Home » vartai

Žyma: vartai

garažo vartų remontas

Vartų remontas: kaip pasirinkti geriausius specialistus?

garažo vartų remontasAutomatiniai vartai yra puikus pasirinkimas ne tik tiems, kurie turi transporto priemones, tačiau visiems, kurie naudojasi garažu ir norisi, kad namai būtų ir saugesni ir įprastus darbus atlikti būtų kur kas paprasčiau. Bet kuriuo atveju, vartų remontas kartais tampa reikalinga paslauga, kadangi net ir pačios geriausios kokybės gaminiai kartais genda. Tokiu atveju kyla klausimas, kuris profesionalas gali suteikti pačias geriausias ir kokybiškiausias paslaugas, kurios užtikrins, jog vartai bus sutvarkyti kokybiškai, o paslaugų kaina nebus labai didelė.
 1. Daugelis žmonių pirmiausia įvertina kainoraščius ir tai gana suprantamama. Visgi, gauti kokybiškas paslaugas priimtinomis kainomis tikrai yra įmanoma. Svarbiausia, kad neskubėtumėte ir nesirinktumėte pačio pirmo pasiūlymo. Šiuo metu galimybių labai daug, tad tikrai galiausiai rasite tą variantą, kuris jums tinka labiausiai.
 2. Kitas kriterijus gali būti kitų žmonių palikti atsiliepimai, kurie padės susidaryti nuo, ar paslaugas tenkina poreikius, ar ne. Svarbiausia skirti daugiau laiko komentarų lyginimui, kadangi kartas konkurentai palieka blogus komentarus.
 3. Žinoma, pasidomėkite, ar konkrečiai jums iškilusi problema gali būti sutvarkyta. Vartų remontas labai skirtingas ir išties gali būti iškilę labai daug skirtingų problemų. Svarbu, kad specialistas ne tik žinotų kokia problema, tačiau ir suprastų, kaip ą galima sutvarkyti.
 4. Galiausiai judame prie to, kad specialistas, kuris užsiima tokio tipo paslaugomis, turėtų pasirūpinti ir visomis reikalingomis priemonėmis, kurios gali užtikrinti, kad vartų remontas nebebus reikalingas. Jeigu pats klientas turės ieškoti dalių – tai jam papildomai suteiks nemažai problemų.
 5. Labai patogu, kai darbams yra suteikiama garantija. Tai leidžia kur kas labiau pasitikėti atliktus darbu ir suprasti, kad vėl iškilus problemoms jos bus gana greitai išsprendžiamos. Svarbiausia, kad šiuo metu garantijas suteikia daugelis specialistų, tačiau tikrai ne visi.

Vartų remontas turėtų būti atliekamas profesionalų rankose, kadangi tik tai gali užtikrinti, kad galiausiai rasite jums labiausiai tinkamą variantą priimtinomis kainomis.

 

 

kiemo vartai

Slankiojantys ir atveriami kiemo vartai

kiemo vartaiGyventi nuosavame name yra patogu ir malonu. Tai neįpareigoja ir leidžia atitrūkti nuo kasdieninio miesto šurmulio. Taip, visa tai skamba puikiai, tačiau gyvenamąjį būstą reikia juosti tvora, o joje neišvengiamai turi būti įmontuoti kiemo vartai. Šiandien jų gausa ir įvairovė atveria puikų tiek įprastų, tiek automatizuotų vartų pasirinkimo laisvę.

Laikyti automobilį gatvėje yra nepatogu ir ne itin saugu, todėl jis įprastai yra laikomas gyvenamosios vietos teritorijoje. Kadangi važiuoti į miestą tenka dažnai, platūs, įvažiavimo vietoje sumontuoti vartai palengvina ne vieno žmogaus kasdieninį gyvenimą. Vartų automatika, priešingai nei įprastai atveriami vartai, suteikia ne vieną svarų privalumą šios sistemos turėtojams. Tai patogu, o jų naudojimas yra saugus ir visiškai nekenksmingas ar rizikingas. Ši naujovė yra plačiai naudojama šiuolaikinėje visuomenėje, todėl slankiojantys kiemo vartai tampa privalumu  ne vienos šeimos gyvenime.

Vartų konstrukcijos pagrindą sudaro atraminiai stulpeliai, betoninis pamatas, patys vartai ir svarbiausia dalis – Roger Technology  slenkamų vartų automatikos sistema. Ją sudaro valdymo blokai, signalinis švyturėlis, davikliai, fotoelementai ir integruotas radijo kanalas su dvejais nuotoliniais vartų valdymo pulteliais. Gamybos procesas gali atrodyti sunkiai, tačiau tai užtikrina itin patogų ir lengvai prieinamą kiemo vartų valdymą vos vieno paspaudimo pagalba. Nėra dėl ko rūpintis, kai visa tai už jus padaro kiemo vartu automatika.

Šiuolaikinė vartų montavimo tendencija rodo, jog žmonės vis dažniau renkasi ne atveriamus, o slankiojančius – automatizuotus vartus. Šį pasirinkimą įtakoja kelios labai aktualios priežastys. Visų pirma, tokio pobūdžio konstrukcija užima nedaug erdvės, todėl šie kiemo vartai gali būti montuojami net ir nedideliuose sklypuose. Kita savybė yra ne ką prastesnė: tai patikimi, ilgaamžiški ir lengvai valdomi vartai, turintys plačią panaudojimų gamą.

Metaliniai vartai pasižymi tvirta konstrukcija, o jų veikimo principas leidžia efektyviai šia sistema naudotis net ir žiemą. Vartų mechanizmai šaltu metų laiku neužšąla, todėl juos naudoti yra patogu visus metus. Visa tai padaryti vieno mygtuko paspaudimu yra tikrai paprasta, todėl dvejoti neverta. Stabili ir itin patikima konstrukcija suteiks naudojimo malonumą ir saugumo jausmą.

 

 

Stumdomi ir varstomi vartai

Kiemo vartai pagal atidarymo būdą gali būti dviejų pagrindinių rūšių: stumdomi vartai arba varstomi vartai.

Stumdomi kiemo vartai yra tinkamas pasirinkimas, jei:

 • Jūsų kiemas yra trumpas, nuolaidus, kiemo erdvė ribota ar įvažiavimas į kiemą yra iš siauro keliuko ar gatvelės.
 • Nepalankios klimato sąlygos (sniegas ar ledas žiemą, lapų nuokritos rudenį, purvas pavasarį ir pan.).
 • Įvažiavimas yra gana platus.

Stumdomi vartai nereikalauja papildomo kiemo ploto varčioms atidaryti, kadangi įvažiavimo/išvažiavimo metu jie yra tiesiog nustumiami į dešinįjį arba kairįjį tvoros šoną. Jie gali būti sudaryti iš vienos ar dviejų dalių. Jiems netrukdo nuokritos, šiukšlės, sniegas ar ledas, kadangi jie juda neliesdami žemės. Stumdomi kiemo vartai gali užverti ir didelio pločio įvažiavimus (pvz. 10 metrų), papildomu svoriu neapkraudami vyrių ir vartų stulpų.

Planuojant įsirengti stumdomus kiemo vartus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

 • Stumdomiems kiemo vartams nustumti į šoną reikės apie 30-40% daugiau vietos nei įvažiavimo plotis, t.y. bendras vartų ilgis sudarys apie 130-140% įvažiavimo pločio.
 • Šiems vartams svarbus tvirtas pamatas (paprastai tai 2 betoniniai stulpai), kuris įrengiamas atsižvelgiant į vartų svorį, plotį, judėjimo kryptį.
 • Kad vartai tarnautų ilgai ir veiktų sklandžiai, reikalinga naudoti kokybišką vartų furnitūrą.
 • Kad vartus būtų patogu automatiškai atidaryti/uždaryti, padidinti visos teritorijos apsaugą, rekomenduojama naudoti kokybišką vartų automatiką, kuri sumontuojama ant vieno iš vartų stulpų.

Varstomi vartai yra puikus pasirinkimas, jei:

 • Kiemo viduje ar išorėje yra pakankamai vietos vartų varčioms atsidaryti.
 • Reikalingas platesnis estetinių-dekoratyvinių sprendimų pasirinkimas.

Varstomi vartai yra montuojami ant stulpų. Jie gali atsidaryti į kiemo vidų arba į išorę arba viena varčia gali atsidaryti į vidų, o kita – į išorę. Jie gali būti sudaryti iš vienos ar dviejų dalių.

Planuojant įsirengti varstomu kiemo vartus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

 • Varstomiems kiemo vartams labai svarbūs stulpai – priklausomai nuo vartų pločio bei svorio, reikia pasirinkti tinkamą stulpų diametrą, sienelių storį, įbetonavimo gylį.
 • Rekomenduojama mūriniuose stulpuose naudoti metalines detales, metalinę šerdį – tai suteiks papildomo tvirtumo.
 • Kad vartai tarnautų ilgai ir veiktų tolygiai, reikalinga naudoti kokybišką vartų furnitūrą.
 • Kad vartus būtų patogu automatiškai atidaryti/uždaryti, padidinti visos teritorijos saugumą, rekomenduojama naudoti kokybišką vartų automatiką, parenkamą atsižvelgiant į varčių svorį ir ilgį.

Svarbiausios charakteristikos, renkantis tinkamiausius vartus, yra šios:

 • Ilgaamžiškumas (kiemo vartai turėtų tarnauti ilgai).
 • Kokybė (kiemo vartai turėtų būti pagaminti iš kokybiškų, tvirtų, praktiškų medžiagų, būti atsparūs nepalankioms klimato sąlygoms, neužšąlantys ir pan.).
 • Maksimalus Jūsų teritorijos saugumo užtikrinimas, vartų sandarumas.
 • Funkcionalumas, patogus naudojimas ir reguliavimas.
 • Kompaktiškumas (kiemo vartai turėtų užimti santykinai nedaug vietos, ypač jei kiemo erdvė yra ribota).
 • Minimali reikalaujama vartų priežiūra.
 • Be triukšmo, sklandus ir tolygus vartų veikimas.
 • Puiki estetinė išvaizda, harmoningas derinimasis prie pastato ir bendros aplinkos.

Svarbus vaidmuo, renkantis tinkamiausius kiemo vartus, tenka kiemo vartų furnitūrai: vartų ratukams-vežimėliams, apatiniams ratukai, prilaikantiems ratukams, bėgeliams, apatinėms ir viršutinėms gaudyklėms, krumpliaratinėms juostos, privirinamiems ir reguliuojamiems vyriai, spynos varteliams ir pan.. Kiemo vartų furnitūra turi atitikti visus saugumo reikalavimus ir užtikrinti sklandų vartų veikimą bei ilgalaikį eksploatavimą nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų.