Laiptai visam gyvenimui

Marius avataras

Posted on :
, ,

laiptaiMediena interjere – klasikos ir prabangos simbolis. Be jų neapsieina nė viena daugiaaukštė patalpa: individualūs namai, kotedžai.

Dažnai laiptų vieta būna numatyta architektūriniuose brėžiniuose, belieka išsirinkti jų medžiagą, formą, spalvą ir tiekėją.

Medieną vertėtų rinktis, norint aukštos kokybės ir ilgaamžiškumo. Juk laiptai naudojami kasdien, todėl turėtų būti ne tik gražūs, tačiau ir patvarūs: negirgždėti, būti stabilūs net ir po daugelio metų, lengvai valomi ir nekeisti spalvos. Visą šį norimą efektą, galima išgauti tik naudojant kokybišką medieną.

Reikėtų pasidomėti, kokios rūšies mediena tinkamiausia ir tvirčiausia. Ar mediena tinkamai išdžiovinta ir, laikui bėgant, laiptai nesideformuos. Ar naudojamas kokybiškas laminavimo pagrindas: ar laiptais lipti saugu, kojos neslys, o lakas ar kitas pagrindas greitai nenusitrins. Kokios tvirtinimo medžiagos naudojamos: klijai, varžtai ir t.t.

Laiptų pasiūla yra labai didelė, jie gali būti tiesūs, šiek tiek lenkti ar visiškai susukti. Lenkti laiptai taupo vietą ir sukuria išskirtinį įvaizdį. Tačiau jie patinka ne visiems. Norint sutaupyti vietos, galima statyti dviejų dalių laiptus su papildoma aikštele per vidurį. Tokie laiptai bus patogūs ir neužims daug vietos.

Ne ką mažiau svarbūs ir turėklai. Jie būtini saugiam laiptų naudojimui. Turėklai derinami ne tik prie pačių laiptų, tačiau ir prie bendro interjero. Jie gali būti mediniai, su metalinėmis detalėmis ar stiklu. Nepaprastai gražiai atrodo kelių spalvų derinimas, pavyzdžiui, laiptai tamsesnės spalvos, o turėklai šviesūs ir atvirkščiai. Tereikia nepabijoti eksperimentuoti. Būtina įsitikinti, kad turėklai priveržti tinkamai ir atlaikys didesnį svorį neišsilaikius ant laiptų ar stipriau į juos atsirėmus.

Laiptų kaina priklauso nuo pakopų kiekio. Kartais norima sutaupyti ir pakopų įrengti kuo mažiau. Tačiau taip gaunami tik reti, nepatogūs laiptai, todėl visada derėtų pasitarti su specialistu ir nesavivaliauti. Laiptus pakeisti ne taip paprasta, tai ilgalaikė investicija, į kurią verta investuoti ne tik dėl grožio ir patogumo, tačiau ir saugumo sumetimais.

Turint mažų vaikų, labai patogu, kai įmontuojamos specialios durelės, apsaugančios nuo didesnės žalos.

Protingai pasirinkti kokybiški mediniai laiptai tarnaus ir nesukels rūpesčių dar daug metų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *