Ką naujo gali pasiūlyti planšetinių kompiuterių rinka?

Marius avataras

planšetinis kompiuteris Planšetinių kompiuterių rinka nuolat auga ir siūlo gausybę naujovių tiek reikliems, tiek tiesiog naujas technologijas mėgstantiems vartotojams. Įdomu tai, kad pirmasis planšetinis kompiuteris išėjo tik 2009 metais, tad galima drąsiai teigti, kad planšečių rinka yra labai jauna. Pirmasis kompiuteris, išvydęs dienos saulę, buvo pirmos kartos Apple iPad. Daug dėmesio susilaukęs, šis mini kompiuteris vėliau įsigijo nemažai konkurentų – daugelis iš jų yra tokių firmų kaip Samsung, HP, Dell, Prestigio gaminiai. Prasidėjo konkurencija ne tik tarp skirtingų gamintojų, tačiau ir tarp skirtingų operacinių sistemų, kadangi į rinką įsitraukė ne tik Apple bei Google, tačiau taip pat ir kompiuterių milžinas Microsoft. Taigi, atrodo, laukia įdomi kova, nes planšetinių kompiuterių gamintojai tiesiog neriasi iš kailio, norėdami savo vartotojams pristatyti kažką įdomaus. Pasižiūrėkime, kas įdomaus planšetinių kompiuterių pasaulyje vyksta dabar.

Kova tarp Apple, Asus bei Samsung

Galima drąsiai sakyti, kad šių trijų gamintojų įrenginiai šiuo metu yra vieni iš populiariausių. Tiems, kurie anksčiau yra naudojęsi netbook tipo kompiuteriais, kurie dabar jau vis rečiau matomi parduotuvių lentynose, turėtų tikrai patikti naujas Asus produktas – Transformer Book T100. Ne tik turintis gerą vaizdo raišką bei pakankamai nemenką (kaip planšetiniam kompiuteriui) dešimties colių ekraną, šis įrenginys gali jums pasiūlyti puikų programų suderinamumą, kadangi šioje planšetėje veikia Windows 8. Negana to, jis gali būti naudojamas kaip nedidelis nešiojamas kompiuteris, kadangi yra speciali klaviatūra, kuri gali būti prijungta prie šio planšetinio. Kitaip tariant, tai yra įrenginys, geriausiai sujungiantis planšetinių bei nešiojamų kompiuterių privalumus, tad nieko keisto, jog pastaruoju metu jis populiarus ne tik JAV, bet ir mūsų šalyje.

Daug dėmesio susilaukia po Samsung sparnu esantys Galaxy Tab 4 (dešimties su puse colių) bei Galaxy Tab S (8 su puse colių). Šie kompiuteriai pasižymi išskirtinai ilga baterija, pakankamai nebloga raiška, gražiais spalvų kontrastais. Korpusas yra gana plonas, tačiau jis sutalpina ne tik gigabaitą operatyvinės atminties, tačiau ir keturių branduolių procesorių. Mėgstantiems „Android“ operacinę sistemą, tai yra iš tiesų puikus pasirinkimas, tuo labiau, daugelis informacinėmis technologijomis besidominčių žmonių žino, kad „Android“ sistema galinguose įrenginiuose yra iš tiesų patogi naudoti dėl didesnės vartotojui suteikiamos laisvės nei naudojantis kitomis operacinėmis sistemomis.

Apple gamintojai yra planšetinių kompiuterių pionieriai, tad nenuostabu, jog ir dabar Apple iPad Air 2 yra vienas geriausių įrenginių šioje sferoje. Išsiskiriantis itin patogiu ir gražiu dizainu ir labai gerais spalvų kontrastais, šis gaminys jus nustebins didele sparta, ilgai neišsikraunančia baterija bei specialiomis programėlėmis. Pavyzdžiui, jeigu anksčiau skaitydavote spaudą per naršyklę, tai dabar turėsite galimybę atsisiųsti programas, padėsiančias skaityti savo mėgstamiausius žurnalus bei laikraščius vieno mygtuko paspaudimu. Ekspertai šį įrenginį giria ir dėl to, kad nuotraukos bei vaizdo klipai atrodo tiesiog įspūdingai, o elektroninės knygos skaitosi kur kas maloniau, nei daugumoje kitų skaitmeninių įrenginių. Neseniai atlikta apklausa net gi parodė, kad daugelis iPad Air vartotojų mieliau skaito elektroninę knygą, nei spausdintą.

Tokie yra planšetinių kompiuterių lyderiai šiuo metu, tačiau žvelgianti į tai, kaip greitai ši rinka auga ir atsiranda vis naujų gaminių, viskas gali akimirksniu pasikeisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *