Aprangos etiketo taisyklės dalykiniam susitikimui

Marius avataras

Posted on :

kostiumasKostiumai nuo seno buvo laikomi verslininko statuso simboliu. Iš tiesų retai kada galime įsivaizduoti dalykinį susitikimą be šio aprangos derinio. Vis dėlto, būtent dalykiniam arba kitaip formaliam kostiumui taikomi patys griežčiausi etiketo apribojimai.

Vieta ir laikas

Tikriausiai pagrindinė taisyklė yra ta, kad aprangą reikia rinktis pagal susitikimo vietą ir laiką.

Juk vyriski kostiumai vestuvems yra puošnesnis už kasdienį. Tad jeigu susitinkate prabangiame restorane dalykinių pietų, greičiausiai, ir kostiumai turėtų būti prabangesni. Tačiau jeigu susitikimas vyksta biure arba eilinėje kavinėje pasirinkti itin puošnūs kostiumai atrodys kaip papūgos išsišokimas. Kita vertus, kasdieniški kostiumai jokiu būdu nereiškia prastus ir nekokybiškus gaminius.

Atrodyti stilingai

Lengviau pasakyti, nei padaryti, bet atrodyti stilingai privalu. Apklausos rodo, kad žmogus, kuris rūpinasi savo apranga kelia didesnį pasitikėjimą, nei netvarkingai apsirengęs. Tai gali būti pigus kostiumai, tačiau tvarkingi, prislopintų spalvų.

Aprangos kodai

Nerašytose taisyklėse užrašyti šeši aprangos kodai, kurių privalu laikytis:

  • Oficialus – labai apribotas kodas. Prie kurio nedera puoštis ryškiais aksesuarais. Dažniausiai šie susitikimai vyksta biuro patalpose.
  • Pusiau formalus – beveik visi vyriski kostiumai 2016 atitinka šį stilių. Mažai detalių, trijų sagų tipo švarkas, gali būti tamsiai mėlynos spalvos.
  • Visiškai oficialus – tai iškilmingiausia apranga, kuria vilkima tik per išskirtines iškilmes. Tokie vyriski kostiumai nuoma yra labai populiarūs.
  • Neoficialus – neformalus dar nereiškia, kad rengtis galima kaip nori. Tai reiškia, kad galima pasirinkti vieną aprangos kodą, kuris patinka. Rekomenduojama rinktis laisvesnį verslo.
  • Laisvas verslo – galima rinktis net džinsus ir kokybišką klasikinį švarką. Svarbu, kad drabužių medžiagos būtų kokybiškos, o audinių spalvos pastelinės. Nešokiruokime aplinkinių ryškių spalvų drabužiais. Kartais tai gali būti palaikyta kūrybiškumu, drąsa ar energijos ir jėgos išraiška, o kartais tiesiog neskoningumu.

Svarbu:

Verta paminėti, kad vyriški kostiumai vilniuje, kostiumai vyrams kaune (tiksliau vyriski kostiumai kaune piliakalnio g) ir tokie pat vyriski kostiumai panevezyje pardavinėjami ir internetu. Internetas sutaupo Jūsų laiką ir pinigų, o platus asortimentas gali patenkinti net įnoringiausią pirkėją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *