Home » krikštynos

Žyma: krikštynos

www.mazistebuklai.lt

Krikštynų džiaugsmus įamžinkite fotosesijoje

www.mazistebuklai.ltViena iš džiugiausių vaikystės švenčių yra krikštynos. Tai šventė, kuomet visa giminė susirenka pasveikinti vaiką su tuo, jog nuo šiol jis bus pakrikštytas – saugomas Dievo. Tai tikrai puiki šventė, tad nieko keisto, kad jai reikia tinkamai pasiruošti tiek išoriškai, tiek dvasiškai. Be jokios abejonės, po daugelio metų jūs norėsite pavartyti foto albumą, kuriame būtų išdėstytos visos gražiausios jūsų vaiko krikštynų nuotraukos. Tačiau, kad tai galėtumėte padaryti, visų pirma reikia pasirūpinti profesionalia krikštynų fotosesija – susisiekite su geru fotografu, kuris turi pakankamai patirties, kad galėtų sukurti pačių gražiausių nuotraukų ir įamžinti pačius įspūdingiausius šventės epizodus.

Tačiau, ne viskas priklauso nuo fotografo – nemažai kas priklauso ir nuo jūsų. Pavyzdžiui, jūs galite pasirinkti vietą, kurioje norėsite atlikti antrąją krikštynų fotosesijos dalį – galbūt turite kokį nors mėgstamą parką, į kurį dažnai einate su savo vaikais? Tuomet galima atlikti fotosesiją toje vietoje. Labai svarbu, kad pasirinkta vieta būtų ne tik graži, tačiau ir gerai jums pažįstama, sukelianti malonius jausmus ir emocijas.

Be abejo, kas liečia pirmąją krikštynų fotosesijos dalį, ją reikėtų pradėti jūsų namuose. Geriausia būtų išsirinkti kokią nors šviesią erdvę, kur jūs su savo vaikučiu galėtumėte papozuoti, pažaisti, pabendrauti. Profesionalus fotografas tikrai puikiai žinos, kaip tas nuostabias džiaugsmo akimirkas tinkamai įamžinti su foto objektyvu. Iš pradžių fotografas gali įamžinti šios šventės simbolius, pavyzdžiui, vaiko kostiumą arba batukus, taip pat ir jo mėgstamiausius žaisliukus. Tikrai labai svarbu, kad fotografas kreiptų dėmesį į reikšmingas smulkmenas – juk galimas daiktas, kad jūs po daugelio metų jau pamiršite apie šias smulkmenas, tačiau jas pamačius nuotraukoje jums iškils sentimentalūs ir labai gražūs jausmai.

O rengiant fotosesiją gamtoje, labai svarbios ir oro sąlygos – fotografams visuomet šiek tiek geriau, jeigu diena nėra pernelyg saulėta. Kodėl? Pagrindinė priežastis yra ta, kad nuotraukose tuomet šviesa pasiskirsto pakankamai tolygiai, o jums taip irgi geriau, kadangi galėsite pilnai atsimerkti – saulės spinduliai netrukdys jums to daryti.

Vienas iš pagrindinių krikštynų fotosesijos principų – reikia gyvumo, natūralumo, leiskite savo vaikams išreikšti save. Tikrai nieko gero neišeis, jeigu liepsime vaikams sėdėti vietoje ir dirbtinai pozuoti – vaikai trokšta žaisti, linksmintis, išmokti ko nors naujo, todėl ir krikštynų fotosesija turėtų virsti smagiu žaidimu, kurio rezultatai iš tiesų gali būti stulbinantys.

Taip pat, tik nuo jūsų priklauso, ar į krikštynų fotosesiją kviesite svečius, ar norite, jog tai būtų tik kelių artimiausių žmonių veikla. Nėra jokio atsakymo, kaip daryti geriau, kadangi tai kiekvienos šeimos asmeninis reikalas. Svarbiausia, kad tą dieną jūs nuoširdžiai šypsotumėtės, pamirštumėte visus rūpesčius ir leistumėte savo vaikeliui džiaugtis šia švente. Dėl to, ar ta nuostabi šypsena išliks tokia pat ryški nuotraukose, jums tikrai nereikėtų jaudintis – tuo pasirūpins profesionalūs fotografai, kurie „pagaus“ pačius gražiausius krikštynų momentus ir pasistengs, jog šios akimirkos nuotraukoje atrodytų kuo maloniau jūsų akims.

Plačiau apie krikštynas ir jų įamžinimą galite paskaityti profesionalių fotografų svetainėje  www.mazistebuklai.lt. Čia jau dabar galite pamatyti gausybę krikštynų fotosesijos pavyzdžių ir pasisemti naujų idėjų, kurios gali praversti ir planuojant jūsų šventę.

 

krikštynų balionai

Krikštynų atributika reikia pasirūpinti iš anksto

krikštynų balionaiKūdikiai Lietuvoje viename ar kitame jos krašte gimsta kasdien. Vos tik gimsta mažasis Lietuvos pilietis, tėvai bei visa šeima kartu renka jam vardą. Toliau dažniausiai seka jo krikštas. Tai – Katalikų ir stačiatikių religijos pats svarbiausias iš septynių sakramentų, kuris nuplauna nuodėmes ir įjungia pakrikštytąjį į Bažnyčią. Tam, kad šis procesas vyktų sklandžiai, būtina iš anksto pasirūpinti tam skirta krikštynų atributika.

Pagal tai, kurios lyties mažylis yra krikštijamas, šiai iškilmingai šventei yra pritaikyti atitinkami su krikštynų atributika susiję elementai, pradedant nuo būtiniausių žvakių, baigiant šventės vietos papuošimais. Mergaitėms dažniausiai siūlomi rožinės spalvos elementai, o tuo tarpu berniukams – melsvi. Nors jeigu krikštynas planuojate paminėti kukliai šeimos rate namuose ar savoje sodyboje, suteikite džiaugsmą savo atžalai šią šventės vietą papuošiant šventiniais balionais,  girliandomis bei stalo serviravimo atributais. Susikurti šventinę nuotaiką visuomet padeda labai maži, tačiau tokie širdžiai mieli dekoro elementai. Naudojama krikštynų atributika akimirksniu sukuria šventinę atmosferą, mažylis jaučiasi pagerbtas ir dovanoja visiems plačią šypseną.

krikštynų atributika

Tad kaip gi susikurti tą šventinę nuotaiką ir atmosferą? Jums gali padėti šventės sutikimo vietoje pasipilantis konfeti, leidžiami į orą balionai (nepamirškite iš anksto pasirūpinti balionams pūsti skirta pompa arba helio dujomis, kad nepavargtumėte pūsdami juos burna), mažos dovanėlės ką tik krikšto sakramentą priėmusiam vaikui, kurios gali būti dalijamos ne visos iš karto, o kas tam tikrą laiko tarpą. Galima rasti labai gražių suvenyrinių angeliukų, su kryželiu susijusių atributų, žvakių. Labai graži ir jau spėjusi prigyti palinkėjimų knygos tradicija, kai kiekvienas iš šventės dalyvių surašo linkėjimus bei sveikinimus. Praėjusius keletui metų bus labai smagu visiems kartu vėl susirinkus juos skaityti. Kad visos dovanėlės nepasimestų, yra sukurtos specialios krikštynų šventei skirtos dovanų dėžutės bei maišeliai. Džiaugsmo bus ne tik sveikintojui, tačiau ir besikrikštijusiajam.

Kadangi kasmet daugėja užsienyje gimusių kūdikių, tėveliai, gyvenantys su mažosiomis atžalomis svečioje šalyje, labai dažnai stengiasi suderinti grįžimo į Tėvynę vizito metu kartu pakrikštyti savo vaiką. Tai nėra sudėtinga iš anksto numačius datą, susiradus bažnyčią, pasirinkus kunigą ir radus krikštatėvius. Tuomet belieka pasirūpinti krikštynų atributika: susipirkti reikiamus papuošimų elementus, dekoracijas, pakvietimus, žvakes, galbūt pagalvoti ir apie žaidimus, kad nebūtų šventė nuobodi ir įtrauktų visus šventės dalyvius. Daugelis krikštynų atributika prekiaujančių parduotuvių siūlo apsipirkimą internetu, todėl visa, kas reikalinga krikštynoms, galėsite drąsiai ir be didelių vargų, nemigo naktų bei streso pasirūpinti iš anksto – apsiperkant internete.