Home » seksas

Žyma: seksas

seks pažintys

5 paprastos taisyklės aistrai santykiuose išsaugoti

seks pažintysViešumoje vis drąsiau besirodančios netradicinės orientacijos poros, seminarai santykių tema, erotinės literatūros knygų pagausėjimas ir kiti faktai leidžia kelti hipotezę, jog visuomenė pagaliau išdrįso pripažinti, kad seksas egzistuoja ir tai nėra kažkokia amorali tema. Deja, dažnuose namuose net garsiau bijoma ištarti šį žodį, ką jau kalbėti apie atvirą diskusiją su antrąja puse, atverčiant visas kortas – išdėstant nepasitenkinimą keliančius aspektus ir atskleidžiant turimus poreikius. Vietoje to atsitveriama nematoma siena ir ieškoma būdų, kaip vienas kitam įgelti: neretai JIS įninka į kompiuterinius žaidimus, o JI, pradėjusi skųstis nepakeliama „migrena“, paskelbia sekso „streiką“. Seksas – natūralus prigimtinis poreikis, tad, nepatenkinus šio už savo miegamojo durų, dažnam kyla noras žvilgtelėti į kairę. Seks pažintys – kraštutinė alternatyva asmenims, ne tik neturintiems pastovaus partnerio, bet ir nepatenkintiems intymiais santykiais su antrąją puse. Vienos nakties nuotykiai gali suteikti trokštamą pasitenkinimą, tačiau dažniausiai tai lieka vienkartiniu įvykiu, kuriam „iškilus į paviršių“, kyla realus pavojus santuokai ar draugystei. Norint, jog seks pažintys nebūtų aktualios, svarbu išlaikyti aistrą poroje nepriklausomai nuo amžiaus ar buvimo laiko kartu.

O tai padaryti paprasta – tereikia vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis.

  • JI visų pirma turi išlikti pasitempusia moterimi, o ne vien atsidavusia mama ar nusivariusia nuo kojų namų šeimininke. Tai padaryti nėra lengva, tačiau įmanoma, kai norą ir pastangas parodo abi pusės.
  • Moteris, suradusi antrąją pusę, neturėtų „užmigti ant laurų“. Kaip ant mielių augantys kilogramai, nudėvėti treningai, ataugusios plaukų šaknys ir kiti simptomai, rėkiantys, jog „turiu vyrą ir man gerai, nesvarbu, ką galvoja kiti“ – blogas sprendimas. Vyrai myli akimis, tad neigiamos mylimosios išvaizdos permainos neretai paskatina žvalgytis į kitas. O, kaip žinia, seks pažintys tikrai turi ką pasiūlyti…
  • Ir JIS negali apsileisti. „Alaus“ pilvas, nuolatinis sėdėjimas prie televizoriaus, savaitgalio vakarai vyriškoje kompanijoje paliekant mylimąją, amnezija svarbių progų atžvilgiu ir dėmesio trūkumas antrajai pusei – tik dalis tabu, kurių, darnių santykių vardan, būtina vengti.
  • Seksas neturi tapti rutina, kai žinai, kada, kur ir kaip viskas vyks. Veikia tiek atviri pokalbiai šia tema, tiek staigmenos iš abiejų pusių.
  • Šeimai atsiradus vaikų, vyras neturėtų būti išvytas ant sofos ir priverstas laukti geresnių laikų. Jei yra noro, ir šeimai pagausėjus atsiras galimybių skirti laiko vienas kitam.

Jei abu žmonės stengsis puoselėti tarpusavio intymumą, seks pažintys liks paslauga, aktualia tik antrosios pusės neturintiems. Priešingu atveju galimas scenarijus, keliantis rimtą pavojų santykių egzistavimui.

 

 

venerinių ligų gydymas

Malonumą lydi pavojus – ką reikia žinoti apie venerines ligas?

venerinių ligų gydymasŠiuo metu seksas ir su tuo susiję dalykai nėra tabu, kaip kad buvo anksčiau, tačiau susidūrus su lytinio gyvenimo problemomis vis dar didelė dalis žmonių pasirenka tylą. Daugžodžiauti ir tiesiai šviesiai pripažinti – „taip, aš sergu venerine liga“ ryžtasi toli gražu ne kiekvienas. Juk AIDS, sifilis, gonorėja ar kitos lytiškai plintančios ligos apie žmogų sufleruoja ne pačius gražiausius dalykus. Venerine liga užsikrėtęs asmuo siejamas su laisvu gyvenimu, atsitiktiniais santykiais, o kartais net skurdu. Tačiau ne visada stereotipai iš tiesų byloja apie „palaidą“ žmogaus gyvenimo būdą. Deja, kartais pakanka vieno vienintelio karto ir gėdinga ir nemaloni lytinė liga taps Jūsų kasdiene palydove.

Venerinės, dar dažnai vadinamos lytiškai plintančiomis ligomis, keliauja iš ja užsikrėtusio žmogaus organizmo į kito asmens kūną lytinių santykių metu. Mylintis per lytinius organus, kraują, gleives patenkantys ligų sukėlėjai pažeidžia normalią vyro ar moters lytinių organų veiklą ir sparčiai plinta po visą organizmą. Venerinės ligos taip pat apima bei pažeidžia ne vien lytinius organus, bet ir lyties takus, šlapimo sistemą.

Venerinių ligų sąvoka kildinama iš Antikinės Romos laikų meilės deivės Veneros vardo. Tik, jeigu tada šia dievybe ir moteriškumo įsikūnijimu laikyta Venera žavėjosi daugelis to meto vyrų, tai dabar venerinės ligos yra prakeiksmas įvairaus amžiaus vyrams bei moterims.

Dažniausiai pasitaikančios venerinės ligos yra:

  • chlamidiozė;
  • gonorėja;
  • sifilis;
  • candida;
  • ŽIV.

Nemirtina, tačiau pavojinga ir gana sunkia liga chlamidioze pasaulyje suserga vis daugiau žmonių. Lietuvoje šis skaičius siekia apie 9 proc. gyventojų. Iš pažiūros apie šią ligą pasakyti gali būti iš tiesų labai sunku, kadangi ryškių ligos simptomų dažnai nė nesimato. Bet pastebėjus susidariusias sąaugas, negalint pastoti ar nenormaliai nutekant sėklai galima įtarti apie užsikrėtimą chlamidioze. Negydant šios ligos, infekcija gali pereiti į dubenį ir ten sukelti prostatos, gimdos kaklelio uždegimus ir pan.

Užsikrėtus gonorėja jau po 3-5 dienų galima pastebėti ligos simptomus. Vyrams dažniausiai pirmieji požymiai būna šlaplės uždegimas su gausiomis, pūlingomis išskyromis. Moterims – gimdos kaklelio uždegimas su gausiomis išskyromis arba be simptomų. Partneriui išvengti šios ligos neįmanoma, kadangi užsiimant seksu su gonorėja sergančiu žmogumi, kitas tikrai užsikrės liga.

Venerinių ligų gydymas – sudėtingas procesas, ypač, jei asmuo užsikrėtė tokia lytiškai plintančia liga, kaip sifilis. Apimdamas genetalijas, virusas pažeidžia lytinių organų gleivines, o negydomas – sėkmingai plinta po visą kūną. Anksti pastebėjus ligą su ja kovoti yra kiek lengviau, negu ligai įsisenėjus. Šiuo metu Rytų šalyse sifilis yra bene labiausiai paplitusi venerinė liga.

Ne tokia grėsminga, tačiau itin nemaloni ir kompleksuoti priverčianti liga – Candida – taip pat plinta lytiniu keliu. Dailiosios lyties atstovėms liga pasireiškia „varškės“ pavidalo išskyromis, niežuliu, vyrams irgi gali pasirodyti tokios išskyros, jaustis apyvarpės ar varpos niežulys. Venerinių ligų gydymas, konkrečiau – Candidos – su tinkamomis priemonėmis yra nesudėtingas.

ŽIV – sudėtingiausia, klastingiausia ir greitai žmogų sunaikinti galinti venerinė liga. Pilnas ligos pavadinimas žmogaus imunodeficito virusas. Niekam nekliudant infekcija apima didelę dalį organizmo, o negydant greitai išsivysto į AIDS. Ši liga itin sudėtinga ir dažnai baigiasi net mitimi.

Tad, jei po atsitiktinio meilės nuotykio abejojate, ar neužsikrėtėte kokia nors lytiškai plintančia liga – pasitikrinkite. Atsarga gėdos dar niekam nėra padariusi, o laiku pradėtas venerinių ligų gydymas dažnaiusiai gali pašalinti problemą. Žinoma, geriausia, jeigu saldžius meilės vaisius ragausite naudodami prezervatyvus…

intymios prekės

Intymios prekės namuose

intymios prekėsIntymios prekės vis dažniau skverbiasi į seksualiai aktyvių porų gyvenimus. Nors ne visi tai laiko teigiamu reiškiniu, tačiau intymios prekės suteikia daug daugiau nei žalos, kurią įžvelgia skeptikai.

Vibratoriai, teminiai sekso kostiumai, antrankiai ir visi kiti sekso žaislai leidžia įsijausti, pasijusti lyg erotiniame filme ar seksualinėje fantazijoje. Nevertėtų slėpti, jog geras seksas vėliau atsispindi geroje nuotaikoje, visapusiškame pasitenkinime, o tai skatina produktyvumą, laimingesnį ir kokybiškesnį gyvenimą.

Kaip jau supratote, intymios prekės gali būti žingsnis kokybiškesnio gyvenimo link. Nors ir gali atrodyti keista, kad vibratoriai pagerina žmogaus psichologinę būklę, tačiau su šiais teiginiais sutinka net tos srities specialistai, mokslininkai, psichologai, o tai verčia patikėti ir pritarti. Tiesa, dar geriau, išmėginti ir patiems įsitikinti, kad intymios prekės yra naudingos ir leidžia pasikeisti į gerąją pusę.

Be kita ko, intymios prekės padeda atgaivinti ir žlungančius lytinius santykius, vis rečiau ir rečiau jaučiamą tikrą malonumą iš sekso, o kai kurioms poroms vibratoriai ar kitos intymios prekės padeda išvengti išsiskyrimų, naujų partnerių paieškų ir kitų nemalonių nutrūkusio sekso padarinių.

Savaime suprantama, kad kai kurie sekso žaisliukai yra labiau skirti savęs patenkinimui nesant greta partneriui, tačiau net ir būnant kartu tokių intymių dalykėlių įtraukimas gali būti labai malonus, suteikti kitokį, tačiau nemažiau malonų pojūtį, kurį, galbūt, net norėsis pakartoti dar ir dar.

Jums ir Jūsų antrajai pusei tinkamos intymios prekės įsigijimas gali būti keblus procesas, ypač tai atliekant pirmąjį kartą. Siekdami to išvengti iš anksto pasidomėkit ir pasitarkite su savo partneriu ar partnere, kokios intymios prekės Jus domina, ko tikėtis iš jų ir kaip žadate jas naudoti. Taip pat pasidomėkite, ar Jūsų pirkiniams nereikalingi papildomi lubrikantai, kurie palengvina naudojimąsi naujai įsigytomis prekėmis. Be to, venkite patyrusiems skirtų intymių prekių, pradėkite nuo paprastesnių ir palaipsniui pereikite prie reikalaujančių specialių žinių ar patirties, priešingu atveju galite susidaryti nepagrįstai neigiamą įspūdį apie intymias prekes ir sekso paįvairinimą.

Dažnai kyla klausimas, kurio partnerio iniciatyva turėtų būti naudojami įvairūs sekso žaislai? Ar vyras turi inicijuoti, ar moteris subtiliai turėtų duoti suprasti vyrui, kad ji mielai išbandytų kažką naujo. Tai labai asmeniškas ir intymus dalykas, apie kurį turi nuspręsti kiekviena pora. Patartina sekso priemones naudoti tik tada, kai partneris yra gerai pažįstamas – su juo bendraujama pakankamai ilgai, kad galėtumėte pasakyti, ar nebus tai pernelyg nemalonus siurprizas.

Intymios prekės priežiūra yra kitas reikalas. Po akto sekso žaislai turi būti kruopščiai nuvalomi ir laikomi jiems skirtose uždarose vietose, kur jie nebūtų pasiekiami vaikams. Tuo taip pat turi rūpintis sutuoktiniai arba partneriai, tad reikia iš karto aiškiai nustatyti, kas tai padarys.

Intymios prekės – ne tik malonumas, bet ir tam tikra atsakomybė, nes saugoti savo asmeninį gyvenimą – kiekvienos šeimos pareiga.