Home » informacija

Žyma: informacija

SEO: vidinis ir išorinis

SEOŽmogus gražus turi būti tiek išore, tiek vidumi. Tačiau kokia prasmė, jei niekas to grožio nematytų? Šį pavyzdį analogiškai galima pritaikyti ir interneto svetainėms: svarbu, jog tinklapis atrodytų patrauklus akiai ir informatyvus savo turiniu, tačiau dar reikšmingiau, jog visa tai kažkas pamatytų ir įvertintų. Būtent tokia kryptimi dirba SEO specialistai iš SEOaudit.lt: vykdydami vidinį bei išorinį svetainių pritaikymą paieškos sistemoms.

Vidinis SEO – procesas, apimantis tiek techninius dalykus (programiniai kodai ir panašiai), tiek svetainės turinį. Egzistuoja tam tikros taisyklės, būtinos internetinėms svetainėms. Kuo labiau tinklapis sutvarkytas pagal šias taisykles, tuo jis yra labiau „mėgstamas“ ir „suprantamas“ paieškos sistemų. Paieškos sistemų tikslas – pagal vartotojų pateiktą raktažodį atrinkti kuo tiksliau temą atspindinčią informaciją. Kuo tinklapis techniškai tvarkingesnis, tuo paieškos sistemoje jis užims aukštesnę vietą ir jį aplankys daugiau susidomėjusiųjų. Tačiau reikia nepamiršti svarbiausio dalyko – pagrindinis visų svetainių adresatas yra žmonės, o ne  kompiuterinės programos. Labai svarbu, jog vartotojas, užsukęs į svetainę, rastų kokybišką, svetainės tematiką atspindinčią informaciją, pateiktą patrauklia bei suprantama forma.

Tuo tarpu išorinis SEO galėtų būti pavadintas socialiu bei marketinginiu procesu. Marketinginis dėl to, jog pagrindinis tikslas yra pristatyti svetainę ir pritraukti į ją kuo daugiau potencialių klientų. Socialus – nes tai daroma „išėjus“ iš savos svetainės ribų. Užmezgami partnerystės ryšiai su panašią veiklą vykdančiais subjektais, tarpusavyje keičiamasi atgalinėmis nuorodomis. Reikia pažymėti, jog negalima reklamuotis bet kur: nuoroda, patalpinta miglotos reputacijos tinklapyje gali duoti priešingą efektą nei tikėtasi. Geriausias partneris – žinomos, seniai egzistuojančios svetainės. Taip pat internetinėje erdvėje talpinami straipsniai su integruotomis nuorodomis, užsakovo svetainė pristatoma tos srities forumuose, vykdoma veikla socialiniuose tinklapiuose.

Kalbant tiek apie vidinį, tiek išorinį SEO, svarbu pabrėžti, jog abiem atvejais svarbu kokybė, ne kiekybė. Tarkime, svetainėje turėtų būti mažesnis kiekis kokybiško ir įdomaus turinio nei daug bereikšmių tekstų. Tas pats ir su atgalinėmis nuorodomis: jei bus reklamuojamasi kur tik įmanoma, galima sulaukti priešingo rezultato.

Lietuviai.co.uk – informacinis portalas lietuviams Anglijoje ir Lietuvoje

Noriu pristatyti jums itin mielą ir gerą puslapį Lietuviai.co.uk. Tai puslapis, prie kurio ir man pačiam tenka rankas pridėti, nors ir gyvenu Lietuvoje, o jis „leidžiamas“ iš Didžiosios Britanijos. Padėjau sugalvoti pačią koncepciją, kategorijas, tad žinau jį gana gerai.

Taigi, portalas Lietuviai.co.uk yra kelių žmonių iniciatyva. Tam tikru metu paaiškėjo, kad visa informacija yra sukaupta viename portale. Monopolijos lietuviai nemėgsta, todėl netruko sukurti ir šį puslapį. Juk turi būti kelios nuomonės.

Lietuviai UK gyvena jau seniai. Tie, kurie ten seniai, apie tvarką ir anglų gyvenimo būdą jau išmano, dažnas net turėjo mokytis sunkiausiu – klaidų keliu. Naujai atvykstantys lietuviai Anglijoje dažnai susiduria su informacijos trūkumu. Jie nežino, kokia yra tvarka, pašalpos, mokesčiai, galimybės kurti savo verslą (verslas – itin dažnai eskaluojama tema, nes portalo kūrėjai – verslininkai). Būtent šiomis temomis ir rašo šis naudingas leidinys.

Lietuviai.co.uk yra suskirstytas į keliolika kategorijų, pagal kurias galima nesunkiai susirasti panašios tematikos straipsnių. Tarp jų labai daug dėmesio skiriama kriminalams ir JK žiniasklaidoje minimiems lietuviams – dažniausiaine iš gerosios pusės. Taip pat pastaruoju metu pateikiama nemažai straipsnių apie kultūrinius skirtumus – vaikų auklėjimo skirtumus, susidūrimas su islamą išpažįstančia UK visuomenės dalimi, vairavimo ypatumus ir dar keletu svarbių temų. Šios temos yra naudingos ne tik UK lietuviams, bet ir Lietuvoje gyvenantiems tautiečiams, norintiems daugiau sužinoti apie gyvenimą išsvajotoje šalyje, apie didmiesčio (Vilnius, palyginus su Londonu, atrodo it kaimas…) gyvenimą ir papročius. Jei visi norintys emigruoti į Didžiąją Britaniją pasiskaitytų bent keletą straipsnių, tikrai jiems nuvykus problemų kiltų mažiau.

Anglai savo tvarką kūrė šimtus metų. Ji nusistovėjusi ir pragmatiška. Lietuviai savęs dorai nepažįsta, tad prisitaikyti gana liberalioje, bet kartu ir konservatyvioje visuomenėje kai kuriems yra gana sudėtinga. Lietuviai.co.uk portalas kaip tik nori padėti lietuviams susipažinti su savo naująja šalimi.

Portalas kol kas yra išlaikomas iš privačių lėšų, bet su laiku jis pasiūlys ir komercinių paslaugų. Šiuo metu verslininkai jau gali užsisakyti reklamą, kuri yra labai nebrangi. Portalas eina koja kojon su gana didele bendruomene Facebooke – FB.com/Lithuanians – turinčia virš 10 tūkstančių narių. Portalas taip pat nuolatos ieško bendraautorių – raštingų lietuvių, turinčių sugebėjimą rašyti ir gyvenančių UK.