Home » kelionės

Žyma: kelionės

veza i danija

Pigiai ir greitai veža į Daniją

veza i danijaVis daugiau lietuvių mėgsta keliauti į užsienio šalis ne tik atostogoms, bet ir ilgesniam laikui. Kai daug laiko praleidžiate užsienio šalyje, vis aktualesnės pasidaro tokios temos kaip pašto paslaugos, kurjerių tarnybos, imate domėtis net kas dažnai ir greitai veza i Danija ar kitą Jums reikalingą šalį. O tai tikrai populiari ir gera paslauga šiandien Lietuvoje. Vis daugiau lietuvių renkasi keliauti ne į Angliją ar Airiją, o būtent į skandinavijos pusę. Vairuotojai, kurie ne pirmus metus žmones veža į Daniją, pastebi, kad su kiekvienais metais darbo vis daugėja. Pats darbymetis, žinoma, būna vasaros sezono metu ir artėjant didžiausioms metų šventėms. Jūs taip pat ieškote būdų, kaip nukeliauti į Daniją aplankyti savo artimųjų? O gal atvirkščiai – norite keliauti iš Danijos į Lietuvą ir gimines aplankyti savo gimtinėje? Kelionė mikroautobusiuku yra viena iš populiariausių pasirinkimų. Tam yra keli, logiški argumentai.

Kaina

Pati svariausia priežastis, kodėl vis daugiau žmonių mieliau renkasi keliauti mikroautobusiuku nei lėktuvu, yra pigus kelionės bilietas. Keliaujant lėktuvu reikia nuolat sekti bilieto kainas ir geriausia kelionę rezervuoti dar gerokai prieš skrydį. Tik tuomet už bilietą teks mokėti gana realią kainą. Kuo kelionės data arčiau – tuo kaina brangesnė. Žinoma, jei kelionę planuojate ilgą laiką ir tiksliai žinote, kada skrisite – didelių sunkumų neiškyla. Tačiau gyvenime ne visada viskas taip paprasta. Nutinka ir taip, kad tenka keliauti staiga ir kuo greičiau. Jei norite išskristi už kelių dienų, arba dar blogiau – net rytoj – tokia kelionė Jums gali kainuoti krūvą pinigų. Šiai bėdai išvengti galima rinktis puikią kelionės alternatyvą – kelionę mikroautobusiuku. Už ją sumokėsite nekintančią kainą ir visiškai nesvarbu, ar savo vietą užsakysite prieš savaitę ar prieš dieną.

Bagažas

Kita populiari priežastis, kodėl keliautojai dažnai renkasi keliones iš kitų šalių mikroautobusu, yra bagažas. Vairuotojai, kurie veža į Daniją žmones jau ne pirmus metus, pastebi, kad žmonės nuolat džiūgauja, kad gali pasiimti didelį bagažą. Lėktuve yra leidžiamas tik rankinis bagažas, o už visus likusius daiktus tenka mokėti bagažo mokesčius. Keliaujant mikroautobusiuku tokių bėdų neiškyla, nes bagažas beveik nėra ribojamas. Tai reiškia, kad galite pasiimti visus Jums reikiamus daiktus. Būtent dėl šios priežasties žmonės, grįžtantys ilgoms atostogoms ar vežantys daug lauktuvių giminaičiams, mieliau keliauja mikroautobusiuku nei lėktuvu ir sutaupo nemažai pinigų. Kartais žmonės renkasi tokio pervežimo paslaugas visai ne savo, o tik daiktų kelionei. Tie, kurie nemėgsta ilgų kelionių, tačiau nori atsivežti daug daiktų ir nemokėti didžiulių oro uosto mokesčių, renkasi mikroautobusiukų pervežimo paslaugas. Patys jie keliauja lėktuvu su rankiniu bagažu, o visus likusius savo daiktus ir vežamas lauktuves įduoda vairuotojams. Taip vos per parą laiko daiktai pasiekia savo šeimininką ir būna pristatyti tiesiai jam į rankas.

graikija

Kelionės. Graikija

graikijaLietuvių pamėgtos keliones į Graikiją yra puikus būdas praleisti laisvalaikį, susipažinti su jos kultūra, istorija, papročiais. Labiausiai lankomos šios šalies vietos: Atėnų Akropolis, Nacionalinis archeologijos muziejus, Bizantijos ir Krikščionybės muziejus, Knoso rūmai, Delfai, Athos, Olympia ir Meteora.

Akropolis yra Atėnų simbolis ir svarbiausias atskaitos taškas senovės Graikijos kultūroje, kuris dar vadinamas Atėnų Šventąja uola. Pietiniame jo šlaite – Herodo Atiko teatras, pastatytas antrame amžiuje. Į patį Akropolį patenkama peržengus vartus – propilėjus, pastatytus iš balto Pentelės (Pentelic) marmuro. Kolonos prie vakarinės ir rytinės pusės yra Dorėninio stiliaus, o Jonėninio stiliaus kolonų eilės centrinį koridorių padalina į tris dalis. Pietvakarinėje dalyje ant pylimo stovi Atėnės Nikės šventykla, kuri saugojo pagrindinį įėjimą į Akropolį. Didinga šventykla Partenonas – pats svarbiausias ir charakteriškiausias senovės Graikijos civilizacijos paminklas, kuris iki šiol išlikęs kaip jos tarptautinis simbolis, pastatytas apie 438 m. pr. Kr. Šiaurinėje Akropolio kalvos dalyje Erechtėjonas – pastatas, kuris padalintas į dvi dalis, kad pagerbti du pagrindinius Atikos dievus: Atėnę ir Poseidoną-Erechtėjų. Pietiniame Akropolio šlaite – Dioniso teatras, kuriame kūrė Euripidas, Aristofanas, Sofoklis.

Kelionės po Graikiją metu verta aplankyti ir Nacionalinį archeologijos muziejų, kuris laikomas vienu iš pačių populiariausių pasaulyje. Čia sukaupta neprilygstama graikiškų skulptūrų kolekcija, keramikos, juvelyrikos dirbiniai, garsusis Mikėnų auksas, Agamemnono kaukė ir daugybė kitų puikiai išsilaikiusių eksponatų.

Bizantijos ir krikščionybės muziejus traukia lankytojus daugiau nei dvidešimt penkiais tūkstančiais unikalių eksponatų. Muziejus įsikūręs pačiame Atėnų miesto centre.

Įspūdį palieka ir kelionės po Graikiją metu aplankyti Knoso rūmai. Tai vienas iš svarbiausių senosios Mino civilizacijos paminklų, stūksantis šalia Herakliono miesto. Šis statinys išsiskiria nepaprastai sudėtinga architektūra. Jo vidus išraižytas daugybės koridorių, perėjų ir laiptų.

Delfai – dar vienas archeologinis paminklas ir miestas, esantis netoli Parnaso kalno Fokidės slėnyje. Tai senovės Graikijos šventykla, kurią jie laikė pasaulio centru. Čia kas ketveri metai atletai iš visos Graikijos rungdavosi Pitijos žaidynėse.

Athos – tai tarsi unikali vienuolių respublika, kurioje yra dvidešimt Rytų ortodoksų vienuolynų. Jie yra politiškai savarankiški ir jiems suteikta teritorinė autonomija. Tai seniausia ir didžiausia išlikusi vienuolių bendruomenė pasaulyje.

Aplankyti Graikiją tikrai verta. Pigios kelionės ir paskutinės minutės pasiūlymai – puikus sprendimas taupantiems ir norinties keliauti.

graikija

Lėktuvo bilietai internetu

Dažnai keliaujantys po Europą ir kitus kontinentus jau yra įpratę lėktuvo bilietus rezervuoti ir pirkti internetu. Tai daroma naudojantis lietuviškais arba užsienietiškais interneto puslapiais. Pristatysime šią paslaugą išsamiau.

Kaip viskas veikia?

Lėktuvo bilietai internetu perkami gana paprastai. Pirmiausiai jie yra rezervuojami. Įvedama pradinis taškas, tada galutinis taškas, tiksli data, kartais net valandų skirtumu, keleivių skaičius. Speciali interneto sistema ieško laisvų bilietų ir parodo juos pagal datas ir kainas. Tada išsirenkamas norimas skrydis ir rezervuojamas. Rezervacija patvirtinama ir atsiunčiamas specialus apmokėjimo pranešimas. Kai kuriose sistemose galima apmokėti iš karto. Kai sumokama už bilietą internetu, atsiunčiamas elektroninis bilietas, kurį reikia atsispausdinti. Viskas, lėktuvo bilietą įsigijote neišeidami iš namų.

Ar tai saugu?

Lėktuvo bilietų prekybos sistema yra el. komercijos produktas, kaip bet kokia kita el. parduotuvė. Dėl to visi veiksmai yra apsaugoti specialiomis priemonėmis – SSL sertifikatais, didesnėmis duomenų bazių apsaugos priemonėmis ir t.t. Lietuvoje apmokėjimai dažniausiai daromi per Mokėjimai.lt sistemą, kuri yra patikima ir stabili. Tai visiškai saugu, todėl galima pirkti bilietus internetu nebijant, kad duomenys pateks į piktadarių rankas.

Kokie privalumai?

Lėktuvo bilietai internetu parduodami keliolikoje lietuviškų puslapių, todėl galima nesunkiai išsirinkti geriausius pasiūlymus. Štai keletas tokio būdo pirkti bilietus privalumų:

  • Sutaupoma nemažai laiko, kuris būtų sugaištas kontaktuojant oro uostų kasas, vežėjų atstovybes ir kelionių agentūras, užsiimančias bilietų prekyba.
  • Sutaupoma pinigų, nes internetu parduodami bilietai – pigesni.
  • Yra galimybė dalyvauti įvairiose lojalumo programose, kurios leidžia dalį sukauptų bonusų panaudoti kaip bilieto nuolaidą.
  • Bilietas yra dažniausiai elektroninis, tad jį galima atsispausdinti dar kartą net ir pametus, ar palikus namie prieš pat kelionę.
  • Galimybė nesunkiai lyginti kainas ir išsirinkti patį geriausią variantą.

Kokie trūkumai?

Trūkumų tikrai nėra daug. Vienas iš pagrindinių yra tas, kad bilietų rezervavimo sistemose paprastai nebūna pigių skrydžių bilietų, nes pigių oro linijų politika to nelabai leidžia. Vienas iš bilietų piginimo būdų yra rinkodaros išlaidų mažinimas, tad bilietų rezervavimo sistemos nieko neuždirba iš rezervuotų Ryanair ar Wizzair bilietų.

Lietuvoje veikia daugiau nei 10 įvairių bilietų rezervacijos sistemų. Viena iš geriausių ir patikimiausių yra Avia.lt.