Home » šviestuvai

Žyma: šviestuvai

lubiniai sviestuvai

Lubiniai šviestuvai pagal kambario dydį

lubiniai sviestuvai

Vienas svarbiausių dalykų, galintis suteikti kambariui jaukumo, erdvės bei užbaigti puikų baldų, dailių užuolaidų ar kilimo bei paveikslų ansamblį – tinkamas apšvietimas. Bene populiariausi ir labiausiai akcentuojami – lubiniai šviestuvai, kurių dizaino pasirinkimas ir montavimo būdas padeda sukurti norimą atmosferą. Vis dėlto, nėra taip paprasta išsirinkti tobulą šviestuvą, kuris tiks konkrečiai erdvei. Geriausias kelrodis, kuris padės išsirinkti reikiamą šviesos šaltinį ir jo montavimo tipą – kambario dydis.

Lubų aukštis

Kadangi lubiniai šviestuvai akcentuoja viršutinę kambario dalį ir verčia atkreipti dėmesį į lubas, itin svarbu atsižvelgti į lubų aukštį ir formą. Ar norite vos pastebimo ir prie pat jų montuojamo šviestuvo, ar drąsios ir ryškios interjero detalės? Nepaisant tik norų, pagalvokite, kaip šie lubiniai šviestuvai tarnaus praktiškai. Pavyzdžiui, jei turite itin žemas lubas, tačiau norite pakabinamo šviestuvo, turite suvokti, jog atėję aukštesnio ūgio svečiai turės lankstytis vien tam, jog nesusižeistų. Jei jūsų būstas įrengtas nuliniame, rūsio tipo aukšte, tikra nepakaks vieno, dekoratyvinio, kryptingą šviesos pasiskirstymą skleidžiančio šviestuvo – jums reikės atviro, šviesos neužgožiančio šviestuvo, kuris ją paskirstys tolygiai, ryškiai. O dar geriau, jei instaliuosite keletą simetriškai išdėstytų apšvietimo instaliacijų, kurios sukurs dienos šviesai prilygstantį apšvietimą, kompensuojantį langų nebuvimą.

Šviesos nukreipimas

Jei norite kryptingo, akcentinio apšvietimo, geriausias sprendimas – prožektorius menantys, reguliuojami lubiniai šviestuvai. Kadangi juos galėsite nukreipti pagal poreikį, skirtingai nei įprasti, į vieną objektą ar pusę koncentruoti šviestuvai, pastarieji jums tikrai greitai nepabos ir bus itin praktiški. Prožektorių kuriami efektai ir pakankamai ryškios lempos idealiai tiks virtuvei, kur bus įmontuoti ties labiausiai naudojamomis sritimis, todėl leis be rūpesčių užsiimti maisto gaminimu ir kitais būtinais darbais. Taip apšvietimas koncentruojamas į reikiamas vietas.

Jei gyvenate vidutinio dydžio kambaryje, geriausia rinktis pusiau įleidžiamą šviestuvą. Tokie lubiniai šviestuvai bus labiau pastebimi nei gaubti ir visiškai prie lubų montuojami šviesos šaltiniai, tačiau taip neišsiskirs ir neužims kambario erdvės kaip sietynai. Taigi, turėsite apšvietimą, kuris puikiai išsklaidys šviesą ir taps dailia namų interjero detale, vizualiai nemažinančia daug erdvės.

LED šviestuvai

LED šviestuvai

LED šviestuvaiLED apšvietimas yra vienas praktiškiausių ir sparčiai populiarėjančių būdų apšviesti patalpas. LED – tai šviesos diodas, kuris elektros srovę tiesiogiai paverčia šviesa. Tai nedideli šviesos šaltiniai, kurie praktiškai pritaikomi daugumoje prietaisų, bet šiuo metu jie dažniausiai naudojami patalpoms apšviesti ir yra šviestuvų sudedamoji dalis. Pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės renkasi LED šviestuvus, yra ta, kad tokiu būdu sunaudojama žymiai mažiau elektros nei naudojant kaitrinius šviestuvus. Taip yra todėl, kad šviesos diodai sunaudoja perpus mažiau elektros nei kitų tipų lempos. Mažesnis elektros sunaudojimas lemia ir mažesnes išlaidas. Todėl tokie šviestuvai yra ekonomiškas ir praktiškas būdas mažinti išlaidas. LED šviestuvai turi ir daugiau privalumų: jie yra efektyvesni, patvaresni, kompaktiškesni, ilgiau tarnauja nei kito tipo šviestuvai. Be to, tokios lempos labai retai perdega. Dėl visų šių minėtų privalumų LED šviestuvai turėtų ateityje pakeisti kitų rūšių šviestuvus.

LED lempos būna pačių įvairiausių dydžių, formų ir dizaino. Todėl LED šviestuvai lengvai derinami prie bet kokio namų interjero. Toks apšvietimas tiks apšviesti ir miegamajam, ir vonios kambariui, ir apšviesti namą iš lauko pusės. Todėl LED lempos yra universalios ir pritaikomos praktiškai visur. LED apšvietimą galima pritaikyti ir atskiriems objektams apšviesti. Pavyzdžiui, galima apšviesti knygų lentynas, spintas, palėpės laiptus ar kitus namų kampelius. Taip pritaikydami apšvietimą galite akcentuoti jums svarbias interjero detales.

Saulės stiklainis – dovana visiems

Prieš šventes vienas didžiausių galvos skausmų yra dovanos. Ką padovanoti savo artimiesiems, draugams, kolegoms, sprendžiame pagal daikto reikalingumą, ir, aišku, biudžetą. Artimiems žmonėms nieko negaila, be to visada galima kažkaip „aplinkui“ paklausti, ką norėtų gauti. To nepadarysi su mažai pažįstamais žmonėmis, kurie papuola į dovanų gavėjų sąrašą. 100 litų dovanai gal ir kiek daugoka nepažįstamajam, tačiau, jei galite sau leisti apie 70 litų, tada variantų atsiranda nemažai. Kaip tik vieną tokią universalią dovaną ir norėtųsi pristatyti. Tai Saulės stiklainis (Sun Jar).

Saulės stiklainis yra originalus šviestuvas ir kartu interjero detalė, rasianti vietą bet kokiuose namuose, kur yra langų ir palangių. Saulės stiklainis statomas ant palangės arba net kieme, kad gautų kuo daugiau tiesioginių spindulių ir šviesos. Sutemus, jis automatiškai pats įsijungia ir atiduoda visą „sukauptą“ saulę, bet ne šilumą. Jokių fokusų čia nėra, tik po matinio stiklo dangteliu įmontuotas nedidelis saulės energijos kolektorius, kuris pakrauna nedidelę bateriją. Fotoelementas nustato, kad jau tamsu ir automatiškai įjungia LED lemputę. Ji dega iki 5 valandų, priklausomai nuo to, kiek buvo pakrauta baterija. Jei saulės mažai – degs trumpiau, jei ilgai išbuvo tiesioginiuose spinduliuose, degs apie 5 valandas.

Saulės stiklainis yra pagamintas iš specialaus matinio stiklo, kuris paprastai naudojamas šviestuvų gamyboje dėl šviesos paskleidimo ir šiltos spalvos, kurą jis skleidžia. LED lemputė viduje paprastai šviečia balta šviesa, tačiau stiklainio stiklas gali ją paversti kelių spalvų šviesomis – geltona, mėlyna ar rausva. Tai suteikia papildomo žavesio ir, žinoma, unikalumo. Stiklainis yra visiškai sandarus, su specialiu dangtelio prispaudimo mechanizmu, todėl nepraleidžia vandens. Tokį saulės stiklainį galima laikyti ir lauke, tad jis gali lengvai tapti ne tik interjero, bet ir eksterjero detale.

Kaip dovana, saulės stiklainiai tinka bet kokio amžiaus, bet kokios socialinės padėties žmonėms, nes jie nedideli, elegantiški ir originalūs. Stiklainis neatrodo nei pigus, nei pernelyg prabangus. Jis šiltas, todėl tinka ir vyrams ir moterims. Tiesa, mažiems vaikams jo dovanoti ir žaisti duoti nevertėtų, nes visgi jis pagamintas iš stiklo. Kad ir koks tvirtas stiklas bebūtų, jis gali sudužti ir sužeisti, todėl mažamečiams geriau jo nepasiekti ir nežaisti be suaugusiųjų priežiūros. Dovanoti galima pačiomis įvairiausiomis progomis, nes tai puiki Kalėdinė dovana, gimtadienio, vardadienio, sukaktuvių, taip pat ir įkurtuvių dovana. Galima dovanoti per vestuves, krikštynas, korporatyvinių sukakčių proga, taip pat saulės stiklainis gali būti panaudotas bernvakariui ar mergvakariui, jau nekalbant apie Helouvyną. Kūrybingi žmonės gali sugalvoti dar tūkstantį būdų šį nuostabų šviestuvą panaudoti savo švenčių metu ar interjere/eksterjere.

Saulės stiklainiai yra parduodami internete www.empro.lt parduotuvėje. Saulės stiklainio aukštis – 16 centimetrų, storis – 10 centimetrų. Įpakuoti patrauklioje dėžutėje, tad jos nebūtina specialiai vynioti popieriumi. Kaina – 64 litai (kitose parduotuvėse kaina gali skirtis).