Home » virtuvė

Žyma: virtuvė

viryklės

Kokia virtuvė be viryklės?

viryklės Viryklė – bene dažniausiai naudojamas buitinės technikos prietaisas virtuvėje, nepriklausomai nuo to, ar esate užkietėjęs kulinaras, ar gaminate vien dėl to, jog šeima nenumirtų iš bado. Tiesa, viryklių pasirinkimas nėra toks paprastas, kaip gali iš pradžių atrodyti. Ir ne tik dėl to, jog savo prekes siūlo skirtingi gamintojai: viryklės gali būti dujinės ir elektrinės. Supažindinsime su pagrindinėmis abiejų tipų savybėmis: gal tai padės apsispręsti, kuris pasirinkimas jums atrodo tinkamesnis.

Dujinės viryklės

Šio tipo viryklių paviršius gali būti baltos (ar kitos) spalvos emaliuoto metalo, nerūdijančio plieno ar moderniausio varianto – juodos spalvos grūdinto stiklo. Ant darbinio paviršiaus būna uždėtos grotelės, skirtos puodams sudėti. Dujinės viryklės orkaitė gali būti tiek dujinė, tiek elektrinė.

Nusprendus pirkti dujinę viryklę, pravartu pasidomėti, ar joje yra automatinė elektrinio uždegimo sistema: paspaugi mygtuką ir viryklė įsijungia be jokių degtukų.

Prieš kurį laiką pirkėjai, ketinantys pirkti dujinę viryklę, buvo raginami pasidomėti, ar kokrečiame modelyje įmontuota sistema, apsauganti nuo dujų nutekėjimo pavojaus. Šiandien ši apsauginė funkcija yra visuose naujuose modeliuose.

Elektrinės viryklės

Atmetus dujinės viryklės pasirinkimą, lieka elektrinė. Tiesa, pastarosios, priklausomai nuo kaitinimo būdo, gali būti net kelių tipų: įprasta su ketaus kaitinimo elementais, stiklo keramikos paviršiumi arba indukcinė, veikianti dėl indukcinių ričių sukuriamo elektromagnetinio lauko. Būtent du pastarieji viryklių tipai ir sukelia didžiausią klaustuką, o kurią gi geriau rinktis?

Elektrinės viryklės su stiklo keramikos paviršiumi gana greitai kaista, kai kuriuose modeliuose gali būti reguliuojama kaitviečių dydis ar net forma. Valymas nesudėtingas, tačiau, dėl visiškai lygaus paviršiaus, dideliam skysčio kiekiui išbėgus, valyti reikia ne tik pačią viryklę, bet ir grindis. Jei skystis patenka ant kitos, neatvėsusios kaitvietės, stiklo keramikos paviršius gali suskilinėti.

Indukcinės elektrinės viryklės unikalios tuo, jog kaitinamas ne paviršius, bet indo dugnas. Dėl šios priežasties reikia įsigyti specialius indus, pritaikytus šiam viryklių tipui (jei puodo dugnas traukia magnetą – indas tinkamas). Dėl kaitinimo ypatumų patiriami mažesni energijos nuostoliai, netenka šveisti pridegusių maisto likučių bei išvengiama traumų, kurios patiriamos netyčia prisilietus prie viryklės paviršiaus. Tiesa, šių viryklių veikimas lydimas pašalinių garsų, susijusių su indukcinėmis ritėmis.

 

 

Plautuvės virtuvei

Plautuvės virtuvei pasirinkimas

Plautuvės virtuveiKoks daiktas visada yra virtuvėje, tačiau labai dažnai net nesusimąstome, kad jis yra? Taip, tai plautuvė, kuri atlieka labai svarbią funkciją, tačiau mes kartais net neįvertiname jos. Tiesa iki tol, kol ji sugenda ir paprasčiausiai nebeturime kur išplauti savo indų. Plautuvės virtuvei yra būtinos. Jų pasirinkimas labai platus, tad kiekvienas žmogus pagal savo poreikius gali atrasti tai, kas jam labiausiai tinka ir patenkina poreikius.

Kadangi plautuvių pasirinkimas yra labai platus, natūralu, kad norisi palyginti kuo daugiau variantų, jog surastas 100 procentų būtų toks, kokio Jums reikia. Siekdami bent kiek palengvinti paieškas rekomenduojame sekti mūsų surašytomis gairėmis, kurios esminės ieškant plautuvės. Kokia ji, kam jos reikia ir kokios Jūsų galimybės?

Medžiaga.

Ypač platus plautuvių pasirinkimas pirmiausia skatina palyginti kuo daugiau variantų ir iš jų visų pasirinkti tai, kas Jums tinka labiausiai. Plautuvės virtuvei gali būti gaminamos iš labai skirtingos medžiagos ir šiuo atveju kiekvienas žmogus pagal savo norus gali pasirinkti tai, kas jam atrodo labiausiai tinkama. Pradedant metalinėmis kriauklėmis, kurios anksčiau karaliavo žmonių virtuvėse ir baigiant keramikinėmis, kurios ypač dažnai pasirenkamos dabar. Kokia Jums geriausia – tokią ir pirkite, tik nepamirškite įvertinti kuo daugiau galimybių.

Dydis.

Priklausomai nuo to, kurioje vietoje kriauklė bus montuojama – reikia žiūrėti ir į dydį. Kuo virtuvė yra didesnė – tuo didesnę kriauklę galite turėti ir tuo ji Jums labiausiai tiks. Jeigu Jūsų virtuvės patalpa yra labai maža – tokiu atveju geriausia nesirinkti didelės kriauklės, kadangi atrodys neskoningai ir tuo pačiu paprasčiausiai nekils vietos kitiems daiktams.

Modelis.

Kriauklių forma gali skirtis lygiai taip pat kaip ir spalva. Šiuo atveju viskas remiasi ne tik į kiekvieno žmogaus poreikius, tačiau ir galimybes. Juk pati virtuvė gali nurodyti, kokia kriauklė Jums tinka.

Dizainas.

Skirtingos plautuvės skiriasi ir savo dizainu. Kriauklės derinamos prie visų kitų kambaryje esančių baldų, kurie padeda sukurti nuostabų interjerą. Galima atrasti tiek modernias, tiek klasikines kriaukles, kurios yra funkcionalios ir tuo pačiu atrodo labai gražiai.

Priedai.

Kai kurios plautuvės turi priedus, kurie jas padaro dar funkcionalesnėmis. Labai dažnai kartu su plautuvėmis parduodami ir specialūs dėklai, kuriuose galima laikyti indus bei džiovinti puodelius.

Čiaupas.

Skiriasi ir pačios kriauklės čiaupas. Nors jį galima pirkti atskirai, o ne kartu su kriaukle – paprasčiausiai pasiskaičiuokite kaip Jums bus pigiau ir yra labiau verta.

Kaina.

Nusistačius pinigų sumą pavyks kur kas griečiau atrasti tą plautuvę, kuri patenkintų Jūsų poreikius. Svarbiausia peržiūrėti kuo daugiau galimybių, kad jas palygintumėte.

Montavimo ypatumai.

Skirtingos kriauklės yra ir skirtingai montuojamos. Kadangi vyrai dažniausiai patys atlieka šiuos darbus namuose – įsigykite tokią, kurios montavimas yra labai greitas ir paprastas.

Nors kriterijų labai daug ir atrodo, kad reikės skirti daug laiko, kol pavyks atrasti Jums labiausiai tinkamą plautuvę, visgi, rekomenduojame jau geriau ieškoti kiek ilgiau, tačiau galiausiai džiaugtis tuo, ką pavyko atrasti. Jeigu norite kiek pagreitinti paieškas – rekomenduojame pasitarti su asmenimis, kurie parduoda šio tipo produkciją. Paprasčiausiai jie iš savo patirtis dažniausiai žino, ko žmonės ieško, tad įvertindami Jūsų poreikius gali pasiūlyti ir atitinkamą įrangą.

virtuvės baldai

Virtuvės baldai ir valgomojo planavimas pagal fengšui

virtuvės baldaiFengšui filosofijoje ypatingas dėmesys skiriamas virtuvės įrengimui – manoma, kad virtuvės baldai ir valgomojo išplanavimas turi tiesioginės įtakos gyventojų savijautai ir šeimos gerovei. Virtuvė suvokiama kaip svarbiausias gyvenamosios erdvės centras, turintis įtakos šeimos narių laimei – jei virtuvės išplanavimas atitinka svarbiausius fengšui reikalavimus, šių namų šeimininkai bus sveiki, turtingi ir laimingi.

Virtuvės baldai ir šios patalpos įrengimo darbai aptariami namo statybos pradžioje. Fengšui specialistai rekomenduoja atsisakyti centro ir virtuvę įrengti galinėje namo dalyje. Svarbiausias minėtojo principo tikslas – išvengti nuolatinio svečių apsilankymo virtuvėje, dėl kurių šeimininkus vargins mitybos sutrikimai. Jei virtuvė įrengta namo priekinėje dalyje, pagalvokite apie ryškų akcentą, kurį galėtumėte pakabinti priešais virtuvės duris. Minėtoji priemonė padės atitraukti svečių dėmesį ir rūpinsis namų šeimininkų gerove. Įrengdami valgomąjį, ypatingą dėmesį skirkite patalpos išplanavimui: visi virtuvės baldai ir buitinė technika privalo turėti savo vietą, derančią su bendra gyvenamosios erdvės energetika.

Vienas svarbiausių patarimų – nelaikykite viryklės priešais duris. Jei jūsų namai paremti standartiniais sprendimais, t. y. visa buitinė technika išrikiuota vienoje eilėje, virš viryklės pakabinkite veidrodį. Jei galite, viryklę įrenkite atskiroje virtuvės salelėje. Beje, minėtasis sprendimas vertinamas ne tik fengšui specialistų, bet ir interjero dizainerių. Jei tik galite, virtuvę planuokite taip, kad šaldytuvas, praustuvė ir viryklė sudarytų vientiso trikampio viršūnes, kurios viena nuo kitos būtų nutolusios 2 metrų atstumu – tokia virtuvė atrodys kur kas erdvesnė, tačiau jums nereikės gaišti laiko vaikščiojant nuo vieno baldo prie kito. Fengšui specialistai primena, kad virtuvės įtaisai, kurių darbui naudojamas vanduo (pvz., plautuvė, indų plovyklė ar šaldytuvas), ir ugnies elementų turintys prietaisai (pvz., viryklė ar mikrobangų krosnelė) turi būti išdėstyti kiek įmanoma atokiau vienas nuo kito. Jei minėtoji įranga sustatyta gretimais, atskirkite prietaisus mediniu aksesuaru, pvz., vazoniniu augalu.

Planuodami interjerą, venkite itin ryškių spalvų ir kontrastingų tonų. Pavojingiausios spalvos – ryškiai raudona ir tamsiai mėlyna. Geriausias sprendimas – šviesūs pasteliniai atspalviai, pvz., švelniai žalia, geltona ar šviesiai ruda. Puikus sprendimas – oranžinės ir baltos dermė. Jei pageidaujate virtuvei suteikti unikalaus žavesio, galite įsigyti ryškiaspalvį aksesuarą, pvz., margą paveikslą. Fengšui specialistai tikina, kad virtuvės negalima atskirti dalimis, t. y. įrengti pertvarų, arkų ar pakylų. Reikėtų atsisakyti skirtingo aukščio lubų bei grindų. Nepamirškite pagalvoti apie didžiųjų buities prietaisų laikymo vietas. Nekelkite jų aukščiau galvos, kadangi jus kamuos nuolatinis nerimo jausmas. Jei neturite kitos išeities, rinkitės aukštas vietas, esančias toliau nuo maisto ruošimo zonos. Atsisakykite veidrodžių ir daiktų, atspindinčių šviesą. Manoma, kad jie gali pranašauti blogą lemtį.

Kokie turi būti geriausi virtuvės baldai?

Kokybiški baldai jūsų namuose yra labai svarbi interjero detalė ir ne tik. Virtuvėje reikia ne tik grožio, tačiau taip pat ir funkcionalumo. Daugelis mano, kad šiuos dalykus gana sunku suderinti, tačiau pastaruoju metu paaiškėjo, kad tai tikrai įmanoma suderinti, jeigu kreipiatės į profesionalius baldų gamintojus, kuriems vienas malonumas išpildyti visus jūsų norus.

Virtuvės baldai pigiau –  internete

Daugelis žmonių nori kiek įmanoma geriau suderinti kainą su kokybe. Tai yra tikrai suprantama, kadangi dažniausiai baldai arba būna labai brangūs, arba nelabai kokybiški, o gal net be garantijos. Be jokios abejonės, tokių variantų yra nemažai, tačiau taip pat galima rasti ir kokybiškų variantų už nepriekaištingą kainą. Virtuvės baldai pigiau yra parduodami internete. Šiuo metu galite rasti ne vieną baldų galeriją, kuri virtualioje erdvėje yra išdėsčiusi visus savo parduodamus virtuvės baldų komplektus ir leidžia savo klientams nusipirkti baldus bet kuriuo paros metu. Tai yra be abejonės patogiau, nei ateiti į baldų galeriją, kadangi turite galimybę savo ekrane pamatyti baldus iš arti ir taip pat paskaitinėti gana detalius jų aprašymus. Prie kiekvieno virtuvės baldų komplekto pamatysite, kokios yra spintos – ar jos pakabinamos, ar pastatomos, taip pat ar spintos gali būti keičiamos. Galbūt norite pasinaudoti šiuo metu populiariu variantu ir įsigyti stumdomos spintos komplektą? Tai taip pat įmanoma už jums prieinamą kainą.

Virtuvės baldai pigiau parduodami internete yra ir todėl, kad vis daugiau baldų įmonių nori praplėsti savo verslą ir pasiūlyti savo klientams kuo kokybiškesnį produktą už kuo prieinamesnę kainą. Tai yra naudinga visiems, kadangi klientai turės galimybę papuošti savo namų interjerą įspūdingo dizaino virtuvės komplektais, o pačios baldų gaminimo ir distribucijos bendrovės turės daugiau užsakymų.

Dar vienas puikus dalykas tiems žmonėms, kurie mėgsta originalumą – dabar internetu galite užsakyti tokius baldus, kokie yra dar tik jūsų galvoje – galbūt nematėte savo norimo virtuvės komplekto, tačiau puikiai žinote, kaip turėtų atrodyti idealiausi baldai jūsų virtuvei? Taigi, tiesiog pasinaudokite užklausos forma baldų gaminimo puslapyje ir nurodykite savo mintis, o baldų gamintojai operatyviai jums pasiūlys pačius geriausius variantus ir jeigu jūs sutiksite, tuomet pradės gaminti jūsų taip trokštamus baldus. Specialiai užsakyti virtuvės baldai pigiau dabar gaminami būtent užsakius internetu, o konkreti kaina, žinoma, priklausys ir nuo užsakymo dydžio.

Garų puodas TEFAL-VC1301

Kodėl įsigijome šį garų puodą? Priežastys yra tikrai kelios. Visų pirma, žmona labai norėjo išbandyti garų puodą, nes prisiklausė daugybės pasakojimų apie jame ruošiamą maistą. Kita priežastis buvo žmonos gimtadienis, per kurį tą puodą ir padovanojau. Kaina taip pat turėjo įtakos, nes yra apie 100 litų. Dar viena priežastis, kuri paprastai turėtų būti svarbiausia – maistas ruošiamas sveikai, nemirksta vandenyje ir išlaiko daugumą savo naudingų medžiagų, užuot išleidęs jas į skysčius, kurie paprastai keliauja į kanalizaciją.

Pristatau naują savo namų buitinės technikos šeimos narį. Garų puodas TEFAL VC1301 yra kompaktiškas 3 indų garų puodas, kuris jau įrodė, kad dovana ir daiktas yra reikalingas.

Privalumai

Pagrindiniai privalumai yra mažas elektros energijos suvartojimas , nes jog galia tik 650 W. Palyginimui imu savo seną elektrinį arbatinį, kurio galia – 1800 W. Aišku, puodas veikia 30-40 minučių, o arbatinis tik 2-3, tai skirtumas ne kažin koks. Galima lyginti su dulkių siurbliu, kuris būna įjungtas 15-20 minučių arba su televizoriumi, bet nuo šio puodo naudojimo išlaidos elektrai pastebimai nepadidės.

Kitas privalumas yra kompaktiškumas. Indai susideda vienas į kitą, tad pasinaudojus viską galima gražiai sukrauti į lentyną. Apskritai šis TEFAL VC1301 garų puodas yra kompaktinis, nes instrukcijoje rašoma, kad jame galima pagaminti maisto 2 asmenims. Netiesa! Užtenka visiems 4. Tiesa, ryžių indas kiek mažokas.

Dar vienas privalumas yra naudojimo paprastumas. Pripili vandens tiek, kiek minučių reikia virti. Įjungi ir išeini. Tiesa, geriausiai laikyti veikiantį garų puodą šalia kaitlentės ir garų surinkėjo, kad nesudrėktų nuo garų sienos ir baldai, esantys šalia.

Trūkumai

Tai, kas man – privalumas, kitiems gali būti ir trūkumas. Pernelyg paprastas valdymas be jokių LCD ekranų, programų, įvairių signalų, mirksinčių lempučių ir t.t. gali būti trūkumas „profesionaliems“ namų virėjams.

Rimtas trūkumas yra tai, kad kiaušiniai dedami į paprastus griovelius viename iš indų, o ne visuose. Taip pat trūkumas yra tas, kad nėra specialaus stovelio, mat šiek tiek sujudinus puodą, kiaušiniai išvirsta ir išsilaksto. O juk jie dedami apačioje, tad judėjimas neišvengiamas, kol kitus puodus statai.

Nėra dviejų gan įprastų funkcijų (dėl kurių garų puodas kainuoja dvigubai) – šilumos palaikymas ir gaminimo laikmačio atidėjimas, kai sudėjus produktus nustatomas laikas, kada įsijungti ir kada baigti. Pradedantiesiems garų puodų naudotojams šios funkcijos kažin ar reikalingos, ypač, jei garų puodas iš spintelės ištraukiamas 1-2 kartus per savaitę.

Garų puodas TEFAL VC1301 yra puikus garų puodas pradedantiesiems ir tiems, kad naudos jį nedažnai. O maistas juo pagamintas iš ties yra sveikesnis. Juo labai patogu virti bulves ir morkas mišrainėms, nes jos išlieka kietos – priešingai nei verdant vandenyje. Koldūnai virti garų puode irgi yra labai įdomaus skonio. Gal dėl to, kad mes pripratę valgyti ilgai mirkytą maistą?