Home » samsung

Žyma: samsung

Ką naujo gali pasiūlyti planšetinių kompiuterių rinka?

planšetinis kompiuteris Planšetinių kompiuterių rinka nuolat auga ir siūlo gausybę naujovių tiek reikliems, tiek tiesiog naujas technologijas mėgstantiems vartotojams. Įdomu tai, kad pirmasis planšetinis kompiuteris išėjo tik 2009 metais, tad galima drąsiai teigti, kad planšečių rinka yra labai jauna. Pirmasis kompiuteris, išvydęs dienos saulę, buvo pirmos kartos Apple iPad. Daug dėmesio susilaukęs, šis mini kompiuteris vėliau įsigijo nemažai konkurentų – daugelis iš jų yra tokių firmų kaip Samsung, HP, Dell, Prestigio gaminiai. Prasidėjo konkurencija ne tik tarp skirtingų gamintojų, tačiau ir tarp skirtingų operacinių sistemų, kadangi į rinką įsitraukė ne tik Apple bei Google, tačiau taip pat ir kompiuterių milžinas Microsoft. Taigi, atrodo, laukia įdomi kova, nes planšetinių kompiuterių gamintojai tiesiog neriasi iš kailio, norėdami savo vartotojams pristatyti kažką įdomaus. Pasižiūrėkime, kas įdomaus planšetinių kompiuterių pasaulyje vyksta dabar.

Kova tarp Apple, Asus bei Samsung

Galima drąsiai sakyti, kad šių trijų gamintojų įrenginiai šiuo metu yra vieni iš populiariausių. Tiems, kurie anksčiau yra naudojęsi netbook tipo kompiuteriais, kurie dabar jau vis rečiau matomi parduotuvių lentynose, turėtų tikrai patikti naujas Asus produktas – Transformer Book T100. Ne tik turintis gerą vaizdo raišką bei pakankamai nemenką (kaip planšetiniam kompiuteriui) dešimties colių ekraną, šis įrenginys gali jums pasiūlyti puikų programų suderinamumą, kadangi šioje planšetėje veikia Windows 8. Negana to, jis gali būti naudojamas kaip nedidelis nešiojamas kompiuteris, kadangi yra speciali klaviatūra, kuri gali būti prijungta prie šio planšetinio. Kitaip tariant, tai yra įrenginys, geriausiai sujungiantis planšetinių bei nešiojamų kompiuterių privalumus, tad nieko keisto, jog pastaruoju metu jis populiarus ne tik JAV, bet ir mūsų šalyje.

Daug dėmesio susilaukia po Samsung sparnu esantys Galaxy Tab 4 (dešimties su puse colių) bei Galaxy Tab S (8 su puse colių). Šie kompiuteriai pasižymi išskirtinai ilga baterija, pakankamai nebloga raiška, gražiais spalvų kontrastais. Korpusas yra gana plonas, tačiau jis sutalpina ne tik gigabaitą operatyvinės atminties, tačiau ir keturių branduolių procesorių. Mėgstantiems „Android“ operacinę sistemą, tai yra iš tiesų puikus pasirinkimas, tuo labiau, daugelis informacinėmis technologijomis besidominčių žmonių žino, kad „Android“ sistema galinguose įrenginiuose yra iš tiesų patogi naudoti dėl didesnės vartotojui suteikiamos laisvės nei naudojantis kitomis operacinėmis sistemomis.

Apple gamintojai yra planšetinių kompiuterių pionieriai, tad nenuostabu, jog ir dabar Apple iPad Air 2 yra vienas geriausių įrenginių šioje sferoje. Išsiskiriantis itin patogiu ir gražiu dizainu ir labai gerais spalvų kontrastais, šis gaminys jus nustebins didele sparta, ilgai neišsikraunančia baterija bei specialiomis programėlėmis. Pavyzdžiui, jeigu anksčiau skaitydavote spaudą per naršyklę, tai dabar turėsite galimybę atsisiųsti programas, padėsiančias skaityti savo mėgstamiausius žurnalus bei laikraščius vieno mygtuko paspaudimu. Ekspertai šį įrenginį giria ir dėl to, kad nuotraukos bei vaizdo klipai atrodo tiesiog įspūdingai, o elektroninės knygos skaitosi kur kas maloniau, nei daugumoje kitų skaitmeninių įrenginių. Neseniai atlikta apklausa net gi parodė, kad daugelis iPad Air vartotojų mieliau skaito elektroninę knygą, nei spausdintą.

Tokie yra planšetinių kompiuterių lyderiai šiuo metu, tačiau žvelgianti į tai, kaip greitai ši rinka auga ir atsiranda vis naujų gaminių, viskas gali akimirksniu pasikeisti.

LED televizorių naujienos

Kol Lietuvoje LED 3D televizoriai skinasi sau kelią, pasaulyje vyksta savotiškas LED televizorių technologinis sprogimas. Aišku, pirmu smuiku čia groja korėjiečių korporacija Samsung. Kokios gi šios vasaros naujienos?

LED televizoriai yra vadinami taip dėl LED diodų apšviečiamo ekrano. Dėl šios šviesos vaizdas atrodo ryškesnis, puikiai rodo net šviečiant tiesioginiams saulės spinduliams. LED 3D televizoriai veikia dviem rėžimais – 3D ir 2D. Naujausi televizoriai yra tokie galingi, kad gali gyvai transliuojamą 2D vaizdą sudubliuoti ir taip sudaryti 3D vaizdą, tiesa, nelabai „gilų“.

Grįžkime prie naujienų. Šią vasarą Samsung pristatė 75 colių įstrižainės televizorių Samsung ES9000. Šis milžinas yra prigrūstas naujausių technologijų. Viena ryškiausių technologijų yra įmontuota kamera ir galimybė valdyti judesiu. Ne, Kinnect‘o prijungti nereikia, viskas jau yra pačiame televizoriuje. Aišku, jame yra ir vienas populiariausių pasaulio žaidimų Angry Birds, valdomas judesiu. Iš tiesų nerealus dalykas. Aišku, kaina irgi nereali – 10 000 JAV dolerių (apie 26 tūkstančius litų).

Dar vienas modelis dar tik pristatytas Pietų Korėjoje, bet irgi žada savotišką revoliuciją LED TV rinkoje. Samsung ES9500 yra su 75 colių įstrižainės OLED ekranu (OLED yra kita technologija, kai vaizdas sudaromas iš skirtingų spalvų ekrano paviršiuje. Spalvos išgaunamos veikiant organinį ekraną skirtinga elektros srove) turi irgi keletą labai įdomių funkcijų. Viena jų leidžia dviems žmonėms vienu metu žiūrėti skirtingas programas per 3D akinius. Jau galima įsivaizduoti vaizdelį, kaip žmona žiūri savo TV serialą, o šalia sėdi jos vyras ir žiūri krepšinį.

Grįžkime į Lietuvą. Čia naujienos yra gana paprastos – LED TV ir toliau pinga kas mėnesį. Prieš dvejus metus pirktas LCD televizorius kainavo tiek pat, kiek LED televizorius dabar, arba mažesnės įstrižainės 3D LED TV. Tereikia tik sekti parduotuvių akcijas ir televizorius pagal jūsų poreikius gali būti įsigytas už pora tūkstančių litų. Ateityje jie tik pigs, tikrai ne brangs.

LED televizoriai vis dar gaminami ir naujos technologijos pritaikomos būtent jiems. Įvairūs šaltiniai teigia, kad LCD televizorių rinka pasaulyje yra 75 procentai ir mažėja, pozicijas po truputį užleisdama LED ir, greičiausiai jau nuo kitų metų, OLED ar net AMOLED televizoriams.

Samsung S5620 Monte telefonas – pusiau išmanusis

Išmanieji telefonai – ateitis. Jau po kelių metų klaviatūra bus tik „senesnio sukirpimo“ arba „gurmaniškų“ įpročių vartotojų rankose. Šiuo metu kaip tik vyksta didžioji revoliucija, tiksliau sakant – konkurencija tarp telefonų operacinių sistemų. Android ir iOS kariauja iš peties, jiems bando įkirsti Symbian (Nokia) ir Windows, o dabar prisidėjo ir dar viena operacinė sistema Bada (Samsung). Bet palikime operacines sistemas nuošaliau, nes rankoje turime labai keistą telefoną – Samsung S5620 Monte, kurį galima traktuoti kaip pusiau išmanųjį. Jei yra 3,5G ryšys, kodėl negali būti 0,5 išmaniojo telefono? 😉

Pusiau išmanusis telefonas yra todėl, kad neturi savo operacinės sistemos, kuri palaikyti begales nepriklausomų kūrėjų kuriamų programėlių. Dabar palaikomos programėlės – tik JAVA. Išvaizda ir funkcijos – labai primena išmanųjį, lietimui jautriu ekranu telefoną, kuriame galima naršyti internete prisijungiant per Wi-Fi, taip pat naudotis socialinių tinklų programomis. Maža to, Samsung Monte turi aGPS imtuvą, todėl galima naudotis GPS programa. Iš karto ten būna instaliuota Google Maps programėlė. Jos pakanka susirasti kelią, jei pasiklystame nepažįstamoje vietovėje.

Aišku, microSD kortelės lizdas reiškia, kad šis telefonas tarnaus ir kaip MP3 grotuvas. Taip pat šis telefonas turi 3,2 megapikselių kamerą, kuri fotografuoja visai neblogas nuotraukas (ne judesyje).

Kas nelabai gero šiame telefone? Viskas atrodo gerai, tačiau kartais Samsung S5620 Monte operacinė „pakimba“. Blogiausia, kai pakimba skambinimo metu. Tiesa, ši liga būdinga visiems telefonams su daugiau nei viena veikiančia programa, tad labai stebėtis nereiktų.

Kitas blogumas yra tai, kad skambinant ekranas iš karto užsirakina. Norint pasižiūrėti numerį, paspausti klaviatūrą (skambinant į informacinius telefonus, kuriuose skaičių pagalba reikia pasirinkti norimas paslaugas), būtina atsirakinti ir tik tada bus galima kažką daryti su meniu. Gal tai dėl to, kad per 10 metų įpratome naudotis # ir * klavišais visur ir visada 🙂

Telefono baterija laiko neblogai, išvaizda – stilinga, todėl fizinės savybės tikrai neblogos. Šio telefono kaina taip pat visiems prieinama – vos 500 litų. Aišku, galima gauti ir pigiau perkant naudotą arba per operatorių.

P.S. Turiu tokį telefoną, naudoju kasdien…

Nešiojamas kompiuteris Samsung N150

Šis straipsnis, kaip ir daugelis kitų, parengtas naudojantis mažiuku kompiuteriuku Samsung N150. Ką gero/blogo galėčiau apie jį pasakyti?

Gerai

Samsung N150 Red netbookas yra balto korpuso ir su skaisčiai radonu dangčiu. Tai stilingas daikčiukas, tinkantis ryškias spalvas mėgstantiems žmonėms.

Samsung N150 sveria kilogramą, todėl nešiotis jį tikrai ne problema moteriškame rankinuke. Ne veltui jį ir nupirkau savo žmonai, o ne sau, bet gyvenimas privertė išbandyti ir darbinėje atmosferoje…

Mažiuko kaina – nereali! Su Windows 7 Starter OS jis kainuoja apie 800-900 litų. Tiesa, tokia kaina buvo prieš metus, kai jį pirkau. Dabar tokio modelio yra tik juodi, o ne raudonai balti 🙂

Baterija laiko 4 valandas. Galima tikrai sąžiningai juo naudotis.

Instaliuota Windows 7 Starter operacinė sistema, yra net MS Office, kurį reikia aktyvuoti nusipirkus atskirą licenziją.

3 USB lizdai, vienas jų – kraunamasis. Visiškai užtenka naudotis ir 2 (vienas pelei, kitas – nešiojamam diskui).  Yra SD kortelių skaitytuvas, tad papildomo laido fotoapratui ar kamerai nereikia tampytis.

Blogai

Kompiuteris netinkamas ilgam darbui (procesorius – Intel Atom N450 (1.66 GHz, 667 MHz, 512 KB)), nes klaviatūra maža, o ekranas taip pat mažiukas – vos 10“. Tai pramogoms ir internetui skirtas kompiuteris, kurio darbui naudoti nelabai rekomenduočiau. Iš bėdos dirbti juo galima, tačiau tai tikrai bus daug lėčiau nei su normaliu 15“ nešiojamu kompiuteriu. Be to dirbti su biuro programomis yra gana komplikuota. Kompiuteris nėra labai galingas, tas vienu metu įsijungus Word, Skype, Firefox ir Windows Explorer galimi sulėtėjimai.

Nedidelis HDD – tik 160 GB. Taigi daug filmų neprisirašysi… Nesant DVD grotuvo galima viską daryti tik iš nešiojamo disko.

Šis Samsung N150 Red kompiuteris yra labai patogus netbook klasės kompiuteris žmonėms, kurie nori užmušti laiką ar keliauja. Tada kompiuteris tarnauja kaip priemonė nuotraukoms permesti, o taip pat ir laiką užmušti oro uoste, nes per Wi-Fi galima prisijungti prie interneto.

Perkant tokį kompiuterį būtina pagalvoti apie poreikius. Jei tarp jų studijos ir darbas – geriau nusipirkti bent 13“ įstrižainės nešiojamą kompiuterį (apie 1200-1500 lt).