Home » interjeras

Žyma: interjeras

baldai internetu

Kaip išsirinkti pačius geriausius baldus

Labai svarbi, patogumą ir poilsį užtikrinanti kiekvienų namų dalis yra gerai parinkti minkšti baldai. Kiekvienas namų šeimininkas nori rasti taip atkakliai siekia didžiausio namų patogumą. Tačiau kaip reikia rinktis ir ieškoti baldų, kad išsirinkti pačius geriausius baldus?

baldai internetu

Grožis nėra svarbiausia baldų dalis. Svarbiausia yra baldų konstrukcija, kuri, jeigu yra kokybiška, užtikrina baldų ilgaamžiškumą. Rečiau naudojamiems baldams tai nėra taip svarbu, tačiau baldams, kuriuos naudojate kasdien, tai yra nepaprastai svarbu. Kietmedis yra dažniausiai naudojamas baldų konstrukcijai, kadangi jis yra kur kas tvirtesnis jei minkštesnio medžio rūšių konstrukcijos ir pagrindai, todėl baldai yra žymiai tvirtesni ir tarnauja ilgiau.

Todėl prieš perkant naujus baldus, būtinai įsitkinkite, kad gamybos medžiagos ir konstrukcija yra patvarios. Pamatyti geriausius gali būti tikras iššūkis, nes svarbiausia jų dalis yra kuo geresnės gamybos medžiagos ir stabilus pagrindas.

Kad išsirinkti baldus kurie labiausiai tiks jums ir tarnaus daug metų, labai svarbus yra baldų stilius. Prieš įsigyjant fotelį, sofą ar minkštą kampą, ilgai ir patogiai ant jų pasėdėkite. Jei sėdėsite suvaržyti tai negalėsite atsipalaiduoti ir jaustis taip, kaip pasijustumėte savo namuose. Pabandykite atsisėsti ar atsigulti kuo patogiau, pabūti tokiose pozose, kuriose dažniausiai ilsitės. Taip žinosite ar baldai tinka jums ir jūsų namams.

Baldai, kuriuos statysite kambario viduryje turi turėti kuo tvirtesnę nugarą. Baldas, kurio atrama yra nekokybiška neturės jokio jam reikiamo stabilumo. Geri minkšti baldai turi būti sunkūs ir sverti nemažai. Jeigu baldai yra lengvi ir galite juos pakelti ir transportuoti be jokio vargo, tai tik parodo, kad jie yra niekam tikę. Kadangi žmonės nuolat sėdi ant minkštų baldų, jie turi būti sunkūs ir patvarūs. Tvirtų baldų privalumus geriausiai mato šeimos su vaikais, kai nuolat dūkstantys vaikai iškelia tikrą išbandymą baldų kokybei.

Jei pirksite baldus internetu, pirmiausia tiksliai žinokite kiek vietos jie užims ir kurioje namo vietose juos ketinate statyti. Taip žinosite, ar baldai tiks jūsų būstui ir nesukels jokių nepatogumų, netrukdys žmonėms vaikščioti po patalpą. Svarbiausia yra pasirūpinti baldų aukšta kokybe, dėl kurios jūsų baldai tarnaus kuo ilgiau bei parodys jų patogumą. Baldai internetu taip pat yra puikus pasirinkimas kai negalite sau leisti nusipirkti brangesnių baldų salone.

Net ir vos pastebimas įlinkimas ilgesnių baldų viduryje parodo labai nekokybišką jų konstrukciją. Tokie baldai dažniausiai būna labai nepatvarūs ir nekokybiški, dėl ko labai lengvai įlinksti silpnuose taškuose arba net sulūžta. Jeigu norite kuo patvaresnių ir patogesnių baldų, ieškokite tokių, kurie, naudoja kur kas brangesnę, bet patvaresnę metalinę konstrukciją. Nuolat stenkitės labiau vertinti kokybę nei grožį ir tada baldai jums tarnaus daug metų.

 

Nestandartiniai baldai internetu

baldai internetu

 Kai atrodo, kad jūsų skoniui niekas negali įtikti, o sukurti namų interjerą tampa sunkiau, nei galėjote įsivaizduoti, prisiminkite, kad vyrauja paslauga, kurios sritis – nestandartiniai baldai internetu. Tai galimybė dirbti su dizaineriais, architektais ir meistrais bei sukurti tikrą šedevrą, kuriuo mėgautis galėsite tik jūs. 

Gerą meistrą rasti sunku

Jei įvertinote savo padėtį ir esate pasirengę investuoti didesnę sumą bei baldus gamintis pagal individualų užsakymą, turite suvokti, kad kone visos geriausios įmonės, galinčios tai padaryti, veikia principu, kuriame nestandartiniai baldai internetu yra siūlomi jų svetainėse arba per įvairius skelbimus. Kaip pasirinkti savo srities profesionalus, kurie jus supras ir išpildys visus pageidavimus? Išanalizuokite jų darbus: jei yra galimybė, paprašykite ne tik atsiųsti sukurtų baldų nuotraukas, bet ir pamatyti procesą gyvai. Juk čia kalbama ne apie statulėlę ar padėkliuką – tokį darbą privalote patikėti tikriems specialistams. Būtų idealu, jei rekomendacijas gautumėte iš artimų žmonių, kurie galėtų patvirtinti, kad su pasirinktais darbuotojais problemų nebus. Ir nepamirškite, kad nestandartiniai baldai internetu gali veikti tik kaip tarpininkai tarp tikrųjų gamintojų, todėl jie tik priims užsakymus ir juos perduos kažkam kitam. Tokiu atveju pasistenkite išsiaiškinti, kokia tai įmonė bei pasidomėkite jos reputacija.

Kur dažniausiai pasirenkami nestandartiniai baldai?

Nors patikimi meistrai pagamins jums viską, ko užsigeisite, turėtumėte suvokti, kad daugelį norimų baldų galite įsigyti parduotuvėse ar tiesiog Google paieškoje, įvedus žodžių junginį baldai internetu, todėl nepersistenkite. Noras, kad namuose viskas būtų originalu ir pagaminta būtent jums, gali kainuoti nemažai pinigų ir būti visiškai betikslis – juk smulkesni baldai nėra tokie svarbūs ir nuostabų kavos stalelį ar komodą tikrai rasite ir prekyboje. Dažniausiai žmonės užsisako virtuvės baldų komplektus, lovas, stumdomas spintas, spinteles vonias. Šie baldai privalo būti patogūs, kokybiški, funkcionalūs, o visa kita galima puikiai priderinti, taip sukuriant pakankamai modernų, unikalų ar klasikinį interjerą – tokį, kokio siekėte ieškodami meistrų, kurie pagamintų baldus, atitinkančius jūsų poreikius.

Skandinaviški baldai

Kaip susikurti skandinavišką namų interjerą?

Skandinaviški baldaiSkandinavišku kvapu dvelkiantys namai – daugelio lietuvių svajonė. Nors esame rytų Europos gyventojai, visgi, daugelis tautiečių tvirtina, kad jie yra skandinaviškų valstybių dalis. Nieko keisto, kad tokiu atveju įsikurti namus geriausiai atspindinčius anų valstybių dvelksmą taip pat nori daugelis. Kaip geriausia yra tai padaryti? Įsigyti reikiamus daiktus. Skandinaviški baldai Lietuvoje yra labai populiarūs ir perkami. Ne tik dėl grožio, tačiau tuo pačiu ir kokybės, kuri yra akivaizdi. Tiesa, vien baldų įsigijimas neužtikrins, kad jūsų namai tikrai alsuos tam tikra dvasia. Patyrinėjus skandinavų namus galima išskirti tam tikrus kriterijus, kurie apibrėžia būtent šio tipo namų sukūrimą.

 1. Šviesios spalvos. Kadangi šiaurinėse šalyse saulės yra gana mažai, nieko keisto, kad vietiniai namų interjere naudoja labai daug šviesių, pastelinių spalvų. Būtent jomis dažyti sienas rekomenduojame ir lietuviams, kurie taip pat nori gyventi jaukioje aplinkoje.
 2. Mediniai baldai. Skandinaviški baldai dažniausiai būna mediniai, kadangi žmonės siekia būtų kuo arčiau gamtos. Nieko keisto, kad lietuviai taip pat linkę savo namuose naudoti kuo daugiau medžio. Jis ne tik gražus ir tvirtas, tačiau taip pat ir pulsuoja gyvybe.
 3. Taip pat reikia nepamiršti mielų smulkmenų, kurios taip pat prisideda prie interjero kūrimo formavimo. Nuotraukos, gėlės ir panašiai padės sukurti išskirtinį dizainą kuris bus labai mielas. Išties, lietuviai yra lygiai tokie patys daiktų kaupikai, kaip ir skandinavai. Atrodo, kad visos smulkmenos namuose yra labai svarbios ir reikalingos.
 4. Skandinavai taip pat žiūri, kad visi daiktai ir baldai esantys namuose būtų funkcionalūs ir panaudojami. Tai reiškia, kad jiems nereikia jokių daiktų, kurie neatlieka jokios realios funkcijos. Būtent todėl skandinaviški baldai labai dažnai išsilanksto ir kaip deformuojasi pakeisdami savo funkcijas.
 5. Skandinaviški baldai dažniausiai būna su įvairiais papuošimais ir pagražinimais. Būtent todėl šio tipo baldus ir labai mėgsta lietuviai.

Svarbiausia, kad namai būtų jaukūs. Būtent to ir siekia šiaurinių valstybių gyventojai. Jeigu juose norėsis būti kaip pilyje, tokiu atveju susikūrėte patį geriausią interjerą.

interjero dizaino studija

Interjero dizaino studija

Kam skirta interjero dizaino studija

Svajojate apie gražų, harmoninga interjerą? Norite skoningai įrengtų namų, tačiau patys pristingate idėjų ar nesijaučiate turintys pakankamai kompetencijų sukurti darnų interjerą namuose? Tuomet vertėtų kreiptis į interjero dizaino studiją ir ten profesionalus interjero specialistai padės Jums sukurti tobulus namus.

Interjero dizaino studijos paskirtis – suburti kompetentingus dizaino specialistus, kurie galėtų dizaino kūrimo paslaugas teikti kompleksiškai ir įgyvendinti absoliučiai visus klientų norus.

interjero dizaino studija

Interjero dizaino studijų paslaugos

Interjero dizaino studijos turi savo atskirus teikiamų paslaugų sąrašus, tačiau kai kurios paslaugos, vadinamos pagrindinėmis, yra teikiamos beveik visose didesnėse interjero studijose. Pagrindinės yra interjero projektavimo paslaugos, apimančios elektros, apšvietimo išdėstymo planus, lubų, grindų ir pertvarų planavimą, taip pat santechnikos išvedžiojimo planus ir baldų išdėstymo planus.

Interjero dizaino studijoje taip pat teikiamos interjero dizainerio paslaugos, pavyzdžiui: baldų, spalvų, šviestuvų parinkimas, santechnikos prekių parinkimas, interjero apdailos prekių parinkimas. Jei namuose montuojamas židinys, tai interjero dizaineris parinks židinio kapsulę, apdailos medžiagas, taip pat prižiūrės židinio montavimo darbus. Jei namuose bus įrengiami laiptai, interjero dizaineris kontroliuos jų gamybą ir montavimą. Jei savo interjerui norite vienetinių, rankų darbo gaminių, pavyzdžiui, šviestuvų, baldų, tai interjero dizaineris visu tuo pasirūpins.

Interjero dizaino studijos: paslaugų kaina

Kiekviena interjero dizaino studija turi savo kainodaros politiką, priklausančią nuo kelių veiksnių. Dažniausiai šie veiksniai yra studijos prestižas, specialistų kompetencijos ir darbo patirtis, specialistų žinomumas.

Interjero studijų paslaugų kainos šiek tiek priklauso ir nuo vietovės, kur įsikūrusi interjero studija. Pavyzdžiui, interjero dizaino studija Vilniuje taikys brangesnius įkainius nei interjero dizaino studija ne didmiestyje. Paslaugų įkainiai gali būti nevienodi ir tame pačiame mieste. Pavyzdžiui, jei studija įsikūrusi miesto centre, ji galimai nustačiusi aukštesnes paslaugų kainas nei studija, veikianti miesto pakraštyje. Tokius skirtumus sąlygoja vietos prestižiškumas ir eksploatacinės išlaidos (miesto centre didesni patalpų nuomos mokesčiai ir pan.). Interjero dizaino studija Kaune, kaip viename didžiųjų Lietuvos miestų, taip pat taikys paslaugoms aukštesnes kainas.

Kur rasti interjero dizaino studiją?

Jei nežinote, kur norimame mieste yra įsikūrusi interjero studija, pasinaudokite internetu – juk tai didžiulė informacijos kaupykla. Paieškos sistemoje įveskite frazes su miesto pavadinimu, pavyzdžiui, „interjero dizaino studija Vilnius“, „interjero dizaino studija Klaipėda“ ir pan. Paieškos sistema pateiks sąrašą ieškomame mieste veikiančių interjero dizaino studijų.

Pasirinkę patikusią studiją, neskubėkite, paieškokite apie ją daugiau informacijos. Vienas geriausių šaltinių, parodančių, kaip dirba studija yra atiliepimai. Atsiliepimai apie interjero dizaino studijas bus arba tam tikruose skundų portaluose, ar specializuotuose tinklapiuose. Gera interjero dizaino studija  bus ta, apie kurią nebus prastų atsiliepimų, kurios darbai publikuojami viešai, kuri turi patirties šiame sektoriuje ir pan.

Interjero dizaino studijos – profesionali pagalba, kuriant Jūsų stilingus namus.

santechnika

Santechnika ir jos gėrybės internetu

santechnikaInternete su kiekviena diena daugėja elektroninių parduotuvių ir šiandien čia jau galima įsigyti kone viską nuo aksesuarų iki baldų ar net gyvenamųjų namų. Santechnika – ne išimtis. Internete gausu įvairiausių parduotuvių, kuriose rasite Jums reikalingas prekes, taip pat internete surasite santechnikos meistrą ar kitą profesionalą jei to reikia. Kasdien internete naršantys vartotojai dažniausiai renkasi kelias populiariausias paslaugas internete, susijusias su santechnika.

 • Projektuotojai. Prieš keliantis į naują gyvenamą būstą, labai svarbu susikurti tinkamą namų projektą. Jame pirmiausia turi būti numatytas patalpų išplanavimas, o tada pagrindinės sistemos. Tai reiškia turi būti sugalvotas elektros išvedžiojimas ir santechnika. Dažniausiai tokiems dalykams patys nesame pajėgūs, tad reikia kreiptis į profesionalus. Praėjo laikai kai buvo galima pasisamdyti santechniką tik nukeliavus į jo dirbtuves, šiandien tai lengva padaryti tiesiog internetu.
 • Parduotuvės. Kita pati populiariausia paslauga internete, susijusi su santechnika – elektroninės santechnikos prekių parduotuvės. Internete galite rasti bet kokią trūkstamą santechnikos detalę nuo sujungimų, tarpinių iki didžiulių vonių ir prabangių maišytuvų. Visa tai – santechnika. Žinoma, ieškant prekių internetu, reikia gerai pasikaustyti, mat prekių gausa gali kaip reikiant apsukti galva Įsigyti santechnikos detalė internetu ne tas pats, kas išsirinkti pirštines. Prieš prekę užsisakydami gerai pagalvokite, išsiaiškinkite ar tai tikrai detalė, kurios Jums reikia. Taip pat nepamirškite patikrinti išmatavimų, gamintojo ir paskirties. Kartais taip jau išeina, kad itin panašios detalės iš tikrų atlieka skirtingas funkcijas. Visam tam sudėlioti ir susigaudyti Jums padės interneto parduotuvės administratorius ir konsultantas, galintis atsakyti į Jums rūpimus klausimus.
 • Remontininkai. Kiekvienas šiuolaikiškas žmogus daugelyje savo gyvenimo atvejų informacijos pradeda pirmiausia ieškoti internete. O ypač tais atvejais, kai domisi ne itin gerai suprantama tema. Pavyzdžiui, santechnika. Dažniausiai tai sritis, apie kurią nusimato tik specialistai. Taip yra todėl, kad geros santechnikos detalės namuose gali tarnauti net iki 50metų. Taigi natūralu, kad su santechnikos gedimais susiduriame ne kasdien. Tačiau kai susiduriame, internetas – puikus pagalbininkas. Čia galite be vargo rasti meistrą, kuris padės sutaisyti lašančius vamzdžius, pakeisti maišytuvą nauju ar išvalyti skalbimo mašiną. Tai atrodo gana paprasti darbai, tačiau jie reikalauja laiko ir žinių. Šiek tiek paieškoję internete rasite tinkamą ir patikimą santechnikos meistrą, kuris pasirūpins šiais darbais.

Vidaus dailylentės internetu

dailylentės interjereVidaus apdailos darbams reikia skirti nemažai lėšų ir išteklių. Neretai būtent šiems darbams yra naudojamos vidaus dailylentes. Tai toli gražu nėra atgyvena. Jos vis dar yra mėgstamas pasirinkimas tiek namų, tiek sodybų bei vasarnamių apdailai. Tai natūralus gamtos akcentas bei jaukios atmosferos žavesys. Šiandien šias dailylentes galima įsigyti ir internetu.

Kodėl internetu? Visas renovacijai ar apdailai skirtas prekes įprasta pirkti prekybos vietose, kadangi taip daug patogiau išsirinkti medžiagas, medieną bei darbams reikalingus įrankius. Juk į prekybos centrus ir važiuojama siekiant išsirinkti produktus ir palyginti juos su kitais gaminiais. Taip galima surasti ir geros kainos/kokybės sandorius. Kadangi internetu apčiuopti būsimos medienos, o konkretesniu atveju ir vidaus dailylenčių, nepavyksta, kyla šiokios tokios abejonės. Ar internetu parduodamo dailylentės tikrai pateikia palankų sprendimą pirkėjams?

Iš vienos pusės tai nėra labai patogu, tačiau ne kiekvienas pirkėjas gali sau leisti įsigyti didelį kiekį dailylenčių prekybos vietoje ir jas visas parsigabenti į savo namus. Situacija dar labiau sudėtingėja, jei asmuo neturi transporto priemonės arba gyvena tiesiog bute. Vidaus dailylentės nebus tinkamai transportuojamos, kai pirkėjas negalės jomis pasirūpinti, tad pirkti patogiau internetu, kadangi prekes gamintojai pristatys Jums tiesiai į namus. Tai patogu, kadangi nereikia niekur toli keliauti ir visko gabenti pačiam.

Tenka sutikti, jog prekybos vietoje ne visuomet galima rasti tokių dailylenčių, kokių yra ieškoma. Ne visuomet jų turimo kiekio ir pakanka. Dėl šios priežasties neretai tenka nusivilti ir ieškoti kitos prekybos vietos. Tačiau dailylenčių galima ieškoti ir internete. Gamintojų puslapyje profesionalai gali pasiūlyti kokybiškus įvairių medienos gaminių pasiūlymus, kuriuos pagamins ir pristatys vos per kelias darbo dienas. Tai iš tiesų patogu ir paprasta.

Nenuostabu, jog internetas jo vartotojui suteikia plačias galimybes. Internautas šioje erdvėje gali įsigyti pačias įvairiausias apdailai skirtas prekes. Tai ne tik vidaus dailylentės, bet ir kitos apdailos ar dekoracijos priemonės. Čia taip pat patogu įsigyti lauko, terasines, pakalimo dailylentes bei įvairią statybinę medieną. Visos konstrukcinės medžiagos už tikrai prieinamą kainą gali būti įsigyjamos būtent internetu.

Kas svarbu renkantis laiptus?

Laiptai – tai pakopos, sudarytos iš plokščių, kuriomis lipama. Be jų sunkiai pasieksite sekančius aukštus.

Laiptai

Gražiai atrodantys laiptai papuoš namų interjerą. Juos galima priderinti prie sienų ar baldų. Suderinti medžiagas bei spalvas. Kiekvienam maloniau keliauti įdomiais, nestandartiniais laiptais į antrą ar trečią namo aukštą. Daug dėmesio šiam įrenginiui skiriama dažniausiai nuosavuose namuose. Šiandieną įrenginėjami butai, kurie yra dviejų ar daugiau aukštų.

Laiptų gamybą geriausia patikėti ekspertams, nes tai atsakingas darbas. Įrenginys, kuriuo galite pasiekti sekančius aukštus turi ne tik turėti puikią išvaizdą, bet ir būti pakankamai saugūs. Jeigu neturite pakankamai žinių bei patirties, verčiau patiems jų nedaryti.

Pasirinkite saugius laiptus

Saugūs laiptai būna tie, kuriuos rengia profesionalai. Tai gana svarbu, kadangi šiuo įrenginiu naudojatės kasdien. Nepamirškite, kad lipant jais neretai įvyksta įvairių traumų. Jos gali, netgi nulemti ateitį. Laiptams turi būti skiriamas ypatingas dėmesys.

Svarbu, kad laiptų paviršius nebūtų slidus. Jeigu pastebėjote, kad taip yra, imkitės priemonių. Jums gali nepavykti savomis jėgomis panaikinti slidaus paviršiaus. Tokiu atveju, kreipkitės pagalbos į specialistus. Slidūs laiptai itin gali būti nesaugūs.

Renkantis laiptus reikėtų atsižvelgti į name (arba bute) gyvenančius gyventojus. Tai gali būti šeimos nariai. Jeigu yra garbingo amžiaus žmonių, būtinai pagalvokite, kad nenutiktų taip, kad pakilti į sekančius aukštus jiems bus sudėtinga. Mažamečiams vaikams, taip pat, laiptai neturėtų kelti pavojaus. Neretai statumas gali būti nesaugus.

Jums reikia laiptų į palėpę?

Laiptų gamyba (arba jų pasirinkimas) į palėpę rekomenduojamas vienas iš pirmųjų darbų, kada ją įrenginėjate. Šiais darbais galite užsiimti patys arba juos nusipirkti (užsisakyti). Palėpės laiptai pakeis stacionarius, be to, jie užims mažiau vietos. Toks įrenginys gali būti sulankstomas, todėl jums nereikės daug erdvės. Šie laiptai gali būti tiesiog paslepiami lubose, taip galėsite sutaupyti patalpos ploto.

Svarbu žinoti patalpų aukštį, kuris yra jau galutinis. Laiptai, kuriais galima patekti į pallėpę, gali būti mediniai, metaliniai, priešgaisriniai ar kt. Nepamirškite atkreipti dėmesio į laiptų išdėstymui reikalingą erdvę. Jeigu liukas mažas, jums puikiai tiks metaliniai žirkliniai. Metalinius laiptus rekomenduojama rinktis tokiu atveju, kada į palėpę tenka keliauti dažnai.

Geras pasirinkimas yra laiptai, kurie atsparūs ugniai. Gaisras patalpoje gali kilti visai netikėtai, nei vienas nuo to nėra apsaugotas. Tokie laiptai į palėpę apsaugo nuo ugnies bei dūmų, kurie gali patekti į patalpą. Gali atlikti užtvaros funkciją nuo ugnies. Toks įrenginys gali būti ne tik patekimo į palėpę priemonė.

Renkantis laiptus svarbu

Laiptai turi būti namo projekte, atkreipkite dėmesį į tai. Taip bus paprasčiau pasirinkti medžiagas laiptų gamybai. Remdamiesi projektu pasirinkite laiptų formą (tiesūs, sukti, sraigtiniai ar kiti).

Svarbu laiptų dydis

Atkreipkite dėmesį į bendrą patalpos plotą, kuriame bus montuojami laiptai. Rinkitės priklausomai nuo parinktos vietos, kurioje planuojama įrengti įrenginį. Laiptai ir interjeras turi sudaryti harmoningą visumą. Pasirinkite reikiamo aukščio turėklus, kad jie nebūtų per žemi ar per aukšti.

Nepamirškite pakopos, labai svarbu, kad ji būtų nei per žema nei per aukšta.

Pasirinkite tinkamą apšvietimą laiptams. Dažnai namų šeimininkai apie tai pamiršta. Esant netinkamai šviesai, jūsų namuose laiptai gali ne tik prarasti dalį savo grožio, bet ir nebūti pakankamai saugūs.

 Patarimai, kurie gali praversti

Jeigu pasirinkote stacionarius laiptus, įvertinkite jų statumą. Nerekomenduojama daryti kampo, kuris būtų didesnis nei 45 laipsniai. Pakopos neturėtų būti siauros, rinkitės platesnes. Tokios bus patogesnės laipiojant.

Svarbu nepamiršti aikštelių (jei tokios planuojamos) išdėstymo. Jų dydis turėtų būti toks, kad žmogus galėtų pasisukti. Neįrenginėkite dekoratyvinių siaurų laiptų, jeigu gyventojai yra stambūs. Dažnai namų šeimininkai tai pamiršta.

Jeigu jūsų namuose gyvena gyvūnai, nepamirškite, kad laiptais naudosis ir jie. Šunys, katės ar kiti naminiai gyvūnai gali nagais subraižyti medieną. Nepamiršite to, kada renkatės medžiagas įrengimui. Rekomenduojama įsigyti specialias duris laiptams, kurios užsidaro. Jos ypač gali praversti, jei namuose yra mažų vaikų, kuriems neatsargus lipimas laiptams galio būti nesaugus.

Tinkamai parinkti laiptai suteiks namams jaukumo, bei taps puošnia interjero dalimi. Stenkitės, kiek įmanoma, labiau pritaikyti erdvei. Svarbu, kad jie ne tik būtų malonūs akiai, bet ir smagiai galėtumėte jais žingsniuoti.

Visada prisiminkite, kad šis įrenginys skirtas laipiojimui. Juo naudojamasi dažnai ir daug. Jeigu turite idėjų kaip galima savarankiškai įsirengti laiptus arba protingai juos pasirinkti, lauksime jūsų patarimų.

Televizoriai – nebereikalinga namų interjero dalis?

Atrodo, dar visai nesenai buvo laikas, kuomet nei viena šeima neįsivaizdavo savo kasdienio gyvenimo be televizoriaus. Televizorius tam tikru laiku buvo kaip dar vienas šeimos narys. Ir labai svarbus. Dar ir dabar yra žmonių, kurie, grįžę į namus, pirmiausia įjungia televizorių, tik tada gamina vakarienę, kaičiasi arbatą. Internetui vis labiau perimant žinių perteikėjo vaidmenį, televizoriai namuose vis dažniau tampa tik vietą užimančiu, nebenaudojamu baldu.

Tyrimai rodo, kad 2012m. gegužės mėnesį televizijos žiūrimumas sumažėjo beveik 40proc. Žinoma, tai galima aiškinti atšilusiais orais ir atostogų laiku, bet visgi tai nebe pirmas ryškus ženklas, rodantis, kad žmonės neberanda televizijoje ieškomos informacijos, arba televizija nebepateisina žiūrovų lūkesčių.

Kalbant tema, kodėl žmonės atsisako televizoriaus žiūrėjimo, pirmiausia kyla mintis, kad Lietuvoje transliuojamos laidos tampa vis mažiau informacinės ir vis daugiau pramoginės. Per visus kanalus nuolat rodomi skandalai, seimo narių nusižengimai, atlikėjų ir kitų šou verslo žmonių asmeninio gyvenimo smulkmenos. Visa tai plačiai aptarinėjama ir tokiu būdu bandoma pritraukti žiūrovus. Netgi pokalbių laidos įvairiomis, atrodo, svarbiomis ir rimtomis temomis, tampa vis labiau komerciškos ir dirbtinos.

Kita problema, kodėl televizoriai tampa nebepageidaujami mūsų gyvenime – televizijos kanalų suvienodėjimas ir monotonija. Kartais atrodo, kad per visus kanalus rodoma tokia pati laida tokia pačia tema. Nuskambėjus garsesniam skandalui, jis imamas linksniuoti visuose įmanomuose televizijos kanaluose, taip sukeldamas normalią atmetimo reakciją – nebesinori nieko girdėti ta tema.

Nepaisant to, ima atrodyti, kad televizijos laidų kūrėjai nebeieško naujų idėjų ir kiekviename naujame sezone matome tas pačias senas laidas, kurios kartojasi kituose kanaluose, o jose vėl diskutuoja jau ne kartą girdėtomis temomis.

Nors reikia nepamiršti, kad internetas yra pasiekiamas ne visai visuomenei. Vis dar yra dalis žmonių, kurie negali ar nemoka naudotis kompiuteriu ir internetu, taigi televizija jiems yra pagrindinis žinių šaltinis. Kokia informacija pasiekia juos kasdien?

Lietuvoje yra likę nedaug televizijos laidų, kalbančių ne apie šou verslą, o kultūrą, aktualijas, verslą. Dauguma supranta, jog reklama yra televizijos varomoji jėga ir reikia siūlyti žmonėms tai, kas sukelia daugiausia diskusijų, skandalų. Tačiau kai šokių ir humoro laidų be humoro pasidaro per daug – televizorius tampa dar viena nebereikalinga namų interjero detale.

Židiniai: klasifikavimas

Aprašyti židinius yra gana sudėtingas reikalas, kadangi jų įvairovė kartais stebina net ir patyrusius meistrus. Bet kuriuo atveju norisi nuo kažko atsispirti, pradėti domėtis.

Židiniai paprastai skirstomi į dvi rūšis pagal formą ir funkcionalumą:

 1. Atvirieji židiniai
 2. Kapsuliniai židiniai

Atvirieji židiniai yra klasikiniai židiniai su atvira pakura, kuri dažniausiai prasideda nuo grindų. Šio tipo židinys yra skirtas daugiau grožiui, nes jo šildymo efektyvumas gana žemas – vos 30%. Tai reiškia, kad tik trečdalis šildo patalpą, o du trečdaliai išeina į aplinką pro kaminą. Atvirieji židiniai reikalauja daugiau priežiūros, nes reikia atsižvelgti į malkas, kūrenimą, priešgaisrinį saugumą, įvairius aksesuarus. Tai brangesni židiniai, nes naudojama speciali apdaila, o patys židiniai statomi iš šamotinių plytų, kartais su metaliniai konvektoriais. Apdailai naudojami kokliai, akmenys, granito plokštės, dolomitas ir kiti gražesni akmenys bei medžiagos, kurios pritaikomos individualiai.

Kapsuliniai židiniai yra šiuolaikiniai židiniai, kurių tikslas – suderinti šildymą su grožiu. Tai ketaus kapsulė (dėžė) su durelėmis. Tokio židinio efektyvumas gana didelis – apie 80 procentų, taigi tik trečdalis šilumos šildo kamine gyvenančius varnus, o du trečdaliai – namus. Tiesa, statant židinį ir kaminą, iš karto reikia pasirūpinti ir visa konvekcine sistema, kuri leidžia apšiltinti ir kitus kambarius (naudojamas šilumos davikliu valdomas ventiliatorius ir ventiliacinė sistema). Šis šiuolaikiškas židinys dažnai nereikalauja papildomos apdailos, todėl yra pigesnis, o taip pat ir saugesnis, nes uždarius dureles, galima išeiti iš kambario.

Židiniai dar skirstomi pagal stilių:

 • Klasikiniai židiniai – senovinio tipo židiniai, kurie išlaikė kelių šimtų metų senumo elementus ir formą.
 • Kaimo židiniai – į senovinę kaimo krosnį panašūs židiniai (dažniausiai statomi lauke).
 • Modernūs židiniai – šiuolaikinio interjero ir funkcionalumo mišinys pritaikytas židiniams. Dažniausiai metaliniai įmontuojami židiniai, kartais su pašvietimu – daugiau interjero elementas, nei skirti šildymui.
 • Hi-Tech židiniai – neįprastos formos židiniai iš metalo ir stiklo konstrukcijų. Tai itin modernūs židiniai, skirti šiek tiek ekstravagantiškam interjerui.

Stilius židiniams itin svarbus, nes jie patys dažnai būna meno kūriniai. Norint išsirinkti tinkamo stiliaus židinį, gali tekti ne vieną savaitę ieškoti norimo dizaino ir išmatavimų. Aišku, galima kreiptis į profesionalus, pavyzdžiui Zidiniai.KrosnelesKaminai.lt svetainę, kur tiksliai nukreips norimo stiliaus židinio link.

Saulės stiklainis – dovana visiems

Prieš šventes vienas didžiausių galvos skausmų yra dovanos. Ką padovanoti savo artimiesiems, draugams, kolegoms, sprendžiame pagal daikto reikalingumą, ir, aišku, biudžetą. Artimiems žmonėms nieko negaila, be to visada galima kažkaip „aplinkui“ paklausti, ką norėtų gauti. To nepadarysi su mažai pažįstamais žmonėmis, kurie papuola į dovanų gavėjų sąrašą. 100 litų dovanai gal ir kiek daugoka nepažįstamajam, tačiau, jei galite sau leisti apie 70 litų, tada variantų atsiranda nemažai. Kaip tik vieną tokią universalią dovaną ir norėtųsi pristatyti. Tai Saulės stiklainis (Sun Jar).

Saulės stiklainis yra originalus šviestuvas ir kartu interjero detalė, rasianti vietą bet kokiuose namuose, kur yra langų ir palangių. Saulės stiklainis statomas ant palangės arba net kieme, kad gautų kuo daugiau tiesioginių spindulių ir šviesos. Sutemus, jis automatiškai pats įsijungia ir atiduoda visą „sukauptą“ saulę, bet ne šilumą. Jokių fokusų čia nėra, tik po matinio stiklo dangteliu įmontuotas nedidelis saulės energijos kolektorius, kuris pakrauna nedidelę bateriją. Fotoelementas nustato, kad jau tamsu ir automatiškai įjungia LED lemputę. Ji dega iki 5 valandų, priklausomai nuo to, kiek buvo pakrauta baterija. Jei saulės mažai – degs trumpiau, jei ilgai išbuvo tiesioginiuose spinduliuose, degs apie 5 valandas.

Saulės stiklainis yra pagamintas iš specialaus matinio stiklo, kuris paprastai naudojamas šviestuvų gamyboje dėl šviesos paskleidimo ir šiltos spalvos, kurą jis skleidžia. LED lemputė viduje paprastai šviečia balta šviesa, tačiau stiklainio stiklas gali ją paversti kelių spalvų šviesomis – geltona, mėlyna ar rausva. Tai suteikia papildomo žavesio ir, žinoma, unikalumo. Stiklainis yra visiškai sandarus, su specialiu dangtelio prispaudimo mechanizmu, todėl nepraleidžia vandens. Tokį saulės stiklainį galima laikyti ir lauke, tad jis gali lengvai tapti ne tik interjero, bet ir eksterjero detale.

Kaip dovana, saulės stiklainiai tinka bet kokio amžiaus, bet kokios socialinės padėties žmonėms, nes jie nedideli, elegantiški ir originalūs. Stiklainis neatrodo nei pigus, nei pernelyg prabangus. Jis šiltas, todėl tinka ir vyrams ir moterims. Tiesa, mažiems vaikams jo dovanoti ir žaisti duoti nevertėtų, nes visgi jis pagamintas iš stiklo. Kad ir koks tvirtas stiklas bebūtų, jis gali sudužti ir sužeisti, todėl mažamečiams geriau jo nepasiekti ir nežaisti be suaugusiųjų priežiūros. Dovanoti galima pačiomis įvairiausiomis progomis, nes tai puiki Kalėdinė dovana, gimtadienio, vardadienio, sukaktuvių, taip pat ir įkurtuvių dovana. Galima dovanoti per vestuves, krikštynas, korporatyvinių sukakčių proga, taip pat saulės stiklainis gali būti panaudotas bernvakariui ar mergvakariui, jau nekalbant apie Helouvyną. Kūrybingi žmonės gali sugalvoti dar tūkstantį būdų šį nuostabų šviestuvą panaudoti savo švenčių metu ar interjere/eksterjere.

Saulės stiklainiai yra parduodami internete www.empro.lt parduotuvėje. Saulės stiklainio aukštis – 16 centimetrų, storis – 10 centimetrų. Įpakuoti patrauklioje dėžutėje, tad jos nebūtina specialiai vynioti popieriumi. Kaina – 64 litai (kitose parduotuvėse kaina gali skirtis).