Malonumą lydi pavojus – ką reikia žinoti apie venerines ligas?

Marius avataras

Posted on :
venerinių ligų gydymas

Šiuo metu seksas ir su tuo susiję dalykai nėra tabu, kaip kad buvo anksčiau, tačiau susidūrus su lytinio gyvenimo problemomis vis dar didelė dalis žmonių pasirenka tylą. Daugžodžiauti ir tiesiai šviesiai pripažinti – „taip, aš sergu venerine liga“ ryžtasi toli gražu ne kiekvienas. Juk AIDS, sifilis, gonorėja ar kitos lytiškai plintančios ligos apie žmogų sufleruoja ne pačius gražiausius dalykus. Venerine liga užsikrėtęs asmuo siejamas su laisvu gyvenimu, atsitiktiniais santykiais, o kartais net skurdu. Tačiau ne visada stereotipai iš tiesų byloja apie „palaidą“ žmogaus gyvenimo būdą. Deja, kartais pakanka vieno vienintelio karto ir gėdinga ir nemaloni lytinė liga taps Jūsų kasdiene palydove.

Venerinės, dar dažnai vadinamos lytiškai plintančiomis ligomis, keliauja iš ja užsikrėtusio žmogaus organizmo į kito asmens kūną lytinių santykių metu. Mylintis per lytinius organus, kraują, gleives patenkantys ligų sukėlėjai pažeidžia normalią vyro ar moters lytinių organų veiklą ir sparčiai plinta po visą organizmą. Venerinės ligos taip pat apima bei pažeidžia ne vien lytinius organus, bet ir lyties takus, šlapimo sistemą.

Venerinių ligų sąvoka kildinama iš Antikinės Romos laikų meilės deivės Veneros vardo. Tik, jeigu tada šia dievybe ir moteriškumo įsikūnijimu laikyta Venera žavėjosi daugelis to meto vyrų, tai dabar venerinės ligos yra prakeiksmas įvairaus amžiaus vyrams bei moterims.

Dažniausiai pasitaikančios venerinės ligos yra:

  • chlamidiozė;
  • gonorėja;
  • sifilis;
  • candida;
  • ŽIV.

Nemirtina, tačiau pavojinga ir gana sunkia liga chlamidioze pasaulyje suserga vis daugiau žmonių. Lietuvoje šis skaičius siekia apie 9 proc. gyventojų. Iš pažiūros apie šią ligą pasakyti gali būti iš tiesų labai sunku, kadangi ryškių ligos simptomų dažnai nė nesimato. Bet pastebėjus susidariusias sąaugas, negalint pastoti ar nenormaliai nutekant sėklai galima įtarti apie užsikrėtimą chlamidioze. Negydant šios ligos, infekcija gali pereiti į dubenį ir ten sukelti prostatos, gimdos kaklelio uždegimus ir pan.

Užsikrėtus gonorėja jau po 3-5 dienų galima pastebėti ligos simptomus. Vyrams dažniausiai pirmieji požymiai būna šlaplės uždegimas su gausiomis, pūlingomis išskyromis. Moterims – gimdos kaklelio uždegimas su gausiomis išskyromis arba be simptomų. Partneriui išvengti šios ligos neįmanoma, kadangi užsiimant seksu su gonorėja sergančiu žmogumi, kitas tikrai užsikrės liga.

Venerinių ligų gydymas – sudėtingas procesas, ypač, jei asmuo užsikrėtė tokia lytiškai plintančia liga, kaip sifilis. Apimdamas genetalijas, virusas pažeidžia lytinių organų gleivines, o negydomas – sėkmingai plinta po visą kūną. Anksti pastebėjus ligą su ja kovoti yra kiek lengviau, negu ligai įsisenėjus. Šiuo metu Rytų šalyse sifilis yra bene labiausiai paplitusi venerinė liga.

Ne tokia grėsminga, tačiau itin nemaloni ir kompleksuoti priverčianti liga – Candida – taip pat plinta lytiniu keliu. Dailiosios lyties atstovėms liga pasireiškia „varškės“ pavidalo išskyromis, niežuliu, vyrams irgi gali pasirodyti tokios išskyros, jaustis apyvarpės ar varpos niežulys. Venerinių ligų gydymas, konkrečiau – Candidos – su tinkamomis priemonėmis yra nesudėtingas.

ŽIV – sudėtingiausia, klastingiausia ir greitai žmogų sunaikinti galinti venerinė liga. Pilnas ligos pavadinimas žmogaus imunodeficito virusas. Niekam nekliudant infekcija apima didelę dalį organizmo, o negydant greitai išsivysto į AIDS. Ši liga itin sudėtinga ir dažnai baigiasi net mitimi.

Tad, jei po atsitiktinio meilės nuotykio abejojate, ar neužsikrėtėte kokia nors lytiškai plintančia liga – pasitikrinkite. Atsarga gėdos dar niekam nėra padariusi, o laiku pradėtas venerinių ligų gydymas dažnaiusiai gali pašalinti problemą. Žinoma, geriausia, jeigu saldžius meilės vaisius ragausite naudodami prezervatyvus…

Pagal: http://justnet.lt/category/medicina/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *