Home » GPS

Žyma: GPS

Samsung S5620 Monte telefonas – pusiau išmanusis

Išmanieji telefonai – ateitis. Jau po kelių metų klaviatūra bus tik „senesnio sukirpimo“ arba „gurmaniškų“ įpročių vartotojų rankose. Šiuo metu kaip tik vyksta didžioji revoliucija, tiksliau sakant – konkurencija tarp telefonų operacinių sistemų. Android ir iOS kariauja iš peties, jiems bando įkirsti Symbian (Nokia) ir Windows, o dabar prisidėjo ir dar viena operacinė sistema Bada (Samsung). Bet palikime operacines sistemas nuošaliau, nes rankoje turime labai keistą telefoną – Samsung S5620 Monte, kurį galima traktuoti kaip pusiau išmanųjį. Jei yra 3,5G ryšys, kodėl negali būti 0,5 išmaniojo telefono? 😉

Pusiau išmanusis telefonas yra todėl, kad neturi savo operacinės sistemos, kuri palaikyti begales nepriklausomų kūrėjų kuriamų programėlių. Dabar palaikomos programėlės – tik JAVA. Išvaizda ir funkcijos – labai primena išmanųjį, lietimui jautriu ekranu telefoną, kuriame galima naršyti internete prisijungiant per Wi-Fi, taip pat naudotis socialinių tinklų programomis. Maža to, Samsung Monte turi aGPS imtuvą, todėl galima naudotis GPS programa. Iš karto ten būna instaliuota Google Maps programėlė. Jos pakanka susirasti kelią, jei pasiklystame nepažįstamoje vietovėje.

Aišku, microSD kortelės lizdas reiškia, kad šis telefonas tarnaus ir kaip MP3 grotuvas. Taip pat šis telefonas turi 3,2 megapikselių kamerą, kuri fotografuoja visai neblogas nuotraukas (ne judesyje).

Kas nelabai gero šiame telefone? Viskas atrodo gerai, tačiau kartais Samsung S5620 Monte operacinė „pakimba“. Blogiausia, kai pakimba skambinimo metu. Tiesa, ši liga būdinga visiems telefonams su daugiau nei viena veikiančia programa, tad labai stebėtis nereiktų.

Kitas blogumas yra tai, kad skambinant ekranas iš karto užsirakina. Norint pasižiūrėti numerį, paspausti klaviatūrą (skambinant į informacinius telefonus, kuriuose skaičių pagalba reikia pasirinkti norimas paslaugas), būtina atsirakinti ir tik tada bus galima kažką daryti su meniu. Gal tai dėl to, kad per 10 metų įpratome naudotis # ir * klavišais visur ir visada 🙂

Telefono baterija laiko neblogai, išvaizda – stilinga, todėl fizinės savybės tikrai neblogos. Šio telefono kaina taip pat visiems prieinama – vos 500 litų. Aišku, galima gauti ir pigiau perkant naudotą arba per operatorių.

P.S. Turiu tokį telefoną, naudoju kasdien…

Nanopadas – ne žaisliukas automobilyje

Nanopadas yra bet kokių smulkių daiktų laikiklis, klijuojamas prie sienos ar ant automobilio panelės. Šio laikiklio paskirtis, tvirtai ir po ranka laikyti tam tikrus smulkius daiktus. Galima ir stambius, tačiau kažin ar jis išlaikys. Žmonės bandė ant sienos pakabinti nešiojamą kompiuterį (sėkmingai), taip pat prilipdę prie automobilio stogo 5 litrų langų valymo skysčio talpą pasivažinėjo po miestą… Bet gana apie ekstremalius bandymus, kurie įrodė praktikoje, kad nano-padas gali atlaikyti ir staigius posūkius ir didelius svorius. Jis skirtas smulkių daiktų laikymui.

Nano-pad technologija veikia nano technologijos pagrindu. Mikroskopiniai čiuptuvėliai prisisiurbia prie daikto paviršiaus ir tokiu būdu jį laiko stipriai. Norint daiktą atplėšti nuo nanopado reikia tai daryti sukamuoju judesiu, kad iš pradžių kraštinius čiuptuvėlius atkabintume nuo paviršiaus. Bandant atplėšti daiktą vertikaliai susidursime su nano čiuptuvėlių tamprumo jėga. Gali būti, kad greičiau atplėšite visą laikiklį, negu ten padėtą daiktą nuo nano paviršiaus.

Vienas iš pagrindinių nano-pad laikiklio panaudojimo būdų – automobilyje. Jis buso sukurtas Vokietijos aviacijos pramone, kad pilotai lėktuvo kabinoje šalia visų prietaisų galėtų pasidėti akinius, laikrodį ir kitus asmeninius daiktus, kurių pasiėmimas neblaškytų dėmesio ir, svarbiausia, pasidėjimas nesukeltų nepatogumų kitiems kolegoms dirbantiems tame pačiame lėktuve.

Kam gi dabar naudojamas nanopadas? Paprasčiausiai vakuminiu principu pritvirtinamas prie automobilio panelės ir ant jo galima pasidėti tokius daiktus kaip:

  • mobilusis telefonas
  • GPS imtuvas
  • MP3 grotuvas
  • akiniai
  • raktai
  • 5 litai už stovėjimą
  • mylimo žmogaus nuotrauka
  • planšetinis kompiuteris (iPad, Galaxy Tab ir kiti) bei PDA
  • cigarečių pakelis ir žiebtuvėlis
  • rašiklis

…ir dar daug kitų nedidelių daiktų daiktelių.

Nanopadas yra labai jautrus dulkėms. Mikroskopiniai čiuptuvėliai pasidengia dulkėmis ir praranda kibias savybes, todėl nanopadus rekomenduojama nuolatos plauti šiltu vandeniu.

Nano-pad logotipe puikuojasi driežiukas. Jis pasirinktas ne šiaip sau. Laikiklio technologija yra labai panaši į tą, dėl kurios driežai gali lakstyti stiklu ar lubomis. Viskas iš gamtos 🙂

Pats išbandžiau nanopadą mašinoje. Telefonas laikosi puikiai, tačiau yra problemų su saule. Bet tai jau ne nanopado problema, o telefono ekrano. Beje, nano-pado ant saulės irgi laikyti negalima, nes karštis degina čiuptuvėlius, kurie praranda savo lipnumo savybes. Be to blunka nano-pad’o spalva.

Tik ne visuose automobiliuose rasite gerą vietą. Pavyzdžiui naujuose Renault modeliuose, kur spidometras ir borto kompiuteris yra centre, yra daug vietos tiesiai prieš vairą.

Kas labai nerekomenduojama, tai klijuoti nano-padą ant vairo. Ten atrodo pati tinkamiausia vieta telefonui su GPS navigacijos programa, tačiau avarijos atveju tai gali tapti rimto sužalojimo ar net mirties priežastimi dėl išsiskleidžiančios oro pagalvės…

Nano-padą sukūrė vokiečiai, todėl jis yra gana brangus – 35 litai (10 eurų). Kiniškas pakaitalas yra pigesnis, tačiau jis neturi tokių stiprių „prilipimo“ savybių, be to gali suplyšti bet kada nuimamas nuo panelės eiliniam plovimui.

Daugiau informacijos apie Nano-Pad rasite lietuviškame puslapyje nanopad.lt