Home » stogo danga

Žyma: stogo danga

stogo danga

Kokia stogo danga yra tinkamiausia?

stogo dangaStatant naują gyvenamąjį namą, gali iškilti nemažai klausimų: kokiomis medžiagomis papildyti sienas, kokius išsirinkti langus, kokią stogo dangą išsirinkti ir daugybė kitų. Šiandien mes pakalbėsime apie stogo dangas ir patarsime, kokią išsirinkti. Dabar rinkoje vyrauja keturios pagrindinės stogo dangos, kurias ir palyginsime bei pateiksime savo išvadas.

  • Bituminės čerpės. Ši stogo danga yra viena iš plastiškiausių – ją galima pritaikyti labai įvairiems stogų projektams, negana to, ji visiškai nelūžinėja ir neskyla. Montavimo darbai yra nesunkiai ir greitai atliekami šiltuoju metu laiku, o žiemą montuoti bituminių čerpių nėra rekomenduojama, kadangi montavimas gerokai sunkesnis ir specialistai gali pareikalauti didesnės pinigų sumos už atliktą darbą. Nepaisant to, kad ši stogo danga taip pat pasižymi labai geromis garso sulaikymo savybėmis, ji turi minusą, kuris aktualiausias estetikos mėgėjams – dėl to, kad bituminės čerpės yra neatsparios ultravioletiniams spinduliams, jog gana greitai nublanksta, todėl karts nuo karto reikės atlikti stogo dangos atnaujinimo darbus.
  • Keraminės čerpės. Kaip ir bituminės čerpės, šios turi pakankamai neblogus garso sulaikymo rodiklius. Visgi, daugelis ekspertų vertina keramines čerpes kaip ilgaamžiškesnę medžiagą, kadangi tai nėra nei rūdijanti, nei deganti, bet to, ji yra pakankamai atspari ultravioletiniams spinduliams, todėl šios stogo dangos atspalviai nesikeis ilgą laiką. Dar vienas privalumas – ekspertai įvertino, jog tokia stogo danga gali atlaikyti daugiau nei vieną tūkstantį šalčio ciklų, kas yra apskritai geriausias rezultatas šiuolaikinėje rinkoje. Visgi, kaip ir visos kitos stogų dangos, ir ši turi savo minusų – jos montavimas gali būti gana sudėtingas, kadangi ši medžiaga yra trapi. Taigi, rekomenduojama visuomet patikėti keraminių čerpių stogo montavimo darbus profesionalams. Negana to, pati medžiaga yra ganėtinai sunki, todėl gali pasikeisti karkaso konstrukcija. O tai reiškia, kad reikės gana siauro tarpo tarp stogo gegnių.
  • Skardos danga. Jeigu jūs ieškote kuo pigesnio varianto ir jums nereikia geros garso izoliacijos (pavyzdžiui, gal užsiimate sandėlių nuoma Vilniuje, o ne privataus namo statyba), tuomet skardos danga gali būti tinkamu pasirinkimu. Visų pirma todėl, kad tokia danga yra atspari mechaniniams veiksmams, ji visiškai neskyla ir yra greitai paruošiama. Tai taip pat yra vienas pigiausių stogo dangos variantu.
  • Beasbesčio šiferio danga. Tai yra pati pigiausia danga – be jokios abejonės, šiferis dabar ne toks, koks buvo prieš dvidešimt ar trisdešimt metų – jo sudėtyje nėra asbesto, todėl galima sakyti, kad tai ekologiškas produktas, paneigiantis šiferinio stogo stereotipą. Visgi, yra daugiau minusų, nei pliusų – garso izoliacija tikrai nėra stipri, beasbesčio šiferio stogo danga labai greitai išblunka, kadangi yra veikiama UV spindulių. Negana to, tokia danga gali labai lengvai įskilti, o esant pakankamai žemai temperatūrai (pavyzdžiui, žiemą) bus gana sunku šią stogo dangą įrengti.

Daugelis ekspertų jums pasiūlytų rinktis iš keraminių arba bituminių čerpių dėl ilgaamžiškumo, gero estetinio vaizdo ir puikios garso izoliacijos. Visgi, jei jums svarbiau pigumas ir estetika bei garso izoliacija nėra pagrindiniai rodikliai, skardinė danga gali būti tinkamesnė.

www.vilrufas.lt

Stogų ekspertai pataria: į ką atkreipti dėmesį statant namus

www.vilrufas.ltJaukaus namų lizdelio sukimas yra džiugus įvykis ir pasikeitimas gyvenime. Tačiau iki įkurtuvių reikia praeiti ne vieną statybų etapą, priimti ne vieną sprendimą, todėl be specialistų pagalbos ir patirties gana sudėtinga pastatyti namą, kuris atlaikytų ir vėtras, ir pūgas, ir šaltas žiemas ar vasaros sausras. Šiandien pasitelkę stogų ekspertus iš www.vilrufas.lt bandysime sudėlioti pagrindinius akcentus dėl stogo dangų ir papildomų stogą saugančių priemonių.

Stogas vienas svarbiausių namo dalių. Netinkamai sukonstruotą stogą gali nunešti vėtra, neprofesionaliai uždengta danga palieka tarpus ir po didelio lietaus nuo lubų gali pradėti bėgti kriokliai, o neapšiltintas stogas yra milžiniškos namo šildymo sąskaitos priežastis. Dėl šių ir dar šimtų kitų svarbių priežasčių namo stogui reiktų skirti pakankamai dėmesio, o ne tik ploti katučiu, jog “liko tik stogas ir namas baigtas”.

Be stogo karkaso, labai svarbų vaidmenį vaidina stogo danga. Tai ne tik estetinį vaizdą formuojanti medžiaga, tačiau ir apsauga nuo aplinkos poveikio. Dangos pasirinkimas šiuo metu yra begalinis – pradedant čerpėmis, plieno lakštais, šiferiu, baigiant nendrėmis, skiedromis ir šiaudais. Kiekviena stogo danga turi savo privalumų bei trūkumų, todėl išskirti vienos geriausios negalima, kiekviena jų yra ideali kažkokiu konkrečiu atveju. Renkantis stogo dangą svarbu atkreipti dėmesį į nuolydį bei stogo plotą. Tam tikros stogo dangos dideliam plotui netinka dėl didelio pačių svorio – apkrautas stogas gali tapti pavojingais spąstais itin rimtą žiemą, kuomet stogą užkloja didelis kiekis sniego.

Įrenginėjant stogą nereikėtų nurašyti ir paskutinėje vietoje palikti lietaus nuvedimo sistemos. Profesionaliai parinkta lietvamzdžių sistema neišsiskiria iš bendro namo vaizdo ir subtiliai dera bei pasislepia namo visumoje, tačiau apsaugo nuo nepageidaujamos drėgmės. Gyvename lietingame krašte, tad drėgmės ir lietaus gauname pakankamai – ją reikia efektyviai pašalinti nuo stogo, kad nesisunktų pro stogą ir nekenktų konstrukcijoms, sienoms, luboms bei apdailai.

Anot vilrufas.lt specialistų, stogas yra atsakinga investicija, kuriai nereikėtų taupyti. Nuo stogo priklauso viso namo sveikata.