Kaip saugiai naudotis fejerverkais?

Marius avataras

Posted on :

fejerverkaiDaugelis į fejerverkus žiūri nepalankiai ir kiekvienos šventės laukia su nerimu – tiek daug aprašytų nelaimingų atsitikimų verčia į šiuos pirotechnikos gaminius žiūrėti itin atsargiai. Vis dėl to, viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios įvyksta visos nelaimės, yra žmonių neatidumas ir nemokėjimas tinkamai elgtis su šiais pirotechnikos gaminiais. Kokie yra esminiai dalykai, kurie padės išvengti nelaimių?

Pirmiausia, reikia atidžiai perskaityti fejerverkų naudojimosi instrukciją – šią dalį neretai praleidžiame manydami, jog viską kuo puikiausiai žinome. Pasikartoti kartą ar kelis girdėtą informaciją nėra sudėtinga, tačiau tai gali atnešti nemažai naudos, todėl geriau dar kartą paskaityti, o tik po to daryti.  Čia nėra vietos improvizacijai, todėl geriausia viską atlikti tiksliai pagal nurodymus, net ir tais atvejais, kai kuri nors instrukcijos dalis neatrodo labai logiška ar dažnai pritaikoma.

Jau leidžiant fejerverkus, svarbu palikti saugų atstumą ir nuo žmonių, ir nuo kitų įrenginių – prieš tai jau minėtoje instrukcijoje rasite tikslesnius skaičius, kuriais ir vertėtų vadovautis. Tikėtina, jog ant tinkamo, tvirto pagrindo stovintys fejerverkai iššaus į dangų sėkmingai, todėl Jums teks tuo pasirūpinti.

Svarbu, jog pats fejerverkas taip pat būtų tinkamas naudoti – nenukirpkite dangčio ir nebandykite ardyti gaminio. Kai kokybiška pirotechnika jau tvirta stovi ant žemės, svarbus ir jos uždegimo momentas. Nepalinkite visu kūnu virš fejerverko ir tiesiog šiek tiek atsitraukę ištieskite rankas – tokiu būdu pavyks išvengti nelaimingų atsitikimų.

Tais atvejais, kai fejerverkai neiššauna, geriau neskubėti ieškoti paaiškinimų ir iš karto nebėgti prie pirotechnikos gaminio. Vertėtų palaukti mažiausiai dešimt minučių ir jokiu būdu nebandyti jo uždegti dar kartą, kadangi tuomet jis gali iššauti, kai Jūs dar nebūsite atsitraukęs. Nepamirškite ir savo augintinių – jie dažniausiai bijo fejerverkų šūvių ir visų skleidžiamų garsų, todėl verčiau nekelti jiems streso ir tokiais momentais palikti namuose.

Laikantis šių ir instrukcijoje nurodytų taisyklių, fejerverkų naudojimas bus paprastas ir saugus – tuomet beliks surasti, kur parduodami fejerverkai gera kaina ir stebinti visus žavingu, bet nepavojingu reginiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *