Home » medicina

Žyma: medicina

Akių korekcija lazeriu

Akių korekcija lazeriu – mitais apipinta procedūra

Akių korekcija lazeriuKadangi akių korekcija lazeriu yra naujos kartos metodas, skirtas gydyti regėjimo sutrikimams, kaip ir būdinga neįsisenėjusiems dalykams, ji gausiai apipinta mitais. Pateikiame keletą populiarių mitų apie tai, ar lazerinė akių korekcija yra saugi procedūra, kaip ji veikia, kokia jos nauda ir galimos pasekmės, koks jausmas ją darytis ir kokių tyrimų reikia.

MITAS: Tai trumpalaikio poveikio procedūra.

TIESA: Apie tai, kad akių korekcijos rezultatus dauguma pacientų gali jausti visą gyvenimą, rodo ir akių korekcijos lazeriu atsiliepimai. Procedūros metu yra atliekamas mikro pjūvis, kuris pakeičia lęšiuko išgaubtumą ir dėl to dingsta toliaregystės, trumparegystės ar astigmatizmo problema. Tai ilgalaikis sprendimas. Papildomos procedūros reikalingos tik susidūrus su komplikacijomis, kurios yra labai retos.

MITAS: Tai skausminga procedūra, po kurios ilgai gyjama.

TIESA: Tikriausiai pirmasis į galvą šaunantis klausimas žmogui, norinčiam darytis akių korekciją lazeriu, yra,  ar lazerinė akių korekcija skausminga? Dėl trumpalaikio poveikio specialių nejautrą sukeliančių vaistų procedūra būna visiškai neskausminga. Po procedūros skausmo taip pat nejuntama, tačiau kelias dienas gali jaustis tempimas, nemalonus jausmas. Visgi net ir gijimo metu galima gyventi gana pilnavertį gyvenimą ir įsilieti į daugelį gyvenimo veiklų.

MITAS: Labai pavojinga darytis akių korekciją lazeriu.

TIESA: Paprastai akių korekcijos lazeriu pasekmės yra sėkmingos. Žinoma, kaip ir kiekvienoje kitoje chirurgijos procedūroje, rizikų visuomet yra ir komplikacijų gali būti. Tačiau tai yra saugi procedūra ir jos rezultatai beveik visada yra pavykę bei džiuginantys. Dauguma žmonių po regos korekcijos lazeriu gali pamiršti tokius dalykus kaip akiniai, lęšiai, lęšių skystis ar prasta rega. Todėl šią procedūrą verta atlikti kiekvienam, norinčiam geros regos ir atsikratyti visų su regos problemomis susijusių rūpesčių.

MITAS: Prieš operaciją nereikia atlikti tyrimų.

TIESA: Siekiant absoliutaus operacijos tikslumo, reikalingi tyrimai. Kam rekomenduojamas tyrimas ir kam nerekomenduojamas tyrimas? Visas tyrimų komplektas būtinas kiekvienam, norinčiam atlikti lazerinę akių korekciją, ruošiantis šiai procedūrai. Prieš tyrimą 10 dienų rekomenduojama nenešioti kontaktinių lęšių, atvykti į tyrimus nesidažius akių, turėti nuolat nešiojamus akinius. Pravartu atvykti ne vieniems, nes tyrimo metu gali tekti išplėsti vyzdžius, o tai pablogina matomumą, tad gali būti reikalinga palyda, taip pat tokiu atveju būtų draudžiama vairuoti. Prieš akių korekciją lazeriu atliekami tokie tyrimai: refrakcijos nustatymas, akių dugno tyrimas, ragenos topografinis tyrimas, akispūdžio matavimas ir, pagal poreikį, kiti papildomi tyrimai. Prieš procedūrą taip pat reikia įsitikinti, kad pacientas yra apskritai sveikas, nenusilpusio imuniteto, dėl to gali būti atliekami kraujo tyrimai ir pan.

MITAS: Brangu darytis akių korekciją lazeriu.

TIESA: Teigti, kad akių korekcija lazeriu yra brangi procedūra, palyginus su kontaktinių lęšių ar akinių naudojimu, yra tas pats, kas sakyti, kad brangu pirkti butą, palyginus su jo nuoma. Buto pirkimas gali pasirodyti brangus, kai tenka sumokėti visą kainą, tačiau palyginus su viso gyvenimo nuomos kaina, neturint savo nuosavybės, nuomotis neapsimoka. Panašiai yra ir su akių korekcija lazeriu. Vienkartinis mokestis didesnis nei akinių kaina, tačiau sudėjus akinių, kurių reikės visą gyvenimą, kainą, labiau apsimoka lazerinė akinių korekcija. Ką jau kalbėti apie psichologinį komfortą, kai daugiau nebereikia rūpintis dėl savo regos ir galima ją turėti ir sveiką. Arba apie sugaištą laiką, kurį užtrunkame kaskart eidami į optiką tirtis akių bei darytis naujų akinių.

fohow

„Fohow“ produktai ir jų nauda mūsų organizmui

fohowDiena iš dienos „Fohow“ produktai vis labiau plinta po platųjį pasaulį. Ne veltui. Žmonės akivaizdžiai mato ir pastebi, patys patiria jų teikiamą naudą organizmui ir pataria juos vartoti kitiems. Jei Jūs dar nežinote, kas tai yra „Fohow“ ir kuo „Fohow“ produktai yra ypatingi, skaitykite toliau.

Pasakojimą galima pradėti nuo Jevgenijaus Šuklino. Tai jis tapo olimpiniu vicečempionu. O dabar prie jo pavardės jau klijuojama ir nauja „Fohow“ ambasadoriaus etiketė. Ar galite tuo patikėti? Net garsūs Lietuvos ir viso pasaulio sportininkai bei kitų sričių veikėjai mielai pasitiki jau daugiau nei dvidešimt metų kuriamų produktų galia. Jevgenijus Šuklinas buvo tas, kuris daugiau kaip vienerius metus naudojo „Fohow“ produktus. Jei norite ir Jūs, kad ir nebūtinai iškovoti olimpinį medalį, tačiau būti sveiki ir stiprūs, pradėkite savo sveikata rūpintis jau dabar.

Juk neveltui jau kuris laikas visą pasaulį stebina Kinijos sportininkai, nuolat iškovojantys medalius olimpinėse žaidynėse arba pasiekdami naujus pasaulio rekordus. Daugelis netgi viešai pripažįsta, kad nugalėti padeda ne tik intensyvios treniruotės, bet taip teigia, kad labai svarbu rūpintis savo kūno organizmu „iš vidaus”. Sportininkai pripažįsta vartojantys Kinijoje augančius kordicepsas bei linčži grybus. Tai – iš amžių atėjusi kinų tradicija bei tikėjimas, kad šie grybai gali jiems padėti ilgiau gyventi, nesirgti ir stiprinti savo imuninę sistemą.

Tikėjimo grybų galia neužtenka. Moksliniai tyrimai jau taip pat įrodė, kad kordicepsas yra natūralus antibiotikas, gebantis slopinti pneumokokų, stafilokokų, streptokokų bei daugelio kitų mikrobų dauginimąsi. Jis taip pat veikia ir įvairius virusus, tarp jų adenovirusus, gripo, hepatito, herpio, atipinės pneumonijos virusus. Grybas dar veikia ir pirmuonis: chlamidijas, ureaplazmą, trichomonas, kirmėles ir grybelius. Teigiamų kordicepso savybių sąrašą galima būti tęsti, tačiau nesivarginsime, nes kokią naudą teikia „Fohow“ produktai galėsite įsitikinti patys. Jie jau parduodami ir Lietuvoje.

Korporacija „Fohow“ yra išsikėlusiu sau uždavinius, kuriuos griežtai seka ir puikiai įgyvendina. Jie stengiasi pasiekti maksimalų produkcijos efektyvumą. Visus jau ir dabar stebina gaminių geras ir greitas poveikis. Gamyboje naudoja tik saugius ir natūralius produktus, kurie kuriami naudojant tik pačias pažangiausias technologijas. Linkėjime ir Jums atrasti naujus „Fohow“ produktus, padėsiančius rūpintis savo sveikata.

Kordicepsas susijęs su onkologija? Taip, vėžys yra labai aktuali sveikatos tema, kuria domisi visi. Kaip kordicepsas kovoja su vėžiu? Gerindamas visa imuninę sistemą ir kraujotaką. Bet tai jau kita tema…