Kaip tinkamai pasirūpinti savo drabužių spinta

ContentMarketing avataras

Posted on :

Jūsų drabužių spinta – tai jūsų stiliaus ir asmenybės atspindys, todėl labai svarbu ja tinkamai rūpintis, kad drabužiai išliktų geros būklės, ilgiau tarnautų ir prisidėtų prie tvaresnės mados. Tinkama drabužių spintos priežiūra apima organizavimo, valymo ir saugojimo praktikos derinį. Laikydamiesi šių patarimų, galite išlaikyti drabužių kokybę, sumažinti dažno keitimo poreikį ir daryti teigiamą poveikį aplinkai.

Reguliariai tvarkykite savo drabužių spintą

Vienas iš pirmųjų garderobo priežiūros žingsnių – reguliarus tvarkymas. Periodiškai peržiūrėkite savo drabužius ir įvertinkite, ką dažnai dėvite, ką reikia taisyti ir ko nebenaudojate. Dovanokite arba parduokite nebereikalingus daiktus ir palaikykite savo spintos tvarką. Sugrupuokite panašius drabužius ir apsvarstykite galimybę naudoti pakabas arba stalčių skirtukus, kad palaikytumėte tvarką. Tai ne tik padės lengviau rasti tai, ko reikia, bet ir padės išvengti nereikalingo nusidėvėjimo, atsirandančio rausiantis spintoje.

Laikykitės tinkamų skalbimo instrukcijų

Prieš skalbdami visada perskaitykite drabužių priežiūros etiketes. Skirtingiems audiniams reikia specifinės priežiūros, o skalbimo instrukcijų laikymasis padės išsaugoti spalvas ir audinio kokybę. Švelnius daiktus patartina skalbti rankomis arba skalbimo mašinoje naudoti švelnų skalbimo ciklą. Venkite naudoti karštą vandenį, nes jis gali susitraukti arba sugadinti tam tikrus audinius. Be to, prieš skalbdami drabužius išverskite į kitą pusę, kad apsaugotumėte išorinius paviršius nuo trinties.

Naudokite aplinkai nekenksmingus ploviklius

Naudokite ekologiškas skalbimo priemones, kuriose nėra aštrių cheminių medžiagų. Šios skalbimo priemonės yra švelnesnės jūsų drabužiams ir draugiškesnės aplinkai. Venkite naudoti per daug skalbiklio, nes gali likti likučių ir išblukti spalvos. Skalbiant šaltame vandenyje paprastai taupiau vartojama energija, be to, tai padeda išlaikyti drabužių kokybę.

Džiovinkite ore, kai tik įmanoma

Džiovindami drabužius džiovyklėje, laikui bėgant jie gali susidėvėti, susitraukti ir išblukti spalvos. Kai tik įmanoma, džiovinkite drabužius ore kabindami juos ant virvės arba naudodami džiovyklą. Šis būdas ne tik švelnesnis jūsų drabužiams, bet ir mažina anglies dioksido pėdsaką, nes taupo energiją.

Kruopščiai lyginkite garais arba lygintuvu

Drabužių lyginimas garais yra švelni lyginimo alternatyva ir veiksmingai pašalina raukšles. Tačiau, kai lyginti būtina, visada reguliuokite lygintuvo karščio nustatymą pagal audinį. Kad apsaugotumėte švelnius audinius nuo tiesioginio karščio, naudokite lyginimo audinį. Lyginimas iš vidaus į išorę taip pat gali padėti išsaugoti audinio išvaizdą.

Tinkamai laikykite sezoninius drabužius

Pereinant iš vieno sezono į kitą, tinkamai laikykite ne sezoninius drabužius, kad išlaikytumėte jų kokybę. Prieš dėdami drabužius į saugyklą, juos išvalykite ir sulankstykite arba pakabinkite. Naudokite orui pralaidžias talpas arba drabužių maišus, kad apsaugotumėte juos nuo dulkių ir kenkėjų. Ilgalaikiam saugojimui nenaudokite plastikinių maišelių, nes jie gali sulaikyti drėgmę ir sukelti pelėsį.Daugiau informacijos: https://sidonas.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *