Home » mokesčiai

Žyma: mokesčiai

mokesčių grąžinimas Norvegijoje

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje ir vaiko pinigai

mokesčių grąžinimas NorvegijojeGrįžus iš svetimos šalies tiesiog privalu susitvarkyti visus dokumentus, kurie jums gali padėti gauti papildomą pinigų sumą. Mokesčių grąžinimas Norvegijoje vykdomas pasisamdžius profesionalią firmą, kuri už gana mažus įkainius pasirūpins visais reikalingais dokumentais ir procesas. Galite būti tikras, kad jie siekia, jog visi pinigai pakliūtų į jūsų kišenę. Paprasčiausiai, pirmiausia iš Norvegijos keliaujantys pinigai pasieks įmonę ir tiks apskaičiavę savo darbo išlaidas jie grąžins jums likusią sumą. Tai tik parodo, kad firma labai suinteresuota pasiekti kuo didesnę sumą.

Išties, Norvegija gana dosni šalis. Net ir nebe dirbantiems joje asmenis suteikia įvairias socialines garantijas. Kaip kad viena iš tokių, kuris skirta asmenims, kurie turi mažamečių vaikų. Vaiko pinigai Norvegijoje teikiami, jeigu atitinkate šiuos reikalavimus:

  • Visa šeima gyvena Norvegijoje ir yra įregistruota gyventojų centre.
  • Kai vienas iš tėvų dirba Norvegijoje, o likusi šeima yra Lietuvoje.

Kaip matote, bet kuriuo atveju, jei turite mažametį vaiką – galite gauti kompensaciją iš Norvegijos, kuri suteiks socialinę pašalpą vaiko auginimui. Daugiau informacijos ieškokite nukeliavę į specialias institucijas, kurios įsikūrusios Norvegijoje.

Na, o dabar šiek tiek plačiau apie mokesčių grąžinimą Norvegijoje. Geriausiai darbą atlieka profesionalai, kurie puikiai išmano savo darbą ir visada siekia kuo geresnio rezultato. Paprastai visi dokumentai tvarkomi iki mėnesio laiko, o palaukus dar papildomai porą savaičių, jau galite džiaugtis papildomai pinigais, kuriuos išmokėjo Norvegijos mokesčių inspekcija.

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje, logiška, vykdomas tik tiems asmenims, kurie dirbo pagal legalią darbo sutartį ir paprastai darbo trukmė yra ne trumpesnė nei 3 mėnesiai. Mažesnė trukmė neužtikrina, kad jums apskritai priklauso kiek nors pinigų.

Visas mokesčių grąžinimas Norvegijoje vykdomas remiantis tiek Lietuvos Respublikos, tiek Norvegijos įstatymais, tad galite būti tikras, kad niekas nebus pažeista. Įmonės užsiimančios tokia veiklą yra įgaliotas mokesčių gražinimo agentas, kuris savo veiklą taip pat vykdo legaliai.

Buhalterinės paslaugos įmonėms

buhalterinės paslaugosKuriate įmonę ar senoje ieškote naujo buhalterio? Internete šmėžuoja skelbimai apie buhalterines paslaugas, o Jūs nežinote, ką jie reiškia? Buhalterinės paslaugos, tai išeitis ieškant profesionalaus ir savo darbą puikiai išmanančio buhalterio. Kartais nedidelių įmonių vadovybė, pvz., kavinių ar barų vadovai ir buhalteris neturi darbui skirtos vietos, tad surasti profesionalų buhalterį tampa gana sunku. Tam ir reikalingos buhalterinės paslaugos, kurios gali padėti ne tik ieškant darbuotojo įprastiems buhalteriniams darbams atlikti, bet ir staiga prireikus sutvarkyti senus dokumentus bei ataskaitas.

Buhalterinė apskaita

Kone populiariausia, ir bet koks buhalteris pasakys, pati sudėtingiausia ir daug laiko bei kruopštumo reikalaujanti buhalterio darbo dalis yra buhalterinė apskaita. Ją įmonė turi vesti nuolatos, nors ne paslaptis, ne kiekviena įmonė tai daro. Kas svarbu vedant buhalterinę apskaitą? Joje turi būti visos smulkmenos, visi įmonės pavedimai, pirkimai, algų išmokėjimai. Nuolat reikia domėtis naujais išeinančiais įstatymais ir taisyklių formomis. Buhalterinę apskaitą fiksuoja ir tvirtina mokesčių inspekcija. Ant apskaitos turi būti atsakingo žmogaus parašas, kuris buvo susipažinęs su dokumentais. Be šio parašo arba pavėlavus pateikti apskaitą, laukia didelės baudos. Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės, daug metų atliekančios įvairių įmonių apskaitą su šiuo darbu susitvarko greitai ir atlieka apskaitą itin kokybiškai. Būtent šia paslauga verslininkai naudojasi dažniausiai.

Buhalterio paslaugos

Jei Jūsų įmonė visiškai nauja, Jums pravers bulaterinės paslaugos, kad būtų pasirūpinta visais svarbiais dokumentais. Tam geriausia pasinaudoti šiomis paslaugomis, nes čia dirba profesionalūs žmonės ir darbus padarys greitai. Greičiausiai verslo pradžioje yra ir taip pakankamai darbo, nesinori dar vykdyti buhalterių atrankas, ypač jei nesate artimai susipažinę su įvairiais buhalteriniais darbais. Ši paslauga leis verslo pradžioje būti ramiam, kad visi buhalteriniai dalykai tvarkomi pagal taisykles. Naudojantis šia paslauga, žmogus profesionalas pasirūpins, kad būtų paruoštos visos mokesčių ataskaitos, finansiniai dokumentai, atliekamos darbo užmokesčio ir kitos kasdienės buhalterinės operacijos, kurios Jums greičiausiai sukeltų didelį galvos skausmą. Perduodami šią pareigą kitam, sutaupysite nemažai laiko ir jėgų ir liksite patenkintas, kad įmonės dokumentai ir finansiniai reikalai tvarkomi sklandžiai ir tvarkingai. Į tai reikia žiūrėti labai rimtai, nes buhalteris yra vienas svarbiausių įmonės darbuotojų. Jo padaryti darbai ir klaidos gali turėti rimtų pasekmių ir finansinių nepatogumų įmonės savininkui ir visai įmonei.

individuali veikla

Individuali veikla – sėkmingas verslo sprendimas

individuali veiklaNusibodo dirbti tą patį varginantį darbą ir kiekvieną rytą pabudus gailėtis? Išeitis yra ir ji visai šalia – tai individuali veikla. Šios verslo formos pagalba sukurti nuosavą ir išsvajotą verslą yra taip paprasta. Dažnai tokios mintys apie nuosavo verslo kūrimą atbaido daugelį, tačiau individualios veiklos pažyma suteikia kitokį požiūrį į verslo pasaulį. Tuo gali užsiimti kiekvienas, kiekvienas gali savo įgūdžiais pasidalinti su visu pasauliu ir iš to užsidirbti.

Tokia verslo forma yra specialiai pritaikyta fiziniam asmeniui. Supaprastinta apskaitos tvarkymo sistema ir veiklos sritį atitinkantys mokesčiai suteikia itin puikias sąlygas naujo verslo plėtrai. Vertėtų paminėti, jog individuali veikla paprastai yra skirstoma į dvi kategorijas. Kitaip tariant, ją galima vykdyti pagal pažymą arba verslo liudijimą.  Tad kokie jų skirtumai?

Žvelgiant iš šalies, jie nėra tokie skirtingi. Abi šios veiklos formos leidžia užsiiminėti legaliu verslu ir sėkmingai įgyvendinti savo siekius. Esminis jų skirtumas yra tas, kad įsigijus verslo liudijimą reikia iš anksto sumokėti mokesčius už pasirinktą veiklos vykdymo laikotarpį, tuo tarpu individualios veiklos mokesčiai atliekami kalendorinių metų pabaigoje. Pastarosios veiklos įvairovė yra gana platesnė, na o verslo liudijimą turintis asmuo gali verstis tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Kiekviena veikla turi savų privalumų ir trūkumų, todėl pasirinkti reikia atidžiai ir protingai. Na, o dabar šiek tiek apie pažymą.

Individualios veiklos pažyma leidžia užsiiminėti mėgstama veikla ir iš to užsidirbti. Tai dokumentas, kuris patvirtina, jog asmuo gali legaliai verstis nurodyta veikla. Galima tvirtai teigti, jog tai yra pats paprasčiausias būdas įžengti į verslo pasaulį. Tad nuo ko pradėti?

Individuali veikla ir jos registracija

Tereikia visai nedaug. Apsilankymas gyvenamosios vietos mokesčių inspekcijoje ir paraiškos užpildymas gali išspręsti šią problemą.

Mokesčiai:

Mokesčiai – tai tema, kuri gali sutrikdyti ne vieną. Deja, viskas yra kur kas paprasčiau. Individualia veikla užsiimantis asmuo turi mokėti šiuos mokesčius:

  • Valstybinio socialinio draudimo įmokos: 28,5% mokestis nuo pusės apmokestinamųjų pajamų.
  • Gyventojų pajamų mokestis :  15%  mokestis nuo apmokestinamųjų pajamų.
  • Privalomojo sveikatos  draudimo įmokos: 90 LT mokestis (9% nuo minimalaus mėnesinio atlyginimo).