Home » odinė avalynė

Žyma: odinė avalynė

zieminiai batai

Renkamės žieminius batus: 5 patarimai

zieminiai bataiŽiema šiais metais atėjo gana nelauktai – prisnigo jau nuo pirmųjų lapkričio dienų. Tai sunkus periodas, kuriam reikia ruoštis iš anksto. Jei nepasiruošėte ir likote be batų, nesisielokite – pasirinktimis didelis, tikrai rasite sau tinkamiausią variantą. Žieminiai batai yra pakankamai brangūs, jei jie kokybiški. Nekokybiška 10-20 eurų kainuojanti prekė gali tarnauti vos 1 sezoną, bet ir tai geriausiu atveju. Dėl to nepagailėkite ir 50 eurų už batus.

Kaip išsirinkti tinkamiausius batus žiemai? Štai jums keletas protingų patarimų.

  1. Neperšlampami batai. Lietuvoje žiemos būna dažnai ne tik šaltos, bet ir šlapios. Dėl to jūsų žieminiai batai turi būti neperšlampami. Žavitės zomšiniais batais? Neskubėkite jų pirkti, jei neturite nė vienos poros. Zomšiniai pravers tik esant sausam sniegui ir dideliam šalčiui. Kai temperatūra sukasi nuo -1 iki +5, reikalinga neperšlampanti avalynė.
  2. Batų aukštis. Labai svarbu parinkti tinkamą aukštį. Jei gyvenate užmiestyje, žieminė avalynė gali būti labai aukšta. Moterys išsirinktų batus iki kelių, nes dažnai gali tekti bristi per sniegą. Mieste situacija kiek kita, nes čia sniegą nuvalo ir jo nebūna daugiau, nei iki kulkšniukų, todėl galima rinktis trumpesnio aulo batus.
  3. Batų užmovimas. Žiemą batų raišteliai yra gana nepraktiški, nes sušlampa, sušąla. Užtrauktukas – geras daiktas, tačiau tik kokybiškuose batuose. Idealiausiu atveju – įsispiriami batai. Tada nereikia jaudintis dėl gilaus sniego ir galimai kilsiančių problemų, kai pro raištelius prikrenta sniego.
  4. Batų dydis. Žieminiai batai turėtų būti bent 1 dydžiu per dideli. Kodėl? Todėl, kad su vilnone kojine negalėsite batų apsimauti. O tai jau problema. Taigi, jei nešiojate 42 dydį, drąsiai ieškokite 43 ar net 44 dydžio batų. Tada neliks problemų dėl kojinių.
  5. Prekės ženklai. Siūlytume vertinti viską blaiviai ir pagal patogumą, o ne vaikytis prekės ženklų. Brangūs batai iš firminės parduotuvės nebūtinai gerai šildys kojas. Gal reiktų pasižiūrėti batus ne tik firminėse parduotuvėse, bet ir internetinėse parduotuvėse?..

Ir patarimas ateičiai. Batus rekomenduojama pirkti besibaigiant sezonui. Tada jų kainos nukrenta, atsiranda daugiau paskutinių porų, kuriomis prekybininkai stengiasi kuo greičiau atsikratyti. Tai šansas jums įsigyti puikius žieminius batus už patrauklią kainą.

Kuo skiriasi odinė ir plastikinė medicininė avalynė?

medicinine aprangaGydytojų darbe be galo svarbus nevaržomas judėjimas ir komfortas, todėl tinkama medicininė apranga vaidina be galo svarbų vaidmenį. Ne paslaptis, kad dažnai gydytojams tenka kentėti kojų ir nugaros skausmus dėl nepertraukiamo judėjimo. Visą dieną praleidžiant ant kojų ypatingai svarbi tinkamą stovėseną ir nugaros padėtį palaikanti medicininė avalynė. Šiais laikais ji gaminama dviejų tipų – odinė ir plastikinė. Pasverkime abiejų pliusus ir minusus.

Odinė medicininė avalynė, kaip ir kasdieninė, atrodo solidžiai, neslėpkime to. Tačiau kaip su efektyvumu? Dažniausiai iškylanti problema su oda yra ta, jog ji trina kulnus. Tam, žinoma, yra išeitis – šlepetės. Jos palieka kulną atvirą ir trinimo problema išsisprendžia. Tačiau kai kurie gydytojai tiesiog negali avėti šlepečių, nes jos tiesiog nepatogios – lengvai slysta nuo pėdos. Tai ypač opi problema tiems gydytojams, kurie dažnai skuba. Nieko nėra blogiau, kaip bėgti į operacinę ir staiga pamesti vieną šlepetę. Juk kiekviena sekundė brangi!

Tačiau odinė avalynė pralaidesnė orui, yra lengvesnė ir tiesiog geriau „limpa“ prie kojos. Prie jos pripratus galima pasijusti išvis nieko neavint. Tai turbūt pagrindinis kriterijus, kodėl gydytojai renkasi odinę avalynę.

Plastikinė avalynė, kita vertus, nėra tokia natūrali. Ji kietesnė ir koja sunkiau pripranta prie jos kontūrų. Dažnas gydytojas sukundžiasi, kad plastikas tiesiog „nubalnoja“ kulkšnis. Tai dažniausiai iškylanti problema su plastikine avalyne.

Tačiau ji turi ir pliusų – ja reikia mažiau rūpintis ir ji tarnauja ilgiau, nei odinė avalynė, kuri turi savybę greitai nusidėvėti. Plastikines šlepetes ir basutes tereikia nuvalyti šlapiu skudurėliu ir jos atrodys lyg naujos. Kitas svarus pranašumas – platikinė avalynė kainuoja mažiau.

Taigi, renkantis medicininę avalynę svarbu atkreipti dėmesį į savo darbo specifiką – jei jūs daug judate ir nuolat skubate, turbūt derėtų žvalgytis odinės avalynės. Nors ji kainuoja daugiau ir pradžioje gali mausti, laikui bėgant oda prasitampys ir jūs jausitės itin patogiai. Kita vertus, jei jums svarbus ilgaamžiškumas, rinkitės plastikinę avalynę. Prie jos taip pat gali tekti priprasti, tačiau ja nereikia tiek rūpintis ir ji tarnaus ilgesnį laiką.