Home » smulkusis verslas

Žyma: smulkusis verslas

individuali veikla

Individuali veikla – sėkmingas verslo sprendimas

individuali veiklaNusibodo dirbti tą patį varginantį darbą ir kiekvieną rytą pabudus gailėtis? Išeitis yra ir ji visai šalia – tai individuali veikla. Šios verslo formos pagalba sukurti nuosavą ir išsvajotą verslą yra taip paprasta. Dažnai tokios mintys apie nuosavo verslo kūrimą atbaido daugelį, tačiau individualios veiklos pažyma suteikia kitokį požiūrį į verslo pasaulį. Tuo gali užsiimti kiekvienas, kiekvienas gali savo įgūdžiais pasidalinti su visu pasauliu ir iš to užsidirbti.

Tokia verslo forma yra specialiai pritaikyta fiziniam asmeniui. Supaprastinta apskaitos tvarkymo sistema ir veiklos sritį atitinkantys mokesčiai suteikia itin puikias sąlygas naujo verslo plėtrai. Vertėtų paminėti, jog individuali veikla paprastai yra skirstoma į dvi kategorijas. Kitaip tariant, ją galima vykdyti pagal pažymą arba verslo liudijimą.  Tad kokie jų skirtumai?

Žvelgiant iš šalies, jie nėra tokie skirtingi. Abi šios veiklos formos leidžia užsiiminėti legaliu verslu ir sėkmingai įgyvendinti savo siekius. Esminis jų skirtumas yra tas, kad įsigijus verslo liudijimą reikia iš anksto sumokėti mokesčius už pasirinktą veiklos vykdymo laikotarpį, tuo tarpu individualios veiklos mokesčiai atliekami kalendorinių metų pabaigoje. Pastarosios veiklos įvairovė yra gana platesnė, na o verslo liudijimą turintis asmuo gali verstis tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Kiekviena veikla turi savų privalumų ir trūkumų, todėl pasirinkti reikia atidžiai ir protingai. Na, o dabar šiek tiek apie pažymą.

Individualios veiklos pažyma leidžia užsiiminėti mėgstama veikla ir iš to užsidirbti. Tai dokumentas, kuris patvirtina, jog asmuo gali legaliai verstis nurodyta veikla. Galima tvirtai teigti, jog tai yra pats paprasčiausias būdas įžengti į verslo pasaulį. Tad nuo ko pradėti?

Individuali veikla ir jos registracija

Tereikia visai nedaug. Apsilankymas gyvenamosios vietos mokesčių inspekcijoje ir paraiškos užpildymas gali išspręsti šią problemą.

Mokesčiai:

Mokesčiai – tai tema, kuri gali sutrikdyti ne vieną. Deja, viskas yra kur kas paprasčiau. Individualia veikla užsiimantis asmuo turi mokėti šiuos mokesčius:

  • Valstybinio socialinio draudimo įmokos: 28,5% mokestis nuo pusės apmokestinamųjų pajamų.
  • Gyventojų pajamų mokestis :  15%  mokestis nuo apmokestinamųjų pajamų.
  • Privalomojo sveikatos  draudimo įmokos: 90 LT mokestis (9% nuo minimalaus mėnesinio atlyginimo).

Versliukai.lt – pagalba smulkiesiems verslininkams

Smulkus verslas prašo pagalbos! Reikia klientų ir užsakymų. Ne, jokių kompensacijų, išmokų, pašalpų premijų ar loterijų nereikia, tik klientų. Visa kita – jau kiekvieno smulkaus verslininko reikalas.

Lietuvoje veikia keletas organizacijų, kurių tikslas – padėti pradedančiajam verslui. Versliukai.lt yra vienas iš pagalbininkų. Ir vienas iš geriausių.

Kuo verslininkams, ką tik pradėjusiems savo asmeninį verslą, galima padėti?

Įrangą ir darbo įrankius verslininkai paprastai jau susiperka patys. Tai asmeninė investicija, kuri atsiperka.

Žiniomis ir konsultacijomis padeda ūkio ministerija, dalinanti pradedančiojo verslo krepšelius, taip pat ir kitos VšĮ arba nevyriausybinės institucijos, organizuodamos įvairius kursus, seminarus ir mokymus.

Susirasti konkrečius klientus padeda tokie puslapiai, kaip Versliukai.lt. Puslapio esmė yra paprasta – suteikti galimybę verslininkui paskelbti informaciją apie save. Puslapio administratorių tikslas – pritraukti kuo daugiau potencialių smulkaus verslo klientų per viešinimą, įvairias akcijas, tam tikrų iniciatyvų rėmimą ir t.t. Kitaip sakant – suvesti potencialius klientus su paslaugos teikėjais.

Kaip tai daro versliukai.lt? Paslaugų reklama yra kertinis šio puslapio akmuo. Visi pavieniai paslaugų teikėjai – laisvadarbiai (freelanceriai) – gali labai nesunkiai suvesti savo asmeninius duomenis – el. pašto adresą, telefono numerį, socialinių tinklų paskyrų nuorodas, interneto puslapio adresą, savo ir savo darbų nuotraukas ir, žinoma, savo paslaugų pristatymą tekstu. Taip pat aiškiai priskiriamos visos teikiamos paslaugos, kad per jas potencialus klientas galėtų susirasti jam tinkantį specialistą.

Vienas specialistas gali turėti kelias specialybes, tad nesunkiai gali susikurti ir du ir daugiau pristatomųjų puslapių kiekvienai specialybei. Pavyzdžiui, tortų kepimas ir rūbų taisymas bei siuvimas – normalus namuose dirbančių mamų užsiėmimas, kurį vis dar vadina hobiu.

Susikurtą pristatomąjį puslapį laisvadarbis specialistas gali naudoti visur reklamuodamas savo paslaugas – savo socialiniuose tinkluose, pridėti prie parašo el. pašte, naudoti klasifikuotų skelbimų puslapiuose.

Ar Versliukai.lt paslaugų reklama kainuoja? Tai visiškai NEMOKAMA paslauga. Vidutiniškai susikurti pristatomąjį puslapį galima vos per 5-10 minučių, tad tai neatims daugiau laiko, nei išgerti puodelį kavos ar surūkyti cigaretę. Nauda gali būti didelė – atrasti klientai ir gauti užsakymai. Toliau – jau kiekvieno specialisto sugebėjimų ir patirties reikalas.

Tai konkreti pagalba. Ne pamokymai, patarimai ar padrąsinimai. Tiesiog atvedamas klientas prie kelių profesionalų ir jis renkasi. Išsirinks Jus ir Jūsų verslas suklestės.

Reklama internetu – kas tai?

Vis dažniau ir dažniau smulkusis verslas domisi internetu. Vienas klientas pasakojo, kad jo potenciali klientė bobutė iš nedidelio miestelio pirmiausiai paklausė, ar jie pirmoje vietoje Gūglėje? Kai išgirdo atsakymą, kad dar ne, atsisakė bendradarbiauti… Kaip bobutei kilo tokios mintys? Labai paprastai. Ji pasiskaitė kažkur, kad būti google pirmose vietose reiškia labai gerai, ten būna tik patikimiausi ir geriausi paslaugos teikėjai. Aišku, jai galėjo papasakoti ir vaikaičiai, tačiau faktas yra toks – internetu naudojasi dauguma smulkiųjų verslininkų, tad paaiškinti, kas yra web reklama yra labai svarbu.

WEB reklama arba interneto reklama yra tik viena iš rinkodaros strategijos dalių. Tai informacijos apie savo prekes ar paslaugas paskelbimas kuo platesnei interneto vartotojų auditorijai. Lietuvoje internetu naudojasi apie 1,4 mln. Žmonių bent kartą per mėnesį, todėl teorinė auditorija yra labai didelė.

Reklama internetu yra skirstoma į kelias rūšis:

  1. Vaizdinė reklama – tai įvairios iliustracijos, video klipai, reklaminės antraštės ir animacija – priemonės reklaminę informaciją apie prekę ir paslaugą perteikiančios vizualiai.
  2. Tekstinė reklama – tai įvairūs tekstai ir nuorodos į paslaugos ar prekės aprašymą ar pirkimo puslapį.
  3. Socialinė reklama – tai viešos arba asmeninės rekomendacijos tam tikrų internete besiburiančių bendruomenių nariams. Interneto bendruomenės yra forumai ir socialinių tinklų draugų ratai bei įvairūs puslapiai.

Pagal savo efektyvumą reklama internetu yra kur kas efektyvesnė, nei tradicinės rinkodaros priemonės, jei daroma protingai ir tiksliai žinant auditoriją.

Pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose jaunimui pateikiama informacija apie ryškių spalvų rankines ir kuprines yra kur kas efektyvesnė, nei per TV transliuojama tokių rankinių reklama.

Reklama internetu gali būti nemokama ir mokama. Nemokama reklama nereiškia, kad ji neprofesionali. Internete tiesiog daugiau priemonių ir būdų tokiai nemokamai reklamai kurti ir leisti, nes turinys yra formuojamas paties vartotojo (antrosios kartos žiniatinklio – Web 2.0 principas). Paruošti ir išpublikuoti keletą reklaminių straipsnių gali bet kas. Tai nieko nekainuoja.

Mokama reklama yra verslas, tad ją užsisakydami tikitės, kad ji atsipirks. Dėl to geriausiai mokamą reklamą patikėti profesionalams, kurie tuo užsiima „nuo-iki“.

Ar reklamą internetu gali daryti bet kas? Tikrai taip. Tai visiems prieinamas būdas reklamuotis. Reikia tik pasidomėti, kur ir kaip tai galima padaryti arba paklausti patarimo.