Home » keramikiniai kaminai

Žyma: keramikiniai kaminai

Kaip statyti keramikinį kaminą

Kaip gi statomi keramikiniai kaminai naujos statybos namuose? Kaminai24.lt vadybininkai papasakojo visą eigą, kurią trumpai ir aiškiai norėtume pristatyti šiame straipsnyje.

Kamino pagrindas

Galima kaminą statyti ant betoninių grindų, tačiau dažnai kaminui yra sumūrijamas specialus pagrindas. Jis gali būti betoninis arba iš plytų. Svarbu yra gerai nuspręsti, kurioje vietoje namuose stovės kaminas. Renkantis vietą reiktų jau būti suplanavus, kokio kuro katilas namuose stovės. Jei kūrensite malkomis ar anglimis, rekomenduotina turėti nedidelę katilinę. Dujinis katilas nereikalauja atskiros patalpos, kaip ir dyzelinis, todėl kaminas gali stovėti tiesiog garaže. Kaminas dažnai statomas namo viduryje, kad prie jo būtų galima prijungti ir ventiliacines angas iš virtuvės, tualeto, kitų patalpų.

Kamino detalės

Ant kamino pagrindo yra dedamas pirmasis keramzitbetonio blokelis. Jis pritvirtinamas specialiu skiediniu, kad būtų patvarus ir sandarus. Į blokelio vidų yra įstatomas suodžių ir kondensato surinktuvas – išvalymo trišakis. Aišku, jis yra apšildomas specialia mineraline vata. Įstatomos ir išvalymo durelės. Tada prasideda kitas kamino statybos etapas.

Vėl dedamas blokelis, įdedamas keramikinis kamino įdėklas ir mineralinė vata apšiltinimui. Keramikinis įdėklas su kondensato surinktuvu yra sujungiamas naudojant specialų temperatūrai atsparų glaistą. Blokeliai tarpusavyje sujungiami specialiu betono mišiniu. Ir taip kaminas kyla į viršų.

Kita svarbi kamino detalė – trišakis. Jis statomas per 2-5 blokelius virš kondensato surinktuvo. Prie šio trišakio bus prijungtas katilo išmetimo vamzdis. Tokių trišakių gali prireikti ir daugiau, jei kitame kambaryje bus statomas židinys.

Kaminas gali turėti ir daugiau detalių. Pavyzdžiui sandarinimo detalė yra dedama pačiame kamino viršuje, jau virš stogo, kai reikia išvesti metalinį vamzdį.

Betoninės dengiamosios plokštės yra reikalingos uždengti kamino viršų.

Blokelių sutvirtinimas

Kaip minėjome, blokeliai yra sutvirtinami specialiu betonu, tačiau tai nėra vienintelė tvirtinimo detalė. Keramzitbetonio blokeliai kaminams turi ir keturias skylutes kampuose, į kurias turi būti įkišami armatūros strypai, sutvirtinantys kaminą ir suteikiantys jam stabilumo. Strypai sukišami pasiekus tam tikrą kamino aukštį, kad nebūtų sudėtinga prieiti prie įdėklo ir sumontuoti izoliacinę vatą.

Blokelių ventiliacinės angos

Populiariausi kaminų blokeliai – su viena ventiliacine anga. Į ją galima pajungti vonios, virtuvės, skalbyklos, garažo bei katilinės ventiliaciją, ji reikalinga ir statant tam tikrus katilus, kurių efektyviam veikimui reikalingas oro padavimas. Kad nereikėtų statyti ir vedžioti ant lubų papildomų ventiliacijos vamzdžių, viską galima padaryti tiesiog išgręžus skyles toje pusėje, kur yra kamino ventiliacinė šachta. Dėl to reikia gerai apsvarstyti kamino vietą, kad vamzdžių reiktų kuo mažiau.

Viskas, kaminas pastatytas.

Turime blogą žinią: patys savarankiškai kamino pasistatyti nelabai galite. Priežastis – saugumo reikalavimai. Tik specialistai žino, kaip pastatyti kaminą, kad jis būtų ne tik tvirtas ir ilgaamžis, bet ir saugus. Juk mažiausias plyšelis gali sukelti gaisrą namuose. Patikėkite geriau kaminų statybą profesionalams.

 

Keramikiniai kaminai ekologiškuose namuose

keramikiniai kaminai1Iš Skandinavijos ateina naujos namų mados –  nedidelės, tačiau pilnai išnaudotos namų erdvės, efektyvios šildymo sistemos, užtikrinančios šilumą ir puikias ventiliacines savybes net atšiauriausių žiemų sąlygomis. Taip daugiau kaip 50 kvadratinių metrų ploto namas (dviejų aukštų) tampa nebe vasarnamiu, skirtu tik susikrauti mantą kol poilsiaujate lauke, o nuolatiniam gyvenimui skirtu namu. Karkasinė statybos technologija tokius namus leidžia pastatyti per savaitę, o rastiniai namai kartais surenkami ir per kelias dienas. Taip pasikeitė šiuolaikinių namų statyba.

Vienas iš svarbiausių namo elementų  yra kaminas. Kad ir koks bebūtų namas, mažas ar didesnis, iš medžio jis ar iš mūro, jame paprastai visada būna įrengtas šildymo katilas, krosnelė ar židinys. Šildymo įrangą į savo kuriamus namus, skandinavai dažnai parenka vokišką, nes vokiški katilai bei kita vokiška šildymo įranga ir Skandinavijoje yra ypač vertinama ir asocijuojama su aukščiausia kokybe bei inovacijomis.

Pastačius katilą, židinį ar krosnelę, būtina pastatyti ir tinkamą kaminą. O jei teisingiau, tai pirmiau yra pastatomas kaminas, o po to į jį pajungiamas šildymo įrenginys. Tinkami žinoma ir plieniniai kaminai, dūmtakį išvedant pro lauko sieną ir patį kaminą įrengiant prie išorinės namo sienos dalies, taip taupant namų erdvę, tačiau plieninis kaminas nėra toks ilgaamžiškas kaip keramikinis kaminas, be to plieninis sumontuotas ant lauko sienos, dažnai „sudarko“ visą gražaus namo fasado vaizdą. Tą pripažįsta didžioji dauguma architektų ir statybos ekspertų. Reiškia, lieka bene vienintelis visom prasmėm priimtiniausias, ilgaamžiškiausias ir ekologiškas variantas – keramikiniai kaminai. Jei jau namas statomas skandinaviška mada, kaminas dažniausiai būna vokiškas ir beje ne tik Skandinavijoje.

NIKO vokiški kaminai yra kaip tik tas, rodos geriausias pasirinkimas ekologiškiems namams. Jie nebrangūs, itin kokybiški, o svarbiausia, prie jų lengvai galima pajungti bet kokio tipo katilą ar kitą šildymo įrenginį ir nesvarbu, ar jis kūrenamas dujomis, skystu, ar kietu kuru. Kamino įrengimas bet kuriems patyrusiems montuotojams yra greitas ir paprastas, lengva vadovautis gamintojo instrukcija. Taip bus užtikrinama aukščiausia kamino kokybė ir saugumo lygis. Kamino ilgaamžiškumą vienareikšmiškai nusako gamintojo suteikiama 30 metų garantija.

Vokiški keramikiniai kaminai neužima daug vietos, todėl esant net nedideliems namams jie nesunaudos daug erdvės. Tinkamai pasirinkę apdailos sprendimus net nepastebėsite, kad jūsų kambario viduryje stovi kaminas. Tinkamai suprojektuoti ir parinkti vietą kaminams namo erdvėje padės patyrę architektai.

Kodėl būtent NIKO kaminai, o ne kiti? NIKO kaminų sistemų kainos ir kokybės santykis yra regis geriausias Lietuvos rinkoje. Tai aukščiausios kokybės vokiškas produktas, be jokios abejonės turintis visus reikalingus ES sertifikatus ir žymėjimus. Jam gamintojas suteikia 30 metų garantiją, todėl tai itin ilgaamžis ir kokybiškas kaminas. Ilgaamžiškumas ir kokybė reiškia, kad toks kaminas – puiki investicija į saugumą ir į namų šilumą ilgam. NIKO UNI universalios keramikinių kaminų sistemos ypač atsparios dideliems temperatūrų perkryčiams ir itin aukštoms darbinėms temperatūroms, be to yra atsparios ir suodžių gaisrui kamine. Tai saugus vokiškas produktas, kurį rekomenduoja kone visi statybos profesionalai ir ekspertai ne tik Vokietijoje, bet ir Lietuvoje.