Home » virtuvės baldai

Žyma: virtuvės baldai

virtuvės baldai

Virtuvės baldai ir valgomojo planavimas pagal fengšui

virtuvės baldaiFengšui filosofijoje ypatingas dėmesys skiriamas virtuvės įrengimui – manoma, kad virtuvės baldai ir valgomojo išplanavimas turi tiesioginės įtakos gyventojų savijautai ir šeimos gerovei. Virtuvė suvokiama kaip svarbiausias gyvenamosios erdvės centras, turintis įtakos šeimos narių laimei – jei virtuvės išplanavimas atitinka svarbiausius fengšui reikalavimus, šių namų šeimininkai bus sveiki, turtingi ir laimingi.

Virtuvės baldai ir šios patalpos įrengimo darbai aptariami namo statybos pradžioje. Fengšui specialistai rekomenduoja atsisakyti centro ir virtuvę įrengti galinėje namo dalyje. Svarbiausias minėtojo principo tikslas – išvengti nuolatinio svečių apsilankymo virtuvėje, dėl kurių šeimininkus vargins mitybos sutrikimai. Jei virtuvė įrengta namo priekinėje dalyje, pagalvokite apie ryškų akcentą, kurį galėtumėte pakabinti priešais virtuvės duris. Minėtoji priemonė padės atitraukti svečių dėmesį ir rūpinsis namų šeimininkų gerove. Įrengdami valgomąjį, ypatingą dėmesį skirkite patalpos išplanavimui: visi virtuvės baldai ir buitinė technika privalo turėti savo vietą, derančią su bendra gyvenamosios erdvės energetika.

Vienas svarbiausių patarimų – nelaikykite viryklės priešais duris. Jei jūsų namai paremti standartiniais sprendimais, t. y. visa buitinė technika išrikiuota vienoje eilėje, virš viryklės pakabinkite veidrodį. Jei galite, viryklę įrenkite atskiroje virtuvės salelėje. Beje, minėtasis sprendimas vertinamas ne tik fengšui specialistų, bet ir interjero dizainerių. Jei tik galite, virtuvę planuokite taip, kad šaldytuvas, praustuvė ir viryklė sudarytų vientiso trikampio viršūnes, kurios viena nuo kitos būtų nutolusios 2 metrų atstumu – tokia virtuvė atrodys kur kas erdvesnė, tačiau jums nereikės gaišti laiko vaikščiojant nuo vieno baldo prie kito. Fengšui specialistai primena, kad virtuvės įtaisai, kurių darbui naudojamas vanduo (pvz., plautuvė, indų plovyklė ar šaldytuvas), ir ugnies elementų turintys prietaisai (pvz., viryklė ar mikrobangų krosnelė) turi būti išdėstyti kiek įmanoma atokiau vienas nuo kito. Jei minėtoji įranga sustatyta gretimais, atskirkite prietaisus mediniu aksesuaru, pvz., vazoniniu augalu.

Planuodami interjerą, venkite itin ryškių spalvų ir kontrastingų tonų. Pavojingiausios spalvos – ryškiai raudona ir tamsiai mėlyna. Geriausias sprendimas – šviesūs pasteliniai atspalviai, pvz., švelniai žalia, geltona ar šviesiai ruda. Puikus sprendimas – oranžinės ir baltos dermė. Jei pageidaujate virtuvei suteikti unikalaus žavesio, galite įsigyti ryškiaspalvį aksesuarą, pvz., margą paveikslą. Fengšui specialistai tikina, kad virtuvės negalima atskirti dalimis, t. y. įrengti pertvarų, arkų ar pakylų. Reikėtų atsisakyti skirtingo aukščio lubų bei grindų. Nepamirškite pagalvoti apie didžiųjų buities prietaisų laikymo vietas. Nekelkite jų aukščiau galvos, kadangi jus kamuos nuolatinis nerimo jausmas. Jei neturite kitos išeities, rinkitės aukštas vietas, esančias toliau nuo maisto ruošimo zonos. Atsisakykite veidrodžių ir daiktų, atspindinčių šviesą. Manoma, kad jie gali pranašauti blogą lemtį.

virtuvės baldai

Virtuvės baldai: ar galima panaudoti du kartus?

virtuvės baldaiKas keletą metų namuose norisi atsinaujinti, pakeisti aplinką. Tai padaryti nesunku miegamajame ir svetainėje, tačiau virtuvė jokių naujovių nelaukia… Priežastis paprasta – ten pakeisti kažką yra be galo sunku. Virtuvės baldai, gaminti pagal užsakymą, dažnai atrodo monolitiniai ir nepaslankūs. Dėl to kažkokių pakeitimų atlikti čia ir sunku. Ar tikrai taip?

Kaip pasikeisti virtuvėje?

Visų pirma, reiktų suvokti keletą svarbių detalių, kurios yra svarbios, norint perstatyti virtuvės baldus. Virtuvės baldus vienija viena svarbi detalė – stalviršis. Jis yra vientisas ir nedalomas, todėl, jei norite perkelti apatines spinteles kažkur kitur, teks pjauti ir stalviršį. Tai galite padaryti su didesniu elektriniu pjūkleliu, tačiau vėliau teks pagalvoti, kaip paslėpti pjovimo metu atsiradusius nubrozdinimus ir šoną. Tai galima padaryti specialios plėvelės pagalba arba sugalvojus kitų būdų.

Antras momentas yra vidinės spintelės. Jų plokštės greičiausiai yra nespalvotos, todėl nunešdami šonines spinteles atveriate nenudailintą spintelių kraštą. Vėl išeitis – plėvelė arba dažai.

Trečias svarbus momentas – gartraukis. Jį sutvarkyti bene sudėtingiausia, nes perkėlus į kitą vietą kaitlentę (orkaitei gartraukis nelabai svarbus), reikės papildomai gofros ir prijungti ją prie jau esamos ventiliacinės angos. Tai gali pareikalauti nemažai pastangų ir kompromisų…

Tokiose situacijose galite pasikviesti ir tuos baldininkus, kurie jums darė virtuvės baldus, arba bet kuriuos kitus.

Virtuvės baldai – ne tik spintelės ir lentynos. Labai svarbu parinkti tinkamą vietą kriauklei, indaplovei, orkaitei. Čia reikia profesionalo pagalbos, nes juos reiks pernešti į kitą vietą. Tokiu būdu vėl iš naujo teks ieškoti būdų, kaip sutvarkyti santechniką, elektros laidus ir kitas smulkmenas, be kurių virtuvė tiesiog nefunkcionuos.

Mažose virtuvėse kyla ir kitų problemų – kaip išdėstyti viską, kad tilptų didesnis stalas ir daugiau kėdžių. Taip nutinka paaugus vaikams, kai tėvai ir vaikai valgydavo prie atskirų stalų. Paaiškėja, kad stalas ir 4 kėdės yra didelė problema, todėl reikia keisti virtuvės išdėstymą, kad būtų išspręsta elementari problema – valgymas kartu. Patikėkite, nė vieni virtuvės baldai neatstoja gyvo bendravimo prie stalo vakarienės metu. Tai labai sutvirtina šeimą, o vaikams tai bene vienintelis būdas išmokti taisyklingai valgyti, bendrauti su tėvais viename lygmenyje.

Jeigu jūsų virtuvė neleidžia to daryti, nedvejodami kvieskite baldininkus, kad šie patartų, kaip išspręsti opiausias virtuvės problemas.

 

baldai

Ar verta pirkti odinius baldus?

baldaiKalbant apie namų interjerą praktiškai bet kokiu klausimu susiduriame su gana daug nuomonių. Kiekvienas asmuo savotiškai supranta, kas yra gražu ir kaip vertėtų įsirengti savo namus. Šįkart norėtume pakalbėti apie kitą aspektą, kuris labai ženkliai formuoja nekilnojamojo turto stilių. Tai yra baldai. Siguldos baldai, kurie teikia labai plačias paslaugas Lietuvoje (tiek internetu, tiek mieste) kelią klausimą, kurį paskutiniu metu vis dažniau svarsto tautiečiai: ar odiniai baldai yra toks geras pasirinkimas?

Odiniai baldai internetu yra bene pats brangiausias variantas, kokį tik galima rasti tokio pobūdžio prekybos vietose. Pigūs baldai dažniausiai būna gaminami iš sintetinių medžiagų, o šiuo atveju oda, nepriklausomai nuo to ar tikra, ar dirbtinė – gana brangus variantas.  Virtuvės baldai internetu pagaminti iš odos apskritai gana netikęs variantas, kadangi nuolatiniai riebalai ir kitokio pobūdžio liekanos labai greitai išpurvins baldus, kuriuos bus be galo sunku sutvarkyti. Juolab, jei minkšti baldai pastatyti kur nors netoli dujinės ar kriauklės. Gana greitai praradę savo išvaizdą visiškai bus neverti savo kainos, kuri dažniausiai būna nemaža. Baldai internetu pagaminti iš odos puikus variantas tik tokiu atveju, jei juos statysite svetainėje. Toje vietoje lenkiški baldai jums tarnaus ilgiau. Juk svetainės baldai neturi tiek daug veiksnių, kurie gali paskubinti dėvėjimąsi.

Odiniai baldai, tai galimybė papuošti savo namus. Įprastai tokie baldai Vilniuje sukuria prabangos pojūtį. Tačiau tuo pačiu, jei netinkamai juos prižiūrėsite, jūsų prabanga gana greitai gali tapti labai neestetiškai atrodantys. Būtent todėl odiniai baldai reikalauja tiek daug priežiūros. Baldai iš Lenkijos teikia tiek dirbtinės, tiek tikros odos pasirinkimą. Neabejotinai pirkite dirbtinę. Tokie baldai bus pigesni ir nesisies su amoralumu gyvūnų atžvilgiu. Baldai Vilniuje padės jums visiškai atnaujinti savo namus.

Jei atsibodo tai, ką matote kasdien, mes jums paprasčiausiai siūlome pasikeisti namuose esančius baldus. Taip labai paprastai galėsite įkvėpti turimai patalpai visiškai naujos gyvybės. Ypač tokiu atveju, kai pasirinkimas yra labai platus, o kainos tikrai ne tokios ir didelės.