Home » teisininkų paslaugos

Žyma: teisininkų paslaugos

Advokatų kontora Kaune

Advokatų kontora Kaune pataria teisiniais krovinių pervežimo klausimais

Advokatų kontora KauneKrovinių pervežimas ir logistikos paslaugos – nuolatos augantis ir stiprėjantis verslo sektorius. Tiesa, krovinio gabenimo, jo saugojimo ir pristatymo klausimai vis dar kelia daug sunkumų. Advokatų kontora Kaune teigia, kad teisinė vežėjo ir ekspeditoriaus atsakomybė yra vienas dažniausių klausimų, aptarinėjamų pokalbiuose su teisininkais.

Vienas svarbiausių krovinių transportavimo darbų – vežimo sutarties sudarymas. Teisininkai rekomenduoja jokiais atvejais nepasirašyti pateiktos sutarties visų pirma jos atidžiai neperskaičius ir neišanalizavus atskirų sutarties sąlygų. Tinkamai parengta ir teisinius reglamentus atitinkanti krovinių vežimo sutartis padės sklandžiai ir efektyviai organizuoti vežimo procesą, atitinkantį abiejų šalių poreikius.

Advokatų kontora Kaune teigia, kad rengiant vežimo sutartį, būtina apibrėžti ekspeditoriaus ir vežėjo atsakomybę, jos apimtis ir apribojimus. Kitaip sakant, būtina numatyti, kokie įsipareigojimai apibrėžia ekspeditoriaus ar vežėjo pareigas, atsižvelgti į siuntėjo ir gavėjo lūkesčius. Teisininkai ragina atidžiau vertinti tarptautinius pervežimus. Šiuo atveju yra būtinas CMR važtaraštis, kuris patvirtina konkrečios sutarties sudarymą ir numato jos sąlygas. Kertant atskirų valstybių sienas, būtina atsižvelgti į ADR konvencijos reikalavimus. Netinkamai sutvarkyti dokumentai gali tapti rimtų problemų priežastimi, pvz., pakraunamas kitas krovinys arba yra sumaišomi siuntėjo ir gavėjo adresai.

Daugiausiai sunkumų kelia sugadinto ar pažeisto krovinio teisiniai klausimai. Advokatų kontora Kaune teigia, kad tokiais atvejais nustatyti šalių atsakomybę nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Minėtosios problemos sprendimas paremtas atskirų veiksmų analize, pvz., būtina išsiaiškinti, ar sugadintas krovinys buvo tinkamai pakrautas, ar vairuotojui teko sustoti pavojingose vietose (kuriose vyksta dažni apiplėšimai) ir t. t. Paprastai dėl krovinio sugadinimo, praradimo, vėlyvo pristatymo kaltinamas vežėjas. Teisininkai pabrėžia, kad siekiant apginti vežėjo teises, būtina sudaryti aiškiais kriterijais apibrėžtą sutartį, kuriame vežėjo atsakomybė būtų paremta išorinių veiksmų praktika, pvz., būtų sudarytas tinkamas poilsio režimas ir saugių sustojimo vietų žemėlapis. Negalima paneigti ir atvirkštinės veiksmų sekos – daugelis krovinių būna sugadinti dėl vežėjų nerūpestingumo ir neigiamo darbuotojų požiūrio.

Siekiant išspręsti krovinių gabenimo teisinius klausimus, būtina bendradarbiauti su patikimu teisininku. Specialistas, turintis atitinkamą žinių ir praktikos bagažą, padės priimti naudingiausius sprendimus ir išspręs abiejų šalių klausimus. Teisininkų pagalba rekomenduojama ir tuo atveju, jei nežinote, kaip sudaryti krovinio vežimo sutartį arba abejojate jums pasiūlytos sutarties sąlygomis. Advokatai primena – išankstinė konsultacija prieš pasirašant vieną ar kitą dokumentą, padės išvengti kur kas didesnių rūpesčių ateityje.

 

advokatai Vilniuje

Advokatai Vilniuje: kaip išsirinkti tinkamiausią specialistą?

advokatai VilniujeVaikštinėdami sostinės gatvėmis, tikriausiai ne ant vieno pastato matėte užrašus, jog čia dirba advokatas X ar yra įsikūrusi Y advokatų kontora. Susidaro įspūdis, jog advokatai Vilniuje – ne deficitas. Tačiau kai advokatų pagalbos prireikia asmeniškai, specialisto pasirinkimas pasidaro ne toks ir paprastas: norisi rasti geriausiai savo sritį išmanantį profesionalą, kurio suteiktos paslaugos būtų vertos nustatyto įkainio. Į kokias detales reikėtų atkreipti dėmesį?

Advokato patirtis ir profesionalumas

Teoriškai ilgametę patirtį turintys advokatai Vilniuje yra labiau vertinami ir laikomi geresniais specialistais. Nors kiekviena situacija yra unikali, tačiau didesnę patirtį turintiems advokatams, pasiknaisiojus savo turėtų bylų „lobynuose“, lengviau atrasti dėsningumus ir priimti tinkamiausią sprendimą. Aišku, negalima „nurašyti“ ir jaunų advokatų: kai kuriais atvejais būtent jų užsidegimas ir jaunatviškas entuziazmas gali labai pasitarnauti.

Klausimo, dėl kurio reikalinga advokato konsultacija, specifika

Sąvoka „advokatas“ apima daug teisinių veiklų – konsultavimą įvairiais teisiniais klausimais, atstovavimą teisme, tarpininkavimą bendraujant su trečiosiomis šalimis ir panašiai. Sutikite, jog, tarkime, seksualinio priekabiavimo byla gerokai skiriasi nuo alimentų vaiko išlaikymui priteisimo. Provincijoje, kur teisės specialistų yra santykinai nedaug, pastarieji dažniausiai yra tarsi barbės devyndarbės, konsultuojančios pačiais įvairiausiais klausimais. Advokatai Vilniuje bei kituose didžiuose miestuose dažnai specializuojasi tam tikrose teisės srityse: šeimos, darbo, administracinė, nuosavybės, baudžiamoji teisė ir panašiai. Šis kriterijus gali būti vienas pagrindinių, ieškant tinkamiausio advokato konkretaus klausimo sprendimui.

Advokato kaina

Advokatai turi teisę patys nustatyti įkainius už teikiamas paslaugas. Paprastai tai priklauso nuo darbo tipo (konsultacija, atstovavimas teisme ir panašiai), sudėtingumo, trukmės atžvilgio ir panašiai, tačiau negalima atmesti ir subjektyvių kriterijų. Tarkime, jau minėtas klausimas dėl vaiko išlaikymo priteisimo: realu, jog viena moteris už identišką paslaugą sumokės daugiau nei kita. Kartais advokatams suveikia „žmogiškumo“ faktorius ir jie, įvertinę sudėtingą kliento situaciją, gerokai nuleidžia kainą. Aišku, taip pat pasitaiko (deja, ne taip ir retai), kai klientas yra paprašomas „pakloti“ itin solidžią sumą. Reikia žinoti, jog klientas, išgirdęs „neįkandamą“ sumą, turite teisę kreiptis į kitą specialistą – ne visi advokatai Vilniuje yra „nepasotinami“.

Bendravimas ir kitos advokato asmeninės savybės

Advokatas – tas žmogus, su kuriu gali tekti dalintis intymiausiomis detalėmis, kuris gins jūsų interesus ir kalbės jūsų vardu. Tad asmeninės savybės šioje srityje taip pat yra labai reikšmingos. Jei advokatas jums nepriimtinas kaip asmenybė – ieškokite kito. Klientas moka už paslaugą, tad turi teisę pasirinkti priimtiniausią variantą.