Home » fotografas

Žyma: fotografas

Fotografijos kursai Vilniuje

Fotografuojame visi – kas su telefonu, kas su „muiline“, kas su pusiau profesionaliu arba veidrodiniu fotoaparatu. Kuo toliau, tuo mažesni vaikai mokomi rankoje laikyti fotoaparatą, jo neišmesti ir paspaudus ilgai laikyti mygtuką… Fotografija giliai įsišaknijo mūsų gyvenime, todėl būtina su ja elgtis apdairiai. Menas turi tarnauti žmogui. Taip sakė rėžimo galvos prieš dešimtis metų. Iš tikrųjų, fotografijos menas tarnauja žmogui, nes jis susilieja su vienu iš svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime – atsiminimais.

Išmokti naudotis fotoaparatu padės fotografijos kursai. Vilniuje tokių kursų yra nemažai, tad esant dideliam pasirinkimui, reikia atkreipti dėmesio į keletą dalykų.

Visų pirma – ko bus mokoma per foto kursus. Jei tik išdėstoma teorija apie skaitmeninę fotografiją ir liepiama parinkti iš savo albumo nuotraukų – nieko gero… Foto kursai paprastai apima kelias sritis – teorinę fotografijos dalį, techninę (fotoaparato veikimo principai), praktinius užsiėmimus. Fotografijos kursų dėstytojas turi paaiškinti studentams, kaip rankomis nureguliuoti savo fotoaparato nustatymus ir kaip juos panaudoti esant skirtingoms apšvietimo sąlygoms. Žaibų fotografuoti niekas neliepia, bet fotografuoti naktį ar padaryti Freeze Light nuotraukas tikrai reikės.

Po praktikos užduočių eina „juodasis“ fotografo darbo momentas – fotografijų redagavimas naudojant tam tikrą programinę įrangą. Tai vienas sunkiausių užsiėmimų, nes kursų dalyviai paprastai skirtingai išmano naudojimąsi kompiuteriu ir grafikos redagavimo programomis. Paskaitose pageidaujama turėti savo kompiuterius, bet jei jų nėra, paaiškinama prie bendro. Tiesa, dėstytojai paprastai būna labai draugiški ir malonūs, tad tam tikrais klausimais pakonsultuoja ir asmeniškai pasibaigus kursų programai.

Fotografavimo kursai trunka 5-6 užsiėmimus po 3 valandas. Jie vyksta tam tikrose klasėse, kurias vedėjai nuomojasi.

Labai svarbu yra pasidomėti kursų dėstytojo kvalifikacija. Paprastai iš gatvės niekas kursų neveda, tačiau reiktų paklausti, kokios srities fotografas yra kursų vedėjas – spaudos, reklamos, vestuvių ir renginių ar meninės fotografijos. Fotografai turi savo mėgstamą sritį, tad apie ją gali papasakoti daugiau. Per kursus ir po jų svarbu palaikyti kontaktą su fotografu, nes niekada nežinai, kad a jo paslaugų gali prireikti.

Rekomenduojame foto kursus, kuriuos veda Gigapikselinių ir panoraminių nuotraukų fotografas Aleksandr Reznik (veda lietuvių ir rusų kalbomis). 

Profesija – fotografas

Vikipedija sako, kad fotografija – tai vaizdų išsaugojimo technologija, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius metodus. Tačiau juk šį darbą turi atlikti žmogus. Taip, galima pastatyti fotoaparatą, kuris pats sugeba Jus nufotografuoti, tačiau norint įamžinti netikėtas akimirkas, jausmus ar sukurti reportažą, reikia žmogaus rankos. Taip ir atsirado fotografo profesija.

Fotografas – tai žmogus, kuris įamžina vienu mygtuko fotoaparate paspaudimu kitų žmonių gyvenimo akimirkas, jų emocijas ar patį veiksmą pats jame nedalyvaudamas. Aišku būna tokių, kurie specializuojasi vien vietovių ar mados fotografavime, mėgstantys gamtą ar gyvūnus fotografuoja būtent juos ir pan. Kiekvienas fotografas atsirenka tai, kas jam mieliau ir arčiau širdies.

Būti fotografu reikia ištvermės, kūrybiškumo, mokėti bendrauti. Juk norint „pagauti” tą reikiamą kadrą kartais tenka tikrai nemažai laiko ir įdėtų pastangų. Tad būkite kantrūs, ugdykite valią iš anksto. Dėl kūrybiškumo – reikia sugebėti ir mokėti pamatyti reikiamą fotografavimo kampą, mokėti pažinti spalvas, jas derinti tarpusavyje. Ne veltui fotografas priskiriamas menininkams. Jis juk kuria meną, įamžina pačias netikėčiausias gyvenimo akimirkas. Kodėl svarbu mokėjimas bendrauti ir sugebėjimas palaikyti pokalbį? Ši savybė labai pravers jei norima fotografuoti asmenines fotosesijas. Jos metu juk nuolat reikės bendrauti su užsakovais, modeliais, todėl turite mokėti palaikyti pokalbį, jį vystyti, kad žmonės, esantys kitame objektyvo gale, galėtų Jumis pasitikėti, atsipalaiduoti.

Jam (fotografui), regis, taip nesudėtinga spaudyti mygtuką, pasikraipyti į vieną šoną, į kitą, nesvarbu, nei kaip jis šiandien atrodo, nei ką dėvi ar kaip susišukavo, nes visada lieka už kadro, už tam tikros ribos, už kurios tarsi nieko nebūtų. Fotografo profesiją dažniausiai ir renkasi tie, kuriems fotografavimas iš pradžių yra didelis hobis, aistra, vėliau gauna pirmuosius užsakymus iš draugų ir pažįstamų, kurių ratas sparčiai plečiasi ir taip, laikui bėgant, pastebima, kad su fotoaparatu nebesiskiriama. Juk didžiausias malonus dirbti darbą, kuris yra širdžiai malonus. Taip galima visapusiškai save realizuoti, išreikšti. Dirbant mėgstamą darbą jis sekasi daug geriau ir lengviau, netenka skaičiuoti nuobodžiai slenkančių valandų. Fotografui kiekviena diena – naujas iššūkis, nauji išbandymai.