Home » šiluma

Žyma: šiluma

šiltinimo medžiagos

Šiltinimo medžiagos – ne tik namams šiltinti

šiltinimo medžiagosSPU šiltinimo medžiagos dar palyginti naujas dalykas namų ir pastatų šiltinimo sferoje. Prieš 40 metų atsiradęs būdas šiltinti namus, greitai išpopuliarėjo. Ne tik dėl ekologijos, tačiau ir savo įvairialypiškumo, kadangi poliuretanas tinkamas šiltinti ne tik individualius namus, bet ir daugiabučius, aukštus pastatus, netgi krovininius automobilius ar vasarnamius.

  • Specifiniai objektai. Kartais apšiltinti reikia ne tik fasadus ar namus iš vidaus, tačiau ir specifinius objektus, kaip pavyzdžiui karšto vandens rezervuarą. Naujųjų technologijų dėka, poliuretanas gaminamas itin plonas, o savo savybių visiškai nepraranda, todėl labai patogus įvairiems objektams šiltinti. Dar vienas niuansas, labai aktualus specifinių objektų šiltinimo sferoje – tai, kad izoliacinės medžiagos neišsitampo ir nepakeičia formos, kaip pavyzdžiui gali nutikti su mineralinėmis vatomis. Taip pat ši medžiaga yra nedegi ir tinka pavojingų objektų šiltinimui.
  • Drėgnoms patalpoms. Tarp SPU šiltinimo medžiagų – ir pirčių bei kitų drėgnų vietų apšiltinimas. Įprastos šiltinimo medžiagos tam visai nepritaikytos, tuo metu SPU drėgnų vietų izoliacinės medžiagos yra perpus plonesnės nei pavyzdžiui jau minėta mineralinė vata, o taip pat labai lanksti, ko nebūtų galima pasakyti apie polistirolą. Žinoma, šios medžiagos išsiskiria ne tik savo ekologiškumu, tačiau ir tuo, kad neleidžia susidaryti pelėsiui ar drėgmei prasivežti į sienas.
  • Šaltoms patalpoms. Kaip jau minėjome SPU technologija neleidžia pelėsiui kauptis ir drėgmei keliauti į objekto vidų ar atvirkščiai, todėl šios izoliacinės medžiagos puikiai tinka šaltoms erdvėms, kaip pavyzdžiui palėpei, kur nuolat tamsu ir vėsu. Tai ypač gali aktualu pasirodyti individualių namų savininkams, kurie šaltą namo palėpę nori paversti gyvenama erdve ir atsikratyti nemalonaus šaltuko šioje patalpoje.
  • Be paprasto vartojimo, SPU izoliacinės medžiagos tinka ir plačiajai pramonei. Tai labiau su betono integruoti statiniai, masyvūs objektai. Tai labai efektyvu, kadangi šios medžiagos neišsitampo ar kitaip nekeičia savo savybių. Dėl šių priežasčių rinkoje tokios šiltinimo medžiagos – ypač populiarios.

Tiesa, be visų išvardytų, regis, tokių ribinių šiltinimo būdų, SPU šiltinimo medžiagos apima ir individualių namų ir daugiabučių namų šiltinimą. Taip pat šios izoliacinės medžiagos tinka ir daugiabučių namų renovacijoms, stogo izoliacijai, kitų objektų šiltinimui.

 

Kodėl verta rinktis granulines krosneles

Granuline krosneleIeškantiems geriausio ir patikimiausio varianto namų apšildymui, gamintojai pristato naują pasirinkimą – granulines krosneles. Tai naujos kartos krosnelės, skirtos saugantiems gamtą ir savo pinigus. Itin dažnai klientai renkasi tarp kelių rūšių krosnelių, todėl norint priimti tinkamą sprendimą, reikia įvertinti visų galimų variantų privalumus ir trūkumus. Ne tik krosnelių gamintojai, pardavėjai, bet ir jas įsigiję pirkėjai granulėmis kūrenamoms krosnelėms negaili pagirų.

  • Pigus variantas. Ne paslaptis, jog šiandien žmonės rinkdamiesi net ir svarbiausius gyvenimo pirkinius, didžiulę reikšmę skirią pirkinio kainai. Žinoma, kaina turi atitikti kokybę, todėl granulines krosneles dažniausiai renkasi kokybę ir patogumą mėgstantys pirkėjai. Šio tipo krosnelės yra pigesnės net už kūrenamas dujomis. Be to, pačios pjūvenų granulės taip pat yra pigus kūrenimo variantas. Jų kaina nėra didelė, o degdamos jos išskiria itin daug šilumos energijos.
  • Paprastas montavimas. Granulinės krosnelės ypač tinka montuoti daugiabučiuose butuose ir nedideliuose namuose, kur yra nestandartinių išmatavimų mažos patalpos. Šias granulines krosneles galima montuoti be didelio vargo, nes joms nereikia papildomai įrenginėti išmetamojo kamino. Dūmai yra ištraukiami priverstiniu būdų, todėl jiems pakanka krosnelės turimo galinio išmetamojo vamzdžio.
  • Modernus naudojimas. Įvairių paslaugų ir prekių tiekėjai nuolat taikosi prie šiuolaikinio žmogaus poreikių. Krosnelių gamyba – ne išimtis. Šių krosnelių gamintojai norėjo sukurti šiuolaikiniam žmogui patrauklų ir ypač naudingą gaminį, todėl pasirūpino visais patogumais. Dažnai tenka sumokėti už šilumą, kurios nenaudojate, kuomet namuose nėra žmonių. Nuotoliniu būdu valdomas granulines krosneles ypač mėgsta žmonės, taupantys šilumą. Namuose krosnelės degimą galite įjungti išvažiavę iš darbo ir grįžę mėgautis šiluma, o mėnesio gale – mažesnėmis išlaidomis.
  • Lengva pritaikyti. Net jei Jūsų namai įrengti iš tiesų originaliai, Jūsų namuose granulinė krosnelė puikiai tiks. Dažniausiai šios krosnelės apdaila gaminama iš plieno, marmuro ar akmens, todėl šie įrenginiai lengvai pritaikomi skirtingų stilių namuose.
  • Ekologiškas pasirinkimas. Dažnai tenka girdėti, jog žmonės, įsirengę krosneles ar židinius teršia aplinką ir nesirūpina gamta? Pamirškite šiuos kaltinimus, nes su granuline krosnele pasirūpinsite ne tik savo namų, bet ir gamtos gerove. Krosnelė kūrenama granulėmis, kurios gaminamos iš natūralaus medžio. Jų spaudime nenaudojamos jokios cheminės medžiagos, todėl jų kūrenimas neteršia aplinkos kaip šildymas dujomis ar kūrenimas anglimis. Dažnai gamintojai teigia, jog būtent tokio tipo krosneles renkasi daugelis įmonių, norėdamos pigiai ir ekologiškai apšildyti įmonės patalpas miesto centre.

Keramikiniai kaminai ekologiškuose namuose

keramikiniai kaminai1Iš Skandinavijos ateina naujos namų mados –  nedidelės, tačiau pilnai išnaudotos namų erdvės, efektyvios šildymo sistemos, užtikrinančios šilumą ir puikias ventiliacines savybes net atšiauriausių žiemų sąlygomis. Taip daugiau kaip 50 kvadratinių metrų ploto namas (dviejų aukštų) tampa nebe vasarnamiu, skirtu tik susikrauti mantą kol poilsiaujate lauke, o nuolatiniam gyvenimui skirtu namu. Karkasinė statybos technologija tokius namus leidžia pastatyti per savaitę, o rastiniai namai kartais surenkami ir per kelias dienas. Taip pasikeitė šiuolaikinių namų statyba.

Vienas iš svarbiausių namo elementų  yra kaminas. Kad ir koks bebūtų namas, mažas ar didesnis, iš medžio jis ar iš mūro, jame paprastai visada būna įrengtas šildymo katilas, krosnelė ar židinys. Šildymo įrangą į savo kuriamus namus, skandinavai dažnai parenka vokišką, nes vokiški katilai bei kita vokiška šildymo įranga ir Skandinavijoje yra ypač vertinama ir asocijuojama su aukščiausia kokybe bei inovacijomis.

Pastačius katilą, židinį ar krosnelę, būtina pastatyti ir tinkamą kaminą. O jei teisingiau, tai pirmiau yra pastatomas kaminas, o po to į jį pajungiamas šildymo įrenginys. Tinkami žinoma ir plieniniai kaminai, dūmtakį išvedant pro lauko sieną ir patį kaminą įrengiant prie išorinės namo sienos dalies, taip taupant namų erdvę, tačiau plieninis kaminas nėra toks ilgaamžiškas kaip keramikinis kaminas, be to plieninis sumontuotas ant lauko sienos, dažnai „sudarko“ visą gražaus namo fasado vaizdą. Tą pripažįsta didžioji dauguma architektų ir statybos ekspertų. Reiškia, lieka bene vienintelis visom prasmėm priimtiniausias, ilgaamžiškiausias ir ekologiškas variantas – keramikiniai kaminai. Jei jau namas statomas skandinaviška mada, kaminas dažniausiai būna vokiškas ir beje ne tik Skandinavijoje.

NIKO vokiški kaminai yra kaip tik tas, rodos geriausias pasirinkimas ekologiškiems namams. Jie nebrangūs, itin kokybiški, o svarbiausia, prie jų lengvai galima pajungti bet kokio tipo katilą ar kitą šildymo įrenginį ir nesvarbu, ar jis kūrenamas dujomis, skystu, ar kietu kuru. Kamino įrengimas bet kuriems patyrusiems montuotojams yra greitas ir paprastas, lengva vadovautis gamintojo instrukcija. Taip bus užtikrinama aukščiausia kamino kokybė ir saugumo lygis. Kamino ilgaamžiškumą vienareikšmiškai nusako gamintojo suteikiama 30 metų garantija.

Vokiški keramikiniai kaminai neužima daug vietos, todėl esant net nedideliems namams jie nesunaudos daug erdvės. Tinkamai pasirinkę apdailos sprendimus net nepastebėsite, kad jūsų kambario viduryje stovi kaminas. Tinkamai suprojektuoti ir parinkti vietą kaminams namo erdvėje padės patyrę architektai.

Kodėl būtent NIKO kaminai, o ne kiti? NIKO kaminų sistemų kainos ir kokybės santykis yra regis geriausias Lietuvos rinkoje. Tai aukščiausios kokybės vokiškas produktas, be jokios abejonės turintis visus reikalingus ES sertifikatus ir žymėjimus. Jam gamintojas suteikia 30 metų garantiją, todėl tai itin ilgaamžis ir kokybiškas kaminas. Ilgaamžiškumas ir kokybė reiškia, kad toks kaminas – puiki investicija į saugumą ir į namų šilumą ilgam. NIKO UNI universalios keramikinių kaminų sistemos ypač atsparios dideliems temperatūrų perkryčiams ir itin aukštoms darbinėms temperatūroms, be to yra atsparios ir suodžių gaisrui kamine. Tai saugus vokiškas produktas, kurį rekomenduoja kone visi statybos profesionalai ir ekspertai ne tik Vokietijoje, bet ir Lietuvoje.