Home » maudymosi kostiumėliai

Žyma: maudymosi kostiumėliai

Maudymosi kostiumėlio istorija

maudymosi kostiumėliaiVilkėdamos mažytį ryškų bikini turbūt retai susimąstome, kaip maudymosi kostiumėliai atrodė prieš 100 ar daugiau metų. Turbūt reta kuri žinome, kokia yra maudymosi kostiumėlio istorija ir nuo ko ji prasidėjo.

Pirmieji paplūdimiai atsirado ne taip ir seniai, tik XVIII a. pabaigoje. Ir tai buvo panašiau į maudyklas, o ne į mums dabar įprastas smėlėtas poilsio zonas. Tik XIX a. pabaigoje pagaliau buvo įvertinta maudynių jūroje nauda ir aristokratai pradėjo intensyviai mėgautis šia pramoga. Tik tai, atrodė, švelniai tariant, keistai. Sėdėjimas paplūdimyje su maudymosi kombinezonu ar braidymas pakrante su suknele ir maudymosi kelnėmis iki čiurnų nė iš tolo neprimena smagaus laiko leidimo. Bet toks laiko leidimas buvo laikomas kultūringu, o tokie „maudymosi kostiumėliai“ – nedarantys gėdos. Vėliau atsirado maudymosi chalatai arba tunikos prie kurių reikėdavo vilkėti ilgas kelnes. Su tokiu maudymosi kostiumėliu dama vandenyje atrodydavo lyg plūdė.

Situaciją išjudino 1907 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose kilęs skandalas kai australų plaukikė pasirodė vilkėdama vientisą prigludusį maudymosi kostiumėlį. Bet tikrąją revoliuciją pradėjo Coco Chanel. Nuo jos maudymosi kostiumėlis darosi vis atviresnis ir laisvesnis. Ir galiausiai 1946 birželį, dizaineris Luis Reard‘as pristato „bombą“ – dviejų dalių maudymosi kostiumėlį. Tai tapo sensacija.

Žinoma prireikė nemažai laiko priėmė ir pripažino tokį iššaukiantį maudymosi kostiumėlį. Dabar netgi privalomas pasirodymas su tokiu maudymosi kostiumėliu grožio konkursų metu atrodo elementarus veiksmas. O štai pirmąją grožio konkursą toks vienos dalyvės „akibrokštas“ galėjo ir nutraukti. Ispanijoje ir Italijoje netgi buvo uždrausta vilkėti tokį maudymosi kostiumėlį šių šalių paplūdimiuose. Bet tokios žvaigždės kaip Briggite Bardot ar nepakartojamoji Sofi Loren mažai paisė šių draudimų, taip sparčiai populiarindamos dviejų dalių maudymosi kostiumėlius.

Kai sumažinti maudymosi kostiumėlio jau nebebuvo kaip, dizaineriai atkreipė dėmesį į spalvas, faktūras ir dekoro elementus. Ir žinoma audinius. Šiandien maudymosi kostiumėliai siuvami netgi iš žuvų žvynų…

Na bet istorija tegul ir lieka tik istorija, o mes mėgaukimės saule, jūra ir atostogomis. Ir nesvarbu iš ko pasiūtas, kaip dekoruotas ar kokio modelio jūsų maudymosi kostiumėlis. Tiesiog atsipalaiduokite ir mėgaukitės vasara.

Maudymosi kostiumėliai – kaip teisingai išsirinkti?

maudymukaiRuošiatės šiltųjų metų sezonui ar atostogoms prie mėlynos jūros? Greičiausiai ieškote naujo paplūdimio apdaro, su kuriuo atrodytumėte elegantiškai ir žavingai. Maudymosi kostiumėliai iš tiesų vasarą tampa pačiu pagrindiniu ir svarbiausių moterų pirkiniu. Deja, didelėje gausybėje lengva pasimesti ir sunku išsirinkti tą, kuris skirtas būtent Jums. Stilistų teigimu, ieškant tinkamo maudymuko svarbiausia neskubėti ir tinkamai jį įvertinti. Mat, atrodo, nedidelis drabužėlis iš tiesų yra labai svarbus akcentas, o prastas išsirinkimas gali reikšti prastą įvaizdį.

Viršutinės dalies pasirinkimas

Perkant dviejų dalių maudymosi kostiumėlį ,labai svarbu įvertinti, kad viršutinė dalis atitiktų Jūsų figūrą. Renkdamasi maudymosi kostiumėlio liemenėlę, atkreipkite dėmesį į savo sudėjimą. Didelę krūtinę turinčioms moterims puikiai tinka šviesių spalvų liemenėlės, geriausiai, kad būtų nepakietintos ir lygios medžiagos. Jei krūtinė nedidelė – atvirkščiai – geriausiai Jums tinka tamsių spalvų maudymosi kostiumėliai, su raukinukais ir klostėmis, plonomis petnešėlėmis arba be jų. Petnešėlės, sudarančios V formą visuomet paryškiną krūtinę, o įvairios detalės ir smulkmenos padailina liemenėlę.

Kelnaičių priderinimas

Renkantis atskirų dalių maudymuką labai svarbu išsirinkti prie figūros derančias kelnaites. Kad maudymukai padeda pabrėžti moteriškas linijas, žino kiekviena dama, todėl geriausiai rinktis tokias kelnaites, kurios pabrėžtų Jūsų privalumus. Norinčioms pabrėžti užpakaliuką geriausiai tinka šviesios ar net visiškai baltos kelnaitės. Taip pat tiks nėrinukais padabintos kelnaitės arba šortukai. Kad vizualiai išgautumėte ilgesnių kojų įspūdį, vilkėkite giliai iškirptas kelnaites, taip atrodys, kad Jūsų kojos ilgos, o liemuo lieknas. Norinčioms nukreipti dėmesį nuo sėdmenų patariama rinktis tamsias kelnaičių spalvas, stambias juosteles ir jokių detalių.

Abiejų dalių draugystė

Kad Jūsų maudymosi kostiumėlis atrodytų idealiai, svarbu suderinti abejas maudymuko dalis. Skirtingų dalių maudymosi kostiumėliai, be abejo, gali būti ir patys įvairiausi. Itin dažnai tai siūlo žymių dizainerių darbai. Tačiau pačioms renkantis šį vasaros apdarą stilistai pataria paisyti paprasto patarimo, kuris padės neprašauti pro šalį – vieną maudymosi kostiumėlio dalį rinkitės ne daugiau nei trimis tonais besiskiriančią nuo kitos, o ryškias spalvas derinkite su neutraliomis balta ir juoda.

Mėgstančioms tradicijas

Nors ankščiau buvo manyta, jog vientisi maudymukai buvo tik pagyvenusių moterų paplūdimio drabužis, šiuolaikinė mada apsuko ratą ir vėl kuria stilingus ir pritrenkiančius vientisus maudymosi kostiumėlius. Net ir garsiausi dizaineriai kasmet pristato naujas maudymosi kostiumėlių kolekcijas, kuriose pagrindinį vaidmenį vaidina būtent vientisi maudymosi kostiumėliai.

 

Maudymosi kostiumėliai ir aksesuarai

maudymosi kostiumėliaiAtėjus šiltiesiems metų laikams ir gerokai pašilus orams, daugelis džiaugiasi atsikratę sunkių ir varžančių rūbų. Vasara – lengvų ir laisvų drabužių metas. Ypač atšilus orams dažniausiai kyla noras ne tik lengviau apsirengti, tačiau ir ištrūkti kažkur prie vandens, kur būtų galima pakvėpuoti grynu oru ir pasimėgauti vandens malonumais. Kurortuose ir pajūryje populiariausias vasaros akcentas – maudymosi kostiumeliai. Čia niekas negali išsiversti be šio apdaro, o jei netyčia pamiršote jį pasiimti, galite įsigyti pačių įvairiausių stilių maudymosi kostiumėlių beveik kiekvienoje parduotuvėje ar krautuvėje. Ruošiantis vasarai, maudymosi kostiumėlių pardavėjai gauna sunkią užduotį – papildyti atsargas įvairiausių stilių ir modelių prekių, kad sau tinkamą variantą galėtų išsirinkti kiekviena mergina. Šiandien parduotuvių lentynos jau mirga ne tik nuo maudymosi kostiumėlių spalvų, tačiau ir nuo jų stilių įvairovės.

Populiariausi

Paskutiniu laiku populiariausių ir madingiausių maudymosi kostiumėlių vietą vis dar užima dviejų dalių atskiri maudymosi kostiumėliai. Jie jau daug laiko pirmauja šioje srityje ir kiekvienais metais j gamintojai rinkai pasiūlo vis naujas idėjas ir vis naujas madingas interpretacijas. Šių kostiumėlių pasirinkimas yra bene plačiausias. Čia kiekviena moteris gali išsirinkti sau tinkamiausią modelį. Dažniausiai siūlomi maudymosi kostiumėliai su pastandinta liemenėle, suteikiančia krūtinei dailią formą arba medžiaginės liemenėlės be pastorinimo, kurios leidžia laisviau ir lengviau jaustis. Liemenėlės gali būti užrišamos, su petnešėlėmis arba visai be jų. Taip pat dažnai siūlomi ypač uždari kostiumėliai, kurie skirti moterims, su mažomis krūtinėmis.

maudymosi kostiumėliaiKlasikiniai

Senesniais laikais dviejų dalių kostiumėlių buvo labai mažai, dažniausiai paplūdimyje moterys vilkėjo vientisus maudymosi kostiumėlius ir tai buvo lygiai taip pat seksualu. Keičiantis mados tendencijoms, viskas sukasi ratu ir šiandien paplūdimyje vis dažniau galime pamatyti moterų, vilkinčių vientisus maudymosi kostiumėlius. Jų pasirinkimas parduotuvėse taip pat yra stebinantis. Galima rasti ne tik įvairiausių spalvų, bet ir įvairiausių formų variantų. Vis dar yra likę ir tradicinių vientisų maudymosi kostiumėlių variantų, tačiau vis dažniau lentynose sužiba ypač ekstravagantiški maudymosi kostiumėliai. Tokie, kurie sujungti tik keliomis juostelėmis arba yra vientisi tik priekyje, o nugaroje atrodo kaip dviejų dalių.

Aksesuarai

Be maudymosi kostiumėlio prie jūros ar ežero dažnai praverčia ir vienas kitas aksesuaras. Patys populiariausi – tai plačios lengvos skaros, rišamos tiesiai ant maudymosi kostiumėlio, sukuriančios suknelės įspūdį. Su šiuo aksesuaru galima ne tik pasislėpti nuo saulės, tačiau ir laisvai vaikščioti po paplūdimį. Mėgstančioms atviresnius aksesuarus siūlomas ir kitas variantas – trumpi užrišami lengvi sijonai.