Home » verslininkai

Žyma: verslininkai

asociacijos steigimas

Asociacijos steigimas: bendraminčių būryje tikslai atrodo kur kas legviau pasiekiami

asociacijos steigimasAsociacija – viena iš įmonių teisinių formų, apibrėžiama kaip ribotą civilinę atsakomybę turintis viešas juridinis asmuo, koordinuojantis narių veiklą, ginantis pastarųjų poreikius arba viešuosius interesus. Asociacijos steigimas paremtas atsiribojimu nuo asmeninio pelno poreikio tenkinimo: gautos pajamos gali būti panaudotos tik asociacijos įstatuose apibrėžtų tikslų realizavimui. Šis juridinis tipas bei jo steigimas, tikėtina, kelia gana nemažai klausimų, tačiau procesas yra gana panašus kaip ir bet kurios kitos veiklos formos įteisinimo atveju.

 • Visus formalumus galima atlikti savarankiškai arba kreiptis į toje srityje besispecializuojančius asmenis/įmones. Daugumą reikiamų dokumentų galima pateikti internetu, ir iš principo asociacijos steigimas daug laiko nereikalauja, tačiau, trūkstant patirties, procesas gali atrodyti sudėtingesnis nei yra iš tiesų.
 • Asociacijos steigimo sąlygos: steigimo sutarties sudarymas, asociacijos steigiamojo susirinkimo sušaukimas, asociacijos įstatų priėmimas, valdymo organo suformavimas.
 • Asociacijos veiklos tikslai privalo būti aiškiai įvardijami priimamuose įstatuose, sukonkretinant, kokias veiklos veiklos sritis bei rūšis pastarieji apima.
 • Asociacijoms galima vykdyti legalią ūkinę komercinę veiklą, reikalingą įstatuose apibrėžtų tikslų įgyvendinimui.
 • Asociacijos nariai įsipareigoja mokėti nario mokestį, kurio dydis nustatomas visuotiniame narių susirinkime.
 • Įstatymai nedraudžia mokėti atlyginimo asociacijos valdymo organo nariams.
 • Asociacija pradeda funcionuoti ją įregistravus Juridinių asmenų registre.

Asociacijos steigimas, kaip ir kitos veiklos formos, turi tiek pliusų, tiek minusų, kuriuos būtina įvertinti prieš priimant galutinį sprendimą, ar registruoti juridinį tipą.

Privalumai:

 • Asociacijos vienijamų narių finansinis kapitalas bei turima kompetencija sudaro palankias sąlygas užsibrėžtų tikslų siekimui.
 • Asociacijos narių vieningumas sudaro palankias galimybes įtakoti valstybinio sektoriaus priimamus sprendimus.
 • Atsiveria plačios galimybės dalyvauti įvairiuose Europos Sąjungos rengiamuose projektuose.

Trūkumai:

 • Nariai privalo būti pajėgūs įgyvendinti asociacijos įstatuose apibrėžtus tikslus.
 • Nario mokesčio dydis yra apibrėžiamas, tačiau negalima kontroliuoti asmeninio indėlio (motyvacijos, idėjų, kvalifikacijos konkrečioje srityje ir panašiai). Jei narių dalyvavimas veikloje apsiriboja įnašo mokėjimu, iškyla reali grėsmė asociacijos funkcionavimo sėkmei.
 • Nors asociacijai priklausyti gali neribotas skaičius žmonių, jos veiklai koją neretai pakiša lėšų trūkumas.
apskaitos

Kas svarbu vystant verslą?

apskaitosDaugelis žmonių pradedant vystyti nuosavą verslą pirmiausia susiduria su psichologinėmis problemomis. Kuomet Jums pavyksta jas apeiti – reikia pradėti galvoti apie visus kitus kriterijus, kurie yra aplink jus ir gali daryti įtaką verslo puoselėjime. Pradėjus verslauti daugelis žmonių mano, kad svarbiausia remtis logika ir pasistengti išvengti klaidų. Visgi, verslo puoselėjimas susijęs su kur kas daugiau aspektų nei galėjote pagalvoti. Net ir aplinka gali prisidėti prie Jūsų verslo sėkmės arba priešingai – nuopuolio.

Darbo vieta – svarbus pasirinkimas

Daugelis žmonių mano, kad neverta investuoti pinigų į biurą, kai galima savo verslą pradėti puoselėti namuose. Visgi, pagalvokite apie tai, ar esate užtektinai disciplinuotas, kad darbo metu nepradėtumėte žiūrėti TV arba eiti pietų miegučio. Tai geba tik retas žmogus, tad kur kas geriau yra investuoti į patalpas. Žinoma, nepradėkite nuo brangių. Tačiau jos neturi būti tokios, kad net nesinorėtų priimti į jas klientų.

Tikslas

Daugelis jaunųjų verslininkų į verslo puoselėjimą žiūri gana paprastai. Sakykime, konkrečiame mieste trūksta greito maisto užkandinės. Mano, kad štai išsinuomosiu patalpas, nusipirksiu įrangą ir pradėsiu kepti sumuštinius. Deja, viskas nebūna taip paprasta. Ypač tokiu atveju, jeigu norite intensyvaus pelno. Reikia susidaryti detalų planą, kuris gebėtų užtikrinti, kad gausite tai, ko jūs ir norite.

Savikontrolė

Pradėdamas savo verslą turite suvokti, kad tapsite sau vadovu. Tai reiškia, kad jums bus reikalinga savikontrolė, kuris geba užtikrinti, kad dirbsite sistemingai ir tvarkingai. Būtent todėl ir reikia pasirinkti atitinkamą darbo vietą. Taip žinosite, kurioje vietoje turite investuoti visą savo energiją darbui.

Žmonės, kurie jus supa

Puikiai žinome posakį, kad mes esame tokie, kokie žmonės mus aplink supa. Tai nereiškia, kad reikia nebedraugauti su asmenimis, kurie mano, kad iš jūsų bus prastas verslininkas, tačiau tai rodo, kad reikia daugiau bendrauti su tais, kurie jus palaiko ir tiki. Dažniausiai gražūs žodžiai iš šalies yra labai motyvuojantys ir skatinantys daryti tai, ką ir darote. Be to, labai svarbu suburti kompetentingą komandą iš svarbių įmonės gyvybingumui specialistų (pavyzdžiui: pardavimų, apskaitos, gamybos ir kt.)

Nepasiduokite

Verslininkais tapti žmonės bijo vien todėl, kad gali prarasti pasitikėjimą savimi. Net ir finansai šiuo atveju nėra tokie svarbūs, kaip kad tikėjimas, kad jūs kažką galite. Tai reiškia, kad jeigu jums iškilo kokios nors problemos ir nežinote, kaip būtų galima jas išspręsti – nepasiduokite, o ieškokite galimybių. Kartais jos būna labai akivaizdžios ir vos pradėję blaiviai galvoti žmonės labai greitai randa išeitis.

Informacijos gavimas ir domėjimasis

Daugelis verslininkų, kurie jau apšilo kojas ir mano, kad jų idėja labai sėkmingai funkcionuoja – nustoja domėtis viskuo, kas dedasi aplinkui. Tai labai blogas pasirinkimas, kadangi verslininkas yra tas asmuo, kuris turi stebėti tendencijas bei įvertinti rinkos poreikius. Galbūt dabar jo verslas veikia puikiai ir jis nenori jo plėsti, todėl ignoruoja informaciją, tačiau gali būti, kad greitu metu atsiras niša, kuri visiškai užpildys tam tikrų verslo idėjų gyvavimą. Tai reiškia, kad šio tipo žmonės turėtų niekada nenustoti domėtis, kas vyksta aplinkui.

Tuo pačiu siūlome lankytis verslininkų susitikimuose, bendrauti internetiniuose forumuose ir skaityti atitinkamą žiniasklaidą.

Verslo vystymas yra atsakingas procesas. Nors daugelis į pirmą planą iškelia pinigus, visgi, svarbiausia yra pasiruošti psichologiškai. Tik tokiu atveju galėsite būti tikras, kad būsite puikus verslininkas. Įvertinkite situacijas bei galimybes, kad pasirinkimas Jums tiktų ir Jus tenkintų.

Jeigu svajojate apie nuosavą verslą – imkite ryžtingų žingsnių jį įgyvendinti. Juk dabar yra geriausias laikas.

Taip pat, kviečiame paskaityti informacinį straipsnį apie įmonės steigimą.

įmonių steigimas

Įmonių steigimas: sklandi pradžia – pusė darbo

įmonių steigimasĮmonių steigimas – sudėtingas procesas, kuriam tenka paaukoti išties nemažai brangaus laiko, kurį galėtumėte skirti sėkmingos verslo strategijos kūrimui. Laimei, šiandien yra galimybė įmonės kūrimo procesą patikėti profesionalams, kurie paruoš bei sutvarkys visus įmonės steigimo dokumentus už jus. Tiesa, daugelis būsimųjų verslininkų jaudinasi, kad tokios profesionalų paslaugos gali brangiai kainuoti, todėl nusprendžia viskuo pasirūpinti patys.

Visgi, gerai nežinant visų reikalavimų, įmonės steigimas gali užtrukti gerokai ilgiau, nes pridarius klaidų, jas teks taisyti. Tuo tarpu, profesionalai iš to valgo duoną, todėl tikimybė, kad jie kažko iki galo nepadarys yra išties labai mažai tikėtina. Be to, šiandien rinktis yra iš ko. Tad, svarbu nepatingėti atlikti savarankišką tyrimą bei išsiaiškinti, kokios bendrovės siūlo jums palankiausias sąlygas. Visą jums reikalingą informaciją galite nesunkiai rasti pasirinktų įmonių internetinėse svetainėse ar tiesiog pasidomėti, parašius elektroninį laišką. Be to, tam tikrais atvejais įmonių steigimas jums gali nieko ir nekainuoti. Kai kurios, steigimo paslaugas teikiančios, įmonės su savo klientais pasirašo ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią jūs įsipareigojate būtent tai įmonei patikėti savo buhalterinės apskaitos tvarkymą. Žinoma, buhalterinės apskaitos kuravimas jums kainuos, tačiau būnant partneriais, ši kaina visada yra „draugiškesnė“ jūsų piniginei. O juk buhalterio jums tikrai prireiks. Tad, tokį variantą visada pravartu apsvarstyti.

Visgi, jei nusprendėte, kad įmonių kūrimas – tai veikla, su kuria nesunkiai galite susitvarkyti pats, nepamirškite, kad daugelis, steigimo paslaugas teikiančių, įmonių konsultuoja būsimus verslininkus įvairiais klausimais, o specialistų konsultacija dar tikrai niekam nepakenkė. Be to, paprastai ji būna pigesnė už tą, kurią siūlo teisininkų kontoros. Konsultacijos metu jums bus atsakyta į visus jūsų klausimus ir pateikta detali informacija, kuri gerokai palengvins savarankišką verslo įkūrimą.

Taigi, jei norite, kad įmonių steigimas būtų greitas ir sklandus, vertėtų pagalvoti apie specialistų pagalbą, nes kitu atveju jūsų steigiama įmonė duris gali atverti gerokai vėliau nei planuojate. Tad, sprendimas, patikėti visus darbus profesionalams, išties pasiteisina.