Home » statybos

Žyma: statybos

Kaip statyti keramikinį kaminą

Kaip gi statomi keramikiniai kaminai naujos statybos namuose? Kaminai24.lt vadybininkai papasakojo visą eigą, kurią trumpai ir aiškiai norėtume pristatyti šiame straipsnyje.

Kamino pagrindas

Galima kaminą statyti ant betoninių grindų, tačiau dažnai kaminui yra sumūrijamas specialus pagrindas. Jis gali būti betoninis arba iš plytų. Svarbu yra gerai nuspręsti, kurioje vietoje namuose stovės kaminas. Renkantis vietą reiktų jau būti suplanavus, kokio kuro katilas namuose stovės. Jei kūrensite malkomis ar anglimis, rekomenduotina turėti nedidelę katilinę. Dujinis katilas nereikalauja atskiros patalpos, kaip ir dyzelinis, todėl kaminas gali stovėti tiesiog garaže. Kaminas dažnai statomas namo viduryje, kad prie jo būtų galima prijungti ir ventiliacines angas iš virtuvės, tualeto, kitų patalpų.

Kamino detalės

Ant kamino pagrindo yra dedamas pirmasis keramzitbetonio blokelis. Jis pritvirtinamas specialiu skiediniu, kad būtų patvarus ir sandarus. Į blokelio vidų yra įstatomas suodžių ir kondensato surinktuvas – išvalymo trišakis. Aišku, jis yra apšildomas specialia mineraline vata. Įstatomos ir išvalymo durelės. Tada prasideda kitas kamino statybos etapas.

Vėl dedamas blokelis, įdedamas keramikinis kamino įdėklas ir mineralinė vata apšiltinimui. Keramikinis įdėklas su kondensato surinktuvu yra sujungiamas naudojant specialų temperatūrai atsparų glaistą. Blokeliai tarpusavyje sujungiami specialiu betono mišiniu. Ir taip kaminas kyla į viršų.

Kita svarbi kamino detalė – trišakis. Jis statomas per 2-5 blokelius virš kondensato surinktuvo. Prie šio trišakio bus prijungtas katilo išmetimo vamzdis. Tokių trišakių gali prireikti ir daugiau, jei kitame kambaryje bus statomas židinys.

Kaminas gali turėti ir daugiau detalių. Pavyzdžiui sandarinimo detalė yra dedama pačiame kamino viršuje, jau virš stogo, kai reikia išvesti metalinį vamzdį.

Betoninės dengiamosios plokštės yra reikalingos uždengti kamino viršų.

Blokelių sutvirtinimas

Kaip minėjome, blokeliai yra sutvirtinami specialiu betonu, tačiau tai nėra vienintelė tvirtinimo detalė. Keramzitbetonio blokeliai kaminams turi ir keturias skylutes kampuose, į kurias turi būti įkišami armatūros strypai, sutvirtinantys kaminą ir suteikiantys jam stabilumo. Strypai sukišami pasiekus tam tikrą kamino aukštį, kad nebūtų sudėtinga prieiti prie įdėklo ir sumontuoti izoliacinę vatą.

Blokelių ventiliacinės angos

Populiariausi kaminų blokeliai – su viena ventiliacine anga. Į ją galima pajungti vonios, virtuvės, skalbyklos, garažo bei katilinės ventiliaciją, ji reikalinga ir statant tam tikrus katilus, kurių efektyviam veikimui reikalingas oro padavimas. Kad nereikėtų statyti ir vedžioti ant lubų papildomų ventiliacijos vamzdžių, viską galima padaryti tiesiog išgręžus skyles toje pusėje, kur yra kamino ventiliacinė šachta. Dėl to reikia gerai apsvarstyti kamino vietą, kad vamzdžių reiktų kuo mažiau.

Viskas, kaminas pastatytas.

Turime blogą žinią: patys savarankiškai kamino pasistatyti nelabai galite. Priežastis – saugumo reikalavimai. Tik specialistai žino, kaip pastatyti kaminą, kad jis būtų ne tik tvirtas ir ilgaamžis, bet ir saugus. Juk mažiausias plyšelis gali sukelti gaisrą namuose. Patikėkite geriau kaminų statybą profesionalams.

 

keltuvai

Keltuvų nuoma: kokie keltuvai jums reikalingi?

keltuvaiKaip žinia, atliekant įvairius darbus, neretai aukštyn tenka kelti nemažus svorius. Tai atlikti galima keliais būdais. Pasirinktas kėlimo būdas priklauso nuo turimų mechanizmų ir darbo jėgos. Optimaliausias variantas – kuo labiau mechanizuoti šį procesą. Pavyzdžiui, pasinaudojus galingu keltuvu, per trumpą laiką galima užkelti didžiulį kiekį statybinių medžiagų, ir, nežiūrint to, kad galingo krano nuoma yra brangi, bendros išlaidos bus mažesnės, nei tuo atveju, jei tą patį medžiagų kiekį keletą dienų kels mažesnio galingumo technika.

Keltuvų nuoma klientams siūlo išsinuomoti įvairių tipų keltuvus. Todėl įvairiems kėlimo darbams keltuvą galite pasirinkti priklausomai nuo atlikti numatomų darbų. Pavyzdžiui, žirkliniai keltuvai yra naudojami tokiems darbams kaip stiklo konstrukcijų priežiūra, dažymas, plovimas, virinimas, telekomunikacinių, elektronikos ar ventiliacinių sistemų priežiūra, taip pat jie dažnai naudojami dideliuose sandėliuose. Vieni žirkliniai keltuvai gali būti skirti naudoti patalpose, kiti lauke. Visi jie yra labai stabilūs ir lengvai valdomi, gali pakelti didelius kiekius krovinių. Patys keltuvai gali būti įvairių dydžių ir matmenų.

Lauko darbams skirti priekabos tipo keltuvai. Jie lengvai transportuojami iš vienos vietos į kitą, keliant krovinius, nesunkiai įveikia įvairias kliūtis. Šiuos keltuvus tinka nuomotis, kai kėlimo darbus numatoma atlikti skirtingose vietose. Priekabos tipo keltuvai taip pat skiriasi savo dydžiais, platformos aukščiu.

Lauko darbams yra skirti ir automobiliniai bokšteliai, kurie taip pat yra labai mobilūs, juos tinka nuomotis, kai kėlimo darbus reikia atlikti skirtingose vietose arba per kuo trumpesnį laiką. Skiriasi savo platformų aukščiu bei galima platformos apkrova.

Vikšriniais keltuvais taip pat dažniau dirbami lauko darbai, remontuojant arba prižiūrint pastatus. Tam tikros jų modifikacijos gali būti pritaikytos naudoti ir viduje. Juos galima statyti, kai paviršius nelygus, jie lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą ir lengvai įveikia kėlimo kliūtis.

Tik lauko darbams skirti ir alkūniniai teleskopiniai keltuvai. Jų išskirtinumas – didelis darbinis aukštis, juos galima statyti ant nelygaus paviršiaus, todėl jie ypač tinkami naudoti statybų aikštelėse. Šie keltuvai taip pat gali būti skirtingų dydžių.

Stiebiniai keltuvai, atvirkščiai, naudojami tik ten, kur ypatingai lygi danga. Tad su jais paprastai dirbami vidaus darbai, lauke juos pritaikyti sunkiau. Šie keltuvai yra kompaktiški ir labai manevringi, dėl to jie tinka dirbant sandėliuose ar prižiūrint pastatus. Taip pat gali būti skirtingų dydžių.