Home » verslas

Žyma: verslas

Kas svarbu renkantis laiptus?

Laiptai – tai pakopos, sudarytos iš plokščių, kuriomis lipama. Be jų sunkiai pasieksite sekančius aukštus.

Laiptai

Gražiai atrodantys laiptai papuoš namų interjerą. Juos galima priderinti prie sienų ar baldų. Suderinti medžiagas bei spalvas. Kiekvienam maloniau keliauti įdomiais, nestandartiniais laiptais į antrą ar trečią namo aukštą. Daug dėmesio šiam įrenginiui skiriama dažniausiai nuosavuose namuose. Šiandieną įrenginėjami butai, kurie yra dviejų ar daugiau aukštų.

Laiptų gamybą geriausia patikėti ekspertams, nes tai atsakingas darbas. Įrenginys, kuriuo galite pasiekti sekančius aukštus turi ne tik turėti puikią išvaizdą, bet ir būti pakankamai saugūs. Jeigu neturite pakankamai žinių bei patirties, verčiau patiems jų nedaryti.

Pasirinkite saugius laiptus

Saugūs laiptai būna tie, kuriuos rengia profesionalai. Tai gana svarbu, kadangi šiuo įrenginiu naudojatės kasdien. Nepamirškite, kad lipant jais neretai įvyksta įvairių traumų. Jos gali, netgi nulemti ateitį. Laiptams turi būti skiriamas ypatingas dėmesys.

Svarbu, kad laiptų paviršius nebūtų slidus. Jeigu pastebėjote, kad taip yra, imkitės priemonių. Jums gali nepavykti savomis jėgomis panaikinti slidaus paviršiaus. Tokiu atveju, kreipkitės pagalbos į specialistus. Slidūs laiptai itin gali būti nesaugūs.

Renkantis laiptus reikėtų atsižvelgti į name (arba bute) gyvenančius gyventojus. Tai gali būti šeimos nariai. Jeigu yra garbingo amžiaus žmonių, būtinai pagalvokite, kad nenutiktų taip, kad pakilti į sekančius aukštus jiems bus sudėtinga. Mažamečiams vaikams, taip pat, laiptai neturėtų kelti pavojaus. Neretai statumas gali būti nesaugus.

Jums reikia laiptų į palėpę?

Laiptų gamyba (arba jų pasirinkimas) į palėpę rekomenduojamas vienas iš pirmųjų darbų, kada ją įrenginėjate. Šiais darbais galite užsiimti patys arba juos nusipirkti (užsisakyti). Palėpės laiptai pakeis stacionarius, be to, jie užims mažiau vietos. Toks įrenginys gali būti sulankstomas, todėl jums nereikės daug erdvės. Šie laiptai gali būti tiesiog paslepiami lubose, taip galėsite sutaupyti patalpos ploto.

Svarbu žinoti patalpų aukštį, kuris yra jau galutinis. Laiptai, kuriais galima patekti į pallėpę, gali būti mediniai, metaliniai, priešgaisriniai ar kt. Nepamirškite atkreipti dėmesio į laiptų išdėstymui reikalingą erdvę. Jeigu liukas mažas, jums puikiai tiks metaliniai žirkliniai. Metalinius laiptus rekomenduojama rinktis tokiu atveju, kada į palėpę tenka keliauti dažnai.

Geras pasirinkimas yra laiptai, kurie atsparūs ugniai. Gaisras patalpoje gali kilti visai netikėtai, nei vienas nuo to nėra apsaugotas. Tokie laiptai į palėpę apsaugo nuo ugnies bei dūmų, kurie gali patekti į patalpą. Gali atlikti užtvaros funkciją nuo ugnies. Toks įrenginys gali būti ne tik patekimo į palėpę priemonė.

Renkantis laiptus svarbu

Laiptai turi būti namo projekte, atkreipkite dėmesį į tai. Taip bus paprasčiau pasirinkti medžiagas laiptų gamybai. Remdamiesi projektu pasirinkite laiptų formą (tiesūs, sukti, sraigtiniai ar kiti).

Svarbu laiptų dydis

Atkreipkite dėmesį į bendrą patalpos plotą, kuriame bus montuojami laiptai. Rinkitės priklausomai nuo parinktos vietos, kurioje planuojama įrengti įrenginį. Laiptai ir interjeras turi sudaryti harmoningą visumą. Pasirinkite reikiamo aukščio turėklus, kad jie nebūtų per žemi ar per aukšti.

Nepamirškite pakopos, labai svarbu, kad ji būtų nei per žema nei per aukšta.

Pasirinkite tinkamą apšvietimą laiptams. Dažnai namų šeimininkai apie tai pamiršta. Esant netinkamai šviesai, jūsų namuose laiptai gali ne tik prarasti dalį savo grožio, bet ir nebūti pakankamai saugūs.

 Patarimai, kurie gali praversti

Jeigu pasirinkote stacionarius laiptus, įvertinkite jų statumą. Nerekomenduojama daryti kampo, kuris būtų didesnis nei 45 laipsniai. Pakopos neturėtų būti siauros, rinkitės platesnes. Tokios bus patogesnės laipiojant.

Svarbu nepamiršti aikštelių (jei tokios planuojamos) išdėstymo. Jų dydis turėtų būti toks, kad žmogus galėtų pasisukti. Neįrenginėkite dekoratyvinių siaurų laiptų, jeigu gyventojai yra stambūs. Dažnai namų šeimininkai tai pamiršta.

Jeigu jūsų namuose gyvena gyvūnai, nepamirškite, kad laiptais naudosis ir jie. Šunys, katės ar kiti naminiai gyvūnai gali nagais subraižyti medieną. Nepamiršite to, kada renkatės medžiagas įrengimui. Rekomenduojama įsigyti specialias duris laiptams, kurios užsidaro. Jos ypač gali praversti, jei namuose yra mažų vaikų, kuriems neatsargus lipimas laiptams galio būti nesaugus.

Tinkamai parinkti laiptai suteiks namams jaukumo, bei taps puošnia interjero dalimi. Stenkitės, kiek įmanoma, labiau pritaikyti erdvei. Svarbu, kad jie ne tik būtų malonūs akiai, bet ir smagiai galėtumėte jais žingsniuoti.

Visada prisiminkite, kad šis įrenginys skirtas laipiojimui. Juo naudojamasi dažnai ir daug. Jeigu turite idėjų kaip galima savarankiškai įsirengti laiptus arba protingai juos pasirinkti, lauksime jūsų patarimų.

Kaip bitininkystė ir bičių pikis pelną atnešė?

Kiekvienas iš mūsų pagalvoja kaip uždirbti daugiau pinigėlių. Tokie jau tie ekonominiai laikai, aplink visko daug ir visko norisi, o pinigų kiekis ribotas. Nuo seno esu ūkininkas ir mano pašaukimas buvo bitininkystė. Tai yra verslas, jei jį taip galima vadinti, perimtas iš tėvų. Jie mane išmokė bitininkystės paslapčių, kurios dabar lengvai prieinamos kiekvienoje lietuviškoje knygoje apie bites, o konkurencija yra didžiulė.

bitininkystės preoduktai

Konkuruoti Lietuvoje dažniausiai įmanoma tik kaina, kokybė žmonėms mažiau rūpi. O mane tėvai mokė, kad su kokybe ateis ir klientai. Bičių pikis ir jo nauda Lietuvos žmonėms senai žinoma, tačiau ir tai negelbėjo. Todėl, kaip jaunas ūkininkas prisiklausęs apie Europos Sąjungą, žengiau į užsienio rinką. Toks žingsnis buvo ganėtinai sunkus ir skausmingas. Buvo išmokta daugybė pamokų – pasiektą užsienį sunku, nes dauguma net nežino kas yra bičių pikis ir kokia jo nauda. Vakarų šalys, nėra tokios pamišusios dėl medaus ir bitininkystės kaip Lietuva.

Ilgą laiką svarstėme ką daryti, nes norėjosi parodyti šį produktą užsieniečiams, kurie turi daugiau pinigėlių ir dažniausiai mėgsta rūpintis sveikata ar bent jau apsimeta, kad taip daro. Pinigų reklamai mes neturėjome, todėl per televiziją ar kitokią medią aiškintis bičių pikio naudą būtų buvę neįmanoma. Bet galiausiai radome įdomų sprendimo būdą.

Lietuvoje suradome keletą ūkininkų, kurie eksportuoja medų į mažus turgelius ir parduotuvėles – todėl užtikrinimo, jog visus metus tieksi produkciją irgi nereikėjo. Šie ūkininkai sutiko noriai bendradarbiauti ir jie puikiai sutarė su užsieniečiais. Mūsų partneriai pasiimė tik labai mažą procentą už jų jau senai padarytą įdirbį – jie paskatino Lietuvos ekonomiką. Jei daugiau žmonių taip elgtųsi – gyventi būtų geriau.

Galiausiai bičių pikio nauda buvo perduota turgelių pardavėjoms ir jos aiškindavo klientams kas čia atsirado ant jų prekystalio. Greitai atsirado paklausa, o pasiūlos siūlėme tiek, kiek turėjome galimybių. Todėl galiausiai dėl pakilusios paklausos pakilo kaina. Šiuo metu tiekiame tiek kiek išgalime, o pinigėliai plaukte plaukia. Norėjome tik pasakyti, jog nekonkuruojame Lietuvoje, o bandykime padėti vienas kitam pasiekti užsienio rinką, nes taip atplauks pinigai į Lietuvą, kurie sukurs darbo vietas ir padidins atlyginimus.

individuali veikla

Individuali veikla – sėkmingas verslo sprendimas

individuali veiklaNusibodo dirbti tą patį varginantį darbą ir kiekvieną rytą pabudus gailėtis? Išeitis yra ir ji visai šalia – tai individuali veikla. Šios verslo formos pagalba sukurti nuosavą ir išsvajotą verslą yra taip paprasta. Dažnai tokios mintys apie nuosavo verslo kūrimą atbaido daugelį, tačiau individualios veiklos pažyma suteikia kitokį požiūrį į verslo pasaulį. Tuo gali užsiimti kiekvienas, kiekvienas gali savo įgūdžiais pasidalinti su visu pasauliu ir iš to užsidirbti.

Tokia verslo forma yra specialiai pritaikyta fiziniam asmeniui. Supaprastinta apskaitos tvarkymo sistema ir veiklos sritį atitinkantys mokesčiai suteikia itin puikias sąlygas naujo verslo plėtrai. Vertėtų paminėti, jog individuali veikla paprastai yra skirstoma į dvi kategorijas. Kitaip tariant, ją galima vykdyti pagal pažymą arba verslo liudijimą.  Tad kokie jų skirtumai?

Žvelgiant iš šalies, jie nėra tokie skirtingi. Abi šios veiklos formos leidžia užsiiminėti legaliu verslu ir sėkmingai įgyvendinti savo siekius. Esminis jų skirtumas yra tas, kad įsigijus verslo liudijimą reikia iš anksto sumokėti mokesčius už pasirinktą veiklos vykdymo laikotarpį, tuo tarpu individualios veiklos mokesčiai atliekami kalendorinių metų pabaigoje. Pastarosios veiklos įvairovė yra gana platesnė, na o verslo liudijimą turintis asmuo gali verstis tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Kiekviena veikla turi savų privalumų ir trūkumų, todėl pasirinkti reikia atidžiai ir protingai. Na, o dabar šiek tiek apie pažymą.

Individualios veiklos pažyma leidžia užsiiminėti mėgstama veikla ir iš to užsidirbti. Tai dokumentas, kuris patvirtina, jog asmuo gali legaliai verstis nurodyta veikla. Galima tvirtai teigti, jog tai yra pats paprasčiausias būdas įžengti į verslo pasaulį. Tad nuo ko pradėti?

Individuali veikla ir jos registracija

Tereikia visai nedaug. Apsilankymas gyvenamosios vietos mokesčių inspekcijoje ir paraiškos užpildymas gali išspręsti šią problemą.

Mokesčiai:

Mokesčiai – tai tema, kuri gali sutrikdyti ne vieną. Deja, viskas yra kur kas paprasčiau. Individualia veikla užsiimantis asmuo turi mokėti šiuos mokesčius:

  • Valstybinio socialinio draudimo įmokos: 28,5% mokestis nuo pusės apmokestinamųjų pajamų.
  • Gyventojų pajamų mokestis :  15%  mokestis nuo apmokestinamųjų pajamų.
  • Privalomojo sveikatos  draudimo įmokos: 90 LT mokestis (9% nuo minimalaus mėnesinio atlyginimo).

Versliukai.lt – pagalba smulkiesiems verslininkams

Smulkus verslas prašo pagalbos! Reikia klientų ir užsakymų. Ne, jokių kompensacijų, išmokų, pašalpų premijų ar loterijų nereikia, tik klientų. Visa kita – jau kiekvieno smulkaus verslininko reikalas.

Lietuvoje veikia keletas organizacijų, kurių tikslas – padėti pradedančiajam verslui. Versliukai.lt yra vienas iš pagalbininkų. Ir vienas iš geriausių.

Kuo verslininkams, ką tik pradėjusiems savo asmeninį verslą, galima padėti?

Įrangą ir darbo įrankius verslininkai paprastai jau susiperka patys. Tai asmeninė investicija, kuri atsiperka.

Žiniomis ir konsultacijomis padeda ūkio ministerija, dalinanti pradedančiojo verslo krepšelius, taip pat ir kitos VšĮ arba nevyriausybinės institucijos, organizuodamos įvairius kursus, seminarus ir mokymus.

Susirasti konkrečius klientus padeda tokie puslapiai, kaip Versliukai.lt. Puslapio esmė yra paprasta – suteikti galimybę verslininkui paskelbti informaciją apie save. Puslapio administratorių tikslas – pritraukti kuo daugiau potencialių smulkaus verslo klientų per viešinimą, įvairias akcijas, tam tikrų iniciatyvų rėmimą ir t.t. Kitaip sakant – suvesti potencialius klientus su paslaugos teikėjais.

Kaip tai daro versliukai.lt? Paslaugų reklama yra kertinis šio puslapio akmuo. Visi pavieniai paslaugų teikėjai – laisvadarbiai (freelanceriai) – gali labai nesunkiai suvesti savo asmeninius duomenis – el. pašto adresą, telefono numerį, socialinių tinklų paskyrų nuorodas, interneto puslapio adresą, savo ir savo darbų nuotraukas ir, žinoma, savo paslaugų pristatymą tekstu. Taip pat aiškiai priskiriamos visos teikiamos paslaugos, kad per jas potencialus klientas galėtų susirasti jam tinkantį specialistą.

Vienas specialistas gali turėti kelias specialybes, tad nesunkiai gali susikurti ir du ir daugiau pristatomųjų puslapių kiekvienai specialybei. Pavyzdžiui, tortų kepimas ir rūbų taisymas bei siuvimas – normalus namuose dirbančių mamų užsiėmimas, kurį vis dar vadina hobiu.

Susikurtą pristatomąjį puslapį laisvadarbis specialistas gali naudoti visur reklamuodamas savo paslaugas – savo socialiniuose tinkluose, pridėti prie parašo el. pašte, naudoti klasifikuotų skelbimų puslapiuose.

Ar Versliukai.lt paslaugų reklama kainuoja? Tai visiškai NEMOKAMA paslauga. Vidutiniškai susikurti pristatomąjį puslapį galima vos per 5-10 minučių, tad tai neatims daugiau laiko, nei išgerti puodelį kavos ar surūkyti cigaretę. Nauda gali būti didelė – atrasti klientai ir gauti užsakymai. Toliau – jau kiekvieno specialisto sugebėjimų ir patirties reikalas.

Tai konkreti pagalba. Ne pamokymai, patarimai ar padrąsinimai. Tiesiog atvedamas klientas prie kelių profesionalų ir jis renkasi. Išsirinks Jus ir Jūsų verslas suklestės.

Patraukliausia nakvynė Palangoje – viešbučiai prie jūros

Kur renkatės nakvynę, vykdami atostogauti į mūsų pajūrio kurortą Palangą? Ieškote skelbimų laikraštyje ar internete, klausiate patarimo draugų? Visi variantai galimi ir tinkami. O pagal ką renkatės viešbučius? Ar Jums svarbi lokalinė vieta, ar svarbesnis atstumas iki jūros, vyraujanti aplinka bei aptarnaujantis personalas?

Iš tiesų, renkant informaciją apie nakvynę Palangoje, pastebima, kad siūlomas labai platus pasirinkimas galimų nakvynei vietų. Tai gali būti: svečių arba poilsio namai, apartamentai, vilos, kotedžai, pavienių kambarių nuoma bei viešbučiai prie jūros. Visiems puikiai žinoma, kad nuomotis kambarį pas bobutę Palangoje – pigiausias ir populiariausias nakvynės variantas. Nors kartą “nudegę” nuo tokių nuomotojų, neretas mieliau renkasi, kad ir brangesnį, tačiau užtikrintą poilsį viešbučio kambaryje, kur pagal pageidavimą jam nereikės rūpintis maitinimu, patalyne bei rankšluosčiais, norimu metu galėsite žiūrėti televizorių ar skaityti laikraščius, mėgautis SPA procedūromis, o vakare ar rytais pro langą stebėti banguojančią Baltijos jūrą.

Viešbučiai prie jūros Palangoje išsidėstę labai patogiai ir tikrai yra iš ko rinktis pagal Jūsų turimus kriterijus. Dažnai atstumas iki J. Basanavičiaus gatvės ir priėjimo prie jūros yra vos už keleto minučių pėstute. Poilsis Palangoje gali būti užtikrintas, pasirinkus nakvynę viename iš kelių šiame kurorte esančių penkių žvaigždučių viešbučių, kuriuos labai mėgsta itin pasiturintys užsienio turistai – rusai bei baltarusiai. Būna, kad viešbučiai prie jūros sužavi ir Lietuvos gyventojus. Nors pastarieji dažniausiai renkasi nakvynę kuklesniuose viešbučiuose.

Gyvenamosios vietos kainos Palangoje dažnai svyruoja ir priklauso ne tik nuo oro sąlygų, bet jas taip pat įtakoja poilsiautojų srautai, vasaros šventės ir vykstantys renginiai. Netikėtumų išvengsite, jei viešbučiais prie jūros pasidomėsite iš anksto ir kambarius rezervuosite dar prieš atvykstant į vietą. Nepamirškite, kad Palanga yra  išrinkta 2013 m. Lietuvos kultūros sostine, todėl galbūt jau dabar planuokite vasaros atostogas ateinančiai vasarai Palangoje ir rezervuokite nakvynę pasirinktame viešbutyje? Poilsis Palangoje – tai puikus būdas atsikvėpti užsitarnautų atostogų metu, mėgautis nuostabiu jūriniu klimatu, pušynų dvelksmu, į valias gulėti smėlėtame paplūdimyje ar šėlti vienoje iš daugelio pasilinksminimo vietų J. Basanavičiaus gatvėje. Tad susitinkame kitais metais būsimoje Lietuvos kultūros sostinėje – Palangoje?

Lietuviai.co.uk – informacinis portalas lietuviams Anglijoje ir Lietuvoje

Noriu pristatyti jums itin mielą ir gerą puslapį Lietuviai.co.uk. Tai puslapis, prie kurio ir man pačiam tenka rankas pridėti, nors ir gyvenu Lietuvoje, o jis „leidžiamas“ iš Didžiosios Britanijos. Padėjau sugalvoti pačią koncepciją, kategorijas, tad žinau jį gana gerai.

Taigi, portalas Lietuviai.co.uk yra kelių žmonių iniciatyva. Tam tikru metu paaiškėjo, kad visa informacija yra sukaupta viename portale. Monopolijos lietuviai nemėgsta, todėl netruko sukurti ir šį puslapį. Juk turi būti kelios nuomonės.

Lietuviai UK gyvena jau seniai. Tie, kurie ten seniai, apie tvarką ir anglų gyvenimo būdą jau išmano, dažnas net turėjo mokytis sunkiausiu – klaidų keliu. Naujai atvykstantys lietuviai Anglijoje dažnai susiduria su informacijos trūkumu. Jie nežino, kokia yra tvarka, pašalpos, mokesčiai, galimybės kurti savo verslą (verslas – itin dažnai eskaluojama tema, nes portalo kūrėjai – verslininkai). Būtent šiomis temomis ir rašo šis naudingas leidinys.

Lietuviai.co.uk yra suskirstytas į keliolika kategorijų, pagal kurias galima nesunkiai susirasti panašios tematikos straipsnių. Tarp jų labai daug dėmesio skiriama kriminalams ir JK žiniasklaidoje minimiems lietuviams – dažniausiaine iš gerosios pusės. Taip pat pastaruoju metu pateikiama nemažai straipsnių apie kultūrinius skirtumus – vaikų auklėjimo skirtumus, susidūrimas su islamą išpažįstančia UK visuomenės dalimi, vairavimo ypatumus ir dar keletu svarbių temų. Šios temos yra naudingos ne tik UK lietuviams, bet ir Lietuvoje gyvenantiems tautiečiams, norintiems daugiau sužinoti apie gyvenimą išsvajotoje šalyje, apie didmiesčio (Vilnius, palyginus su Londonu, atrodo it kaimas…) gyvenimą ir papročius. Jei visi norintys emigruoti į Didžiąją Britaniją pasiskaitytų bent keletą straipsnių, tikrai jiems nuvykus problemų kiltų mažiau.

Anglai savo tvarką kūrė šimtus metų. Ji nusistovėjusi ir pragmatiška. Lietuviai savęs dorai nepažįsta, tad prisitaikyti gana liberalioje, bet kartu ir konservatyvioje visuomenėje kai kuriems yra gana sudėtinga. Lietuviai.co.uk portalas kaip tik nori padėti lietuviams susipažinti su savo naująja šalimi.

Portalas kol kas yra išlaikomas iš privačių lėšų, bet su laiku jis pasiūlys ir komercinių paslaugų. Šiuo metu verslininkai jau gali užsisakyti reklamą, kuri yra labai nebrangi. Portalas eina koja kojon su gana didele bendruomene Facebooke – FB.com/Lithuanians – turinčia virš 10 tūkstančių narių. Portalas taip pat nuolatos ieško bendraautorių – raštingų lietuvių, turinčių sugebėjimą rašyti ir gyvenančių UK.

Klientų aptarnavimo paslauga

Šiandien norėčiau pristatyti labai įdomią ir nekasdienišką paslaugą – klientų aptarnavimas telefonu. Šią paslaugą teikia vadinamasis skambučių centras, kuriame prie kompiuterio ir telefono dirba ne vienas žmogus ir atsakinėja į klientų skambučius, patys inicijuoja skambinimą ir pardavimus (telemarketingas – pardavimai telefonu).

Klientų aptarnavimo paslauga yra skirta kiek didesnėms įmonėms, tačiau kai kurios paslaugos tinka visiems. Kam samdyti 5 telemarketingo specialistus, jei juos galima „išsinuomoti“ – ir pigiau, ir efektyviau, nes nereikės atlikinėti daugybės darbų.

Klientų aptarnavimas telefonu dažniausiai yra reikalingas, kai įmonei teikia tam tikras suasmenintas paslaugas. Pavyzdžiui, telekomunikacijų bendrovės turi specialius telefono numerius, kuriais klientai paskambinę gali pasiteirauti apie savo sąskaitas, užsisakyti papildomų paslaugų, spręsti kilusias problemas. Tai ir yra tikroji klientų aptarnavimo telefonu paslauga, kurią teikia specialios įmonės.

Pliusai

Nereikia išlaikyti telemarketingo specialistų nuolatos, jei paslauga yra laikina. Nereikalingas atskirastelemarketingo skyrius su patalpomis, įranga, ryšio, specialiais numeriais ir kitomis išlaidomis.

Telemarketingo specialistai yra jau apmokyti kalbėti ir parduoti paslaugas telefonu, jiems nereikia kursų ir tobulėjimo.

Visas procesas yra automatizuotas ir viskas daroma CRM pagalba. O tai reiškia, kad yra puikios galimybės kaupti „know-how“, daryti ataskaitas, analizuoti problematiką ir t.t.

Aptarnaujama keliomis kalbomis, todėl klientai nejaus nepatogumo dėl kalbos skirtumų.

Minusai

Klientų aptarnavimo paslauga teikiama ne įmonėje, todėl gali kilti komunikacijos sunkumų dėl specialių atvejų – jie bus sprendžiami kiek ilgiau, nei įprastai.

Tas pats skambučių centras gali tuo pačiu metu dirbti ir su konkuruojančiomis paslaugomis, nors ir garantuojamas konfidencialumas.

Klientų aptarnavimas kontroliuojamos paslaugą teikiančios įmonės, o ne užsakovo.

Bet kuriuo atveju, minusų yra pernelyg mažai ir jie per reti, kad būtų galima sakyti, jog klientų aptarnavimo paslauga yra nereikalinga ar netikslinga. Telefono komunikacija išlieka vienu pagrindinių aptarnavimo ir komunikacijos kanalų.

Beje, skambučių centras plečia savo darbo specifiką ir teikia klientų aptarnavimo el. paštu paslaugas. Tai irgi labai reikalinga paslauga, kuri turi eiti kartu ranka rankon su aptarnavimu telefonu. Taip pat naudojami ir specialūs internetinio gyvo aptarnavimo technologiniai sprendimai.

Apie kokią konkrečią įmonę eina kalba? Tai – TELENORDI – skandinaviškų vertybių ir kokybės įmonė.