Home » odontologijos klinika

Žyma: odontologijos klinika

odontologas

Odontologas pataria: kramtomosios gumos nauda bei žala

odontologasTikriausiai visi esame matę ne vieną kramtomosios gumos reklamą, kuri teigia, kad guma padeda atsikratyti dantyse likusių maisto likučių, atstato natūralią burnos mikroflorą ir apsaugo dantis. Bet ar išties kramtomoji guma daro tokius stebuklus ir yra naudinga mūsų dantims? Į ši klausimą atsako profesionalus odontologas.

Kramtomosios gumos nauda

Išties kramtomoji guma turi nemažai privalumų. Visų pirma, kramtomoji guma tikrai gali kovoti su ėduonimi, todėl ją galima kramtysi po kiekvieno valgio. Kramtant gumą, išsiskiria daugiau seilių, kurios skalauja dantis ir tokiu būdu išvalo maisto likučius. Be to, gumos kramtymas yra puiki treniruotė žandikauliui.  Kam to reikia? Odontologas teigia, kad šiandien žmonės per daug valgo minkšto maisto, todėl žandikaulio sąnarys nedirba, o tai gali turėti neigiamos įtakos žandikaulio sveikatai ateityje. Galiausiai reikia paminėti, kad kramtomoji guma spartina skrandžio veiklą. Kramtymas ir seilių išsiskyrimas duoda impulsą į smegenis, kad į skrandį tuoj atkeliaus maistas, smegenys apie tai „informuoja“ skrandį, o šis savo ruoštu pradeda skirti skrandžio rūgštis, kurios padės greičiau suvirškinti maistą. Tad, kramtomosios gumos gabalėlis po sočių pietų gali padėti greičiau suvirškinti maistą.  Žinoma, jei guma kramtoma „ant tuščio skrandžio“ gali pradėti kankinti ne tik alkis, bet ir rėmuo.

Kramtomosios gumos žala

Odontologas primena, kad guma nelygi gumai, o tai reiškia, kad prieš perkant vieną ar kitą gumos rūšį, reiktų perskaityti jos sudėtį. Dalyje kramtomųjų gumų yra nemažai cukraus, todėl iš jų nėra ne tik naudos, bet dar ir galima pakenkti dantims. Tad geriau mažiau skani, bet becukrė guma. Dar vienas kramtomosios gumos trūkumas – žandikaulio raumens pertempimas, kurį lydi skausmas. Kramtomąją gumą reikia kramtyti saikingai ir rinktis atsakingai.

O ką daryti, jei po valgio nėra kramtomosios gumos? Tokiu atveju burną reikia tiesiog išskalauti paprastu vandeniu arba burnos skalavimo skysčiu, jei jo turite.  Taigi, tinkamai rūpinkitės savo burnos higiena ir galėsite ilgai džiaugtis sveikais ir tvirtais dantimis.

 

Dantų implantai

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų implantus

Dantų implantaiYra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonės netenka dantų. Tačiau labai nedaug būdų juos atstatyti, dantų implantai vienas iš pažangesnių būdų, kuris imituoja šaknį ir ant kurio tvirtinamas danties protezas.  Nors šį technologija naudojama jau pakankamai seniai ir kasmet Lietuvoje tūkstančiais skaičiuojamos dantų implantavimo procedūros, tačiau daug kam kyla klausimų apie viską kas susiję su implantais. Tad dalinamės specialistų dažnai girdimais klausimais ir atsakymais į juos.

Ar yra amžiaus apribojimai dantų implantavimui?

Dantų implantai gali būti įsriegiami žmonėms, kurių žandikaulis jau yra pilnai išsivystęs ir susiformavęs. Dėl šios priežasties implantai nėra sriegiami vaikams, dažniausiai siūloma sulaukti bent jau pilnametystės. Ir tik specialistai gali įvertinti ar jau galima implantuoti dantį ar ne. Tuo tarpu viršutinės amžiaus ribos nėra, implantus galima sriegti ir seneliams.

Ar implantuoti galima bet kokiu atveju?

Dantų implantai galimi tik esant visiškai sveikai burnos ertmei. T.y. neturi būti jokių dantenų ligų, šalimais esančių dantų neturi kankinti kariesas ir pan. Implantuoti taip pat nerekomenduojama esant kvėpavimo takų ar gerklų infekcijoms ar vartojant antibiotikus. Apie tokias ligas ir vartojamus vaistus būtina pranešti odontologui.

Kodėl svarbu atkurti dantį implantuojant?

Dantų implantai vienas iš būdų sustabdyti kaulo nykimą ir atkurti tiek estetinę, tiek kramtymo funkciją. Kaulo nykimas yra svarbiausia dalis, kadangi netekus danties, kaulas nedirba, o nedirbdamas nyksta. Dėl to gali kisti žandikaulio forma, atsirasti nepatogumai. Implantas priverčia dirbti kaulą ir dėl to neprasideda šio nykimo procesas. Joks kitas dantų atkūrimo būdas nesuteikia šio efekto.

Kiek trunka procedūra?

Dantų implantavimo procedūra skiriama į dvi dalis – chirurginę ir protezavimo. Pirmiausia pašalinami nereikalingi dantys, atliekamas kaulo atauginimas (jei reikia), įsriegiamas implantas. Galima pritvirtinti laikiną protezą. Tuomet paliekama sugyti dantenoms. Kitų vizitų metu sriegiami implantai, užsiuvama. Viskas atliekama su vietine nejautra. Nors pačios procedūros trumpos, jos paskirstomos per kelis vizitus, todėl priklausomai nuo implantuojamų dantų skaičiaus procesas gali užtrukti nuo 1 iki 6 mėnesių.

Kaip prižiūrėti implantuotus dantis?

Dantų priežiūra niekuo nesiskiria, reikia laikytis įprastos, kruopščios burnos higienos. Tinkamai prižiūrint dantis, implantai gali tarnauti kelis dešimtmečius. Šiuolaikinės odontologijos priemonės ir technologijos leidžia pasiekti implantų ilgaamžiškumą.

 

 

dantų protezavimas

Dantų protezavimas: mitai ir realybė

dantų protezavimas

Kai išgirstame apie dantų protezavimą, daugelis turbūt pagalvojame apie savo močiutes ir senelius. Tai pirmas įrodymas, kad tokiomis temomis vadovaujamės mitais. Nes tai yra vienas populiariausių mitų, sklandančių apie dantų protezus. Iš tiesų dantų protezavimas nėra nei toks atgyvenęs, nei baisus dalykas, kaip gali pasirodyti. Pateikiame kelis visuomenėje populiarius mitus apie protezavimą, kurie tikime, tikrai atvers Jums akis.

  1. Dantų protezavimas tik senukams. Kaip jau minėjome, didelė žmonių dalis dantų protezavimą sieja su senyvo amžiaus žmonėmis. Turbūt todėl, kad senatvė yra viena iš priežasčių, kai prarandami dantys. Be to, būtent senyvo amžiaus žmonėms Lietuvoje dantų protezavimas yra kompensuojamas. Tačiau tai nereiškia, jog protezavimo specialistų pacientai – vien senjorai. Kasmet vis daugiau jaunimo ar vidutinio amžiaus žmonių kreipiasi dėl dantų protezavimo netekus dantų, patyrus traumą ar kitais atvejais.
  2. Dantų protezai – prabangos prekė. Kartais žmonės nesiryžta rinktis protezavimo dėl paprasto dalyko – kainos klausimo. Visuomenėje gaji nuomonė, jog dantų protezai yra labai brangūs, tad toks dantų gydymas – toli gražu ne kiekvienam. Iš tiesų taip nėra. Šiuolaikinė medicina jau leidžia rinktis įvairius pasiūlymus, tad ir kainos priklauso nuo pasirinkimo. Be to, privačios odontologijos klinikos suteikia galimybę rinktis protezavimą išsimokėtinai.
  3. Protezavimas – ne kiekvienam ištveriamas. Kartais pacientai mano, jog dantų protezavimas yra labai skausminga procedūra. Tai visiška netiesa. Iš kur kilęs toks mitas? Specialistai gūžčioja pečiais ir mano, jog tai greičiausiai psichologinis aspektas, kai pacientai tiesiog baiminasi lankytis pas odontologą bijodami nemalonių procedūrų.Bet protezavimas – tikrai ne iš tokių. Juk    protezuojami dantys jau negyvi, todėl neturi skausmingosios danties. Taigi skaudėti procedūros metu tiesiog negali.
  4. Neoninėje šviesoje atrodysiu kaip bedantis. Yra daug įvairių pokštų ir legendų apie protezus, kurių dalis, reikia pripažinti, yra ne iš piršto laužti. Vienas populiarių mitų, susijusių su situacija prie neoninės šviesos taip pat yra vienas iš tokių. Nemažai pacientų vis dar tiki, jog galės su protezais vaikščioti tik dienos šviesoje, nes štai prie neoninio apšvietimo dantys apsišvies ir atrodys, kad jų nėra. Reikia pripažinti, jog ankščiau protezams buvo naudojamos tokios medžiagos, kurios buvo nepralaidžios šviesai, tačiau šiandien protezai dažniausiai gaminami iš cirkonio keramikos, todėl tokių nesklandumų tikrai
  5. Tiks ir protezai iš turgaus. Šis mitas turbūt labiau populiarus senyvo amžiaus žmonių tarpe. Dažniausiai jie, taupydami sunkiai uždirbtus pinigus bando visur sutaupyti, dantų protezavimas – ne išimtis. Specialistai pasakoja buvę susidūrę su atvejais, kai žmonės išimamus protezus įsigyja turguje ar atsineša sutuoktinio protezus, specialisto klausdami, ar šie tiks pacientui. Atminkite, kad dantų protezai gaminami tik Jums ir tik pagal Jūsų dantų formas bei sąkandį, tad nei universalūs, nei svetimi protezai Jums netiks, o specialistas negalės jų pritvirtinti.

dantų protezavimas

Dantų protezavimas nemokamas ir privačiuose klinikose

dantų protezavimasOdontologijos paslaugos yra viena tų sričių, kurios specialistai yra reikalingi rinkoje praktiškai visada. Mat taip, kaip žmonėms visuomet reikės duonos ir vandens, taip jiems visuomet reikės ir odontologijos klinikos paslaugų.

Mes jau esame pripratę, kad dantų protezavimas, implantavimas, estetinis plombavimas ar endodontija yra teikiama tiek valstybinėse gydymo įstaigose, tiek privačiose odontologijos klinikose. Ir daugelis pacientų jau žino, kad pagrindinis šių dviejų gydymo įstaigų skirtumas yra kaina. Valstybinėse įstaigose už odontologijos paslaugas nereikia mokėti nei vienam Lietuvos Respublikos piliečiui, kuris moka įmokas į privalomąjį sveikatos draudimą. Tokiose įstaigose tereikia sumokėti už plombavimo medžiagas. Taigi čia net ir dantų protezavimas atliekamas kompensuojant paciento išlaidas.

Tuo tarpu privačioje klinikoje visos paslaugos yra mokamos. Dažnai pacientai, pabūgę ilgų eilių pas valstybinius specialistus renkasi privačias paslaugas nepaisant to, kad už tai tenka papildomai mokėti. Tačiau privačios klinikos mainais į tai siūlo itin greitą aptarnavimą ir modernias technologijas. Skirtingose odontologijos klinikose gali būti taikomos skirtingos kainos, tad čia net už estetinį plombavimą pacientai pasiryžę sumokėti. Čia svarbiausia – greitas ir kompetentingas darbas. Tokia praktika ypač aktuali, kai pacientai kreipiasi dėl nedidelių susirgimų. Tuomet laukti ilgai valstybinėje įstaigoje nesinori, o juk ir sumokėti už paslaugą pas privatų specialistą reikia ne tiek ir daug.

Deja, dantų protezavimas – ne tokia ir pigi paslauga. Štai todėl ilgą laiką protezuoti dantis pacientai kreipdavosi tik į valstybines gydymo įstaigas. Tačiau švietimo sistemoje įvyko pokyčiai nuo to laiko, kai protezavimo kompensavimas tapo itin lankstus ir modernus. Jau kurį laiką pacientai gali džiaugtis supaprastėjusiomis protezavimo sąlygomis. Jei ankščiau dantų protezavimą atlikus privačiam odontologui, pacientui už gydymą tekdavo mokėti iš savo kišenės, dabar tokias išlaidas jau gali padengti valstybė.

Valstybinė ligonių kasa nuolat informuoja protezavimo laukiančius pacientus, kad šie jau gali kreiptis pas privačius odontologus ir nelaukti ilgose valstybinių įstaigų eilėse. Pritaikius praktiką „pinigai paskui pacientą“ eilės pas valstybinėse įstaigose dirbančius odontologus kaip mat sumažėjo. Dabar pacientai, kuriems pagal įstatymą priklauso dantų protezavimas ir kompensacija, gali šiai paslaugai užsirašyti pas privatų odontologą. Tuomet klinikoje tereikia paprašyti išrašo ir jį pristatyti į teritorinę ligonių kasą. Čia informacija patikrinama, o ligoniui suskaičiuojama priklausanti kompensacija. Tokiu būdu ir išleisti pinigai grįžta, ir eilių nereikia laukti.

 

 

 

 

dantų protezavimas

Dantų protezavimas – geriausias pasirinkimas norintiems vėl šypsotis

dantų protezavimasGamtoje dantų netekimas yra natūrali senėjimo proceso dalis, tačiau ši taisyklė dažnai netinka žmogui, kadangi jis netekti danties ar kelių dantų gali dar palyginti labai ankstyvame amžiuje. Tai lemia netinkama burnos higiena, periodonto ligos bei nelaimingi atsitikimai, kurių metu dantys yra išmušami. Prarasti dantys kelia žmogui ne tik didelį diskomfortą, tačiau ir trukdo pasitikėti savimi bei gyventi pilnavertį socialinį gyvenimą. Tokiu atveju dantų protezavimas yra geriausia išeitis, jei norisi turėti gražią šypseną.

Tiesa, kai kurie žmonės vengia dantų protezų ir yra linkę kęsti nepatogumus bei diskomfortą, kadangi kartais galima išgirsti nuomonę, kad dantų protezai yra nepatogūs, atrodo dirbtinai ir visi juos pastebi. Visgi, šiuolaikinis dantų protezavimas ne iš tolo neprimena to, kuris buvo prieš porą dešimtmečių. Dantų protezai yra gaminami iš šiuolaikiškų medžiagų bei pritaikomi individualiai kiekvienam pacientui, todėl ne tik užtikrinamas maksimalus komfortas, bet ir grąžinama normali kramtymo ir aiškios kalbos funkcija, o patys protezai atrodo itin natūraliai, todėl niekas net nepastebės, kad žmogus juos turi.

Populiariausios dantų protezų rūšys

Atsižvelgus į prarastų dantų kiekį, vietą bei defekto sudėtingumą odontologijos klinikų specialistai gali pagaminti įvairiausius dantų protezus, kurie suteiktų pacientui visišką komfortą. Šiuo metu itin populiarūs yra šie dantų protezai:

  • Bemetalės keramikos dantų protezai. Šie protezai yra gaminami iš šviesai laidaus porceliano, todėl atrodo itin tikroviškai ir savo savybėmis praktiškai nesiskiria nuo natūralaus danties, todėl niekas nepastebės ir tikrai neatskirs, kad pacientas nebeturi savo natūralių dantų ar danties. Odontologai bemetalės keramikos dantų protezus rekomenduoja rinktis tada, kai reikia restauruoti priekinius dantis.
  • Metalo keramikos dantų protezai. Jie yra gaminami iš metalo karkaso, užlieto porcelianu. Jie atrodo itin natūraliai, tačiau metalo keramikos dantų protezus geriausia rinktis, restauruojant galinius dantis.
  • Cirkonio oksido keramikos protezai. Dantų protezavimas šiais protezais vienas pažangiausių. Jų gamybai nenaudojamas metalo karkasas, tačiau cirkonio oksido keramikos protezai yra labai atsparūs kramtymui bei atrodo estetiškai. Šie protezai gaminami į pagalbą pasitelkus šiuolaikines kompiuterines technologijas, todėl yra itin tikslūs ir garantuoja pacientui maksimalų komfortą.

Svarbu paminėti, kad šiuolaikinis dantų protezavimas yra itin stipriai pažengęs į priekį, todėl gali restauruoti netekusius dantis ar visą dantų eilę net ir itin sudėtingais atvejais. Be to, dantų protezai, tinkamai prižiūrimi, gali tarnauti iki gyvenimo galo.

Dantų implantacija Kaune (www.stomatologijosklinika.lt) ir Vilniuje

Daugelis žmonių, kalbėdami apie dantų gydymą ir implantaciją, kartais susimaišo terminuose ir pradedanebeatskirti, apie kokią procedūrą kalbama. Kada vykdomas implantavimas, o kada protezavimas? Norint viską suprasti reiktų paprastai ir žmoniškai paaiškinti, kaip vyksta visa procedūra. (Daugiau informacijos galima rasti Senamiesčio stomatologijos klinikos puslapyje www.stomatologijosklinika.lt)

Implantas – metalinis varžtelis, kuris yra įsriegiamas į žandikaulį. Protezas – keramikinis, auksinis ar kitos medžiagos danties formos sraigtelis, kuris yra užsukamas ant jau įsriegto ir prigijusio žandikaulyje varžtelio. Taigi jie yra visiškai skirtingi, skiriasi ir jų procedūros. Dantų implantacija Kaune, Vilniuje ir visuose kituose Lietuvos miestuose atliekama specialiose odontologijos klinikose. Retas provincijos miestelis turi kabinetus su reikiama technika ir specialistais. Ir štai kodėl…

Dantų implantacija pradedama vykdyti tada, kai užgyja dantenos ir kaulas po danties ištraukimo, maždaug po 3-6 mėnesių. Odontologas chirurgas, prapjauna dantenas iki pat žandikaulio. Specialiu prietaisu žandikaulis yra išgręžiamas. Tada į ertmę yra įsriegiamas titano lydinio sraigtelis su specialia galvute. Taip implantas„imontuojamas“ į reikiamą vietą. Tada susiuvamos dantenos. Aišku, visos procedūros atliekamos sunuskausminamaisiais, nes yra gręžiamas kaulas. Kurį laiką geriami antibiotikai, kad nekiltų infekcija ir dantenossugytų.

Per 3-6 mėnesius implantas prigyja. Labai retas atvejis, kai organizmas atmeta titano lydinio varžtelį, tačiau šiuolaikinė medicina šioje srityje gali viską.

Pusmetis praėjo, implantacija (Kaune, Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose gali skirtis ir kaina) pavyko sėkmingai. Dabar ateina kitas etapas – protezavimas. Ant įsriegto varžtelio galvutės yra tvirtinamas protezavimo pagrindas. Ant jo tvirtinama danties vainikėlis, kurią odontologai pagamina pagal kiekvieno paciento danties formą. Uždėjus danties vainikėlį, kuri primena tikrą dantį, protezavimas yra baigtas. Dar kurį laiką odontologas stebi, kaip dantis prisitvirtino, ar po juo nelenda maistas, nekyla alergija ir t.t.

Kaip matote, tai ilga procedūra, trunkanti apie metus laiko nuo danties išrovimo. Viskas atliekama itin profesionaliai, naudojant šiuolaikinę techniką ir kokybiškas medžiagas. Eksperimentams šioje srityje nelabai yra vietos, nes dantys – viena jautriausių žmogaus kūno vietų, kuri kelia nepatogumus, tačiau tuo pačiu metu turi atrodyti nepriekaištingai ir gerai funkcionuoti.

Dantų implantacija Kaune vykdoma daugelyje privačių ir valstybinių klinikų, bet norėtųsi išskirti vieną itinprofesionalią ir gerą odontologijos kliniką – Senamiesčio stomatologijos kliniką (www.stomatologijosklinika.lt), kurioje dirba patyrę specialistai. Čia kainos ir kokybės santykis yra puikus, tad kokybiškos ir profesionalios odontologijos paslaugos prieinamos kiekvienam.