Home » krosnelės

Žyma: krosnelės

židiniai Klaipėdoje

Kokie židiniai parduodami Klaipėdoje?

židiniai Klaipėdoje

Kokie židiniai Klaipėdoje yra parduodami? Kas siūloma Kaune? Ko galima tikėtis apsilankius parduotuvėje Vilniuje? O kaipgi Alytus ar Marijampolė, Panevėžys, Ignalina? Štai kokių klausimų kyla. Kodėl tokie dalykai aktualūs? Ogi todėl, kad mes, Lietuvos gyventojai, galime džiaugtis metų laikų kaita. Tačiau žiema – kartu ir rūpestis, todėl ieškoma patikimų šildymo sprendimų.

Net ir Klaipėdoje, kur vasarą prie jūros nesitiki, kad žiema išvis egzistuoja, židinių pasiūla džiuginanti. Ką reiškia džiuginanti? Ar tai tūkstančiai skirtingų gaminių modelių? O gal dešimt kartų besiskiriančios kainos? Labai kontrastingi židinių dydžiai? Formos? Ne? Tai ką tuomet turime omenyje kalbėdami apie džiuginančią pasiūlą? Nejaugi esmė ta, kad pardavėjai yra linksmi, ir apsilankius parduotuvėje nudžiungama? Pasirodo, kad židiniai Klaipėdoje esančiose parduotuvėse bent iš dalies atitinka šias mintis. Tikrai? Taip. Bet apie viską nuo pradžių.

Ar židiniai Klaipėdoje skirstomi į tūkstančius modelių? Ne. Tačiau galima rinktis ne iš dviejų ar trijų. Skirtingi produktai sukurti tam, kad kiekvienas pirkėjas atrastų optimaliausią variantą. Optimaliausias – tai ne per silpnas ir ne per galingas. Kitaip tariant, ieškoma harmonijos. Ir net jeigu pardavėjai nepateikia triženklio asortimento, pastarasis vis tiek gausus. Gausus tiek vertinant pagal galingumą, tiek pagal dizainą.

O kaipgi kainos? Ar jos skiriasi dešimtimis kartų? Ne dešimtimis, tačiau skiriasi, o tai reiškia, kad randama židinių pagal poreikius. Pinigų tema aktuali visiems, todėl džiugu, kai pardavėjai neapsiriboja vienu produktu, tuo labiau pačiu brangiausiu. Kai kuriems vartotojams apskritai svarbu, kad šildymo įrenginys būtų nepriekaištingas funkcionalumo požiūriu, o dizaino kriterijus paliekamas nuošaly.

Ar Klaipėdoje parduodamus židinius galima skirstyti pagal dydį? Taip, tačiau vien išgirdę žodį „židinys“ turbūt įsivaizduojate kai ką subtilaus. Tai paprastai nebūna koks nors milžiniškas, masyvus įrenginys, užgožiantis interjerą.

Ką galima pasakyti gavus klausimą apie uostamiestyje parduodamų židinių formų skirtumus? Vieni šildymo įrenginiai vienokio dizaino, kiti kitokio, formos įvairios, todėl atsakoma teigiamai – vyrauja formų įvairovė.

Modeliai, kainos, dydis, forma… Buvo paminėta ir pasiūla. Ar ji džiuginanti? Iš eilučių apie skirtingus gaminių modelius galima suprasti, kad asortimentas iš tiesų nemažas. Taigi, į klausimą apie pasiūlą irgi atsakoma teigiamai.

O kokie yra pardavėjai? Reikėtų pasakyti, kad jie mandagūs. Tokio atsakymo užtenka, kad suprastume, jog aura parduotuvėse maloni.

Taigi, židiniai Klaipėdoje – įdomi tema. Kokie konkrečiai gaminiai parduodami? Jie įvairūs, atitinkantys skirtingus poreikius. Pirkėjai renkasi iš puikiai vertinamų produktų ir atėjus žiemai džiaugiasi. O geriausia, kai šia sritimi pasirūpinama iš anksto. Tada žiema neužklumpa netikėtai, nereikia nervintis, įsigijimas ir montavimas konstruktyvesnis.

Ar reikėtų ką nors pridurti? Verta pabrėžti, kad pardavėjai pagalvoja ir apie lokaciją. T. y. Klaipėdos gyventojui nereikia vykti į Vilnių ar į Kauną, nes dominantys įrenginiai eksponuojami ir parduodami gimtajame mieste. Nors Lietuva ir nedidelė, vykimas į kitą miestą pareikalauja laiko, tad džiaugiamasi atradus parduotuvę savame mieste ir taip to laiko sutaupius.

 

 

 

granulines krosnelės

Granulinės krosnelės – ekonomiškas ir išmanus pasirinkimas

granulines krosnelėsŠildymas – itin svarbi tema. Ji aktuali ir žiemą, kai už lango dvidešimt laipsnių šalčio, ir vasarą, kai žinoma, kad žiema vis tiek ateis. Norint apšildyti namus atsiranda įvairių klausimų. Siekiama ne tik gauti šilumos, bet ir gyventi patogiai. Be abejonės, niekur nenutolsta ir ekonomijos reikšmė. Dėl to ieškant krosnelės dėmesį patraukia viena šių įrenginių rūšis – granulinės.

Rinkoje siūloma įvairiausių krosnelių. Pirkėjams svarbios visokiausios ypatybės. Ieškoma ne tik gražaus gaminio, bet ir tokio, kuris efektyviai šildytų ir būtų tvirtas. Pirkėjai nori, kad krosnelė tarnautų patikimai ir ekonomiškai. Jei įsigyjama viena ir pasirodo, kad ji netenkina poreikių, tenka dairytis kitos. Tuomet, kad ir kokios ekonomiškos abi būtų, pinigų išleidžiama daugiau, nei norėtųsi. Dėl to prieš perkant pravartu rasti specialistą. Šis patartų, padėtų apskaičiuoti, kokios krosnelės jums reikia. Liaudyje sakoma, kad atsarga gėdos nedaro. Išmintis taip pat byloja, kad kirpti reikėtų tik devynis kartus pamatavus. Visa tai reiškia, jog ir šildymo įrenginys vertas daugiau dėmesio. Juk malonu atrasti aukso viduriuką. Būtent profesionalų žinios padeda tai padaryti. Šia gaida galima atverti taką granulinių krosnelių link.

Pradėti reikėtų nuo ekonomiškumo. Būtent šis kriterijus tiesiogiai siejasi su pinigine ir jos turiniu. Gera žinia – minimos krosnelės gretinamos su ekonomiškiausiais šildymo prietaisais. Teigiama, kad taip šildyti yra pigiau nei naudojant malkas ar dujas. Na, o ekonomika sufleruoja apie ekologiją. Pastaroji pasiekiama pasitelkiant modernius sprendimus. Tad granulinę krosnelę mielai rinksis ne tik tie, kurie nori sutaupyti apšildydami būstą, bet ir tie, kuriems rūpi aplinka.

Tokių krosnelių „apetitas“ patenkinamas medžio granulėmis. Palyginti su kitomis Lietuvoje naudojamomis kuro rūšimis, pastaroji priskiriama prie pigesnių. Toks kuras taip pat efektyvus, sukuriantis nemenką šilumą. Granulės giriamos dėl puikių laikymo galimybių – tiek pat šilumos sukuriančios malkos užimtų žymiai daugiau vietos. Kūrenant granulėmis pakanka porą kartų mažesnės malkinės. Taigi, negalima pasakyti nieko kito kaip pagirti neįtikėtiną efektyvumą. Prie to prisideda ir ekologijos šalininkai, kas užtikrina granulėms gerą vardą.

Viskas skamba labai gražiai, tačiau kaip granulėmis „mintančios“ krosnelės naudojamos? Ar tai nėra sudėtinga? Ar tai nėra prietaisas, suprantamas tik inžinieriams? Tikrai ne. Pripilama granulių ir nuspaudžiamas mygtukas. Nesudėtinga, tiesa? Negana to, yra galimybių nustatyti, kad krosnelė įsijungtų ir išsijungtų vienokiu ar kitokiu metu. Šiuolaikinės technologijos netgi leidžia tai atlikti per atstumą. Taigi, po darbo grįžus namo jau tvyro šiluma… Ir visai nesvarbu, kad už lango dvidešimt ar trisdešimt laipsnių šalčio. Ir apskritai – prikrovus granulių toks prietaisas gali veikti itin ilgai.

Be visų jau paminėtų ypatybių reikėtų akcentuoti dailų dizainą. Kuriantis naujuose namuose ar remontuojant senuosius tikrai nesinori, kad šildymo prietaisas keltų pasibjaurėjimą. Granulėmis kūrenamas krosneles gamintojai ir pardavėjai siūlo gražias, belieka tik pasirinkti, kas labiausiai derėtų prie interjero. Na, o krosnelėje spragsinti ugnis leidžia atsipalaiduoti. Tai užburiantis vaizdas.

Trumpai tariant, granulinė krosnelė pasižymi efektyvumu. Tai ekonomiškas ir ekologiškas pasirinkimas. Šiuolaikinės technologijos leidžia įrenginį užprogramuoti. Šį uždavinį įmanoma atlikti net per atstumą. Tad belieka tokias krosneles tituluoti kaip išmanų sprendimą namams.

 

Kodėl verta rinktis granulines krosneles

Granuline krosneleIeškantiems geriausio ir patikimiausio varianto namų apšildymui, gamintojai pristato naują pasirinkimą – granulines krosneles. Tai naujos kartos krosnelės, skirtos saugantiems gamtą ir savo pinigus. Itin dažnai klientai renkasi tarp kelių rūšių krosnelių, todėl norint priimti tinkamą sprendimą, reikia įvertinti visų galimų variantų privalumus ir trūkumus. Ne tik krosnelių gamintojai, pardavėjai, bet ir jas įsigiję pirkėjai granulėmis kūrenamoms krosnelėms negaili pagirų.

 • Pigus variantas. Ne paslaptis, jog šiandien žmonės rinkdamiesi net ir svarbiausius gyvenimo pirkinius, didžiulę reikšmę skirią pirkinio kainai. Žinoma, kaina turi atitikti kokybę, todėl granulines krosneles dažniausiai renkasi kokybę ir patogumą mėgstantys pirkėjai. Šio tipo krosnelės yra pigesnės net už kūrenamas dujomis. Be to, pačios pjūvenų granulės taip pat yra pigus kūrenimo variantas. Jų kaina nėra didelė, o degdamos jos išskiria itin daug šilumos energijos.
 • Paprastas montavimas. Granulinės krosnelės ypač tinka montuoti daugiabučiuose butuose ir nedideliuose namuose, kur yra nestandartinių išmatavimų mažos patalpos. Šias granulines krosneles galima montuoti be didelio vargo, nes joms nereikia papildomai įrenginėti išmetamojo kamino. Dūmai yra ištraukiami priverstiniu būdų, todėl jiems pakanka krosnelės turimo galinio išmetamojo vamzdžio.
 • Modernus naudojimas. Įvairių paslaugų ir prekių tiekėjai nuolat taikosi prie šiuolaikinio žmogaus poreikių. Krosnelių gamyba – ne išimtis. Šių krosnelių gamintojai norėjo sukurti šiuolaikiniam žmogui patrauklų ir ypač naudingą gaminį, todėl pasirūpino visais patogumais. Dažnai tenka sumokėti už šilumą, kurios nenaudojate, kuomet namuose nėra žmonių. Nuotoliniu būdu valdomas granulines krosneles ypač mėgsta žmonės, taupantys šilumą. Namuose krosnelės degimą galite įjungti išvažiavę iš darbo ir grįžę mėgautis šiluma, o mėnesio gale – mažesnėmis išlaidomis.
 • Lengva pritaikyti. Net jei Jūsų namai įrengti iš tiesų originaliai, Jūsų namuose granulinė krosnelė puikiai tiks. Dažniausiai šios krosnelės apdaila gaminama iš plieno, marmuro ar akmens, todėl šie įrenginiai lengvai pritaikomi skirtingų stilių namuose.
 • Ekologiškas pasirinkimas. Dažnai tenka girdėti, jog žmonės, įsirengę krosneles ar židinius teršia aplinką ir nesirūpina gamta? Pamirškite šiuos kaltinimus, nes su granuline krosnele pasirūpinsite ne tik savo namų, bet ir gamtos gerove. Krosnelė kūrenama granulėmis, kurios gaminamos iš natūralaus medžio. Jų spaudime nenaudojamos jokios cheminės medžiagos, todėl jų kūrenimas neteršia aplinkos kaip šildymas dujomis ar kūrenimas anglimis. Dažnai gamintojai teigia, jog būtent tokio tipo krosneles renkasi daugelis įmonių, norėdamos pigiai ir ekologiškai apšildyti įmonės patalpas miesto centre.

Židiniai: klasifikavimas

Aprašyti židinius yra gana sudėtingas reikalas, kadangi jų įvairovė kartais stebina net ir patyrusius meistrus. Bet kuriuo atveju norisi nuo kažko atsispirti, pradėti domėtis.

Židiniai paprastai skirstomi į dvi rūšis pagal formą ir funkcionalumą:

 1. Atvirieji židiniai
 2. Kapsuliniai židiniai

Atvirieji židiniai yra klasikiniai židiniai su atvira pakura, kuri dažniausiai prasideda nuo grindų. Šio tipo židinys yra skirtas daugiau grožiui, nes jo šildymo efektyvumas gana žemas – vos 30%. Tai reiškia, kad tik trečdalis šildo patalpą, o du trečdaliai išeina į aplinką pro kaminą. Atvirieji židiniai reikalauja daugiau priežiūros, nes reikia atsižvelgti į malkas, kūrenimą, priešgaisrinį saugumą, įvairius aksesuarus. Tai brangesni židiniai, nes naudojama speciali apdaila, o patys židiniai statomi iš šamotinių plytų, kartais su metaliniai konvektoriais. Apdailai naudojami kokliai, akmenys, granito plokštės, dolomitas ir kiti gražesni akmenys bei medžiagos, kurios pritaikomos individualiai.

Kapsuliniai židiniai yra šiuolaikiniai židiniai, kurių tikslas – suderinti šildymą su grožiu. Tai ketaus kapsulė (dėžė) su durelėmis. Tokio židinio efektyvumas gana didelis – apie 80 procentų, taigi tik trečdalis šilumos šildo kamine gyvenančius varnus, o du trečdaliai – namus. Tiesa, statant židinį ir kaminą, iš karto reikia pasirūpinti ir visa konvekcine sistema, kuri leidžia apšiltinti ir kitus kambarius (naudojamas šilumos davikliu valdomas ventiliatorius ir ventiliacinė sistema). Šis šiuolaikiškas židinys dažnai nereikalauja papildomos apdailos, todėl yra pigesnis, o taip pat ir saugesnis, nes uždarius dureles, galima išeiti iš kambario.

Židiniai dar skirstomi pagal stilių:

 • Klasikiniai židiniai – senovinio tipo židiniai, kurie išlaikė kelių šimtų metų senumo elementus ir formą.
 • Kaimo židiniai – į senovinę kaimo krosnį panašūs židiniai (dažniausiai statomi lauke).
 • Modernūs židiniai – šiuolaikinio interjero ir funkcionalumo mišinys pritaikytas židiniams. Dažniausiai metaliniai įmontuojami židiniai, kartais su pašvietimu – daugiau interjero elementas, nei skirti šildymui.
 • Hi-Tech židiniai – neįprastos formos židiniai iš metalo ir stiklo konstrukcijų. Tai itin modernūs židiniai, skirti šiek tiek ekstravagantiškam interjerui.

Stilius židiniams itin svarbus, nes jie patys dažnai būna meno kūriniai. Norint išsirinkti tinkamo stiliaus židinį, gali tekti ne vieną savaitę ieškoti norimo dizaino ir išmatavimų. Aišku, galima kreiptis į profesionalus, pavyzdžiui Zidiniai.KrosnelesKaminai.lt svetainę, kur tiksliai nukreips norimo stiliaus židinio link.