Home » maistas

Žyma: maistas

sausas sunu maistas

Sausas maistas šunims ir katėms: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

sausas sunu maistasSausų pašarų pasirinkimas dabar yra tikrai labai didelis, ir šiandien toks pašaras yra pasirenkamas dažniausiai. Gyvūnų augintojams neretai kyla klausimas, koks sausas maistas šunims ar katėms gali būti geriausiu pasirinkimu, taigi, į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Svarbiausias kriterijus – sudėtis

Nesvarbu, ar bus renkamas sausas maistas šunims, ar sausas pašaras katėms, bet kuriuo atveju svarbu įsitikinti, kad jo sudėtyje yra pakankamai mėsos. Plėšrūnų mitybos raciono pagrindinė dalis yra mėsa, taigi, renkant sausą pašarą į tai svarbu atsižvelgti. Įdomu tai, kad sauso pašaro sudedamosios dalys yra vardinamos pagal jų kiekį, tad tuomet, jei pirmoji sudėtinė dalis yra grūdai, toks maistas nėra tinkamas. Pastaruoju metu vis dažniau parenkamas begrūdis sausas pašaras, ir toks sprendimas yra iš tiesų palankus –  toks sausas maistas lengviau virškinamas, o augintinis gauna daugiau reikalingų medžiagų nei tada,  jei sauso maisto pagrindinė sudedamoji dalis yra grūdai.

Ar tikslinga sausą maistą rinkti pagal gamintoją?

Gamintojų dabar yra daug ir įvairių, todėl ne visada paprasta atrasti tokią produkciją, kuri tikrai puikiai pasiteisintų. Puikiai vertinamas Orijen, Brit Care, Alpha Spirit sausas pašaras, tačiau pasirinkimo galimybių gali būti kur kas daugiau. Žinomi gamintojai jau yra užsitarnavę puikią reputaciją, tačiau taip pat galima pasiskaityti ir įvairios produkcijos apžvalgas – tai padės paprasčiau nuspręsti, koks sausas maistas katėms ar šunims gali būti geriausiu pasirinkimu.

Sauso maisto kaina

Kaip jau minėta anksčiau, sausas maistas katėms ir šunims turėtų būti parenkamas pagal jo sudėtines dalis. Aukščiausios kokybės sausas pašaras gali būti perkamas ir už gana nedidelę kainą – puikiu pasirinkimu gali būti Brit Care ar Carnilove produkcija. Alpha Spirit ir Orijen sausas maistas yra brangesnis, tačiau visada galima ieškoti parduotuvių, kuriose šiuo metu vyksta akcijos ir reikalingų prekių galima įsigyti mažesne kaina.

Visuomet galite pasikonsultuoti su pardavėjais, kurie jums patars, koks sausas maistas šunims ir katėms bus geriausiu pasirinkimu. Jei dvejojate, ar tam tikras sprendimas iš tiesų pasiteisins, galite paprašyti mėginukų – jie gali būti siūlomi dažnoje parduotuvėje.

bulviniai blynai

Mano mėgiamiausi bulvių patiekalai

bulviniai blynaiLietuvoje žmonės vis labiau pradėjo pamėgti patiekalus iš užsienio, tačiau man vistiek skaniausi išlieka bulvių patiekalai. Aš ir mano šeima jų negalima atsisakyti. Ryžiais ar grikiai mūsų šeimoje ant stalo atsiduria labai retai – mes tiesiog esame bulvių mėgėjai. Nusprendžiau apžvelgti mėgstamiausius savo, o tiksliau mėgstamiausius savo šeimos bulvių patiekalus.

Pirmoje eilėje žengia virtų bulvių cepelinai, kuriuos mes renkamės kas antrą savaitgalį. Jie mūsų šeimoje yra nepakeičiami ir gaunasi tikrai labai skanūs. Užsukę svečiai niekada negali atsisakyti šio patiekalo, kurį mes gaminame pagal specialų mūsų pamėgtą receptą. Šiuos cepelinus mes ruošiame panaudodami slaptą ingredientą – virtą vištieną. Daug kas tokių cepelinų net nėra girdėję, bet patikėkite manimi su tokiu įdaru cepelinai gaunasi tiesiog nuostabūs.

Antrasis patiekalas, kurio mes negalima atsisakyti yra bulviniai blynai su mėsos padažu. Šį patiekalą yra labai lengva paruošti ir jis greitai atsiduria ant mūsų stalo. Visada stengiamės naudoti jautieną, nes ši mėsa skanesnė ir sveikesnė, nei kiauliena. Dažnai užsukus giminaičiams, šio patiekalo tenka prigaminti tiek daug, jog sunaudojame maišą bulvių ir net keletą kilogramų jautienos. Taip mūsų šeima tikrai didžiulė, o joje daug žmonių, kurie bulves renkasi tik išimtinais atvejais. Šis atvejis vienas iš tų – jie šį patiekalą tiesiog „ryja“, o ne valgo.

Šie du patiekalai yra mūsų šeimos tradiciniai ir mes jų niekada neatsisakome. Bulvių patiekalai vis dar išlieka mums labai svarbūs, nors į Lietuvą ateina daug įvairiausių receptų ir patiekalų iš užsienio. Daug žmonių pamėgo visokiausius aštrius patiekalus, o mes prie jų neįprantame ir renkamės savo skrandžiui tinkančius ir patinkančius patiekalus iš bulvių. Jeigu jūsų šeima taip pat mėgsta tokius patiekalus, rašykite kokius ir kaip juos gaminate. O gal jūs mėgstate tokius pat patiekalus kaip ir mes, tuomet praneškite kaip juos gaminote ir kaip dažnai tai darote.

Modifast maistas – svorio metimas skaniai ir neskausmingai

Ne, aš dar neišprotėjau ir svorį mesti tik ketinu. Neapsisprendžiu dėl dietos, kurią turėčiau pasirinkti. Tikrai po sporto klubus aš nesitrainiosiu ir ten prakaito neliesiu. Buvo liftas pora dienų sugedęs, tad supratau, kad kasdieninis laipiojimas laiptais į 8 aukštą nuvarys mane į kapus anksčiau nei sporto klubai… Man reikia kažko paprasto ir neskausmingo psichologiškai, nes kai esi dviejų vaikų tėvas, depresija susirgti dėl savų lašinių metimo tikrai negali sau leisti. Svorio metimas tikrai neturėtų trukdyti normaliai rutinai ir namų taisyklėms (pvz. viena tokių taisyklių yra ta, kad gaminu maistą savaitgalį visai šeimai, kol žmona ilsisi, o vaikai siautėja…)

Pradėjau domėtis specifinio maisto dieta, ir man tai atrodo visai nebloga idėja. Lieknėjimas paprastai yra skausmingas dalykas, nes neprivalgai, kiek nori (skrandis išsitampęs, tai norisi valgyti tikrai daugiau, nei reikia). Be to reikia valgyti tam tikru laiku, jau nekalbant apie neskanų maistą. Per visas dietas žmonės atsisako keptos mėsos, kiaušinienės su lašinukais ir pradeda valgyti visokias žoles, virtas garuose – brokolius, kalafiorus, morkas. Baisu net pagalvoti, kokos kančios lauktų, jei pasirinkčiau tokį lieknėjimo būdą… Taigi žinai, kad maistas neskanus, ir jo daug neprivalgysi…

Svorio metimas yra privalomas kiekvieno Lietuvos storulio užsiėmimas, bet kaip padaryti jį maloniu ir ne tokiu dideliu iššūkiu? Lieknėjimas gali būti paprastas vartojant specifinį maistą su sumažinta energetine verte. Suvalgyti galima tiek pat, tik maistas neturi tiek daug kalorijų, taip pat yra lengvai virškinamas. Modifast specifinis maistas yra prancūzų kompanijos Nutrition & Santé vienas iš maisto produktų (ši kompanija gamina ne vieną sumažinto kaloringumo maisto produktą ar maisto papildą), kuris yra skirtas pakeisti riebų ir didelį patiekalą sočių, bet neriebiu ir nekaloringu maistu. Ne, tai ne 2 kalorijų kotletai, tačiau juos pilnai pakeičiantys javainiai, batonėliai, jogurtai, pudingai, pieno kokteiliai ir tirštos sriubos. Jie paruošiami paprastai – milteliai užpilami vandeniu ir išmaišoma, kol pasidarys jogurtas, kokteilis ar sriuba. Kartais pietaujant biure perkame užpilamas sriubas ir košes, tad nieko naujo čia nėra.

Svorio metimas – ilgas procesas, tad Modifast maisto produktus vartoti reikia bent 6-8 savaites. Per tuos du mėnesius kai kurie, arba visi, patiekalai paprasčiausiai pakeičiami į specialius Modifast maisto produktus. Tokiu būdu suvartojama mažiau kalorijų, nors sotumo jausmas išlieka toks pats. Aišku, jei esate įpratę prie persivalgymo jausmo, kai pilnas pilvas, o vanduo kliuksi skrandyje, ši lieknėjimo priemonė gali ir nepadėti, nes jos labai daug vienu metu suvalgyti nepavyks fiziškai. Iš pradžių rekomenduojama pakeisti tik kelis įprastus patiekalus, bet vėliau kurį laiką valgyti vien tik sumažintos energijos maisto produktus. Lieknėjimas reikalauja aukų ir ta auka bus vieno prekės ženklo produktų vartojimas. Supermamos kalba, kad joms padėjo sulieknėti arba bent jau pasijusti gerai. Ar prisiruošiu valgyti vien jogurtus, sriubas, batonėlius (panašius tik į šokoladuką), javainius ir pudingus – pamatysime 🙂 Kodėl gi nepabandžius?