Home » kondicionierius

Žyma: kondicionierius

kondicionieriu remontas

Kondicionierius – būtinas patogiai kelionei

kondicionieriu remontasPrieš bet kokią ilgesnę kelionę mašina ar jūsų autobusu, kurioje važiuos daugiau žmonių, o ne tik jūs, pasirūpinkite, kad tikrai veiktų oro kondicionieriai. Jeigu neveikia, tegul būna atliktas atitinkamas kondicionieriu remontas ir užtikrinta, kad viskas bus gerai su oro kondicionavimu. Tinkamas salono kondicionavimas – tai vienas svarbiausių komforto poreikių, svarbių visiems kelionės dalyviams. Tad, jeigu kažkas neveikia, būtinas kondicionieriu remontas.

Kelionės metu gendantis kondicionierius – didelė problema

Kokias keliones autobusu arba mašina prisimenate kaip pačias sunkiausias? Gerai pagalvojus, suprasite, kad būtent tokias, kurių metu neveikia kondicionieriai. Paulius prisimena: „Pamenu, važiavome į Varšuvą autobusu, kelionė turėjo trukti visą dieną. Buvo gana vėsus ruduo ir kelionės metu paaiškėjo, kad yra kažkokių problemų su šiluma autobuse. Pirmąją kelionės dalį buvo taip šalta salone, kad atrodė, jog visi suledėsime į tokias ledo skulptūras. Net garas ėjo salone, tas, kuris kyla žiemą, kada būna šalta. Tada paprašėme vairuotojo, kad pažiūrėtų atidžiau, kurios kondicionieriu dalys ten tikrai neveikia, kas negerai, ir tuomet paaiškėjo, kad jis tiesiog kažko nesureguliavo. Tada jis padarė, kad šildytų, ir nuo to momento mes ten visi pradėjome virti kaip kokioje pirtyje. Tas reguliavimo mechanizmas buvo labai jautrus ir nėjo padaryti, kad viskas būtų gerai. Būdavo arba be proto karšta, arba šalta. Kai tu važiuoji autobusu, esi keleivis, labai svarbu, kad būtų tinkamas kondicionavimas ir temperatūra viduje, nes tai pagrindinė sąlyga, kuri nulemia tavo komfortą“, – prisimena jis.

Trečiojo pasaulio šalyse turistai pasigenda kondicionierių

Kita keleivė Joana sako, kad jos baisiausios kelionės būna Trečiojo pasaulio šalyse, kur neveikia transporte išvis jokie kondicionieriai. „Manau, Lietuvoje, kai sugenda, tai dar nieko tokio. Kadangi pas mus būna padarytas kondicionieriu remonmtas Vilniuje, ir visos bėdos mikliai išspręstos. O kai keliauji su autobusu Maroke, Indijoje, Afrikoje, Gruzijoje, žodžiu, ten, kur tikrai karšta, ir kur nelabai žmonės turi pinigų, tada tu tiesiog esi spąstuose. Tu jauti, kaip tau būna karšta ir negali tiesiog patikėti, kad čia važiuosi visą dieną autobusu, kuriame nėra kondicionieriaus. Žmonės sėdi susispaudę vieni prie kitų, vidurdienį lauke temperatūra jau beveik siekia 40 laipsnių, o dar viską labiau kepina tai, kad per metalinį stogą itin gerai vyksta kaitinimas. Ir viskas, apie ką tu tuo metu svajoji, tai apie kondicionierių“, – sako ji. Iš tiesų, Trečiojo pasaulio šalių pavyzdžiai puikiai iliustruoja tą faktą, kad kelionių metu gali būti siaubinga, jeigu nesutvarkytas kondicionierius. Tad ir lietuviams vertėtų susitvarkyti šią dalį. Tegul būna atliktas kondicionieriu remontas, Vilnius pilnas šaunių auto servisų, kur meistrai teikia tokią paslaugą. Kondicionieriaus nesutvarkymas savo transporto priemonėje yra pati negražiausia nepagarba keleiviams.

Žiemą ir Lietuvoje važiuojant gali būti šalta

Kaip pasakoja Algis, važinėjantis dažnai Lietuvoje tarpmiestinius transportu, toli gražu, ne visi vairuotojai susitvarko savo priemones. Anot jo, kondicionieriu remontas (Vilnius) tikrai labai padėtų daugeliui autobusų ir mirko autobusų. Nes pasitaiko, kad net ir važiuojant per didžiausią speigą Lietuvoje, būnant auto salone tenka pajusti tą šaltį. Mat tikrai dažnai vairuotojai nebūna pasirūpinę pakankamu kondicionavimu, auto remontu.

Jeigu sugedo kondicionierius

Kaip atpažinti gedimus? Jeigu kondicionierius nešildo, kai turėtų šildyti, jeigu nevėdina ir negaivina, kai turėtų tą daryti, reiškia, yra gedimas. Tada verta važiuoti į auto servisą ir ten atlikti diagnostiką bei taisymą.

„Vilpra“ oro kondicionieriai

Lietuvoje kondicionieriai buityje kol kas daugiau išimtis nei taisyklė. Vis dėlto sergantiems (ar turintiems polinkį) kvėpavimo takų ligomis, oro kondicionieriai gali sugrąžinti sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą.

Prieš įsigydami kondicionierių, visų pirma apsispręskite, kokią sumą esate nusiteikę tam skirti – kokybiškas įrengimas gali kainuoti net iki 10 000 litų. Tačiau išsigąsti neverta, nes galima rasti ir daug pigesnių: viskas priklauso nuo gamintojo, poreikio ir kišenės gylio. Įvertinkite (čia jums padės specialistas), kokio tipo kondicionieriai tinkamiausi jūsų butui ar namui (o gal įstaigai). Renkantis kondicionierių, taip pat labai svarbus gamintojas. Vieni kokybiškiausių laikomi japoniški įrengimai. Būtinai atkreipkite dėmesį į kondicionieriuje naudojamo freono rūšį. Nuo freono rūšies, pasirodo, priklauso ir kondicionieriaus efektyvumas.

Nusprendusiems įsirengti kondicionierių pravartu pasidomėti ne tik jų gamintojais ir kainomis, bet ir prekiaujančia bei kondicionierius įrengiančia įmone. Įsigyti kondicionierių yra tik pusė darbo. Dar reikia jį sumontuoti, o vėliau ir prižiūrėti. Tad įmonės, montuojančios kondicionierius, patikimumas yra labai svarbu. Būtinai pasidomėkite jos istorija ir jau atliktais darbais. Juk sakoma: darbas meistrą giria. Viena seniausių kondicionieriais (ir ne tik) Lietuvoje prekiaujanti ir juos įrengianti įmonė yra „Vilpra“. Ši įmonė veiklą vykdo nuo 1992 m., vadinasi, jau 20 metų. Taigi, turi sukaupusi tikrai nemažai patirties. Kai tenka investuoti nemenką sumą tokiems įrengimams kaip oro kondicionieriai, nesinori rizikuoti ir prasidėti su neprofesionalia įmone, kad po to netektų graužtis nagų dėl neapgalvotai „išmestų“ pinigų. Gauti gerą meistrą yra laimės dalykas, tačiau pasidomėję ir įvertinę kitus įmonės atliktus darbus, nesėkmės galimybę galite sumažinti.

Kondicionierius yra ganėtinai įnoringas įrenginys, kuriam reikalinga atitinkama priežiūra: periodinis patikrinimas ir profilaktinė priežiūra (pavyzdžiui, freono papildymas). Praktika rodo, kad 95% oro kondicionierių gedimų yra susiję su neteisingu jų sumontavimu bei priežiūra. „Vilpra“ ne tik prekiauja oro kondicionieriais, bet ir teikia kvalifikuotas jų montavimo, priežiūros ir garantinio bei pogarantinio aptarnavimo paslaugas, o esant poreikiui gali ir suprojektuoti kondicionavimo sistemą. Įmonė per 20 metų praktiką yra aptarnavusi ne tik daugybę privačių klientų, bet ir ne vieną įmonę bei įstaigą.

Taigi, jei nusprendėte įsigyti oro kondicionierių, pasidomėkite ne tik jų kainomis, gamintojais ir rūšimis, bet ir prekiaujančia įmone. Profesionali oro kondicionieriais prekiaujanti ir juos įrengianti įmonė kvalifikuotai pasirūpins jūsų gerove, komfortu ir sveikatos būkle.