Kuo skiriasi odinė ir plastikinė medicininė avalynė?

Marius avataras

medicinine aprangaGydytojų darbe be galo svarbus nevaržomas judėjimas ir komfortas, todėl tinkama medicininė apranga vaidina be galo svarbų vaidmenį. Ne paslaptis, kad dažnai gydytojams tenka kentėti kojų ir nugaros skausmus dėl nepertraukiamo judėjimo. Visą dieną praleidžiant ant kojų ypatingai svarbi tinkamą stovėseną ir nugaros padėtį palaikanti medicininė avalynė. Šiais laikais ji gaminama dviejų tipų – odinė ir plastikinė. Pasverkime abiejų pliusus ir minusus.

Odinė medicininė avalynė, kaip ir kasdieninė, atrodo solidžiai, neslėpkime to. Tačiau kaip su efektyvumu? Dažniausiai iškylanti problema su oda yra ta, jog ji trina kulnus. Tam, žinoma, yra išeitis – šlepetės. Jos palieka kulną atvirą ir trinimo problema išsisprendžia. Tačiau kai kurie gydytojai tiesiog negali avėti šlepečių, nes jos tiesiog nepatogios – lengvai slysta nuo pėdos. Tai ypač opi problema tiems gydytojams, kurie dažnai skuba. Nieko nėra blogiau, kaip bėgti į operacinę ir staiga pamesti vieną šlepetę. Juk kiekviena sekundė brangi!

Tačiau odinė avalynė pralaidesnė orui, yra lengvesnė ir tiesiog geriau „limpa“ prie kojos. Prie jos pripratus galima pasijusti išvis nieko neavint. Tai turbūt pagrindinis kriterijus, kodėl gydytojai renkasi odinę avalynę.

Plastikinė avalynė, kita vertus, nėra tokia natūrali. Ji kietesnė ir koja sunkiau pripranta prie jos kontūrų. Dažnas gydytojas sukundžiasi, kad plastikas tiesiog „nubalnoja“ kulkšnis. Tai dažniausiai iškylanti problema su plastikine avalyne.

Tačiau ji turi ir pliusų – ja reikia mažiau rūpintis ir ji tarnauja ilgiau, nei odinė avalynė, kuri turi savybę greitai nusidėvėti. Plastikines šlepetes ir basutes tereikia nuvalyti šlapiu skudurėliu ir jos atrodys lyg naujos. Kitas svarus pranašumas – platikinė avalynė kainuoja mažiau.

Taigi, renkantis medicininę avalynę svarbu atkreipti dėmesį į savo darbo specifiką – jei jūs daug judate ir nuolat skubate, turbūt derėtų žvalgytis odinės avalynės. Nors ji kainuoja daugiau ir pradžioje gali mausti, laikui bėgant oda prasitampys ir jūs jausitės itin patogiai. Kita vertus, jei jums svarbus ilgaamžiškumas, rinkitės plastikinę avalynę. Prie jos taip pat gali tekti priprasti, tačiau ja nereikia tiek rūpintis ir ji tarnaus ilgesnį laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *