Home » LED

Žyma: LED

Plazminiai televizoriai

plazminiai televizoriaiPlazminiai televizoriai nepatyrusiems technologijų specialistams atrodo kaip dėmesio neverta investicija, kuri yra visiškai pasenusi morališkai ir techniškai.

Iš tiesų, pagrindo taip sakyti jie tikrai turi – „plazma“ dar visai neseniai buvo gavusi daug pylos dėl elektros sunaudojimo bei liekančių dėmių po ilgai palikto statinio vaizdo.

Tačiau šios problemos jau gana senokai yra praeitis. Didelį elektros suvartojimą pavyko šiaip ne taip suvaldyti ir jį beveik sulyginti su LCD ekranų elektros suvartojimų, o statinio vaizdo problemos pašalintos šiek tiek patobulinant atitinkamas su vaizdo atkūrimu susijusias technologijas bei naudojant judančias ekrano užsklandas. Šiandien statinį vaizdą plazminiame ekrane galima palikti daugiau nei 10-iai valandų ir nesijaudinti dėl televizoriaus „sužalojimo“.

Plazminiai televizoriai veikia ganėtinai paprastai. Juose yra įmontuoti dujiniai vamzdeliai , kurie švytėti pradeda kai yra paveikti tam tikros elektros įtampos. Taigi – visiškai kitaip nei LCD ar LED, kurie veikia apšviesti šviesos diodų.

Šių televizorių  pliusus galima tik vardinti ir vardinti. Visų pirma, tai plazma atkuria idealią juodą spalvą. Iki tokio kontrasto, kurį sugeba sukurti plazminiai televizoriai, netgi pažangiajai LED technologijai dar labai toli.

Dar viena sritis, kur plazminis televizorius „sausai“ nukonkuruoja bet kokio kito tipo televizorių – dažnis. Plazma sugeba atvaizduoti vaizdus net 640Hz dažniu, kuris yra bent jau 2-3 kartus didesnis nei matome TV su kitomis matricomis. Kam tai naudinga? Sporto, veiksmo ir bet kokių kitų filmų  fanatikams, nes didelis dažnis leidžia išvengti išblukimo, kurį sukelia pernelyg lėtai besikeičiantys vaizdai.

Klausiate, kodėl nieks neperka plazminių televizorių, jei jau jie tokie nuostabūs? Turbūt dėl to kalčiausia yra gana bjauri antireklama, praeityje neypatingai išvystyta technologija ir per didelis klientų susidomėjimas LED pagrindu kurtais televizoriais.  Na, o didelis klientų susidomėjimas naująją technologija gamintojus paskatino kiek pamiršti plazmą ir beveik visą dėmesį sutelkti į šviesos diodus, kurie šiandien ir dominuoja.

Tad plazminis televizorius yra ypatingai geras, tačiau, deja, nepopuliarus dalykas, pasižymintis nedidele kaina ir neadekvačiai gera atkuriamo vaizdo kokybe.

LED televizorių naujienos

Kol Lietuvoje LED 3D televizoriai skinasi sau kelią, pasaulyje vyksta savotiškas LED televizorių technologinis sprogimas. Aišku, pirmu smuiku čia groja korėjiečių korporacija Samsung. Kokios gi šios vasaros naujienos?

LED televizoriai yra vadinami taip dėl LED diodų apšviečiamo ekrano. Dėl šios šviesos vaizdas atrodo ryškesnis, puikiai rodo net šviečiant tiesioginiams saulės spinduliams. LED 3D televizoriai veikia dviem rėžimais – 3D ir 2D. Naujausi televizoriai yra tokie galingi, kad gali gyvai transliuojamą 2D vaizdą sudubliuoti ir taip sudaryti 3D vaizdą, tiesa, nelabai „gilų“.

Grįžkime prie naujienų. Šią vasarą Samsung pristatė 75 colių įstrižainės televizorių Samsung ES9000. Šis milžinas yra prigrūstas naujausių technologijų. Viena ryškiausių technologijų yra įmontuota kamera ir galimybė valdyti judesiu. Ne, Kinnect‘o prijungti nereikia, viskas jau yra pačiame televizoriuje. Aišku, jame yra ir vienas populiariausių pasaulio žaidimų Angry Birds, valdomas judesiu. Iš tiesų nerealus dalykas. Aišku, kaina irgi nereali – 10 000 JAV dolerių (apie 26 tūkstančius litų).

Dar vienas modelis dar tik pristatytas Pietų Korėjoje, bet irgi žada savotišką revoliuciją LED TV rinkoje. Samsung ES9500 yra su 75 colių įstrižainės OLED ekranu (OLED yra kita technologija, kai vaizdas sudaromas iš skirtingų spalvų ekrano paviršiuje. Spalvos išgaunamos veikiant organinį ekraną skirtinga elektros srove) turi irgi keletą labai įdomių funkcijų. Viena jų leidžia dviems žmonėms vienu metu žiūrėti skirtingas programas per 3D akinius. Jau galima įsivaizduoti vaizdelį, kaip žmona žiūri savo TV serialą, o šalia sėdi jos vyras ir žiūri krepšinį.

Grįžkime į Lietuvą. Čia naujienos yra gana paprastos – LED TV ir toliau pinga kas mėnesį. Prieš dvejus metus pirktas LCD televizorius kainavo tiek pat, kiek LED televizorius dabar, arba mažesnės įstrižainės 3D LED TV. Tereikia tik sekti parduotuvių akcijas ir televizorius pagal jūsų poreikius gali būti įsigytas už pora tūkstančių litų. Ateityje jie tik pigs, tikrai ne brangs.

LED televizoriai vis dar gaminami ir naujos technologijos pritaikomos būtent jiems. Įvairūs šaltiniai teigia, kad LCD televizorių rinka pasaulyje yra 75 procentai ir mažėja, pozicijas po truputį užleisdama LED ir, greičiausiai jau nuo kitų metų, OLED ar net AMOLED televizoriams.