Home » Olympus

Žyma: Olympus

Apsauginis fotoaparato dėklas fotografavimui po vandeniu

Kas sakė, kad paprastas fotoaparatas nėra tinkamas fotografuoti po vandeniu? Juk vandens fotoaparato veikimo principas yra analogiškas, tiesiog objektyvą nuo apsauginio stiklo skiria nedidelis oro tarpas. Tokį oro tarpą galima padaryti ir naudojant plastikinį įdėklą su specialia vieta objektyvui. Plastikiniai įdėklai būna dviejų rūšių – pigūs ir profesionalūs. Vienoje interneto parduotuvėje teko matyti ir 800 Litų kainuojantį įdėklą. Jame buvo net vieta iššokančiai blykstei. Kol kas man tokia kaina neįkandama, tai įsigijau kur kas pigesnį. Tikiuosi, kad ne vienkartinį.

Fotoaparato dėkliukas turi labai „mandrą“ uždarymo mechanizmą. Net ir norėdamas po vandeniu jo neatidarysi, nes reikia vienu metu atsukti svirteles į tam tikrą padėtį. Užsispaudžia iš tiesų neblogai, tad yra vilties, kad išlaikys neprileidęs vandens ir neaprasojęs iš vidaus.

Prie dėkliuko pridedamas ir dirželis pasikabinti ant kaklo. Kaip kitaip plauksi su juo?.. Jei pamesi, juk nuskęs, o esant dideliam gyliui jo nebepaimsi nuo dugno, jei fotografuojate ne baseine. Taip pat ir servetėlė objektyvui valyti. Labai naudingas daiktas, nes lašelis ant objektyvo taip lengvai nenuvalomas.

Kol kas atrodo, kad tai tikrai geras daiktas. Pabandžiau nufilmuoti ir nufotografuoti panardinęs į vandenį paprasčiausiame sriubos puode (su vandeniu, aišku). Štai koks rezultatas gavosi:

Nuotrauka daryta po vandeniu
nuotrauka daryta ne vandenyje

Filmuota medžiaga:

Iš karto atkreipiau dėmesį, kad po vandeniu zoomas beveik nereikalingas, nes ir taip viską pritraukia. Taip pat filmuojant su garsu, jis slopinamas, tad jei reikia kažką pasakyti, tai daryti reiktų garsiau nei visada. Fotografuojant tiesiog ore pastebimas vaizdo iškreipimas, nes prie tam tikro apšvietimo (mano eksperimento metu jis buvo prastas), pasimato dėklo plastikinio sluoksnio susiraukšlėjimai. Fotografuojant „muiline“ natūralu, kad kai kurios nuotraukos būna sufokusuotos būtent į juos. Šiaip bus įdomu šią vasarą išbandyti tikrame vandens telkinyje, o ne puode…

Fotoaparatas Olympus SP-610UZ

Fotoaparatai keičiasi gana dažnai – kas 2-3 metus. Jei jau pripratome prie pusiau veidrodinių dydžio fotoaparatų, grįžti prie muilinės formos nebesinorėjo. Ne dėl to, kad muilinės kažkuo prastesnė, bet tiesiog, kad įprasta rankose laikyti didesnį daiktą.

Taigi, Olympus SP-610UZ fotoaparatas buvo įsigytas ne atsitiktinai. Jis buvo rinktasis pagal kainą ir kokybę. Artimiausias konkurentas buvo vienas iš Fuji FinePix modelių. Kas atsitiko senajam fotoaparatui? Deja, pasitaikė labai nepatvarus. Fotosesija prie jūros jam baigėsi taisykloje, o dar viena fotosesija vėl kažką sugadino. Ne, po vandeniu nefotografavome. O purslai ant foto aparato, mano manymu, neturėtų fotoaparato „išmesti iš rikiuotės“. Tikiuosi, kad šis olympusas fotosesiją prie jūros išlaikys.

Kuo šis fotoaparatas ypatingas? Pliusai.

Pirmiausiai reiktų paminėti nedidelė kainą – apie 550-600 litų. Už tokią kainą kažko panašaus vargiai galima gauti. Aišku, Fuji gamina ir pigesnių fotoaparatų, bet, turint omenyje, prekės ženklo „mokesčius“, iš Olympus sunku tikėtis kažko už tokią nedidelę kainą.

Kadangi mes mėgėjai fotografuotis gamtoje ir daug judančių daiktų, buvo svarbu, kad fotoaparatas turėtų gerą priartinimo funkciją. 22 kartų priartinimas yra tikrai neblogas dalykas. Fotoaparatas turi nemažai funkcijų. Tarp jų yra „sportas“, kuris reiškia, kad vaikus galima fotografuoti visai neblogai. Įdomu tai, kad dar yra speciali funkcija „Naminiai gyvūnai“, kuri fokusuoja katytės snukutį.

Neįprasta funkcija – 3D fotografavimas. Išbandyti dar neišbandžiau nes neturiu prietaisų, kuriais galėčiau žiūrėti fotoaparato padarytas MPO formato nuotraukas. Kaip daromos 3 D nuotraukos? Paprastai – tą patį objektą fotografuoji du kartus, tik truputį paeini į šoną per žingsnį. Tai nėra ta speciali 3D kamera, turinti du objektyvus.

Nustebino Panoraminis fotografavimas. Paspaudus vieną kartą nereikia spaudinėti atitaikius prieš tai buvusios nuotraukos pabaigą. Fotoaparatas rodo taškelį, ant kurio užvedus, fotografuojama automatiškai. Nuotraukos gaunasi tikrai įspūdingos, nebent dreba rankos ir kartais vaizdai nesuliejami tolygiai.

Neįprasta, bet patogu filmuoti (HD kokybe, savaime suprantama), nes filmavimo mygtukas yra atskirai. Nereikia keisti rėžimo ar nustatymų. Tiesiog paspaudi ir filmuoji. Pripratus prie kitokių nustatymų, tai gali pasirodyti keista, tačiau pripratus labai šaunu.

Kas nepatogu? Minusai.

Atrodytų, kad minusų jame negali būti, tačiau jų yra. Pagrindinis minusas yra blykstė. Ją reikia pasikelti pirštu. Ji neišlenda automatiškai, nėra mygtuko, kad ją atverstume. Tai daroma paprasčiausiai atlenkiant blykstę pirštu. Baisiai nepatogu neįpratusiems vartotojams.

Kitas didžiulis Olympus SP-610UZ minusas yra tas, kad pritraukti vaizdą HD filmavimo metu negalima. Pritrauki, tada jungi filmavimo rėžimą. Atgal grįžti filmavimo metu jau negalima. Ką galvojo gamintojai?..

Dar vienas minusėlis yra mėgstantiems po vienos nuotraukos daryti kitą iš karto po kitos. Padarius kadrą, programinė įranga lyg ir pakimba. Rodomas užrašas „Užimta“ (taip, jame yra lietuvių kalba) juodame ekrane. Po poros sekundžių vėl viskas grįžta į savo vėžes ir galima fotografuoti toliau.

Iš esmės, tai yra puikus fotoaparatas kokybę mėgstantiems fotomėgėjams. Olympus SP-610UZ yra nebrangus ir kokybiškas pirkinys, kuriuo užfiksuosite ne vieną nuostabią savo gyvenimo akimirką. Ar rekomenduočiau pirkti? Taip, jei biudžetas būtų 600 litų, o fotografavimo poreikiai – vidutiniški. Daugiau nei 50 procentų fotoaparato funkcijų naudojantiems foto mėgėjams šis Olympus SP-610UZ gali pasirodyti kiek per paprastas.