Home » renginiai

Žyma: renginiai

gerimai

Ar gali renginių vedėjas per renginį prisigerti?

gerimaiAlkoholis sugriauna daugiau gyvenimų ir karjerų, nei didžiausi tornadai ar žemės drebėjimai namų ir gyvenimų. Nors mokslininkai yra pateikę įrodymų, kad išgėręs žmogumi būna savimi, mažiau įsijaučia į savo socialinį vaidmenį, tačiau ir kita alkoholizmo pusė yra labai svarbi – neblaivus žmogus yra agresyvus, nekontroliuoja savo emocijų, darosi neatsparus stresui.

Štai jums ir atsakymas į klausimą „Ar gali renginių vedėjas per savo vedamą renginį gerti alkoholį ir pasigerti?“. Atsakymas vienareikšmiškas – NEGALI. Tai tiesiog neprofesionalu. Taip pat pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus. Kokius? Tuos, kuriuose aiškiai pasakyta, kad darbuotojas negali pasirodyti ir dirbti darbo vietoje girtas. Jis kolegų turi būti palydėtas namo (nes gali bandyti išvažiuoti savo automobiliu ir sukelti pavojų savo ir aplinkinių gyvybei). Renginių vedėjas yra lygiai toks pats darbuotojas, nors ir samdomas vienam renginiui individualiai. Renginių organizatoriai yra jo kolegos, kurie turi jį prižiūrėti.

Galima pradėti diskutuoti, kas yra „išgėręs“… Ar taurė vyno prieš lipant į sceną reiškia, kad vedėjas jau girtas? O gal reikia viso butelio alaus? Gal 100 ml talpos „fleškutė“ brendžio? Bet koks alkoholis yra vienodai pavojingas tiek vairavimui, tiek darbui, o konkrečiai renginių vedimui. Juk per renginį reikia bendrauti su jo dalyviai, svečiais, kitais atlikėjais. Kaip jaustis tiem žmonėms, kai su jais bendrauja paraudęs ir žagsintis vedėjas, einantis du žingsnius į priekį ir vieną atgal?.. Nemalonu, taip pat ir neprofesionalu.

A.A. Vytautas Šapranauskas buvo vienas iš geriausių visų laikų Lietuvos pramoginių renginių vedėjų. Jo „draugystė“ su alkoholiu ne kartą gadino renginį ir piktino žiūrovus. Prisiminkime tą nelemtą Balandžio 1 dienos renginį, kai kitas renginio vedėjas Justas Jankavičius kaip įmanydamas stengėsi sukurti iliuziją, kad pagėręs Šapranauskas kalba pagal scenarijų – taip numatyta, taip sugalvota, taip TURĖJO BŪTI. Iš pradžių buvo juokinga, vėliau – graudu ir pikta. Renginio vedėjas gali vaidinti girtą, tačiau žinoti, kad iš tokio vaidmens „išeiti“, o ne būti girtu.

Išgėręs žmogus yra neatsparus stresui. Tai moksliniai įrodymais pagrįstas faktas. Deja, visuomenėje tvyro stereotipas, kad šiek tiek išgėrus taip nebaisu daryti kažkokių atsakingų darbų, pavyzdžiui, laikyti egzaminą, skaityti seminare pranešimą, ar vesti renginį. Tai mitas, kuris turi būti paneigtas.

Kiekvienas savo srities profesionalas, taip pat ir renginių vedėjas, privalo darbe būti blaivus.

krikštynų balionai

Krikštynų atributika reikia pasirūpinti iš anksto

krikštynų balionaiKūdikiai Lietuvoje viename ar kitame jos krašte gimsta kasdien. Vos tik gimsta mažasis Lietuvos pilietis, tėvai bei visa šeima kartu renka jam vardą. Toliau dažniausiai seka jo krikštas. Tai – Katalikų ir stačiatikių religijos pats svarbiausias iš septynių sakramentų, kuris nuplauna nuodėmes ir įjungia pakrikštytąjį į Bažnyčią. Tam, kad šis procesas vyktų sklandžiai, būtina iš anksto pasirūpinti tam skirta krikštynų atributika.

Pagal tai, kurios lyties mažylis yra krikštijamas, šiai iškilmingai šventei yra pritaikyti atitinkami su krikštynų atributika susiję elementai, pradedant nuo būtiniausių žvakių, baigiant šventės vietos papuošimais. Mergaitėms dažniausiai siūlomi rožinės spalvos elementai, o tuo tarpu berniukams – melsvi. Nors jeigu krikštynas planuojate paminėti kukliai šeimos rate namuose ar savoje sodyboje, suteikite džiaugsmą savo atžalai šią šventės vietą papuošiant šventiniais balionais,  girliandomis bei stalo serviravimo atributais. Susikurti šventinę nuotaiką visuomet padeda labai maži, tačiau tokie širdžiai mieli dekoro elementai. Naudojama krikštynų atributika akimirksniu sukuria šventinę atmosferą, mažylis jaučiasi pagerbtas ir dovanoja visiems plačią šypseną.

krikštynų atributika

Tad kaip gi susikurti tą šventinę nuotaiką ir atmosferą? Jums gali padėti šventės sutikimo vietoje pasipilantis konfeti, leidžiami į orą balionai (nepamirškite iš anksto pasirūpinti balionams pūsti skirta pompa arba helio dujomis, kad nepavargtumėte pūsdami juos burna), mažos dovanėlės ką tik krikšto sakramentą priėmusiam vaikui, kurios gali būti dalijamos ne visos iš karto, o kas tam tikrą laiko tarpą. Galima rasti labai gražių suvenyrinių angeliukų, su kryželiu susijusių atributų, žvakių. Labai graži ir jau spėjusi prigyti palinkėjimų knygos tradicija, kai kiekvienas iš šventės dalyvių surašo linkėjimus bei sveikinimus. Praėjusius keletui metų bus labai smagu visiems kartu vėl susirinkus juos skaityti. Kad visos dovanėlės nepasimestų, yra sukurtos specialios krikštynų šventei skirtos dovanų dėžutės bei maišeliai. Džiaugsmo bus ne tik sveikintojui, tačiau ir besikrikštijusiajam.

Kadangi kasmet daugėja užsienyje gimusių kūdikių, tėveliai, gyvenantys su mažosiomis atžalomis svečioje šalyje, labai dažnai stengiasi suderinti grįžimo į Tėvynę vizito metu kartu pakrikštyti savo vaiką. Tai nėra sudėtinga iš anksto numačius datą, susiradus bažnyčią, pasirinkus kunigą ir radus krikštatėvius. Tuomet belieka pasirūpinti krikštynų atributika: susipirkti reikiamus papuošimų elementus, dekoracijas, pakvietimus, žvakes, galbūt pagalvoti ir apie žaidimus, kad nebūtų šventė nuobodi ir įtrauktų visus šventės dalyvius. Daugelis krikštynų atributika prekiaujančių parduotuvių siūlo apsipirkimą internetu, todėl visa, kas reikalinga krikštynoms, galėsite drąsiai ir be didelių vargų, nemigo naktų bei streso pasirūpinti iš anksto – apsiperkant internete.

renginiai įmonėms

Kuo svarbūs renginiai įmonėms?

renginiai įmonėmsSurasti progų švęsti nėra sunku. Ypač dirbant kolektyve. Didesniu galvos skausmu dažnai tampa nežinojimas, kaip švęsti. Renginiai įmonėms dažniausiai būna visi standartiški. Tai – kažkokie apdovanojimai ir po to kavutės gėrimas. Bet rinkoje yra renginių organizatoriai, kurie gali Jūsų šventę padaryti įsimintiną ir netradicinę. Ar norite tokios? Jei sakote taip, skaitykite toliau.

Ką reiškia paslauga renginių organizavimas?  Internete ne viena kompanija skelbiasi lengvai ir be rūpesčių suorganizuosianti bet kokį renginį. Nemažą renginių organizavimo patirtį ir siūlomą repertuarą siūlo renginiukalve.lt. Jie sakosi, kad gali nukalti tikrai aukštos kokybės renginį. Ir ką gi jie siūlo? Tai: “Išlikimo bunkeris”,  „Keleivių kontrolė”, „Policijos akademija”, „Įmonės olimpiada“, „Kolūkiečiai“. Skamba tikrai patraukliai. Kiti taip pat turi kuo pasigirti siūlydami įvairių temų vakarėlius, žaidimus ar pramogas. Išbandyti tikrai yra ką. Renginių organizatoriai nesiskundžia idėjų stoka.  Kylant užsakovų norams, didėja ir jų pasiūlymų repertuaras. Taigi šią paslaugą teikiančios įmonės perima visą iniciatyvą į savo rankas, todėl Jums tik reikės keleto pokalbių su organizatoriais, kad išsiaiškintumėte būsimo renginio detales. O tuomet belieka tik morališkai ruoštis šventę švęst!

Tokių renginių metu įtraukiami visi įmonės darbuotojai. Šventės metu jie gali „dirbti“ skirtingose komandose. Atsiskleidžia nauji talentai ir išryškėja dar nematytos kolegų savybės, kurias vadovai ateityje gali pritaikyti įgyvendinant būsimus planus. Darbuotojai taip pat mielai priima iššūkius ir atsipalaiduoja. Užsimezga naujos pažintys. Visi jaučiasi daug laisviau, atsipalaiduoja. Neformali aplinka visus tarsi apjungia bendram tikslui – linksmintis.

Renginiai įmonėms gali būti organizuojami bet kuriuo metų laiku. Kartais neužtenka visus drauge suburti vos pora kartų metuose – vasarą ir žiemą. Kodėl nepadarius tradicijos netradiciškai švęsti kiekvieno gimtadienį, jei kolektyvas nėra didelis?  Kalendorius tikrai raudonuoja nuo valstybinių švenčių, todėl galite imti jas minėti ir su savo bendradarbiais. Tai puiki pramoga ir prasiblaškymas nuo darbų. Pailsėję, atsigavę vėl galėsite daug efektingiau kibti į darbus ir visi drauge, kaip viena darni komanda, pasieksite didesnių rezultatų. Dar niekada nebuvo taip paprasta suorganizuoti renginį, kai toks gausus pasirinkimas šias paslaugas teikiančių įmonių.