Tagged dantys

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų implantus

Dantų implantaiYra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonės netenka dantų. Tačiau labai nedaug būdų juos atstatyti, dantų implantai vienas iš pažangesnių būdų, kuris imituoja šaknį ir ant kurio tvirtinamas danties protezas.  Nors šį technologija naudojama jau pakankamai seniai ir kasmet Lietuvoje tūkstančiais skaičiuojamos dantų implantavimo procedūros, tačiau daug kam kyla klausimų apie viską kas susiję su implantais. Tad dalinamės specialistų dažnai girdimais klausimais ir atsakymais į juos.

Ar yra amžiaus apribojimai dantų implantavimui?

Dantų implantai gali būti įsriegiami žmonėms, kurių žandikaulis jau yra pilnai išsivystęs ir susiformavęs. Dėl šios priežasties implantai nėra sriegiami vaikams, dažniausiai siūloma sulaukti bent jau pilnametystės. Ir tik specialistai gali įvertinti ar jau galima implantuoti dantį ar ne. Tuo tarpu viršutinės amžiaus ribos nėra, implantus galima sriegti ir seneliams.

Ar implantuoti galima bet kokiu atveju?

Dantų implantai galimi tik esant visiškai sveikai burnos ertmei. T.y. neturi būti jokių dantenų ligų, šalimais esančių dantų neturi kankinti kariesas ir pan. Implantuoti taip pat nerekomenduojama esant kvėpavimo takų ar gerklų infekcijoms ar vartojant antibiotikus. Apie tokias ligas ir vartojamus vaistus būtina pranešti odontologui.

Kodėl svarbu atkurti dantį implantuojant?

Dantų implantai vienas iš būdų sustabdyti kaulo nykimą ir atkurti tiek estetinę, tiek kramtymo funkciją. Kaulo nykimas yra svarbiausia dalis, kadangi netekus danties, kaulas nedirba, o nedirbdamas nyksta. Dėl to gali kisti žandikaulio forma, atsirasti nepatogumai. Implantas priverčia dirbti kaulą ir dėl to neprasideda šio nykimo procesas. Joks kitas dantų atkūrimo būdas nesuteikia šio efekto.

Kiek trunka procedūra?

Dantų implantavimo procedūra skiriama į dvi dalis – chirurginę ir protezavimo. Pirmiausia pašalinami nereikalingi dantys, atliekamas kaulo atauginimas (jei reikia), įsriegiamas implantas. Galima pritvirtinti laikiną protezą. Tuomet paliekama sugyti dantenoms. Kitų vizitų metu sriegiami implantai, užsiuvama. Viskas atliekama su vietine nejautra. Nors pačios procedūros trumpos, jos paskirstomos per kelis vizitus, todėl priklausomai nuo implantuojamų dantų skaičiaus procesas gali užtrukti nuo 1 iki 6 mėnesių.

Kaip prižiūrėti implantuotus dantis?

Dantų priežiūra niekuo nesiskiria, reikia laikytis įprastos, kruopščios burnos higienos. Tinkamai prižiūrint dantis, implantai gali tarnauti kelis dešimtmečius. Šiuolaikinės odontologijos priemonės ir technologijos leidžia pasiekti implantų ilgaamžiškumą.

 

 

Dantų balinimo juostelės

Balti dantys ir nepriekaištinga šypsena žmogui suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Jis dažniau šypsosi ir taip visiems aplinkiniams parodo, kad yra patenkintas gyvenimu. Su tokiu žmogumi bendrauti nori visi, nes jis spinduliuoja teigiama energija. Ir tai tik dėl to, kad jo dantys yra balti ir gražūs. Kaip to pasiekti?

Dantys balti gali būti dėl daugelio priežasčių. Pirmiausiai tai rūpestinga burnos higiena ir nedaug žalingų įpročių. Kita priežastis – dantų balinimas pas odontologą. Trečia priežastis – dantų balinimo juostelės naudojamos bent kartą į pusmetį.

Burnos hiegieną prižiūrėti tinkamai yra labai sunku. Tam reikia sugaišti nemažai laiko, be to tai reikalauja tam tikrų valios pastangų. Atsisakyti kavos, arbatos, rūkymo, raudono vyno, šokolado vien tik dėl bantų dantų sugebės ne kiekvienas. Tai mūsų šiuolaikinio gyvenimo malonumai, kuriais norime ir mėgaujamės. Deja, visi išvardinti dalykai kenkia dantims – nuo jų atsiranda geltonos ir net rudos dėmes, dantys pageltonuoja. Odontologo paslaugos yra efektyvios, bet jos labai daug kainuoja. Be to sugaištamas brangus laikas. Lieka tik dantų balinimo juostelės, kurios dantis daro baltus, nes jose yra to paties peroksido, kurį naudoja ir odontologai. Rekomenduojame Crest 3D White dantų balinimo juosteles, nes jų kokybės ir kainos santykis yra tikrai geras ir priimtinas vidutines pajamas gaunantiems žmonėms.

Dantų balinimo juostelės yra specialios į lipnią juostą panašios dantų balinimo priemonės. Jos yra užklijuojamos ant viršutinių dantų eilės, taip pat ir apatinių. Užklijuojamos gana paprastai – tiesiog nuplėšiamas apsauginis popierius ir prilipdoma juostelė prie dantų. Jei juostelė užklijuota teisingai, joje esantis peroksidas ir kitos balinimo medžiagos patenka ant dantų paviršiaus ir susigeria į emalį. Tokiu būdu dantys yra balinami. Po tam tikro laiko (nuo 5 iki 30 minučių ar net ilgiau) juostelės nuimamos ir išmetamos į šiukšlių dėžę. Procedūra kartojama kelis kartus ir štai – balta šypsena garantuota bent keliems mėnesiams net jei ir savo įpročių neatsisakote.

Dabar vienos iš populiariausių Lietuvoje yra JAV gamintos Crest 3D White dantų balinimo juostelės, kurias galima įsigyti internetu. Prieš naudodami balinimo priemones namuose, pasitarkite su savo odontologu. Dantų balinimo juostelės nebalina plombuotų dantų, taip pat gali pakenkti, jei sergate tam tikromis dantų ligomis. Balinimo efektas geriausiai matomas ant sveikų ir natūralių dantų, todėl būtina jūsų odontologo konsultacija.