Home » Lietuva

Žyma: Lietuva

Lietuviai.co.uk – informacinis portalas lietuviams Anglijoje ir Lietuvoje

Noriu pristatyti jums itin mielą ir gerą puslapį Lietuviai.co.uk. Tai puslapis, prie kurio ir man pačiam tenka rankas pridėti, nors ir gyvenu Lietuvoje, o jis „leidžiamas“ iš Didžiosios Britanijos. Padėjau sugalvoti pačią koncepciją, kategorijas, tad žinau jį gana gerai.

Taigi, portalas Lietuviai.co.uk yra kelių žmonių iniciatyva. Tam tikru metu paaiškėjo, kad visa informacija yra sukaupta viename portale. Monopolijos lietuviai nemėgsta, todėl netruko sukurti ir šį puslapį. Juk turi būti kelios nuomonės.

Lietuviai UK gyvena jau seniai. Tie, kurie ten seniai, apie tvarką ir anglų gyvenimo būdą jau išmano, dažnas net turėjo mokytis sunkiausiu – klaidų keliu. Naujai atvykstantys lietuviai Anglijoje dažnai susiduria su informacijos trūkumu. Jie nežino, kokia yra tvarka, pašalpos, mokesčiai, galimybės kurti savo verslą (verslas – itin dažnai eskaluojama tema, nes portalo kūrėjai – verslininkai). Būtent šiomis temomis ir rašo šis naudingas leidinys.

Lietuviai.co.uk yra suskirstytas į keliolika kategorijų, pagal kurias galima nesunkiai susirasti panašios tematikos straipsnių. Tarp jų labai daug dėmesio skiriama kriminalams ir JK žiniasklaidoje minimiems lietuviams – dažniausiaine iš gerosios pusės. Taip pat pastaruoju metu pateikiama nemažai straipsnių apie kultūrinius skirtumus – vaikų auklėjimo skirtumus, susidūrimas su islamą išpažįstančia UK visuomenės dalimi, vairavimo ypatumus ir dar keletu svarbių temų. Šios temos yra naudingos ne tik UK lietuviams, bet ir Lietuvoje gyvenantiems tautiečiams, norintiems daugiau sužinoti apie gyvenimą išsvajotoje šalyje, apie didmiesčio (Vilnius, palyginus su Londonu, atrodo it kaimas…) gyvenimą ir papročius. Jei visi norintys emigruoti į Didžiąją Britaniją pasiskaitytų bent keletą straipsnių, tikrai jiems nuvykus problemų kiltų mažiau.

Anglai savo tvarką kūrė šimtus metų. Ji nusistovėjusi ir pragmatiška. Lietuviai savęs dorai nepažįsta, tad prisitaikyti gana liberalioje, bet kartu ir konservatyvioje visuomenėje kai kuriems yra gana sudėtinga. Lietuviai.co.uk portalas kaip tik nori padėti lietuviams susipažinti su savo naująja šalimi.

Portalas kol kas yra išlaikomas iš privačių lėšų, bet su laiku jis pasiūlys ir komercinių paslaugų. Šiuo metu verslininkai jau gali užsisakyti reklamą, kuri yra labai nebrangi. Portalas eina koja kojon su gana didele bendruomene Facebooke – FB.com/Lithuanians – turinčia virš 10 tūkstančių narių. Portalas taip pat nuolatos ieško bendraautorių – raštingų lietuvių, turinčių sugebėjimą rašyti ir gyvenančių UK.

Gintariniai karoliai kūdikiams

Aprašinėju gana keistą dalyką – gintarinius karolius mažiems vaikams. Pasirodo, kad gintariniai karoliai padeda įveikti pirmųjų dantukų augimo skausmus ir apraminti kūdikį šiuo skausmingu visai šeimai momentu. Iš kitos pusės, tai puiki dovanėlė iš krikšto mamos ar šiaip aplinkinių.

Gintariniai karoliai kūdikiams yra dar vienas senovinės medicinos būdas, grįžtantis į šiuolaikinių technologijų pasaulį. Dar prieš du tūkstančius metų romėnai ir graikai gydytojai pastebėjo gintaro savybes gydant tam tikras ligas. Moksliškai tos savybės yra įrodytos kaip gintaro rūgšties (sukcinito) savybės. Kontaktuodamas su oda sukcinitas ramina, malšina skausmą, taip pat padeda imuninei sistemai. Dėl šios priežasties gintariniai karoliai dovanojami kūdikiams, nes cheminiai ir homeopatiniai preparatai ne visada yra efektyvūs.

Gintariniai karoliai kūdikiams yra gaminami Lietuvoje iš lietuviško gintaro. Nedideli gintaro gabalėliai visų pirma yra išrūšiuojami pagal spalvą, tada šlifuojami. Didesni gabalai nušlifuojami iki apvalaus karoliuko formos. Tada grąžtu yra gręžiama skylutė ir toks karoliukas jau gali būti veriamas ant karolių virvutės. Karolių virvutė yra su mazgais tarp kiekvieno karoliuko, todėl net nutraukus nukris tik vienas karoliukas, o ne visi. Karoliukai gaminami trijų skirtingų formų – plokšti, apvalūs kaip žirniukai ir alyvuogės formos. Nenaudojamos jokios cheminės medžiagos, nes karolius vaikai ne kartą kiš į burną žaisdami. Bet kokios cheminės medžiagos panaudojimas gamyboje gali sukelti alergeninių reakcijų. Pats gintaras nėra alergenas (atvejai, kai žmogus alergiškas gintarui yra itin reti visame pasaulyje), todėl jį saugu nešioti ant bet kokios odos.

Gintariniai karoliai kūdikiams yra daugiausiai paklausūs Vakarų Europoje ir JAV, todėl lietuviai sėkmingai plečia verslą į šias šalis ir rinkas. Gintaro karoliais prekiaujama internetu, jie įdedami į lininį maišelį, todėl dar ir tinkamai reprezentuoja Lietuvą. Užsisakyti galima bet kokio ilgio karolius. Visi jie yra gaminami Lietuvoje rankomis, o ne pramoniniu būdu.

Kainuoja tokie gintariniai karoliukai kūdikiams gana nedaug – apie 50-70 litų, todėl yra puiki dovana ne tik užsienyje gyvenantiems giminaičiams, bet ir lietuviams. Dovana, pripažinkime, yra originali, taip pat turi ir išliekamąją vertę, nes vaikiškus karolius nesunkiai galima paversti originalia apyranke jau suaugusiam žmogui. Karoliukais prekiaujama interneto puslapyje www.babyamberteething.co.nz.