Home » verslo kūrimas

Žyma: verslo kūrimas

verslo kurimas

Psichologiniai verslo kūrimo fragmentai

verslo kurimas

UAB steigimas yra ir įdomus, ir dėmesio bei laiko reikalaujantis procesas. Čia svarbūs ne tik mokesčiai ar įmonės pavadinimas. Tad pakalbėsime apie psichologinius verslo kūrimo fragmentus. Patikėkite, jų visa gausybė.

Kad nepritrūktų motyvacijos

Jei verslas – jūsų svajonė, bet vis atidėliojate, jei vis pristinga motyvacijos, būtų pravartu susisiekti su UAB steigimo reikalus išmanančiais specialistais. Jie parengtų steigimo dokumentus ir pateiktų juos Registrų centrui, lydėtų pas notarą. Patartų, kaip skirstyti akcijas (tai aktualu siekiant sumažinti ginčų pasekmes). Pasiūlytų akcininkų sutartis išskirtiniams akcininkų susitarimams. Ir netgi patartų, kaip apsidrausti nuo neteisėtų direktoriaus veiksmų.

UAB steigimas neprivalo būti pernelyg sudėtingas, o šios srities specialistai yra tam, kad padėtų.

Nuostabi idėja, kuri… pasmerkta žlugti

Labai dažnai apie verslą kalbama kaip apie idėją. Ima rodytis, kad UAB steigimas – vien tik idėjos sumąstymas. Aplanko gera mintis, ir še tau – verslo kryptis aiški.

Bet jeigu viskas vyktų taip paprastai ir jeigu pasaulį valdytų vien idėjos, visi kolekcionuotų milijonus. Nežlugtų joks verslas, bet kuri įmonė veiktų pelningu ritmu.

Net ir nuostabi idėja gali žlugti. Tikrai taip – sumanymas, kad ir koks jis „fainas“, dar turi būti rutuliojamas, antraip bus šnipštas. O šnipšto nenorite nei jūs, nei jūsų kolegos ar partneriai.

Toli gražu ne kiekviena mintis pasmerkta žlugti. Tačiau nepakanka užsirašyti „kepyklėlė miesto centre“. Be veiksmo kepyklėlė pati neatsidarys. Beje, kartais ir pusėtinas sumąstymas pasiteisina. Kodėl? Todėl, kad įdedama pastangų, nesnaudžiama prie krosnies.

Iš paskos

Įmonės likvidavimas ir steigimas – skirtingi dalykai, bet pasižymintys ir panašumais. Taip ir visas pasaulis: yra panašumų, yra skirtumų. Deja, kartais pernelyg norisi supanašėti su kuo nors kitu.

UAB steigimas – bandymas pamėgdžioti draugą, kuriam pasisekė? Gal nevertėtų kartoti to paties scenarijaus. Draugo verslas – buhalterinės paslaugos? Nusprendėte pasekti jo pėdomis, bet skaičiai jums nepatinka? Tuomet nesekite iš paskos.

Mėgstate automobilius, bet imatės laikrodžių pardavimo? Domitės laikrodžiais, bet pradėsite siūti užuolaidas? Akivaizdu, jog derinant pomėgius ir verslą darbas būtų žymiai malonesnis.

„Pradėsiu, bet tik nuo pirmadienio“

UAB steigimo reikalai – sudėtingesni nei ledų valgymas ar nuotraukos į socialinį tinklą įdėjimas. Dėl to pradžia vis atitolinama. Populiariausia frazė – „nuo pirmadienio“. Jei šiandien sekmadienis, tai gal ir nieko. Bet jei dabar antradienis ir iki pirmadienio dar visa savaitė, tai nežinia, ar procesas normaliai pajudės…

Apibendrinant galima pasakyti, kad čia itin pritinka liaudies išmintis. Net ir toks mūsų dienomis įprastas „nuo pirmadienio“ yra visiškai teisingas, galiojantis svarstant apie nuosavą verslą. Žinoma, esama ir kitokių variantų – tokių, kuriuos nesunku pavadinti produktyviais, disciplinuotais.

Ir dar. Čia apkalbėjome tik kelis punktus. Mažą dalį to, kas susiję su verslu. Bet bendras įspūdis tikriausiai aiškus. UAB steigimas – ne tik įstatymai, bet ir motyvacija, idėja, įdirbis…

 

 

 

juridinio asmens steigimas

Kada įmonės steigimas nebaisus?

juridinio asmens steigimasĮmonės steigimas – procesas, kuris iš pažiūros gana sudėtingas. Ar žinote, kodėl tai atrodo komplikuota? Todėl, kad nerandama vieno šaltinio, kur būtų visa aktuali informacija. Dažniausiai. Visgi džiugina, kad pasitaiko (ir vis daugiau) atvejų, kai juridinio asmens steigimas nebaisus, nes tų šaltinių ima daugėti.

Kai galvoje sukirba verslo idėja, į pasaulį imama žvelgti tarsi pro rožinius akinius. Idėja tokia nuostabi, belieka ją įgyvendinti. Ir tada atsiranda daugybė klausimų, ypač teisinių. Geras patarimas – nepulti į dilgėles. Kitaip tariant, geriau viską apgalvoti, „suvirškinti“ sumanymą ir tada dėlioti pliusus, minusus, gilintis į teisinius aspektus ir ieškoti geriausios verslo formos. O tų formų yra ne viena:  verslo liudijimas, individuali veikla pagal pažymą, mažoji bendrija, UAB ir t.t.

Tad galima teigti, kad įmonės steigimo klausimas tampa lengvesnis, kai jis gvildenamas po truputį? Ši mintis skelbia bent dalį tiesos. Žvelgiant iš kitos pusės, lyg ir norėtųsi reikalus sutvarkyti greičiau ir imti vystyti verslą. Tačiau dėl didelės skubos tikėtinas „prisvilusio blyno“ patarlės patvirtinimas. Kad blynai nesviltų, verslo idėjos apmąstymas yra sveikintinas dalykas.

Įmonės steigimas tam tikra prasme yra paslaptingas. Juk būtų smagu kam nors papasakoti planus. Bet jeigu nugvelbs idėją? Tai viena iš aktualesnių temų – vis klausiama, ar idėja gali būti viešinama, ar verčiau pasilaikyti ją sau. Turbūt sutiksite, kad vienoks yra papasakojimas šeimai, o kitoks – draugams ar draugų draugams. Jei nesate tikri, kad jūsų mintys bus saugios ir nepertransliuotos, galbūt nereikėtų jų švaistyti? Tai ne rekomendacija, sprendimo už jus nepriimsime.

Įmonės steigimas tampa lengvesnis turint gerą pagalbininką. Jei pasamdote profesionalų konsultantą, namų darbai –  pvz verslo planas atliekami greičiau, o ir papildomų rūpesčių išvengiama. Tik finansų klausimas galbūt opus. Na, bet sumokėjus konsultantui gaunamas greitesnis reikalų sprendimas, todėl sutaupoma laiko.

Norite pradėti verslą? Taip norite, kad net ir steigimo klausimai atrodo nebaisūs? Būtent didelis noras skatina imtis veiklos ir vietoje ilgų atsakymo paieškų padeda priimti teigiamą verslo požiūriu sprendimą. Tačiau į dilgėles nepulkite. Kitaip sakant, geriausia yra pasvėrimas.