Home » fotografija

Žyma: fotografija

fotosesija

Evamark.lt – naujas žvilgsnis į foto pasaulį

Aplink gausu fotografų, tariamų specialistų, tačiau tikrąjį profesionalą surasti yra iš tiesų sunku. Neretai šių asmenybių paslaugos įkainojamos didelėmis pinigų sumomis, tačiau kartais norisi pasimėgauti žemesne kaina, tačiau ne ką prastesniu rezultatu. Evamark.lt kiekvienam klientui, kuriam reikalingi vestuvių fotografai, atveria patrauklią pasirinkimo galimybę, nes čia kainos/kokybės žada itin patrauklius, neįpareigojančius rezultatus.

fotosesija

Jaunatviškas požiūris į fotografavimo meną padės įamžinti net ir sudėtingiausias situacijas bei atvers palankų bei malonumų pripildytą požiūrį į sustabdytas emocijas. Patirtis ir kūrybinės idėjos neleis nusivilti, tad rezultatai neabejotinai pranoks visus jūsų lūkesčius. Jei pasinaudosite šiomis paslaugomis, garantuojame, jog rezultatai Jūsų nenuvils, o sutaupyti pinigai atneš daug žadančius rezultatus, kuriais mėgautis galėsite net ir po daugelio metų.

Evamark.lt savo klientams siūlo įvairaus spektro paslaugas, į kurias pagrinde įeina vestuvių fotografavimas. Ne paslaptis, jog ši sritis reikalauja daug atsakingumo bei kūrybingumo, todėl sprendimas turi būti atliktas itin tinkamai. Nepasikliaukite mėgėjiškų darbų kokybę, mes Jums siūlome aukštos kokybės paslaugas už priimtiną kainą kiekvienam. Maloniai aptarsime Jūsų pasiūlymus asmeniškai ir pateiksime geriausią sprendimą tenkinantį abi puses.

Taip pat galime pasiūlyti ne tik vestuvines fotosesijas, bet tuo pačiu teikiame ir įvairias fotografavimo paslaugas susijusias tiek su asmeniniais siekiais, tiek su solidžiais bei aukštos kompetencijos reikalaujančiais renginiais. Tai dažniausiai būna mergvakariai, krikštynos, asmeninės fotosesijos ar tiesiog vakarėliai. Mes įamžiname Jūsų emocijas ir padedame išsaugoti jas net ir po daugelio metų. Neleiskite joms išblėsti, mes galime tai įamžinti už Jus.

Jei ieškote tinkamų fotografų savo šventei, renginiui ar gimtadienio vakarėliui, maloniai kviečiame apsilankyti evamark.lt tinklalapyje, kuriame galėsite plačiau apžvelgti siūlomas paslaugas, įvertinti darbų kokybę bei patirtį ir, žinoma, apžvelgti įkainius. Foto studijos požiūris į darbą nenuvils nei vieno kliento, todėl galėsite mėgautis išraiškingomis nuotraukomis bei malonia ir jaukia atmosfera visos šventės metu. Tinkamą fotografą surasti yra pakankamai sunku, o apie tai reikia pagalvoti jau iš anksto. Jei ieškote būtent tokio fotografo sprendimo, nedvejokite ir pasinaudokite šiomis paslaugomis jau šiandien!

Fotografijos kursai Vilniuje

Fotografuojame visi – kas su telefonu, kas su „muiline“, kas su pusiau profesionaliu arba veidrodiniu fotoaparatu. Kuo toliau, tuo mažesni vaikai mokomi rankoje laikyti fotoaparatą, jo neišmesti ir paspaudus ilgai laikyti mygtuką… Fotografija giliai įsišaknijo mūsų gyvenime, todėl būtina su ja elgtis apdairiai. Menas turi tarnauti žmogui. Taip sakė rėžimo galvos prieš dešimtis metų. Iš tikrųjų, fotografijos menas tarnauja žmogui, nes jis susilieja su vienu iš svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime – atsiminimais.

Išmokti naudotis fotoaparatu padės fotografijos kursai. Vilniuje tokių kursų yra nemažai, tad esant dideliam pasirinkimui, reikia atkreipti dėmesio į keletą dalykų.

Visų pirma – ko bus mokoma per foto kursus. Jei tik išdėstoma teorija apie skaitmeninę fotografiją ir liepiama parinkti iš savo albumo nuotraukų – nieko gero… Foto kursai paprastai apima kelias sritis – teorinę fotografijos dalį, techninę (fotoaparato veikimo principai), praktinius užsiėmimus. Fotografijos kursų dėstytojas turi paaiškinti studentams, kaip rankomis nureguliuoti savo fotoaparato nustatymus ir kaip juos panaudoti esant skirtingoms apšvietimo sąlygoms. Žaibų fotografuoti niekas neliepia, bet fotografuoti naktį ar padaryti Freeze Light nuotraukas tikrai reikės.

Po praktikos užduočių eina „juodasis“ fotografo darbo momentas – fotografijų redagavimas naudojant tam tikrą programinę įrangą. Tai vienas sunkiausių užsiėmimų, nes kursų dalyviai paprastai skirtingai išmano naudojimąsi kompiuteriu ir grafikos redagavimo programomis. Paskaitose pageidaujama turėti savo kompiuterius, bet jei jų nėra, paaiškinama prie bendro. Tiesa, dėstytojai paprastai būna labai draugiški ir malonūs, tad tam tikrais klausimais pakonsultuoja ir asmeniškai pasibaigus kursų programai.

Fotografavimo kursai trunka 5-6 užsiėmimus po 3 valandas. Jie vyksta tam tikrose klasėse, kurias vedėjai nuomojasi.

Labai svarbu yra pasidomėti kursų dėstytojo kvalifikacija. Paprastai iš gatvės niekas kursų neveda, tačiau reiktų paklausti, kokios srities fotografas yra kursų vedėjas – spaudos, reklamos, vestuvių ir renginių ar meninės fotografijos. Fotografai turi savo mėgstamą sritį, tad apie ją gali papasakoti daugiau. Per kursus ir po jų svarbu palaikyti kontaktą su fotografu, nes niekada nežinai, kad a jo paslaugų gali prireikti.

Rekomenduojame foto kursus, kuriuos veda Gigapikselinių ir panoraminių nuotraukų fotografas Aleksandr Reznik (veda lietuvių ir rusų kalbomis). 

Profesija – fotografas

Vikipedija sako, kad fotografija – tai vaizdų išsaugojimo technologija, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius metodus. Tačiau juk šį darbą turi atlikti žmogus. Taip, galima pastatyti fotoaparatą, kuris pats sugeba Jus nufotografuoti, tačiau norint įamžinti netikėtas akimirkas, jausmus ar sukurti reportažą, reikia žmogaus rankos. Taip ir atsirado fotografo profesija.

Fotografas – tai žmogus, kuris įamžina vienu mygtuko fotoaparate paspaudimu kitų žmonių gyvenimo akimirkas, jų emocijas ar patį veiksmą pats jame nedalyvaudamas. Aišku būna tokių, kurie specializuojasi vien vietovių ar mados fotografavime, mėgstantys gamtą ar gyvūnus fotografuoja būtent juos ir pan. Kiekvienas fotografas atsirenka tai, kas jam mieliau ir arčiau širdies.

Būti fotografu reikia ištvermės, kūrybiškumo, mokėti bendrauti. Juk norint „pagauti” tą reikiamą kadrą kartais tenka tikrai nemažai laiko ir įdėtų pastangų. Tad būkite kantrūs, ugdykite valią iš anksto. Dėl kūrybiškumo – reikia sugebėti ir mokėti pamatyti reikiamą fotografavimo kampą, mokėti pažinti spalvas, jas derinti tarpusavyje. Ne veltui fotografas priskiriamas menininkams. Jis juk kuria meną, įamžina pačias netikėčiausias gyvenimo akimirkas. Kodėl svarbu mokėjimas bendrauti ir sugebėjimas palaikyti pokalbį? Ši savybė labai pravers jei norima fotografuoti asmenines fotosesijas. Jos metu juk nuolat reikės bendrauti su užsakovais, modeliais, todėl turite mokėti palaikyti pokalbį, jį vystyti, kad žmonės, esantys kitame objektyvo gale, galėtų Jumis pasitikėti, atsipalaiduoti.

Jam (fotografui), regis, taip nesudėtinga spaudyti mygtuką, pasikraipyti į vieną šoną, į kitą, nesvarbu, nei kaip jis šiandien atrodo, nei ką dėvi ar kaip susišukavo, nes visada lieka už kadro, už tam tikros ribos, už kurios tarsi nieko nebūtų. Fotografo profesiją dažniausiai ir renkasi tie, kuriems fotografavimas iš pradžių yra didelis hobis, aistra, vėliau gauna pirmuosius užsakymus iš draugų ir pažįstamų, kurių ratas sparčiai plečiasi ir taip, laikui bėgant, pastebima, kad su fotoaparatu nebesiskiriama. Juk didžiausias malonus dirbti darbą, kuris yra širdžiai malonus. Taip galima visapusiškai save realizuoti, išreikšti. Dirbant mėgstamą darbą jis sekasi daug geriau ir lengviau, netenka skaičiuoti nuobodžiai slenkančių valandų. Fotografui kiekviena diena – naujas iššūkis, nauji išbandymai.

Apsauginis fotoaparato dėklas fotografavimui po vandeniu

Kas sakė, kad paprastas fotoaparatas nėra tinkamas fotografuoti po vandeniu? Juk vandens fotoaparato veikimo principas yra analogiškas, tiesiog objektyvą nuo apsauginio stiklo skiria nedidelis oro tarpas. Tokį oro tarpą galima padaryti ir naudojant plastikinį įdėklą su specialia vieta objektyvui. Plastikiniai įdėklai būna dviejų rūšių – pigūs ir profesionalūs. Vienoje interneto parduotuvėje teko matyti ir 800 Litų kainuojantį įdėklą. Jame buvo net vieta iššokančiai blykstei. Kol kas man tokia kaina neįkandama, tai įsigijau kur kas pigesnį. Tikiuosi, kad ne vienkartinį.

Fotoaparato dėkliukas turi labai „mandrą“ uždarymo mechanizmą. Net ir norėdamas po vandeniu jo neatidarysi, nes reikia vienu metu atsukti svirteles į tam tikrą padėtį. Užsispaudžia iš tiesų neblogai, tad yra vilties, kad išlaikys neprileidęs vandens ir neaprasojęs iš vidaus.

Prie dėkliuko pridedamas ir dirželis pasikabinti ant kaklo. Kaip kitaip plauksi su juo?.. Jei pamesi, juk nuskęs, o esant dideliam gyliui jo nebepaimsi nuo dugno, jei fotografuojate ne baseine. Taip pat ir servetėlė objektyvui valyti. Labai naudingas daiktas, nes lašelis ant objektyvo taip lengvai nenuvalomas.

Kol kas atrodo, kad tai tikrai geras daiktas. Pabandžiau nufilmuoti ir nufotografuoti panardinęs į vandenį paprasčiausiame sriubos puode (su vandeniu, aišku). Štai koks rezultatas gavosi:

Nuotrauka daryta po vandeniu
nuotrauka daryta ne vandenyje

Filmuota medžiaga:

Iš karto atkreipiau dėmesį, kad po vandeniu zoomas beveik nereikalingas, nes ir taip viską pritraukia. Taip pat filmuojant su garsu, jis slopinamas, tad jei reikia kažką pasakyti, tai daryti reiktų garsiau nei visada. Fotografuojant tiesiog ore pastebimas vaizdo iškreipimas, nes prie tam tikro apšvietimo (mano eksperimento metu jis buvo prastas), pasimato dėklo plastikinio sluoksnio susiraukšlėjimai. Fotografuojant „muiline“ natūralu, kad kai kurios nuotraukos būna sufokusuotos būtent į juos. Šiaip bus įdomu šią vasarą išbandyti tikrame vandens telkinyje, o ne puode…

dalykiniai rūbai

Supermodels modelių agentūra

Modelių agentūra yra specifinė įmonė, specifiniame – grožio versle. Norėčiau pristatyti geriausią Lietuvoje modelių agentūrą Supermodels.

Pirmiausiai reiktų paaiškinti, ką ir kaip modelių agentūros veikia. Tai vadybinio tipo įmonė, kurios pagrindinis darbas yra atrasti talentingus modelius, juos apmokyti ir surasti jiems užsakymų savo turimų kontaktų pagalba, taip pat juos tinkamai pareklamuoti tam tikrose srityse – fotografams, reklamos agentūroms ir video reklamos kūrėjams, renginių organizatoriams ir mados namams, pristatantiems savo kolekcijas tiek ant podiumo, tiek kitomis priemonėmis.

Supermodels modelių agentūra daro viską ir dar daugiau, dėl to ji ir laikoma geriausia Lietuvoje šiuo metu. Kaip ir bet kuriame versle, rinkos lyderis yra nusakomas pagal darbus, pasiekimus, vertybes ir įtaką visuomenei. Supermodels darbo patirtis – labai įvairi ir ilga. 2001 metais agentūra buvo įkurta. Per 10 metų buvo atrasta nemažai šiuo metu Lietuvą garsinančių modelių, užmegzta daug naudingų kontaktų su pasaulinio lygio mados namai ir modelių tinklais, per kuriuos užsakovai ieško tinkamų veidų. Į tokią įmonę atėjęs jaunas modelis bus garantuotas, kad dirba su savo srities profesionalais ir puikius kontaktus visame pasaulyje turinčiais žmonėmis.

Supermodels agentūra modelius atrinkinėja „iš gatvės“. Ne, gatvėje gražių merginų niekas negaudo – jos pačios ateina į agentūros puslapį ir palieka savo kontaktinius duomenis, tada yra kviečiamos į kastingus – modelių atrankas, kur gali parodyti savo graciją ir grožį. Kaip ir daugelis kitų tarptautiniu lygiu dirbančių agentūrų, taip ir ši turi atskirą skyrių naujų veidų paieškai. Merginos modelio karjerą gali pradėti nuo 14 metų, tad kas metai sulaukiama po kelis šimtus naujų kandidačių. Pasiseka tikrai ne visoms, nes reikia turėti tam tikrų savybių, kurias mato profesionalai.

Supermodels agentūra turi savo modelių mokyklą, kurioje mokoma modelių amato – kaip vaikščioti, pozuoti, elgtis, prižiūrėti save, rengtis ir t.t. Tai labai svarbūs kursai, nes modelių neruošia jokia kolegija.

Viena iš svarbiausių priežasčių, dėl ko lyderis laikomas lyderiu yra įtaka visuomenei. Lietuvoje yra daugybė puikių bendrovių, bet jos taip ir lieka nežinomos, nes dirba tik savam ratui, o visuomenei neduoda nieko. Visų pirma, ką verslas gali duoti plačiosioms masėms yra specifinė informacija, pateikta žmoniška kalba. Supermodels tai suprato puikiai ir pradėjo leisti internetinį žurnalą Jurgita.com. Vėliau šio žurnalo pagrindu pradėjo eiti ir popierinis žurnalas „Jurgita“, kurio specifika – grožio industrija. Toks visuomenės švietimas rodo itin aukštą modelių agentūros lygį ir pasitikėjimą savimi, taip pat norą investuoti į ne visai šiuo metu pelningą verslą (popierinei žiniasklaidai sunkiai sekasi).

Du biurai Viliuje ir Kaune taip pat rodo, kad dirbama profesionaliai ir siekiama ilgalaikių tikslų. Taigi, jei ruošiatės tapti modeliu, geriausiai pradėti nuo Supermodels.lt.