pasitarkite su savo odontologu. Dantų balinimo juostelės nebalina plombuotų dantų, taip pat gali pakenkti, jei sergate tam tikromis dantų ligomis. Balinimo efektas geriausiai matomas ant sveikų ir natūralių dantų, todėl būtina jūsų odontologo konsultacija.