Fasado dailylentės: kada verta jas dažyti?

Marius avataras

Posted on :

dailylentėsDailylentes renkasi išskirtinį namų eksterjerą vertinantys pirkėjai. Tiek medinės, tiek plastikinės dailylentės žavi savo elegancija ir turi ištikimų klientų ratą. Tiesa, dailylenčių priežiūra reikalauja laiko ir papildomų išlaidų, pvz., laikui bėgant dailylentės praranda savo prekinę išvaizdą, todėl turi būti atnaujintos. Optimaliausias sprendimas – dailylenčių dažymo darbai.

Jei dailylentės susidėvi, jas visuomet galima pakeisti naujomis, tačiau šis sprendimas, nors ir siejamas su nepriekaištinga estetika, reikalauja gana didelių investicijų. Be to, galbūt dailylentes pirkote ne taip jau seniai, todėl papildomos išlaidos jums atrodo beprasmės. Natūralu, kad bėgant laikui dailylentės išblunka ir susipurvina (jos yra veikiamos saulės spindulių, drėgmės ir permainingo Lietuvos oro), todėl greitam jų atnaujinimui puikiai tiks kokybiški dažai. Dailylentes būtina perdažyti ir tuo atveju, jei galvojate ne apie estetiką, o apie fasado funkcionalumą, t. y. kartais nutinka taip, kad apsauginis dailylenčių sluoksnis susidėvi, todėl tenka spręsti sandarumo klausimus. Džiugu tai, kad šiuolaikiniai dažai ne tik gražina nepriekaištingą išvaizdą, bet ir užtikrina efektyvią apsaugą.

Lauko dailylenčių dažymas nėra itin lengvas darbas, t. y. jis reikalauja kur kas daugiau pastangų nei įprastas kambario sienų perdažymas. Visų pirma, daugelis dailylenčių (ypač – plastiko gaminiai) yra sukurtos taip, kad užtikrintų efektyvų vandens nubėgimą (taip apsaugant dailylentes nuo lietaus). Tai reiškia, kad paprasti dažai šiam sprendimui netiks. Kad galėtumėte džiaugtis ilgaamžiškiausiu ir patikimiausiu rezultatu, rinkitės rinkoje vertinamo gamintojo dažus. Jei dažote plastikines dailylentes, siūlome įsigyti šiai medžiagai skirtus dažus, geriausia – su akrilo ir uretano derva, kad būtų užtikrintas tinkamas dažų prikibimas. Apsišarvuokite kantrybe ir susitaikykite su tuo, kad norint išgauti sodresnę spalvą, dailylentes teks dažyti ne vieną kartą.

Daug sunkumų kelia ir šiluminis plėtimasis. Taip jau yra, kad dėl temperatūrų svyravimų dailylentės gali plėstis ir trauktis, o tai kenkia dažams. Nepamirškite įvertinti minėtojo rodiklio, rinkdamiesi fasado dažus, pvz., lateksiniai dažai yra gaminami iš specialios gumos, kuri padės įveikti minėtąsias problemas, tačiau tokie dažai yra vandens pagrindo ir netiks plastikinėms dailylentėms. Iš kitos pusės, tai optimalus sprendimas medinių dailylenčių atnaujinimui. Kad būtumėte tikri dažymo kokybe, siūlome šiam darbui rinktis vakarą arba dažymo darbus atlikite šešėlyje, t. y. nedažykite tiesioginių saulės spindulių veikiamų dailylenčių.

Jei nežinote, kaip prižiūrėti dailylentes arba kokius dažus pasirinkti konkrečioje situacijoje, pasitarkite su šios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės išsirinkti dažus, tinkančius konkrečiam dailylenčių tipui ir jų struktūrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *