Bentonito izoliacija – šiuolaikinis sprendimas, galintis apsaugoti statinius nuo drėgmės

Marius avataras

Posted on :
,
betonas

Bentonitas – tai vulkaninės kilmės, rudos spalvos (dėl šios savybės neretai vadinamas bentonito moliu) mineralinė medžiaga, kasybos būdu išgaunama Amerikoje. Iš pastarosios žaliavos yra išgaunama bentonito izoliacija – tiek privačių, tiek visuomenės paskirties statybose populiari medžiaga. Jei tokius žodžius kaip, pavyzdžiui, „betonas“, žino daugelis, tai mūsų minėta bentonito izoliacija, tikėtina, eilinių žmonių, neturinčių nieko bendro su statybos verslu, diskusijose girdima kur kas rečiau.

Taigi, ką slepia bentonito izoliacijos sąvoka? Tai – danga, kuri yra pagaminta iš dviejų geoplėvelės bei tektilės sluoksnių, kurie ir gaubia bentonitą. Medžiagos pavadinimas puikiai išreiškia ir pastarosios panaudojimo sritį: bentonito izoliacija yra skirta sienų, pamatų apsaugojimui nuo vandens. Kai kurie statybinkai, garsiai besididžiuojantys savo ilgamečiu stažu statybų srityje, apie tokią statybų technologiją teigią nežinantys arba, jei kažką ir yra girdėję, tai „nurašo“ pastarąją kaip bereikalingą investiciją. Ir kodėl šiandien visi klientai pasidarė tokie pretencingi, jog jiems senas geras ruberoidas pasidarė per prastas? Iš tiesų, statomų pastatų apsaugojimui nuo drėgmės, galinčios turėti pražūtingą poveikį, ilgą laiką buvo ir dar dabar tebėra naudojamos ir kitos izoliacinės technologijos: izoliuojamų paviršių padengimas specialiu hidroizoliaciniu sluoksniu ar bituminė prilydoma danga, pavyzdžiui, jau minėtas ruberoidas. Deja, nors ir populiarūs, tačiau toli gražu ne idealūs minėti hidroizoliacijos būdai. Bene akivaizdžiausias minusas – izoliacinės dangos įtrūkimai, kurie atsiranda statiniui natūraliai „judant“. Atsiradus įtrūkimams, vanduo netrukus patenka ir į pastato vidų.

Statybų srities specialistai, išmanantys šiuolaikines technologijas bei ieškantys alternatyvos, suteikiančios klientui geriausią rezultatą, pripažįsta, jog bentonito izoliacija suteikia patikimą apsaugą nuo drėgmės. Vienas pagrindinių aptariamos medžiagos privalumų – faktas, jog tai – savaime užsitaisanti hidroizoliacinė danga. Bentonito izoliacija, gavusi drėgmės, plečiasi, o ant jos susiformuoja drėgmės nepraleižianti plėvelė. Dėl šios priežasties atsiradę įtrūkimai gąsdinti neturėtų: šie tiesiog užsitraukia.

Kyla klausimas, kokiais atvejais statybose gali būti naudojama bentonito izoliacija? Šio medžiagos pritaikymas yra galimas tiek izoliuojant nuo drėgmės pastatus išorėje, tiek ir viduje (pavyzdžiui, įrengiant baseinus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *