Home » kompiuteris

Žyma: kompiuteris

Nešiojamas kompiuteris Lenovo G560

Seniau jau esu apžvelgęs mažą nešiojamąjį kompiuterį Samsung N150, kuris dėl savo dydžio ir funkcijų daugiau tinkamas kelionėms ir labai nesudėtingiems darbams. Nepatikėsite, bet su juo dirbdamas (rašydamas tekstus ir štai tokias apžvalgas) užsidirbau geresnį nešiojamą kompiuterį, kurį ir noriu dabar apžvelgti.

Lenovo G560 laptopas buvo pasirinktas ne atsitiktinai. Jį pasirinkau dėl nedidelės kainos (apie 1600 lt iš Alphashop.lt) ir darbinių savybių – pilnos klaviatūros ir plataus ekrano. Taip pat tai, kad jame jau buvo suinstaliuota Windows 7 Home operacinė sistema su nemokamu Office Starter paketu. Tai puikus kompiuteris namams ir verslui. Jau keli mėnesiai praėjo, o pakibęs buvo vos pora kartų.

Lenovo G560 techniniai duomenys:

  • Intel® Core™ i3-370M procesorius
  • Windows® 7 Home Premium 64-bit OS
  • 15.6″ HD LED ekranas (1366×768), 16:9 widescreen raiška
  • NVIDIA GEFORCE G310M 512MB vaizdo plokštė
  • 4GB DDR3 atmintis, 320 GB HDD vieta diske
  • Integruotas 802.11b/g/n WiFi
  • Integruotas DVD RW
  • USB 2.0, eSATA connectors
  • Integrated web camera

Kompiuteris turi HDMI, VGA, 3 USB jungtis, taip pat 6 in 1 kortelių skaitytuvą, Express Card skaitytuvą, integruotą interneto kamerą.

Pliusai

Pilna klaviatūra, kai skaičiai yra kaip normalioje klaviatūroje, o ne viršutinėje eilutėje nuolat kaitaliojami su lietuviškomis raidėmis, yra tikras auksas. Labai patogu, jei nuolat dirbama su Excel skaičiuoklėmis ar rašoma daug skaičių.

Windows 7 Home Operacinė sistema jau buvo instaliuota. Nereikėjo jos papildomai pirkti, kas man sutaupė apie 300 litų. Taip pat jau buvo instaliuota įrašymo programinė įranga Power2Go, kuri atrodo visai nieko, jei nereikia labai prašmatnių įrašymo galimybių.

LED ekranas tikrai kokybiškas ir neblogas. Raiška HD, 16:9, tad galima naudotis kai kuriomis widescreen ekranams pritaikomoms funkcijos, pavyzdžiui Gmailo paskyroje nusistatyti Multiple Inboxes.

Garso sistemos mygtukai, kurie yravirš klaviatūros leidžia nustatyti garso ir vaizdo nustatymus. Pavyzdžiui, žiūrint filmą galima nustatyti filmo rėžimą. Peržiūrint nuotraukas ir uždėjus Intelligent rėžimą nuotraukos būna ryškesnės. Mažytė, bet maloni smulkmena.

Minusai

Kompiuteris yra gana sunkus. Jis sveria apie 3 kilogramus su 6 celių ličio jonų baterija. Esu stiprus vyras, tad man šis svoris problemų nesudaro, tačiau nešantis jį rankinėje, o ne kuprinėje, gali paskausti ranka.

Baterija laiko apie 3-4 valandas su labai stipriu baterijos taupymo rėžimu. Netaupant energijos – 2 valandos.  Kadangi baterija nedidelė, o ekranas suvartoja daug energijos, ilesnio budėjimo laiko turbūt ir neitų gauti.

Kompiuteris Lenovo G560 yra pakankamai galingas ir „paveža“ kai kuriuos žaidimus. Džiaugiuosi šiuo pirkiniu ir tikiuosi, kad džiaugsiuosi ilgiau nei jam suteikta garantija – 1 metai.

Trumpas video rusų kalba apie Lenovo G560 IdeaPad:

Nešiojamas kompiuteris Samsung N150

Šis straipsnis, kaip ir daugelis kitų, parengtas naudojantis mažiuku kompiuteriuku Samsung N150. Ką gero/blogo galėčiau apie jį pasakyti?

Gerai

Samsung N150 Red netbookas yra balto korpuso ir su skaisčiai radonu dangčiu. Tai stilingas daikčiukas, tinkantis ryškias spalvas mėgstantiems žmonėms.

Samsung N150 sveria kilogramą, todėl nešiotis jį tikrai ne problema moteriškame rankinuke. Ne veltui jį ir nupirkau savo žmonai, o ne sau, bet gyvenimas privertė išbandyti ir darbinėje atmosferoje…

Mažiuko kaina – nereali! Su Windows 7 Starter OS jis kainuoja apie 800-900 litų. Tiesa, tokia kaina buvo prieš metus, kai jį pirkau. Dabar tokio modelio yra tik juodi, o ne raudonai balti 🙂

Baterija laiko 4 valandas. Galima tikrai sąžiningai juo naudotis.

Instaliuota Windows 7 Starter operacinė sistema, yra net MS Office, kurį reikia aktyvuoti nusipirkus atskirą licenziją.

3 USB lizdai, vienas jų – kraunamasis. Visiškai užtenka naudotis ir 2 (vienas pelei, kitas – nešiojamam diskui).  Yra SD kortelių skaitytuvas, tad papildomo laido fotoapratui ar kamerai nereikia tampytis.

Blogai

Kompiuteris netinkamas ilgam darbui (procesorius – Intel Atom N450 (1.66 GHz, 667 MHz, 512 KB)), nes klaviatūra maža, o ekranas taip pat mažiukas – vos 10“. Tai pramogoms ir internetui skirtas kompiuteris, kurio darbui naudoti nelabai rekomenduočiau. Iš bėdos dirbti juo galima, tačiau tai tikrai bus daug lėčiau nei su normaliu 15“ nešiojamu kompiuteriu. Be to dirbti su biuro programomis yra gana komplikuota. Kompiuteris nėra labai galingas, tas vienu metu įsijungus Word, Skype, Firefox ir Windows Explorer galimi sulėtėjimai.

Nedidelis HDD – tik 160 GB. Taigi daug filmų neprisirašysi… Nesant DVD grotuvo galima viską daryti tik iš nešiojamo disko.

Šis Samsung N150 Red kompiuteris yra labai patogus netbook klasės kompiuteris žmonėms, kurie nori užmušti laiką ar keliauja. Tada kompiuteris tarnauja kaip priemonė nuotraukoms permesti, o taip pat ir laiką užmušti oro uoste, nes per Wi-Fi galima prisijungti prie interneto.

Perkant tokį kompiuterį būtina pagalvoti apie poreikius. Jei tarp jų studijos ir darbas – geriau nusipirkti bent 13“ įstrižainės nešiojamą kompiuterį (apie 1200-1500 lt).