Kada įmonės steigimas nebaisus?

Marius avataras

Posted on :

juridinio asmens steigimasĮmonės steigimas – procesas, kuris iš pažiūros gana sudėtingas. Ar žinote, kodėl tai atrodo komplikuota? Todėl, kad nerandama vieno šaltinio, kur būtų visa aktuali informacija. Dažniausiai. Visgi džiugina, kad pasitaiko (ir vis daugiau) atvejų, kai juridinio asmens steigimas nebaisus, nes tų šaltinių ima daugėti.

Kai galvoje sukirba verslo idėja, į pasaulį imama žvelgti tarsi pro rožinius akinius. Idėja tokia nuostabi, belieka ją įgyvendinti. Ir tada atsiranda daugybė klausimų, ypač teisinių. Geras patarimas – nepulti į dilgėles. Kitaip tariant, geriau viską apgalvoti, „suvirškinti“ sumanymą ir tada dėlioti pliusus, minusus, gilintis į teisinius aspektus ir ieškoti geriausios verslo formos. O tų formų yra ne viena:  verslo liudijimas, individuali veikla pagal pažymą, mažoji bendrija, UAB ir t.t.

Tad galima teigti, kad įmonės steigimo klausimas tampa lengvesnis, kai jis gvildenamas po truputį? Ši mintis skelbia bent dalį tiesos. Žvelgiant iš kitos pusės, lyg ir norėtųsi reikalus sutvarkyti greičiau ir imti vystyti verslą. Tačiau dėl didelės skubos tikėtinas „prisvilusio blyno“ patarlės patvirtinimas. Kad blynai nesviltų, verslo idėjos apmąstymas yra sveikintinas dalykas.

Įmonės steigimas tam tikra prasme yra paslaptingas. Juk būtų smagu kam nors papasakoti planus. Bet jeigu nugvelbs idėją? Tai viena iš aktualesnių temų – vis klausiama, ar idėja gali būti viešinama, ar verčiau pasilaikyti ją sau. Turbūt sutiksite, kad vienoks yra papasakojimas šeimai, o kitoks – draugams ar draugų draugams. Jei nesate tikri, kad jūsų mintys bus saugios ir nepertransliuotos, galbūt nereikėtų jų švaistyti? Tai ne rekomendacija, sprendimo už jus nepriimsime.

Įmonės steigimas tampa lengvesnis turint gerą pagalbininką. Jei pasamdote profesionalų konsultantą, namų darbai –  pvz verslo planas atliekami greičiau, o ir papildomų rūpesčių išvengiama. Tik finansų klausimas galbūt opus. Na, bet sumokėjus konsultantui gaunamas greitesnis reikalų sprendimas, todėl sutaupoma laiko.

Norite pradėti verslą? Taip norite, kad net ir steigimo klausimai atrodo nebaisūs? Būtent didelis noras skatina imtis veiklos ir vietoje ilgų atsakymo paieškų padeda priimti teigiamą verslo požiūriu sprendimą. Tačiau į dilgėles nepulkite. Kitaip sakant, geriausia yra pasvėrimas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *